Strona Glówna Fora SPOŁECZNOŚĆ Wyzwania i zadania Remont tygodnia #20

ostatnio zaktualizowano przez Ginewra 4 lata, 6 miesięcy temu
4 uczestników
18 odpowiedzi
  • Autor
    Odpowiedzi
  • #75355
    dzidziak86
    Opiekun forum

    Cześć wszystkim! 🙂 Tym razem mam dla Was trochę inną propozycję, trzeba będzie odtworzyć dom ze zdjęcia 😉 Zwycięzca otrzyma 295 monet i odznakę ?Remont tygodnia?. Czas do środy 16 października.  Już tradycyjnie dla każdego, kto zdecyduje się pochwalić pracą w swoim temacie w Galerii dzieł dodatkowe 50 monet ? A to jest zdjęcie tego domu:

     

    • Zdjęcia muszą pochodzić z serii The Sims 4
    • Jedna osoba może dodać nieograniczoną liczbę zdjęć
    • Nie można używać CC i modyfikacji ( włosy, meble itp. )
    • Można używać kodów, pomniejszania i powiększania obiektów
    • Zwycięska praca ma szansę pojawić się na fanpage DOTsim
    • Autor zwycięskiej pracy otrzyma odznakę Mistrz budownictwa
    • Autor zwycięskiej pracy otrzyma 295 monet
    • Wszyscy uczestnicy zabawy otrzymają 105 monet
    • Zdjęcia mogą być edytowane w programie graficznym
    • Zdjęcie może być kolażem i połączeniem kilku zdjęć
    #75356
    ArtSim
    Uczestnik

    Po prostu karczma pod Krzywym młotkiem! (Ciekawie kto zrozumie)?

    #75357
    Ginewra
    Uczestnik

    W sensie że wystarczy tylko na zewnątrz odtworzyć? Środka już robić nie trzeba?

    #75360
    dzidziak86
    Opiekun forum

    Jak ktoś naprawdę nie ma ochoty robić wnętrz to nie musi 😉

    #75436
    Ginewra
    Uczestnik

    Moje odtworzenie:

    Muszę przyznać, że odtwarzanie jest bardzo trudne, kiedy nie ma się w głowie całej biblioteki elementów z Simsów 😀 Albo chociaż ich nazwy. No i niestety w Simsach nie można postawić pół ściany i na to dach, przez co mój daszek nad drzwiami wygląda na bardziej rozjechany ^^ Kolumny też bardziej rozstrzelane, bo nawet z altem nie można je położyć bliżej siebie. Znaleźć takie drzwi – ło matko i córko! Apogeum armagedonu! 😀 Ale fajna zabawa, jednak cieszę się niezmiernie, że środka nie musiałam robić – stanowczo za dużo czasu mi zabrała sama fasada 😀 I równanie terenu do odpowiedniego poziomu, żeby pierwsze schody mi nie psuły i nie robiły dziury w ziemi 😀 I jeszcze błąd zrobiłam, że działkę za wąską wybrałam, przez co „las” włazi na dom, zamiast być jego uzupełnieniem. Jeśli więc ktoś planuje zabrać się za wyzwanie, to lepiej wziąć działkę większą niż 30×20 😉

    Ale bryłę ma nawet ciekawą, gdyby były te półścianki, to by można było i na piętrze żyć 😀

     

    No i jeszcze jedna sprawa – Google działa, czy mam na Imgur wrzucić?

    #75448
    Michael
    Uczestnik

    No muszę przyznać, że nie było to banalne zadanie. Dom niby wydaje się prosty a było przy nim zabawy. Nie wyszło do końca tak jak sobie to wyobrażałem ale już trudno 🙂

    #75449
    Ginewra
    Uczestnik

    Hahaha! Widzę, że z podobnych elementów korzystaliśmy, co mnie nawet nie dziwi 😀

    A płotek to z czego jest? Bo szukałam bardziej podobnego, a znalazłam tylko ten, co jest u mnie.

    #75450
    ArtSim
    Uczestnik

    Naprawdę, wszyscy robimy tylko na zewnątrz?? Ja trochę zrobiłem wnętrze ale tylko przedsionek. Jeśli uda mi się zrobić wnętrze w 2h na jutro to dam z wnętrzem.?


    @ginewra
    ja tam nic nie widzę podobne ale wierzę ci?

    #75452
    Michael
    Uczestnik

    @Ginewra Prawda bo te okna idealnie pasują do tego domu 😛

    Płot pochodzi z pakietu rozgrywki Strangerville 😀

    #75458
    Ginewra
    Uczestnik

    Aaa… No to wszystko jasne, dlatego nie mogłam go znaleźć 😀 Dzięki za odpowiedź!

     

    @ArtSim – nie podobne, tylko takie same? 😀 Co do okien na piętrze się zgodzę, dach ten sam, farba zapewne też, nie mówiąc o schodach, a „podobne, a nie takie same” są chociażby okna na dole – ja użyłam większe, bo mi bardziej foremnie wyglądały 🙂 I dynie! Dynie też są podobne, tylko u mnie w donicach, a jedna jest pod kotem, prawie czarnym 😀 No i drzewka też jakieś podobne… może i te same ^^

    #75479
    ArtSim
    Uczestnik

    @ginewra popatrzałem tylko na górne okna domu @Michael a rośliny to tak no nie wiem co się stało że nie zauważyłem 😛

    ***

    Czas na mój „Autumn House”. I tal ,całe wnętrze i podwórko ale z tyłu zrobiłem teraz w ponad godzinę przez co nie jest zbyt wypełniony meblami ale 118 tys. kosztuje 😉 Dom jest w galerii potem dam linka w kącie twórczym jeśli ktoś chce 🙂

     

    #75484
    dzidziak86
    Opiekun forum

    Dzięki wielkie wszystkim za zgłoszenia! Świetnie odwzorowaliście dom ze zdjęcia, jak zawsze jestem pod wrażeniem 🙂 Zwycięzcą zostaje @ArtSim! Gratulacje 🙂

    #75489
    ArtSim
    Uczestnik

    Dziękuję?

    #75491
    Michael
    Uczestnik

    @ArtSim Gratulacje, że podjąłeś się wykonania wnętrza 🙂

     

    #75495
    Ginewra
    Uczestnik

    @ArtSim – jak zrobiłeś, że ściana na piętrze jest połączona z tą dolną? Jak ja stawiałam ten dach, to mi wystawał ze ściany między piętrami i żeby się go pozbyć, musiałam zrobić dach miej wystający. A z tego co widzę, masz ten sam dach, wystający, a bez tego problemu.

     

    Zgłaszam sprzeciw, @ArtSim ma tylko z grubsza podobny dom, nawet okiennic nie ma na jednym oknie na parterze, nie mówiąc już o innych ważnych elementach, jak podwójne kolumny, czy doniczki pod dyniami i przy oknach na piętrze! A tak bardziej na serio, to wiem że dostał za napracowanie się 😉

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 19)

Musisz być zalogowany, aby odpowiedzieć na ten temat.