Strona Glówna Fora STRONA I FORUM Błędy, sugestie i prośby Wielkie porządki – DOTsim

ostatnio zaktualizowano przez GlossyGem 5 lat, 6 miesięcy temu
21 uczestników
23 odpowiedzi
  • Autor
    Odpowiedzi
  • #60299
    Claymora
    Uczestnik
    • To co ja zauważyłam to nagłe przystopowanie, jakby wpadł jakiś leń. Forum trzyma się dzięki aktywności ludzi zarejestrowanych, lecz brakuje mi czegoś. Jakiś większych wydarzeń czy nowinek, które zapraszały by do czytania, sprawdzania czy głośnej rozmowy na wyznaczony temat. Po prostu jakieś wow!
    • Co do wystroju strony nie mam się specjalnie czego czepiać jednak mam nadzieję, że będziecie ożywiać co jakiś czas header. By zachęć innych.
    • Brakuje mi również czegoś w stylu shotbox/czatu. Malutkiego gdzieś w rogu, łatwiej byłoby wtedy z wami się skontaktować jak i również stworzyłoby się zacieśnianie więzi między forumowiczami. Wiadomo wygłupy, pytania.
    • Oczywiście dzięki forum dowiaduje się wiele na temat TS, choć działa wszystko wolno jest fajnie i warto dalej się rozwijać.
    • Jak większość tu piszących zauważyłam problem dotyczący przyznawania odznak jak i monet. Sama czekam na takowe (Urodziny DOtSim oraz Zdjęcie Tygodnia)
    • Cieszę się, że staracie wszystko zebrać i się zorganizować. Społeczność to z pewnością duże wyzwanie.
    • Brakuje mi ogólne lepszego uporządkowania. Forum działa, ale jest w nim taki bajzel, że ciężko cokolwiek znaleźć. To moje odczucie. Dosłownie nasrane tematami, większość jest porzucona. Może jakieś odkurzanie? Tematy małej wagi powinny być usuwane jeśli ktoś przestaje prowadzić, bo się nagle znudziło. Może określony czas?
    • Więcej zabawy! Nie zapominajmy tu czas się zatrzymuje. Warto czasem tylko rozruszania ludzi tworząc może formy zabaw. Bez tego zbierania monet. Coś humorystycznego dla rozwijania tematu o TS.
    • Mile widziane inne formy wyzwań jak i konkursów. Może coś o wiedzy na temat TS?

    Tyle ode mnie. Jak na tak późno godzinę ^^ Mam nadzieję, że przesadnie nie na marudziłam ;P

    #60310
    Safia
    Uczestnik

    Mam duży problem ze stroną na smartfonie. Zwłaszcza jest problem z logowaniem: O ile z komputera logwanie idzie bezproblemowo, to od dłuższego czasu na telefonie nie potrafię się zalogować.

    #60324
    Oskar
    Uczestnik

    Skoro jest możliwość wypowiedzi, to czemu by z tego nie skorzystać 😀

    Problemy:

    – zakładka ,,gry” nie działa poprawnie od samego początku. Dodawanie pozycji do posiadanych udaje się raz na jakiś czas, np. wciąż nie mogę dodać CPR (niby jest komunikat, że dodano, ale nie wyświetla się na profilu). Istnieje też problem z wyświetlaniem avatarów w zakładce.

    – brak możliwości dalszego rozwoju rangi. Wydaje mi się, że formuowicz to najwyższa ranga, co jest smutne.

    – słaba organizacja wyzwań, zadań i konkursów. Zdjęcia tygodnia od jakichś dwóch miesięcy nie mają zwycięzcy. Z tego co słyszałem, nagrody za konkurs wielkanocny również nie zostały przyznane. Lepszym wyjściem byłoby nieobiecanie niemożliwego. Podanie daty i niewywiązanie się jest gorsze niż samo oczekiwanie.

    – brak aktualizacji strony. Na początku istnienia jeszcze jakoś to szło, ale od jakiegoś czasu jest totalna padaczka. Mam nadzieję, że wielkie porządki coś zmienią.

    – mała ilość osób w zespole moderacji. Przydałoby się więcej osób, które opanowałyby coraz większy bałagan na forum. Jakby co, chętnie pomogę.

    Pomysły:

    – fajnie byłoby znaleźć coś w stylu karty powiadomień. Ludzi jest coraz więcej, co za tym idzie przybywa tematów. Czasem ciężko jest znaleźć temat, w którym podjęto się wypowiedzi.

    – wiadomości prywatne. Gdzieś przeczytałem, że miały być wprowadzone, lub był to pomysł jednego z użytkowników. Do wiadomości prywatnych dodałbym możliwość zakładania grup, wystarczy po kilka osób.

    – popieram pomysł simstagrama. Taka zakładka na każdym profilu pozwoliłaby zadbać o większy porządek na forum. Dodatkowo, wprowadzając wiadomości prywatne, a w tym zapewne możliwość dodania do znajomych; znajomi dostawaliby powiadomienie o wstawionej fotografii oraz możliwość dawania babeczek (bez zapewniania monet, ponieważ wystarczająco jest sposobów na ich zdobycie) i napisania komentarza.

    – comiesięczne quizy ze znajomości postów na DOTsim? Można to urozmaicić odznaką dla najlepszych.

    – regulaminy i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania powinny być bardziej widoczne, najlepiej na górze strony, bez możliwości dodawania odpowiedzi.

    To chyba wszystko co wpadło mi do głowy. Forum jest dobre, tylko potrzebuje rozwoju. Trzymam kciuki! 🙂

    #60337
    Kasiunia
    Uczestnik

    Bardzo czekam na:

    -blogi,

    -prywatne wiadomości,

    -odznaki …

    – może by tak jakiś remoncik? 😀 szata graficzna itp 🙂

    #60356
    wojx
    Uczestnik
    • Czasem jak wchodzę co dzień to nie za każdy dzień otrzymuję DotCoina
    #60418
    Treri
    Uczestnik

    Myśle, że fajną opcją byłyby powiadomienia o nowinkach. Proponuje też uporządkowanie trochę blogów i wpisów. Na przykład pokazać użytkownikowi polecane blogi, on sobie poczyta i może zaobserwować.

    #60440
    Kasik
    Uczestnik

    Strona i forum bardzo mi się podoba. Atmosfera jest całkiem inna niż w innych serwisach. Jednak zawsze może być lepiej. Wydaje mi się że wersja mobilna potrzebuję lepszej optymalizacji, bo korzystanie z niej na telefonie bywa często poprostu nie przyjemne i nie intuicyjne. Działy nie są widoczne i nie wiadomo jak się poruszać po stronie. Zwłaszcza zalogowanie się stwarza ogromne problemy. Zwykle muszę przełączyć na wersję komputerową aby to było możliwe. Forum jest zorganizowane poprawnie, ale  ciekawe tematy nie są w żaden sposób wyróżnianie. Może należałoby zastosować jakiś system dokładniejszego sortowania tematów.

    PS Moją miłością i tak na zawsze pozostanie aplikacja DOTsim. Ach, te dawne dzieje. ?

    #60443
    Ginewra
    Uczestnik

    Nie obraź się Karol, jednak ten post wygląda jak student sprzątający podczas sesji, albo jak osoba, która robi coraz więcej, coraz bardziej zorganizowanych (i czasem kolorowych) list ?to do?, bo nie chce jej się czegoś zrobić. A tak, to przynajmniej sprawia wrażenie jakby ?coś robiła?. I nie przyczepiłabym się do tego postu, gdyby nie dotyczył on również moderacji i propozycji podlinkowania już wrzuconych na forum tematów.

     

    Co do moderacji ? robiliście nabór na to stanowisko, a pytania wyglądały, jakby dotyczyły forum. Pamiętam, bo sama brałam udział i nie otrzymałam odpowiedzi, mimo że kandydaturę wysłałam ponownie, z prośbą o informację zwrotną. Co się stało z tamtymi mailami? Nie podochodziły, a te które doszły można było streścić ?śmiech na sali?? Bo nie kojarzę, by gdzieś na stronie lub na forum było podsumowanie tej rekrutacji ? ani wyrazu zdziwienia, że nikt się nie zgłosił , albo chociaż informacji, że ?jednak nikt się nie nadaje?. A teraz niewinnie pytacie, czy ktoś może by się zgłosił…

     

    Co do podlinkowania ? dział od tego jest, użytkownicy jeszcze na fajny pomysł wpadli, by zaznaczać co jest błędem, a co sugestią, więc jest tam niezły porządek. Po co podlinkowywać te tematy, skoro jest do nich wygodny dostęp? Macie wenę na naprawianie ?świata?? Siadacie do tematów ?błąd? i patrzycie co można ogarnąć (tylko pamiętajcie, że ?zajmiemy się tym? nie rozwiąże problemu). Chcecie coś zmienić, albo nowego dodać? Wchodzicie w tematy ?Sugestia? i sprawdzacie co można wdrożyć, a co nie. A jeśli czegoś nie możecie/nie chcecie wdrożyć ? napiszcie o tym! Reagujcie jakoś żywiej, bo czekanie 4+ miesięcy na aktualizację, żeby powprowadzała nasze sugestie? Poza tym nie rozumiem tego uparcia się na aktualizacje. Żeby poprawić forum nie są potrzebne rewolucje, wystarczą ewolucje ? w końcu dzięki nim Japonia stała się symbolem nowoczesnej technologii, zadziwiając Europę i USA swoim nagłym perfekcjonizmem. Jeżeli jakąś sugestię można łatwo i szybko wprowadzić, to po co czekać na aktualizację? Nie lepiej to zrobić od razu, wiedząc w razie czego, co mogło spowodować bugi? Jeśli wszystko dodacie w wielkich aktualizacjach, to nie doszukacie się tego, co może szwankować. Niby ktoś wam pomagał w tworzeniu forum, niby to jest wasz, przez was napisany kod, ale nie sądzę, byście mieli takie doświadczenie w tworzeniu stron internetowych, by szybko znaleźć źródło bugów. A przy wprowadzaniu nowości pojedynczo, prędzej się znajdzie wadliwy kod.

     

    Wracając do tematu postu:

    • Nie otrzymałam DotCoinów za udział w konkursie (miały je otrzymać nawet osoby, które nie wysłały zdjęcia).
    • Nadal nie mogę zmienić awatara (przed chwilą sprawdzałam i dalej mam ten sam błąd, który już kiedyś zgłaszałam).
    • Mimo przebywania na forum podczas ?pory duchów? (nie tej o północy, tylko tej ?drugiej?) nie otrzymałam odpowiedniego odznaczenia. Gdzieś na forum jest na to dowód, bo skoro samo logowanie odznaczenia nie dało, to pomyślałam, że trzeba jeszcze zaznaczyć swoją obecność i dodałam pod jednym z artykułów komentarz. Niestety i to nie pomogło.
    • Nie otrzymałam odznaczenia za udział w konkursie Wielkanocnym. Ale ponoć to nie błąd, tylko problem, więc plus za reakcję 😉
    • Zgłaszałam problem z wyszarzonymi tematami ? takowych już nie widzę, więc nie wiem, zrobiliście coś z tym, czy samo przeszło?
    • Zgłaszałam sugestię „Aby „Odpowiedz na:..” przenosiło do ostatniego posta.„. Nawiasem mówiąc czwarty miesiąc leci, kiedy zostało obiecane dodanie tego w najnowszej aktualizacji.
    • Przydałyby się wyjaśnienia, jak zdobyć niektóre medale, jak ?Pomocna Dłoń? – rozumiem, że ?ukryte? powinny być niespodzianką, ale cała reszta niby-jawnych?
    • Brakuje mi wyjaśnienia, co mam zrobić, żeby podnieść sobie rangę ?Magnes Towarzyski?, ?Kinomaniak?, czy ?Autor Bestsellerów? – wystarczyłoby, by po najechaniu pojawiło się wyjaśnienie. Bo to chyba nie tajemnica, skoro są one od początku widoczne?

     

    Co do propozycji? Rany, może po prostu zaczniecie dotrzymywać terminów, albo chociaż nie ustanawiać twardych dat? I bez haseł ?jesteśmy największą stroną, więc koniec z niedotrzymywaniem terminów?, bo to jest po prostu słabe. A kiedy już to naprawicie, to proponuję zająć się błędami, żeby, w razie aktualizacji, jedne na drugie się nie nakładały i nie powiększały zbugowania strony. Z bugami jest jak z toczącą się kulą śnieżną ? ignorujesz mały bug, a on po cichutku sobie rośnie i rośnie? Kiedy już i terminy będą dotrzymywane (bądź nieobiecywane) i strona nie będzie generować błędów, proponuję zająć się sugestiami i wprowadzeniem aktualizacji.

     

    Może przydałoby się też ograniczyć marketingowe teksty? Też miałam na studiach coś w stylu ?marketingu? i cóż? Osobiście rażą mnie takie teksty, są jakby sztuczne nadmuchane, by wywołać jakieś wielkie emocje? a lepsze byłyby teksty szczere i takie, powiedzmy, od serducha. Inną sprawą są posty typu ?Opcja pojawi się w jednej z trzech dużych aktualizacji forum. Tak jak i wiele innych opcji. Do lipca nasza społeczność będzie posiadać więcej opcji, niż miejsca, które znacie dotychczas. 🙂 Jesteśmy także w trakcie pewnych rozmów z pewną firmą? szczegóły później. Dzięki, że jesteście z nami!? – co się zmieniło na forum od lipca? Gdzie są te dodatkowe opcje? Co z tymi rozmowami? Kiedy nastąpi to ?później?? Bo my nadal jesteśmy z wami!

     

    Nie podoba mi się też takie uprzywilejowanie Fejsbukowiczów ? w końcu to strona główna jest źródłem i podstawą waszej działalności, a to na FB są jakieś specjalne okazje, konkursy i nagrody, niedostępne dla osób, które odwiedzają tylko waszą stronę. Zrozumiałabym to, gdybyście zaczęli działalność do Facebooka i później stworzyli stronę WWW, ale odwrotnie? I tak, wiem że według mądrych ludzi, należy dzielić informacje, jakie wrzuca się na różne media społecznościowe, żeby zachęcić swoich użytkowników do polubień we wszystkich tych mass mediach (bo jak wszędzie będzie to samo, to sobie ludzie wybiorą jeden odpowiadający im kanał), jednak tu mamy dysproporcję. Czy na stronie WWW odbył się jakiś konkurs, o którym nie byłoby informacji na FB? Co my otrzymujemy wyjątkowego, co jest poza zasięgiem tylko-Fejsbukowiczów, bo nie zaglądają na stronę?

     

    ***

    Tak przy okazji – gdyby ktoś kiedyś rzucił się z motyką na słońce i chciał przejrzeć te kandydatury na moderatorów, to mnie już nie bierzcie pod uwagę.

     

    Gdyby ktoś chciał się mnie czepnąć? Kiedyś byłam administratorem dużego forum, więc wiem ile to pracy i zaangażowania wymaga. Dlatego miałam grupę osób, która mi w tym pomagała, a kiedy przestałam mieć tyle czasu co wcześniej, zrezygnowałam z tej funkcji oddając ?władzę? w dobre, sprawdzone ręce. Bez tworzenia kolejnych list ?to do? 😉

     

    ***

    Przepraszam za ścianę tekstu, jednak tytuł zobowiązuje.

    Przepraszam również za negatywny wydźwięk mojego postu. Prawdę powiedziawszy to kląć mi się chciało, jak zobaczyłam post, wiec i tak całkiem nieźle wytrzymałam.

    #60506
    GlossyGem
    Opiekun forum

    Dziękuję wszystkim za pozostawienie swoich uwag. Są bardzo pomocne! 🙂 Przeczytałem każdy wpis, zapisałem każdy z „postulatów” i już wkrótce zabieramy się do działania. Niektóre nowości i zmiany możecie już zauważyć, jak chociażby nowe rangi na forum. Pełną listę zmian zobaczycie jak będzie – nie podajemy już konkretnych terminów. 😉 Dzięki wielkie! Punkty zostaną przyznane do końca dnia.

Oglądasz 9 wpisów - 16 z 24 (wszystkich: 24)

Temat ‘Wielkie porządki – DOTsim’ jest zamknięty dla nowych odpowiedzi.