Strona Glówna Fora THE SIMS 4 Problemy techniczne PROBLEM Z ZAPISEM STANU GRY

ostatnio zaktualizowano przez Hiruko 5 lat, 6 miesięcy temu
6 uczestników
16 odpowiedzi
  • Autor
    Odpowiedzi
  • #60053
    Reymontt
    Uczestnik

    Witam,

    mam problem z grą Sims4. Wszystkie dodatki w wersji cyfrowej kupiłem przez internet (poprzez aplikację Origin). Po zainstalowaniu ostatniego z nich (TJ. CZTERY PORY ROKU)gra działała jeszcze bez zarzutu dopiero po ostatniej, dużej aktualizacji całej gry (o wielkości aż 4GB!)gra coraz częściej zaczęła się wieszać aż w końcu pojawił się problem z zapisem gry (ten problem nie występował do tej pory ani razu odkąd gram w sism4 – to był duży atut tej wersji w porównaniu do poprzednich edycji). Czyżby mój PC nie spełniał już podstawowych wymogów systemowych?(mój PC to: Win7 Ultimate 64bit, karta graficzna:NVIDIA GEFORCE GTX 750 Ti).

    Mam kilkanaście zapisów stanów gry, a dzisiaj gdy chciałem ponownie użyć któregoś nic się nie wyświetlało poza okrągłą ikoną stanu wczytywania (trwającego zresztą w nieskończoność). Co jest grane? Prawie wcale nie używam modów (kiedyś pobrałem jedynie jeden dom z galerii – ale to było z rok temu)i czasami kod na pieniądze. Staram się również na bieżąco aktualizować moje sterowniki graficzne (dzisiaj przed grą również instalowałem)Nie mam pojęcia co dalej robić? Simy to była moja ulubiona gra, bo jak do tej pory nie miałem większych problemów z zapisem… (chciałem napisać do działu pomocy EA ale nie ma do nich emaila). Rozpaczliwie proszę o jakąkolwiek pomoc.

    #60054
    Fiolek
    Uczestnik

    Jeśli chcesz pisać do EA to masz link do chatu 😉 Wybierz swój problem i wybierz opcję kontaktu poprzez czat 😉

    https://help.ea.com/en/contact-us/?product=the-sims-4&platform=pc

    Co do problemu to sprawdź we właściwościach gry, czy jest ona otwierana w wersji 64-bitowej 😉 Przez dłuższy czas na początku gra działała tylko w 32-bitowej i może to jest Twój problem :/ Co do komputera to jest on w porządku, nie powinien on powodować błędu 😉

    Możliwe (chociaż nie daję sobie ręki uciąć), że może za dużo jednak masz tych zapisów stanu gry trochę za dużo? Pousuwaj najstarsze, nie potrzebne zapisy 😉 Tylko zrób kopię zapasową folderu „Saves” zanim będziesz usuwać!

    Napisz jak już coś zrobisz 🙂

    #60095
    Reymontt
    Uczestnik

    Witam

    sprawdziłem we właściwościach gry – gra pracuje w trybie 64bit. Usunąłem większość zapisanych stanów gry (zostawiłem z 4)ale to nic nie pomogło – próbuję tworzyć nowe zapisy ale simy nadal zatrzymują się w jednym miejscu i nic nie robią. Poza tym są dziwne bugi (ten sam kran naprawiany lub wymieniany kilka razy z rzędu cały czas się psuje, częste i długie pożary urządzeń co wcześniej nie miało miejsca). Sam już nie wiem co robić, a może to przez działanie antywirusa w tle? (mam AVAST INTERNET SECURITY, informował mnie, że gra pracuje w trybie cichym). Chyba rozmowa z działem technicznym EA przez telefon nie ma sensu…

    #60096
    Nira
    Uczestnik

    Spróbuj naprawić grę poprzez Origin, jeżeli to nie pomoże to najlepiej będzie przeinstalować całe simsy. Oczywiście zrób sobie kopię zapisów żeby nie utracić swoich rodzinek. ?

    #60098
    Reymontt
    Uczestnik

    Dzięki za info Nira, ale jak naprawić grę przez Origin? Wszystko zapisuje się przecież w chmurze? Odinstalować wszystkie dodatki i akcesoria – brrr aż mi nie dobrze na samą myśl…

    #60164
    Reymontt
    Uczestnik

    Hey Fiolek, hey Nira!

    Użyłem opcji napraw grę poprzez aplikację ORIGIN (nastąpiła automatyczna reinstalacja wszystkich dodatków i pakietów)i nadal moje simy zatrzymują się w jednym miejscu (opcja zapisz jako tylko na chwilę poprawia stabilność rozgrywki by po chwili wrócić do punktu wyjścia). Próbowałem zgłosić ten problem do działu tech. ale nadal żadnego odzewu… Nie mam pojęcia co jeszcze można zrobić? Macie jakiś sensowy pomysł??

    #60165
    Mandraghora
    Uczestnik

    Spróbuj zmniejszyć jakość grafiki. Nie znam się na kartach graficznych, ale wnioskuję, że masz nie najgorszą. Jednak ts4 to gra, w której simowie myślą pare godzin przed wykonaniem interakcji nawet na najlepszych komputerach. Może, to choć trochę pomoże.

    #60174
    Reymontt
    Uczestnik

    Dzięki za info ale to nic nie dało (ustawiłem jakość grafiki na średnie, bo wcześniej miałem na optymalne)gra rusza na chwilę po zapisaniu i problem nadal występuje… A od EA nie dostałem jeszcze żadnej odpowiedzi (widocznie nie zależy im na legalnym zakupie ich produktów) i czuję, że gra trafi do kosza…

    #60176
    borowka
    Uczestnik

    Próbowałeś naprawić grę poprzez Origin? 🙂 Jeśli tak i nadal pojawia się błąd, proponuje zapisanie twojego domu w galerii, tak samo rodziny i całkowite usunięcie zapisu. Następnie utwórz nowy i wprowadź tam swoją rodzinę i tak samo wstaw tam dom. 🙂

    Jeśli to nie pomoże, to odinstaluj grę (oczywiście zrób kopie zapasową zapisu), wyczyść wszystko co miało z nią związek (folder Dokumenty, dysk, gdzie była zainstalowana gra, nawet wyczyść jeśli masz CCleaner’em, by usunął skróty i inne bzdety, które rozpozna, że są bez odnośnika w systemie) i zainstaluj ponownie. Jeśli błąd nadal będzie występował, to nie wiem jak Ci pomóc… :/

    Daj znać, jak Ci idzie! Powodzenia! 🙂 ^^

    #60180
    Reymontt
    Uczestnik

    Witam

    coś ewidentnie jest z samą grą, bo kiedy wchodzę w MENU GŁÓWNE i chcę zobaczyć zawartość galerii (parcele)nie ma żadnych obrazków podglądu (a w niektórych okienkach jest czerwony znak X),. Pojawiąją się jedynie same ikony sims, które ładują się w nieskończoność, poza tym po chwili dostaję info, że brak połączenia z internetem (pomimo iż inne programy wymiany plików działają w tle bez problemu). Zrobiłem jak sugerowałeś,borowka , zapisałem całą rodzinę w galerii (jakoś samego domu z cała zawartością mojej rodziny nie udało mi się zapisać)i wprowadziłem do nowego domu – na jakiś czas simy ruszyły do akcji! W tej chwili jestem w fazie testowania tej metody, bo nie wiem jak długo simy będą mnie słuchać na nowej parceli…

     

     

    #60183
    borowka
    Uczestnik

    Sprawdzałeś na obecność wirusa? To nie jest normalne, że Galeria Ci się nie ładuje mimo połączenia z internetem… :/

    Cieszę się, że jakoś to działa, choć szkoda, że nie udało Ci się domku zapisać… Możliwe, że był problem właśnie z nim… Cóż, daj znać, gdyby to wszystko zadziałało, a jeśli nie, to bez ponownej instalacji to się nie obejdzie… :/ 🙂 Powodzenia!

    #60185
    Reymontt
    Uczestnik

    Hejka

    no niestety wprowadziłem rodzinkę z galerii do nowego domu i gra działała mi dobrze przez 5 min… Jakaś masakra. Jutro sprawdzę antywirusem (mam Avast Internet security – legalnie zakupiony także)czy nie ma czegoś w systemie. Początkowo myślałem, że problem ma związek z małą ilością miejsca na dysku C (przeskanowałem programem CCleaner i uzsykałem do 6GB wolnej przestrzeni) i dalej nic. Rozumiem, że dopóki galeria nie będzie wyświetlać się poprawnie nie ma co tworzyć nowych stanów gry… Czyli pozostaje mi najczarniejsza opcja – ponowna reinstalacja całej gry i wszystkich jej dodatków, zgadza się??

    #60186
    borowka
    Uczestnik

    Reymontt, jeśli stworzyłeś nowy zapis (nie chodziło mi o zwykłe wyprowadzenie rodziny, tylko wyprowadź ją, zapisz w galerii, a potem z poziomu ekranu startowego usuń zapis, a następnie jego resztki w Dokumentach z poziomu pulpitu komputera), a problem nadal występuje, to tak… Wydaje mi się, że nie ma innej opcji jak ponowna instalacja. Ale powiedz mi, czy galeria, jak wchodzisz w nią z poziomu ekranu startowego, działa poprawnie, czy tak samo występują błędy? 🙂

    #60220
    Reymontt
    Uczestnik

    Cześć borowka!

    galeria nadal nie działa poprawnie z poziomu ekranu startowego (nadal zielona ikona wczytuje się w nieskończoność, a przy niekórych parcelach wyświetla się czerwony X). Dwa dni zajęła mi instalacja wszystkiego od nowa (stare zapisy gry miałem na innym dysku)i jestem w punkcie wyjścia! Wrzuciłem stare zapisy gry ponownie do folderu MOJE DOKUMENTY/EA i zwyczajnie chciałem rozpocząć grę tą samą rodziną w nowym domie – simy nadal stoją w miejscu… Już nawet nie chce mi się rozpisywać nad tą głupią grą. Chyba spiszę ją na straty, tylko zmarnowana kasa. I jak tu kupować legalnie gry?? Dział techniczny chyba wypina się na wszystkich graczy…

    #60223
    borowka
    Uczestnik

    Hej Reymontt!

    W takim razie, nie mam pojęcia, co Ci mogę doradzić… Ale współczuję Ci, bo to mega frustrujące, kiedy nie można pograć w grę, na którą ma się od dawna ochotę… :/

    Życzę powodzenia, a co do kupna gier, są też inne rozwiązania. Tak tylko mówię. 🙂 😉

     

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 17)

Musisz być zalogowany, aby odpowiedzieć na ten temat.