Strona Glówna Fora SPOŁECZNOŚĆ Pogaduszki Porównujemy: TS1 vs. TS2 vs. TS3 vs TS4

ostatnio zaktualizowano przez Nierozlaczka 5 lat, 10 miesięcy temu
12 uczestników
45 odpowiedzi
  • Autor
    Odpowiedzi
  • #54796
    Pixeel
    Uczestnik
    • Mi interfejs z czwórki podoba się najbardziej, dlatego, że wszystko jest schowane. Poza tym o ile lunię nie niebieski, to nie, gdy wszystko dookoła jest niebieskie. Biały wygląda o wiele nowocześniej i minimalostyczniej, oprócz tego wielki obrazek naszego sima jest fajny.
    • Niektóre części z wczesnej wersji mi się podobają. Kolor ma bardzo fajny odcień choć zbyt mocny, jeśli mielibyśmy patrzeć na niego non stop. Podoba mi się ten paseku góry, nigdy czegoś takiego w interfejsie nie było. Jeżeli The Sims 5 będzie miało multiplayer to mam nadzieję, że do niego wrócą i umieszczą na nim funkcje społecznościowe, tak jak tu 😀
    #54798
    Nierozlaczka
    Uczestnik

    interfejs

    1. Niby starają się wszystko zrobić jak najlepiej, ale niezbyt im to wyszło
    2. Mój ulubiony, nie jest mocno skomplikowany, ma wiele funkcji i wszystko ładnie uporządkowane
    3. Podobny do wcześniejszego, ale brakuje tego czegś
    4. Troszkę za pusty, ale za to najłatwiejszy w obsłudze

    4 olympus. Troszkę jak do aplikacji mobilnej, przez co wygląda nieco gorzej

    podsumowanie: wygrywa 2

    #54669
    Pixeel
    Uczestnik

    Czas na interfejs wszystkich części, dodatkowo wrzuciłem też ten z wczesnej wersji The Sims 4 jako ciekawostkę. Link do lepszej jakości jest tutaj.

    Temat 7

    #54812
    MufinekQQ
    Uczestnik

    Temat 7 – UI

    Mi najbardziej podoba się interfejs z TS4. Jest przejrzysty i biały kolor wygląda przyjemniej, podoba mi się też w nim to że jest schowany i nie wali tak po oczach. Na drugim miejscu jest trójka. Interfejs w niej jest kolorowy.

    #55087
    Pixeel
    Uczestnik

    Hej! Zaczynamy porównywać postacie nadnaturalne, dzisiaj zabierzemy się za Mrocznego Kosiarza, a w przyszłych dniach Simorośle, Kosmitów i Wampiry 😀

    Temat 8

    #55093
    Evaerynth
    Uczestnik

    Nie mogę się zdecydować. Mroczny Kosiarz z „The Sims 2” wyglądał moim zdaniem najmroczniej (te widoczne kości!), ten z „The Sims 3” był jakby najbardziej estetyczny, a ten z „The Sims 4” ma najlepszy strój. Jeśli muszę wybierać, to chyba mimo wszystko Mroczny Kosiarz z trzeciej części serii podoba mi się najbardziej.

    #55099
    Tokusa
    Uczestnik

    Temat 8 – jak dla mnie Mroczny Kosiarz z „The Sims 2” jest taki, jaki powinien właśnie być- mroczny, straszny niemal (te kości na wierzchu!). Zarówno ten z trójki jak i czwórki ma swoja estetykę i jest śliczny, ale jakoś tak… Meh (ale w trójce kiedyś potrafiłam podskakiwać przy muzyce towarzyszącej Mrocznemu :D). W każdym razie głosuję na TS2.

    #55108
    Pixeel
    Uczestnik

    Dla mnie najsłabiej wygląda Kosiarz w czwórce, choć ma najlepszy strój. Plastelinowa grafika pasuje do czwórki, ale nie do kosiarza, moim zdaniem przez to wygląda najmniej strasznie 😛
    Trójkowy jakoś do mnie nie przemawia. Nie mogę się zdecydować nad kosiarzem z jedynki i dwójki, ale ten z jedynki jest chyba bardziej straszny, więc go wybieram 😀

    #55167
    Pixeel
    Uczestnik
    • Hej! Dzisiaj kolejna postać nadnaturalna do porównania, tym razem Simorośle. Bierzemy pod uwagę zarówno wygląd jak i funkcje tej rasy 🙂

    Temat 9

    • Wszystkie tematy:

    Podsumowanie 1

    • Moim zdaniem najsłabiej wypadają czwórkowe Simorośle. Nie mają specjalnego wyglądu oraz interakcji. Porównując simorośle z The Sims 2 i 3, trójkowe mają więcej fryzur i trochę więcej interakcji, więc jak dla mnie to one wygrywają 😉
    #55197
    Evaerynth
    Uczestnik

    Też uważam, że Simorośle z czwartej części serii wypadają blado w porównaniu z tymi z poprzednich. Te w „The Sims 3” są chyba bardziej rozbudowane, niż w „The Sims 2”, tak więc to jest mój wybór. Podoba mi się ich wygląd i ciekawe możliwości, takie jak przeprowadzanie fotosyntezy.

    #55206
    Ksaw
    Uczestnik

    Jakoś specjalnie owymi Simoroślami nigdy się nie interesowałem, ale z tego co pamiętam, to ta trójkowa była najciekawsza.

    #55677
    Triss
    Uczestnik

    Simorośle w The Sims 4 to porażka. Nie ma w nich nic ciekawego moim zdaniem… Nigdy nie grałam zielonymi Simami zbyt długo, nie moje klimaty, ale uważam, że w trzeciej odsłonie gry te postacie były najlepiej rozbudowane

    #55736
    MufinekQQ
    Uczestnik

    Temat 8 – Mroczny Kosiarz

    Tutaj najbardziej podoba mi się kosiarz z dwójki. Wygląda tak jak powinien jest straszny i najbardziej pasuje do tego żeby być Mrocznym Kosiarzem.  Ten z jedynki też nie wygląda najgorzej, ale te jego ręce aż mnie przerażają xD. Ten trójkowy mnie nie przekonuje. Jest taki… no nie wiem jak to określić. Czwórkowy ma najlepszy strój, ale nie jest jak dla mnie straszny.

    Temat 9 – Simorośl

    Simorośle jak dla mnie w żadnej części nie były w 100% doskonałe. Ale najlepiej były zrobione w TS3 i z tego co pamiętam miały najwięcej opcji. Podobał mi się też ich wygląd był taki roślinny. W TS2 były też niczego sobie. A czwórka… no cóż szkoda gadać. Były słabo zrobione chociaż samo wyzwanie mi się podobało.

    #55927
    Laiczi
    Uczestnik

    Temat 8: Mnie podoba się najbardziej kosiarz: z czwóreczki, jest taki zabawny (?) Wiadomo: wypełnianie przy śmierci czegoś na tablecie, chodzi na grille, do parków itd.  i  do mojej tabelki „the best kosiarz” trafia również mroczny z dwójki (nawet nie wiem, czy nie podoba mi się bardziej od czwórkowego). Te animacje z dwójki są świetne 😀 <3

     

    P.S. Genialne te obrazki z tematem! Mega, że chce ci się robić 🙂

    #55970
    Nierozlaczka
    Uczestnik

    UI

    • The sims 1-  nie jest jakiś mocno skomplikowany, lecz ma trochę nie potrzebnych funkcji
    • The sims 2- jeden z trudniejszych w obsłudze, by znaleźć coś trzeba było trochę się wysilić, co jest wielkim plusem.
    • the sims 3- nie miałam z nim do czynienia i mało kiedy go widzę, według mnie jest nudny i trochę uproszczony, ale jak mówię to tylko moje spostrzeżenia.
    • the sims 4- odbiega od innych, przez co oceniam go z innej perspektywy. Zabrakło wspomnień co kiedyś dla mnie było plusem, ale teraz bardziej niż kiedyś kocham patrzyć co robił sim, ile razy ugotował nie dobrą potrawę, z kim pocałował się po raz pierwszy, albo co robił zanim zaczęłam nim grać, niby mamy statystyki, ale to nie to samo
    • the sims 4 olympus- średni, jak dla mnie przypomina grę mobilną, dobrze, że nie weszła ona w życie.

    Podsumowanie: wygrywa the sims 2

    MROCZNY KOSIARZ

    • the sims 1- jak na tamte czasy jest ok, podoba mi się motyw tych wychodzących kości.
    • the sims2- miał fajną animację, a wygląd też nie był najgorszy
    • the sims 3- troszkę drętwy, bez tego czegoś. Może i był fajny, ale jak pisałam wcześnie nie miałam większego do czynienia z 3.
    • the sims 4- mroczny kosiarz to dla mnie taki śmieszek heheszek, można go spotkać w parku, a do tego twórcy nie zapomnieli o tablecie, który jest dodaniem czegoś nowoczesnego, a zarazem (teoria spiskowa, która narodziła mi się w głowie) ostrzeżenie, że chodzenie wszędzie z telefonem (przeglądanie go cały czas, nawet przechodząc przez ulicę) grozi śmiercią. A przy tym ma króliczka lodówkowego przy pasku

    Podsumowanie: wygrywa dwójka, a zaraz po niej czwórka

    SIMOROŚL

    • the sims 2- hmm, te simorośle są bardzo fajne i nie mają jakiś większych błędów, sposób zmieniania się w nie jakiś ekscytujący.
    • the sims 3- sposób przemienienia się w nią, jest na plusiku, specjalne ubrania w CASie są kolejnym super pomysłem. Do tego ten wygląd
    • the sims 4- na serio? Wielki krok w tył, a zamiast teraz dodać to w dodatku cztery pory roku, EA to lekceważy. Może za kilka lat wyjdzie pakiet rozgrywki: Simoroślowe życie ,ale wątpię. Gdy były dostępne to zmiana koloru fryzury była czymś okropnym, i na minusie.

    Podsumowując: The sims 3 wygrywa

    Ps. Kiedy następne porównanie

Oglądasz 15 wpisów - 31 z 45 (wszystkich: 46)

Musisz być zalogowany, aby odpowiedzieć na ten temat.