PRZEGLĄD: Miasta Brytyjskie

W sondzie dotyczącej przeglądu SimCity zwyciężył zestaw: Miasta Brytyjskie. Pomimo kilku niepowodzeń, przegląd jest już gotowy i czeka na Wasze komentarze. Postanowiłem napisać najważniejsze informacje dotyczące zestawu, opcje które wprowadza oraz jak wpływa on na całą rozgrywkę. Zachęcam do zapoznania się z tym materiałem. Mam nadzieję, że warto było poczekać. 🙂

SimCity – Miasta Brytyjskie, to zestaw, który dodawany był do Cyfrowej Edycji Specjalnej gry oraz w Edycji Kolekcjonerskiej na terenie Polski i Wielkiej Brytanii. Wciąż można zakupić go w platformie Origin oraz innych sklepach Internetowych.

  

Zestaw ten zawiera 2, a raczej 3 elementy i możliwości. Pierwszym z omawianych przeze mnie budynków będzie Terminal piętrusów. Znaleźć go można w menu transportu, w zakładce Autobusy. Nie muszę chyba dodawać, że menu to dostępne jest po zbudowaniu w regionie modułu ratusza, który zajmuje się transportem.


Piętrusy zajmują się przewożeniem Simów między przystankami. Łączą one także nasze miasto z sąsiadami, ponieważ są one tak zwanymi „autobusami międzymiastowymi”. Przewożą one zarówno zwykłych Simów, pracowników jak i turystów. Pojemność jednego autobusu to 100 Simów. Zwykłe autobusy międzymiastowe mają pojemność do 80 Simów.

 

 

Terminal ten może przyjmować też inne autobusy turystyczne i międzymiastowe z naszego regionu. Sam budynek jest droższy od podstawowego, ponieważ kosztuje on 45 tysięcy Simoleonów, plus 800 Simoleonów wypływać będzie z naszej kieszeni co godzinę. Rozbudowując go możemy postawić do 8 stanowisk z piętrusami, z czego każdy zapewnia miejsce dla 3 autobusów miejskich. Każda z wiat kosztuje 15 000 Simoleonów i kosztuje nas 300 Simoleonów na godzinę. Oprócz dodania kolejnych stanowisk, możemy upiększyć nasz terminal wielkim szyldem informacyjnym. Nie ma on żadnych właściwości polepszających działanie terminala.

 

Kolejnym elementem zestawu Miasta Brytyjskie jest oczywiście gwiazda londyńskiej panoramy – Big Ben. Chociaż sama wieża zegarowa nosi nazwę Elizabeth Tower, a Big Benem nazywany jest zegar i dzwon, to cały świat zna wieżę jako Big Bena. Nie inaczej jest w SimCity.


Big Ben znajduje się w menu Specjalizacja miasta, w zakładce Kultura w Monumentach. Istnieje limit jednego Big Bena na całe miasto. Monument ten jest dużą atrakcją turystyczną, a co za tym idzie – przy dobrych wiatrach przyciąga do miasta całkiem sporo turystów. Jeśli chcecie zbudować dobre miasto turystyczne – postawienie jakiejś dużej atrakcji jest jedną z najważniejszych rzeczy, ale o tym innym razem. Warunkiem postawienia Big Bena jest posiadanie wydziału turystyki w regionie.


 

Koszt Big Bena to jednorazowe 550 tysięcy Simoleonów i 450 Simoleonów każdej godziny. Moim zdaniem jest to cena, która zwróci się w turystycznym mieście, bowiem dzienny wpływ z posiadania monumentu (po odliczeniu 450 razy 24) to średnio 9 tysięcy Simoleonów. Big Ben może pomieścić do 375 turystów, w tym niższą, średnią i wysoką klasę. Sam budynek Big Bena wpływa także pozytywnie na otoczenie, ponieważ podnosi on jego wartość.

 

Jeśli już o otoczeniu Big Bena mowa. Trzecim budynkiem, a raczej korzyścią posiadania zestawu Miasta Brytyjskie jest możliwość zmienienia budynków w mieście. Otóż, wszystkie budynki średniej gęstości z wysoką wartością terenu, zmieniają się w londyńskie kamienice. Budynki takie idealnie upiększają okolice Big Bena, nadając naszemu turystycznemu miasto jeszcze lepszy charakter. Oprócz zmiany wizualnej, zmienia się także nazwa budynku nawiązujące do Wielkiej Brytanii.


 
 

Na początku było ciężko. Żaden z budynków nie chciał stać się upragnioną kamienicą. Metodą prób i błędów znalazłem na to sposób. Najlepiej jest stworzyć rejon z ulicami średniej gęstości, wokół nich wyznaczyć strefę mieszkalną. Średnia gęstość dróg zablokuje rozwój budynków „wyżej” niż londyńskie kamienice, dzięki czemu dana kamienica nie zmieni się nam w wieżowiec. Ważnym elementem jest też miejsce, czyli szerokość pomiędzy ulicami. Postarajcie się, aby szerokość pod kamienicę była taka sama jak szerokość dużego, prostokątnego parku o dużej wartości ($$$).


Oczywiście parki nie obejmą zasięgiem całej okolicy, którą chcemy zmienić. Kiedy już część z budynków zmieni swój wygląd, postawcie niedaleko nich kolejny park, który polepszy wartość gruntu. To od Was zależy jak duża będzie angielska dzielnica, ponieważ Big Ben oddziałuje na całe miasto, a nie na konkretny rejon, w którym go postawiono.


 

To tyle jeśli chodzi o przegląd zestawu. Moim zdaniem Miasta Brytyjskie jest bardzo dobrym bonusem, który nadaje naszym miastom charakteru. Dzięki niemu możemy posiadać flotę nieco lepszych, ładniejszych londyńskich piętrusów oraz Big Bena zmieniającego wygląd budynków w okolicy. Jeśli marzą Wam się londyńskie kamienice w środku Waszych pięknych miast – koniecznie zaopatrzcie się w ten pakiet. 🙂

Zareaguj na nowinkę!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

6 KOMENTARZE

  1. Ja mam ten pakiet gdyż kupiłem Edycję Kolekcjonerską. W moich planach jest także przekształcenie jednego z miast właśnie w taki mały Londyn- co mi na razie średnio wychodzi :-))

  2. Świetny przegląd 🙂 . Nie gram w SimCity i zawsze myślałem, że te pakiety to tylko zestawy ozdobnych elementów, a tu proszę, każdy jakoś wpływa na miasto. Super.

  3. No tak jak pisałem wcześniej, przeglądy robisz naprawdę dobre. Mam nadzieję, że nastepny jak zostanie zapowiedziany na konkretny dzień, to tak będzie, ale warto było czekać :).

  4. Szkoda, że nie zrobili czegoś takiego z Zamkiem Królewskim. 😉
    Chodzi mi o to, ze po jego postawieniu w mieście okolica zmieniałaby się w warszawską starówkę. 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Oglądaj SimStories