Strona Glówna Fora STRONA I FORUM Błędy, sugestie i prośby Wielkie porządki – DOTsim

ostatnio zaktualizowano przez GlossyGem 5 lat, 7 miesięcy temu
21 uczestników
23 odpowiedzi
  • Autor
    Odpowiedzi
  • #60193
    GlossyGem
    Opiekun forum

    Witajcie forumowicze,

     

    Bardzo się cieszę patrząc na Waszą aktywność na forum. Od startu minęło już trochę czasu i z pewnością udało Wam się przetrzeć nowe szlaki w korzystaniu ze strony. To Wy wiecie najlepiej, które opcje się sprawdzają, a które należy dopracować. Każdy z Was uważnie śledzi misje, konkursy oraz wyzwania i to Wy wiecie najlepiej, które z nich wymagają wyjaśnienia, rozwiązania lub przesłania nagród.

     

    W tym temacie proszę Was, abyście zwrócili naszą uwagę na wszystkie te sprawy, które należy uporządkować. Niedziałające linki? Bran nagrody? Nie dostaliście odznaki? Punkty zniknęły? Posty się nie dodają? W kolekcji brak dodatku? Pora na nabór na moderatora, kto powinien nim zostać?

     

    TO JEST TEN CZAS! Obiecuję, że przeczytamy każdy post i zajmiemy się każdą ze spraw. Tam, gdzie rozwiązanie będzie proste, efekty zobaczycie najszybciej. Nieco dłużej rozwiązywane będą sprawy techniczne. Powiemy Wam też, które z sugestii są obecnie niemożliwe do wykonania.

     

    Każda osoba, która wypowie się na temat forum i strony, otrzyma 230 monet za swoją pomoc. Pamiętajcie, że tylko dzięki Wam społeczność może stać się lepsza.

     

    Na Wasze uwagi i pomysły czekamy do końca września. Jeśli daliście już swoją uwagę w osobnym temacie, napiszcie o niej jedno zdanie i podajcie link. 🙂 Sporym ułatwieniem będzie też numeracja lub wskazanie problemów i pomysłów, które są dla Was najważniejsze.

     

    LICZĘ NA WAS! ?

    #60195
    Fiolek
    Uczestnik

    No to ja się trochę pożalę, a co mi tam 😀

    Problemy

    • Brak nagrody z konkursu wielkanocnego (jedyne czego nie wysłałem to numer telefonu, ale to już nie ważne)
    • Brak odznaki z konkursu wielkanocnego
    • Nie dostałem DotCoinów za wysłane zdjęcia w Zdjęciach Tygodnia
    • Nie dostałem DotCoinów za Urodziny DotSim
    • Dałem kiedyś sugestię w wiadomości na Facebooku o działach z innymi grami na forum. Raz – nie ma ich wciąż, a dwa – miałem za to dostać 50 DotCoinów 😛

    Propozycje

    Błędy

    Na co jeszcze czekamy

    • Trofea
    • Wiadomości Prywatne
    • Tajemniczy Kufer
    • Tematy o innych grach

    Nabór na Moderatora

    A co do moderatora to chętnie bym pomógł ogarnąć trochę 😀 Mam zbyt dużo czasu wolnego ? No i wiem jak działa DotSim, a to najważniejsze ?

    #60200
    Evaerynth
    Uczestnik

    Moje sugestie odnośnie funkcjonowania strony:

    1. Terminowość ogłaszania wyników konkursów oraz przyznawania nagród – moim zdaniem lepiej byłoby nie określać terminu, do którego wyłoniony zostanie zwycięzca w konkursie lub do którego przyznane zostaną nagrody, niż termin określać i go nie dotrzymywać.

    2. Częstotliwość wprowadzania aktualizacji – na początku istnienia forum aktualizacje były bardzo częste, po czym obiecane zostały kolejne, których poki co nie widać. Obecnie nie czuć (nie licząc tego tematu), że forum się w jakis sposób rozwija. Chyba, że trwają prace nad kolejną aktualizacją, to w porządku. 🙂

    3. Częstotliwość organizowania wydarzeń – forum ma już kilka miesiecy, a były np. tylko cztery konkursy na zdjęcie tygodnia.

    4. Rangi użytkowników – niektórych nie da się rozwinąć bardziej, niż ponad poziom podstawowy. Dla przykładu rangi związanej z wypełnianiem ankiet – ankiety pojawiają się bardzo rzadko.

    5. Na forum brakuje moderatora. Nie będę nikogo typować do tej roli – uważam, że powinny się zgłosić chętne osoby, a później powinno zostać zorganizowane głosowanie.

    6. Występują drobne błędy techniczne, takie jak nie dodawanie się postów lub podwójne ich dodawanie.

     

    Wymienię również, co mi się podoba, tak dla równowagi:

    1. Atmosfera na forum

    2. Mnogość tematów do wypowiedzi i możliwość tworzenia własnych

    3. Ładna grafika i ogolnie wygląd forum

    4. System zdobywania monet

    5. Personalizacja profilu

    6. Sama idea zdobywania odznak

    #60201
    Fiolek
    Uczestnik

    O właśnie! Zgadzam się z @Evaerynth w punkcie 3. Przydałoby się trochę odświeżyć stronę 😉

    Dodatkowo jeszcze wspomnę, że można dodać trochę więcej rang społeczności, bo mam ok. 960 DotCoinów i tylko rangę Forumowicz ?

    #60203
    Cold
    Uczestnik

    Jeśli o mnie chodzi to:

    – Brak nagrody za pierwsze miejsce w wyzwaniu Zdjęcie Tygodnia #3

    – Sugestia mająca na celu zmianę opisu cech użytkowników

    Sugestia – Cechy użytkownika

    – Brak wyników z wyzwania Zdjęcie Tygodnia #4, które było już…dawno temu, a raczej, które zakończyło się dawno temu 😉

    – Może na forum mogłyby się pojawić jakieś grupy, np. o podobnych zainteresowaniach, aby można było porozmawiać 🙂

    Teoretycznie coś takiego może pojawić się w dziale „Pogaduszki”. Ja bym jednak to widział w dziale „Grupy”, ale jak nie będzie, to płakać nie będę 😉

    Pozdrawiam

    #60206
    Fiolek
    Uczestnik

    @Cold Jak już pisałem – wiem jak i na czym działa DotSim i mogę Ci powiedzieć, że stworzenie takich grup byłoby całkiem łatwe i realne 😀

    Jeszcze dodam, że czekamy też na dodawanie do znajomych, blogi, statusy, galerie zdjęć, grupy, łączenie konta z Origin. No i oczywiście pamiętajmy jeszcze o e-booku  z poradami jak prowadzić stronę  ?

    #60207
    xogerardine
    Uczestnik

    Na pewno widziałabym blogi jako fajną rzecz na stronie. Na moim przykładzie –  wszystko związane z simsami wrzucam sobie na tumblr, a miło by było podzielić się z wami tutaj i myślę że inni też byliby zainteresowani takim rozwiązaniem.

    Zdjęcie tygodnia jest super wyzwaniem i chętnie zobaczyłabym je znowu, bo od ostatniego trochę już minęło. Jeśli będzie dalej można używać CC w tym wyzwaniu – super ?

    Zauważyłam jeszcze mały problem z wersją mobilną, trochę strona ucieka, nie wiem jak to inaczej wytłumaczyć ?

    #60208
    Nira
    Uczestnik

    1. Nie otrzymałam monet i odznaki za udział w urodzinowym konkursie DOTsim.

     

    2. Dużym plusem byłyby wiadomości prywatne, często w komentarzach rozwija się wymiana zdań pomiędzy użytkownikami i myślę, że wiadomości prywatne by pomogły w takich dyskusjach.

     

    3. Czekam na uzupełnienie pozostałych działów o dodatkach i innych częściach the sims.

     

    4. Powrót babeczek, myślę, że tutaj nie trzeba się rozpisywać ?

    #60211
    Pquest
    Uczestnik

    Podpisuję się pod powyższymi wiadomościami.

    Wszystko moim zdaniem zostało już powiedziane, więc od siebie mogę dodać tylko że:

    • Podobnie jak osoby wyżej nie dostałem monet oraz odznaki za konkurs urodzinowy, a także odznaki z sekretnego wyzwania #1 – tego z wampirzą kryptą.
    #60212
    xxKEBSONxx
    Uczestnik

    Ja również się podpisuje pod powyższymi wiadomościami:

    – dalej nie dostałem nagrody za konkurs wielkanocny,

    – nie mam żadnej odznaki, a powinna być za konkurs wielkanocny, sekretne wyzwanie.

    – brak monet za „Urodziny DOTsim”

    #60213
    Kiślu/Kamila
    Uczestnik

    Zgadzam się z moimi przedmówcami, a propos konkursów. Pomysł na konkursy ze SS z gry był dobry tylko realizacje tego jest dość słaba. Wyniki powinny pojawiać się szybciej a nagrody powinny trafiać do uczestników. Sama nie dostałam odznaki za udział w konkursie z kryptą wampira. Poza tym myślę że warto zastanowić się nad wskrzeszeniem tego projektu w stylu – „The sims historie”. Chociażby w formie pisania scenariuszy i udostępnianiu do nich specjalnie stworzonych rodzin i parcel. Przy okazji jeśli chcecie aktualizować stronę to, możecie zastanowić się nad dodaniem jakiejś sekcji na forum ze zebranymi wyzwaniami do rożnych wersji i gry.

    #60218
    Mandraghora
    Uczestnik
    1. Czego mi brakuje:
    • w wersji mobilnej brakuje mi tych okrągłych okienek ze zdjęciem osoby, która jako ostatnia wypowiedziała się na dany temat, nie wiem czy możliwe jest wprowadzenie ich tu, ale byłoby to bardzo pomocne,
    • gdy jestem już w jakimś temacie, brakuje mi przełączania się pomiędzy stronami dyskusji także na górze strony, a nie tylko na dole, czasem skrolowanie na sam dół by przełączyć stronę bywa uciążliwe.

    Prosiłabym o :

    • przejrzenie wszystkich zgłoszonych tematów i usunięcie tych, które należy usunąć,
    • jak poprzednicy, o prywatne wiadomości, o blogi na profilach i o wyłonienie może jakiegoś moderatora (?).

    Moje propozycje:

    • czy możliwe byłoby edytowanie komentarzy pod nowinkami np. na takiej samej zasadzie co na forum?
    • może czas, jak dawno temu dany użytkownik korzystał z forum pojawiałby się na jego profilu. Czy to w ogóle możliwe?

    Dotsim to naprawdę świetna strona i cieszy mnie to, że chce się rozwijać 😀

    #60221
    Eper
    Uczestnik

    Kiedy mają pojawić się te trofea? Chciałbym też wiedzieć, czy strona będzie miała powiadomienia. Może to głupie pytania, ale zrobiłem sobie przerwe od strony i nie czytałem wpisów.

    #60222
    Simlicorne
    Uczestnik

    To dorzucę parę groszy od siebie 😛 :

    1. Podobnie jak pisali inni, nadal nie dostałam nagrody ani odznaki za konkurs wielkanocny oraz monet i odznaki za konkurs urodzinowy (zabawa na forum).

    2. Terminowość! Bardzo nieprofesjonalnie wygląda, kiedy podajecie jakieś terminy (np. ogłoszenie zwycięzców), a później ich nie dotrzymujecie. Podobnie sytuacja wygląda, kiedy na forum obiecujecie zareagować na jakiś problem po wysłaniu maila do redakcji, a nawet na maila nie ma odpowiedzi :/

    3. Możliwość edytowania mojej kolekcji gier na profilu. Ten pusty panel na profilu wygląda smutno :(.

    Mam nadzieję, że ten temat rzeczywiście coś zmieni, a nie skończy się to tak jak wcześniej, np. po założeniu tego tematu: https://sims.arhn.eu/forum/topic/po-konkursie-wielkanocnym/, w którym problem z nagrodami został zauważony, a rozwiązania jak nie było, tak nie ma. Może jest to trochę gorzka i uszczypliwa uwaga, ale cóż, może tym razem zostanę mile zaskoczona. Cieszę się, że w ogóle problem problemów został podjęty 😉 Pozdrawiam 🙂

    #60224
    Pavla
    Uczestnik

    1. Po dziś dzień nie otrzymałam nagród z Konkursu Urodzinowego.

    2. Brak odzewu na forum i na maile.

    3. Brak organizacji oraz systematyczności na stronie.

    4. Brakuje pozostałych części gry do dodania w panelu ?

     

    +

    1. Atmosfera pomiędzy forumowiczami.

    2. Poruszane są ciekawe tematy – nowinki i na forum.

     

    DOTsim jest dobrym polskim simowym forum, jednak jest pare tych minusów/rzeczy do usprawnienia ?? Trzymam kciuki za dalszy rozwój, aby szło w dobrą stronę?Pozdrawiam – dobrej nocy wszystkim!

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 24)

Temat ‘Wielkie porządki – DOTsim’ jest zamknięty dla nowych odpowiedzi.