Strona Glówna Fora SPOŁECZNOŚĆ Pogaduszki Ulubiona książka

ostatnio zaktualizowano przez Ollysaurus 3 lata, 4 miesiące temu
23 uczestników
27 odpowiedzi
  • Autor
    Odpowiedzi
  • #52759
    Darkwish
    Uczestnik

    Hej, to znowu ja!

    Chciałabym spytać jakie książki polecacie, co ostatnio czytaliście i co zdecydowanie odradzacie. Możecie też napisać jaki jest Wasz ulubiony gatunek literacki.

    W moim wypadku są to najczęściej romanse lub książki sci-fi/fantasy i mogę zdecydowanie polecić:

    • Serię „Dark Elements” J.L. Armentrout
    • „Bez słów” Mii Sheridan
    • „Dziesięć płytkich oddechów” K.A. Tucker
    • Serię „Lovely Vicious” Sary Wolf
    • „Kiedy pada deszcz” Lisy De Jong

    Za to zdecydowanie odradzam „Wybranych” C. Daugherty i „Story of Bad Boys” M. Aloha.

    #52760
    Ina
    Uczestnik

    Jeśli jeszcze nie czytałaś to polecam:

    • wszystkie książki E. Giffin (mi najbardziej podoba się „Pewnego dnia” oraz „Pierwsza przychodzi miłość”)
    • „W pogoni za Harrym Winstonem”,”Gra Singli”, „Ostatnia noc w Chateau Marmont” L. Weisberger
    • „Razem będzie lepiej” J. Moyes
    • „Fan girl” R. Rowell
    • „Uprowadzona” L. Christopher

    Skoro lubisz sci-fi to może Ci się spodobać seria „Więzień labiryntu”. Kiedy przebrniesz przez dziwne wprowadzenie książka staje się całkiem ciekawa.

    #52764
    Darkwish
    Uczestnik

    @Ina dzięki, akurat tylko E. Giffin i J. Moyes znałam, także resztę już dodałam do „chcę przeczytać” 🙂 A co do „Więźnia labiryntu” to chciałam go przeczytać, ale oglądałam film, więc musi jeszcze trochę poczekać w czyśćcu, żebym sobie nie psuła zabawy wspominkami z ekranizacji 😀

    #52791
    Ina
    Uczestnik

    Jeśli jeszcze nie czytałaś, a nie przeszkadzają Ci smutne zakończenia to polecam jeszcze „W imię miłości”, „Bez mojej zgody” i „Krucha jak lód” Jodi Picoult, ale to takie wyciskacze łez, bo nie ważne ile razy już czytałam to i tak na koniec beczę jak bóbr.
    Z lżejszych książek to mam sentyment do K. Gier. Uwielbiam Trylogię czasu i Trylogię snów mimo, że to książki typowo młodzieżowe.

    #52818
    Margo
    Uczestnik

    Ja kocham kryminały 🙂

    Polecam te książki wszystkim którzy lubią taki rodzaj książek :

    Harlan Coben „Nieznajomy”

    B.A. Paris „Za zamkniętymi drzwiami”

    Karen Rose „Należysz do mnie”

    Graeme Cameron „Zwykły człowiek”

    B.A Paris „Na skraju załamania”

    #52834
    SoHood
    Uczestnik

    Jeżeli chodzi o kobiece kryminały to z czystym sercem mogę polecić serię o Stephanie Plum Janet Evanovich. Pierwszy tom został zekranizowany, jednak, nawet jeśli widziałyście Jak upolować faceta? to książkę i tak można przeczytać, ponieważ bardzo dużo zostało wycięte z niej

    #52880
    SophieAnnie
    Uczestnik

    Ja z kolei uwielbiam romans w połączeniu z fantasy. Dla zainteresowanych polecam:

    • serię „Najmroczniejsze moce” Kelley Armstrong
    • „Wizje w mroku” L.J. Smith
    • serię „Podwieczność” Brodi Ashton
    • serię „Inni” Anne Bishop (moja ulubiona)
    • serię „Wieczna Noc” Claudia Grey
    #52924
    Darkwish
    Uczestnik

    @SophieAnnie super, dzięki! <3

    Z przyjemnością sprawdzę, bo to również jedne z moich ulubionych połączeń w książkach.

    #52946
    aga5myszka
    Uczestnik

    Z czystym sumieniem mogę polecić

    • serię „Dary Anioła” C. Clare
    • trylogię Czarnego Maga T. Canavan
    • „Hopeless” C. Hoover
    • „Zanim się pojawiłeś” J. Moyes

     

    #52960

    Bardzo polubiłem ,,Paxa” Sary Pennypacker.

    #53330
    Przemek
    Uczestnik

    Z czystym sumieniem mogę polecić książkę ,,Zanim się pojawiłeś” Jojo Moyes.

     

     

    #53447
    Shakuahi
    Uczestnik

    Nie byłoby mnie takiej jaką jestem bez Stephena Kinga i J.K. Rowling. O obu autorach tyle już napisano, że w sumie nie ma sensu bym jeszcze ja się siliła na dodatkowe rekomendacje.

    Czytam bardzo różne rzeczy, więc poniższe rekomendacje to będzie istny miszmasz gatunkowy.

    • Saga Księżycowa Marissy Meyer, pierwsze dwa tomy, Cinder i Scarlet (z czterech chyba) wyszły po polsku. Gatunkowo to chyba jest Young Adult, tak w skrócie autorka na nowo opisała klasyczne baśnie (Kopciuszek, Czerwony Kapturek) przenosząc je do dalekiej przyszłości i dodając m.in. dużą inspirację Czarodziejką z Księżyca. Literatura lekka i przyjemna, ale bardzo fajnie napisana.
    • Bielszy odcień śmierci, Bernard Minier – to też jest pierwszy tom serii, ktoś tam wcześniej pisał o kryminałach, powiem tylko, że to jeden z moich ulubionych gatunków i dawno nie czytałam tak dobrego kryminału (a czytam ich naprawdę wiele)
    • Pan raczy żartować, Panie Feynman, Richard Feynman – przezabawny zbiór wspomnień noblisty, Richarda Feynmana.
    • Amerykańscy Bogowie, Neil Gaiman
    • Warto spróbować Pilipiuka i jego Jakuba Wędrowycza, nie do wszystkich przemówi jego poczucie humoru, ale jak już przemówi… 😉

    Miałam w planach troszkę tu więcej popisać, ale mój pies zaplanował sobie spacer więc muszę swoje dalsze rekomendacje przełożyć na inną porę. 😉

    #53465
    xxKEBSONxx
    Uczestnik

    Ja uwielbiam kryminały <3

    1. Agatha Christie: ABC

    2. Agatha Christie: Morderstwo w Orient Ekspresie

    3. George Orwell: Rok 1984

     

    #53470
    ASTRA
    Uczestnik

    Aktualnie Carrie Stephena Kinga – króla horrorów, lecz teraz czytam TO.

    #53473
    Marcinkowska
    Uczestnik

    Nigdy nie czytałam, ale oglądałam film

    1. Dary Anioła: Miasto Kości
    2. Więzień Labiryntu
    3. Miasto Popiołów
Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 28)

Musisz być zalogowany, aby odpowiedzieć na ten temat.