Nowa umiejętność, rodzaje kierunków i Britechester. Przeczytaj ciekawostki

Od opublikowania oficjalnego zwiastuna The Sims 4 Uniwersytet, twórcy odpowiadają na pytania fanów dotyczące rozszerzenia. Na  profilach SimGuru na Twitterze można znaleźć wiele ciekawych informacji o nowym dodatku, które postanowiliśmy zebrać poniżej.

ciekawostki

 • Piercing oraz rowery będą dostępne jedynie w dodatku
 • W Britechester znajduje się kilka pustych parcel, na których można budować
 • Roboty można tworzyć wyłącznie w grze, nie ma opcji stworzenia ich w CAS
 • Zostanie dodana nowa umiejętność robotyki
 • Oprócz kierunków związanych z nauką i techniką, pojawią się również te związane ze sztuką czy naukami humanistycznymi
 • Pojawi się kilka minimalistycznych tatuaży dla Simów
 • Toalety z kabiną będą dostępne w trybie budowania
 • Prawdopodobnie pojawi się kilka nowych rodzajów śmierci
 • Niektóre z robotów, które stworzą Simowie będą mogły dołączyć do rodziny

Informacje o nowince

 • Autor nowinki
 • Data publikacji
 • Komentarze użytkowników i gości

  21

  1. Przemek

   Rowery w dodatku? Czy to znaczy ze nie będzie można jeździć po innych światach? :/

  2. Pixeel

   W końcu nowa umiejętność! To dopiero pierwsza w tym roku jaką dostajemy, pomimo premiery już dwóch pakietów i jednego dodatku

  3. Pixeel

   @Przemek a co ma jedno do drugiego? Po prostu rowery będą w tym dodatku i tyle. Ich ścieżki będą pewnie takie same jak ścieżki po których biegają simowie gdy uprawiają jogging, więc będziemy mogli nimi jeździć w każdym świecie.

  4. Ola

   Ja też tak zrozumiałam 🙂 Że to po prostu zostanie wprowadzone właśnie w tym dodatku (a nie np w aktualizacji) – przecież wprowadzenie piercingu jak zrobisz simowi kolczyk w nosie to masz go też będąc w innym świecie 🙂

  5. Esmeralda

   Ouuu… czyli będzie więcej robotów, niż tylko simbot, o ile go tak nazwą… no no!
   To mi się podoba! 😀
   Fajnie, też uwielbiam nowe umiejętności, choć milo by było, ze jak na dodatek, mogły by być choć dwie :3
   Chociaż… lepsza jedna, niż zero, jak przy poprzednim.
   I coś skąpo się dzielą nowymi informacjami, zazwyczaj to były długie listy, a tu kilka wypierdków, no mam nadzieje, że będą sypać po trochu, przez te 3 tygodnie.

  6. Evaerynth

   A ja to zrozumiałam tak, że jednak na rowerach będzie można jeździć tylko w mieście z dodatku. No cóż, zobaczymy 15 listopada. Obym się myliła. 😛

  7. sensualitat

   Szkoda, że tak mało tych ciekawostek. Czekamy na więcej.

  8. Ginewra

   @Przemek chodzi o to, że te przedmioty będą jednym rzutem, jak np. pralki czy maszynki do lodów – w żadnym innym dodatku ich nie otrzymałeś i nie otrzymasz, więc te kszałty, które są w “Wielkim Praniu” i “Kuchni na wypasie” zostaną z tobą na zawsze i ich nie zmienisz na jakieś nowoczesne, albo starodawne pralki i maszynki do lodów, bo żaden inny dodatek ci tego nie da. A np. strój na ciepłą i zimną pogodę oraz laptop doszedł w aktualizacji i dzięki temu można z tego korzystać, nie mając dodatku “4 Pory Roku”, pakietu “Stranger Ville”, ba – w tym nowym dodatku pojawią się nowe laptopy.

  9. Eper

   @Przemek Na pewno będzie można

  10. Xdkm

   Tatuażów XD

  11. ArtSim

   Czekam na roboty w rodzinie, ale i tak najbardziej mnie zaintrygowały śmieci🤔

  12. ArtSim

   Przepraszam miało być “śmierci” źle przeczytałem😅

  13. Pquest

   Nadrobiłem wreszcie wszystkie posty o studiach i póki co wypadają one dosyć słabo. Nie licząc robotów i prawdopodobnej niepełnosprawności, nie ma tu nic co by mnie zachęciło do kupienia tego. Mam nadzieję, że gdy pokażą wreszcie na kolejnych zwiastunach wykłady, to moje zdanie się zmieni.

  14. Kariethen

   @Pquest Gdzie jest napisane, że będzie niepełnosprawność? Ta mechaniczna ręka nie musi świadczyć o tym, że to pojawi się w grze. To tylko Twoja interpretacja oraz wielu innych osób. Nie twierdzę, że to nie może się pojawić, ale wystarczy spojrzeć na tematykę dodatku oraz fakt, że wprowadzenie niepełnosprawności do gry wiązałoby się z pewnymi kosztami i, jak sądzę, pochłonęłoby to zbyt dużą część budżetu tego rozszerzenia. Wtedy na studia niewiele by zostało. To tylko moje zdanie i oczywiście mogę się mylić.

  15. Pquest

   @Kariethen Radzę czytać dokładnie 😉 Napisałem “prawdopodobnej niepełnosprawności”. Nigdzie nie napisałem, że będzie to na 100% oraz że będzie się ona jakąś dużą częścią tego dodatku. Bardziej bym się nastawiał, że jeśli faktycznie się ona pojawi, to tylko jako brak ręki – mechaniczna ręka. Poza tym, jeśli EA na prawdę chciałoby to wprowadzić, to przecież nie musieliby tego robić jako część dodatku, a np. jako aktualizację lub jako osobne rozszerzenie. W takim przypadku nie byłoby zagrożenia, że budżet jakiegoś dodatku byłby okrojony na główną tematykę i niepełnosprawność 😛

  16. Kariethen

   @Pquest Ok, ale nigdy nie było mówione, że niepełnosprawność pojawi się w grze. Owszem, była ona wspominana przez twórców, może nawet była/jest rozważana, ale nigdzie nie jest napisane, że się pojawi w grze. To jest raczej coś trudnego do zrobienia i nie wiemy czy faktycznie zostanie to wprowadzone. Nie wiem dlaczego zakładasz, że jest ona “prawdopodobna”. To już są raczej nasze życzenia. Nie jestem pewien na 100% ale wydaje mi się, że kiedyś SimGuruGrant wypowiadał się na temat wprowadzenia tego w grze. Nie wiem czy to on był pomysłodawcą, ale skoro teraz zajmuje się innym projektem to być może ten plan umarł razem z nim. Oczywiście to nie przekreśla dodania tego elementu do gry. Mimo wszystko wstrzymałbym się z używaniem słów typ “prawdopodobnie” itd. Wciąż jednak możesz mieć rację.

  17. Smerfetka

   Kariethen oczywiście, że nie będzie żadnej niepełnosprawności 😉 jestem pewna, że co najwyżej będzie to do zdobycia jako bonus odblokowywujac jakiś poziom umiejętności/kariery/zdobywając ocenę na studiach. Będzie robić za zwykły element garderoby. O ile nie będzie po prostu do kupienia, jest już coś takiego. Chyba jakiś taki hełm na głowę czy coś w tym stylu. Może stać na półce i można to chyba założyć.

  18. Kariethen

   @Smerfetka Mnie nie musisz tego tłumaczyć. Już o tym napisałem. Innymi słowy, ale sens ten sam.

  19. Smerfetka

   Ja ci nie tłumacze, ja się porostu zgadzam z twoją wypowiedzią.

  20. Kariethen

   Zatem @Droga Smerfetko miło mi, że się ze mną zgadzasz.

  21. Kiyoko

   Przyjemnie jest wiedzieć więcej. Sztuka i nauki humanistyczne to coś w sam raz dla mnie. 🙂

  Dodaj komentarz

  Wszystkie pola są wymagane! E-mail nie zostanie opublikowany.

  Zaloguj się i zbieraj punkty za komentowanie!