Strona Glówna Fora SPOŁECZNOŚĆ Blogi użytkowników The Fox Queer Eye

ostatnio zaktualizowano przez Dana 4 lata, 10 miesięcy temu
2 uczestników
6 odpowiedzi
  • Autor
    Odpowiedzi
  • #69336
    PanLis
    Uczestnik


    Na tym blogu chciałbym zachęcić was to zabawy. Na ten moment jestem raczej mało doświadczonym graczem, ale uważam że mam dużo pomysłów a na pewno dużo kreatywności. Nie raz brakuje mi narzędzi czy też umiejętności ale uczę się ich w stopniu dość szybkim.

    Blog: Będzie opowiadać i przedstawiać zmiany jakie wybiorę ja z waszą pomocą. Mam zamiar ściągać domy z galerii lub rodziny i poddawać je metamorfozie w które będzie można używać CC. Wy podsyłacie linki albo zdjęcia, wybieramy co zmienia Ekipa Pana Lisa. Co wy na to?

    #69421
    Dana
    Uczestnik

    Raczej nie polecam takich przemian, jeżeli chcesz przerabiać domy innych graczy to na swój użytek i lepiej potem tego nie pokazywać na zewnątrz, gdyż taka forma jest swego rodzaju plagiatem, i z tym zjawiskiem walczą (i słusznie) gracze z Galerii.

    Wyjątkiem są „challenge”, wtedy gracz w opisie zaznacza, że bryła domu jest do pobrania i dokonania zmian według założeń  podanych w opisie.

    Natomiast, jak najbardziej, możesz przerabiać domy EA. 🙂

    #69422
    Dana
    Uczestnik

    PS. To samo dotyczy  Simów z Galerii (w jednym i drugim przypadku własność intelektualna) . 🙂

    #69625
    PanLis
    Uczestnik

    @Dana właśnie nie mam zamiaru robić plagiatu ale stworzyć z założenia challange który mówi o przemianie czegoś lub kogoś. Można pokusić się o nakręcenie odcinków na ten temat co się zmieniło itp.
    A powiedz mi skoro tak bardzo się znasz i jesteś zaznajomiona w temacie. Czy używanie i prezentowanie czyiś CC komponowanie ich też jest plagiatem, tzn dajmy na to tworzenie pokoju prezentowanie go a następnie umieszczaniu na stronie plus opis co jest jakim CC ?

     

    #69689
    Dana
    Uczestnik

    @panLis , CC służą graczom  nie tylko do rozrywki w ich grach, ale także do umieszczania tych CC w swoich pracach.  Jeżeli gracz potem publikuje gdzieś taki dom, czy Sima to powinien podać adresy do stron twórców  wszystkich CC , jakie wykorzystał w swoim domu, czy na Simie.

    Przykładem jest mój dom „Nature Valley ” : https://sims.arhn.eu/forum/topic/danuta-architecture/ , w którym wykorzystałam takie zestawy CC, jak okna, drzwi, meble, elementy dekoracyjne. Gdy wejdziesz na stronę tego domu to pod zdjęciem w  Creator Notes wymieniłam wszystkie zestawy, podałam ich twórców oraz podałam adresy ich stron, z których można pobrać te CC.

    Na przykład:

    CC’s needed for this lot:

    MutskePilton Constructionset Part 1

    http://www.thesimsresource.com/downloads/1405990

    SIMcredible!Caden Bedroom

    http://www.thesimsresource.com/downloads/1430990

    …etc…

    Natomiast, gdyby gracz pobrał do swojej gry takie obiekty, a potem przerobił je (zrekolorowal) – na bazie tych mesh-y CC (mesch to oryginalny plik CC) i zrobił to bez zgody ich twórców, a potem umieścił je w sieci – co gorsza, jako swoje prace (co niestety często się zdarza, przede wszystkim na różnych forach, blogach) to wtedy nie tylko jest to plagiat, ale normalna kradzież.

    #69692
    PanLis
    Uczestnik

    @Dana – czym jest plagiat i kradzież wiem, zważyłem c się dzieje w galerii i czytałem też gdzie nie gdzie na ten temat.
    Czyli muszę opisywać wszystkie CC nie mogę zaznaczyć że są od tej osoby i podac link do strony np na tsr? Czy muszę każdy po kolei podawać?

    Na tsr nie widziałem zakładki pokoje, prawda? Nie ma takiego działu?

    #69809
    Dana
    Uczestnik

    Hej @PanLis, 🙂

    W galerii nie ma CC, gdyż są to pliki package, a takie nie zapisują się razem z domem do Galerii. Gdy pobierzesz sobie z Galerii taki dom z kluczykiem  do swojej gry to będzie „goły”, czyli nie będzie miał okien, drzwi, ani mebli w środku.  Część z tych CC gra może losowo zamienić na meble z podstawki.

    Natomiast gdy pobierzesz do gry dom z TSR, to pod nim znajdziesz wszystkie adresy CC, najpierw musisz je pobrać do folderu Mods, a dopiero potem pobierasz dom i rozpakowujesz go (jego pliki) do folderu Tray.

    Opisywanie plików CC to nic innego, jak  podawanie nazwy jego twórcy , nazwy obiektu lub zestawu CC oraz bezpośredniego adresu , gdzie można pobrać ten obiekt, lub cały zestaw do swojej gry.

    To wszystko jednak robisz, gdy chcesz taki dom opublikować gdzieś w necie, np. na TSR.

    Na TSR nie ma zakładki pokoje, gdyż to jest tylko część domu,  a TSR płaci swoim najlepszym artystom , z tytułem Featured Artist (FA) – za całą pracę.

    Ponadto taki pokój łatwo „ukraść, gdyż po postawieniu na działce (w domu, który budujesz) w grze i ponownym opublikowaniu tak zbudowanego domu w Galerii, będzie widniał tylko Twój podpis,  jako jedynego twórcy domu. Dlatego ja nigdy nie publikowałam w Galerii pokojów.

    W przypadku zabawy na forum, gdzie będziesz tylko pokazywał zdjęcia, ale nigdzie nie opublikujesz takiego domu, nie musisz podawać opisów CC, chyba, że jakiś forumowicz o to poprosi, bo będzie chciał pobrać takie CC do swojej gry. W takim przypadku też nie musisz, jedynie możesz spełnić prośbę. 🙂

     

Musisz być zalogowany, aby odpowiedzieć na ten temat.