Przegląd: The Sims 4 Uniwersytet – Stypendia i kredyt studencki

– Materiał powstał dzięki programowi Game Changers –

Dodatek The Sims 4 Uniwersytet wprowadza do gry stypendia, które mogą obniżyć koszt znajdujących się na studiach kursów. Oprócz nich nową mechaniką w grze jest kredyt studencki, dzięki któremu na Uniwersytet mogą się wybrać nawet najmniej zamożni Simowie.

Stypendia

Simowie mogą złożyć wniosek o stypendium przez komputer lub skrzynkę na listy. W zależności od posiadanych umiejętności, osiągnięciach na rynku pracy, a nawet miejsca zamieszkania, dostępnych jest kilka rodzajów dofinansowań.

Stypendia za umiejętności:

Można je otrzymać, kiedy Sim posiada, co najmniej 3 poziom danej umiejętności. Co warto zaznaczyć dodatek łączy się z innymi rozszerzeniami, dlatego umiejętności, które zostały dodane w poprzednich pakietach mają wpływ na przyznanie danego stypendium.

Stypendia zawodowe:

Simowie, którzy podjęli już pracę i posiadają 3 lub wyższy poziom kariery, mogą się starać o stypendium zawodowe. Dofinansowanie przyznawane jest jedynie Simom w grupie wiekowej młody dorosły.

Grant dla mieszkańców:

O dofinansowanie można się starać znajdując się w jakimkolwiek otoczeniu dostępnym w grze. Stypendium nie jest przyznawane Simom, którzy są w grupie wiekowej dorosły i senior.

Stypendia sportowe i e-sportowe:

Stypendium przyznawane Simom, którzy posiadają, co najmniej 3 poziom umiejętności grania w gry wideo lub sportu.

Stypendia socjalne:

O to stypendium mogą się starać Simowie, których nie stać na opłacenie wszystkich kursów na studiach.

Stypendia prestiżowe:

Stypendium “Dla wybitnych” jest automatycznie przyznawane Simom, którzy dostali się na dowolny kierunek prestiżowy.

Po złożeniu wniosku o przyznanie stypendium należy odczekać kilka Simowych dni, aż do skrzynki trafi list, w którym znajduje się informacja czy dofinansowanie zostało przyznane. Status podania o stypendium można również sprawdzić na komputerze.

Simowie przez komputer mogą również napisać e-mail z prośbą o radę do dawnego wychowawcy. Po wybraniu tej opcji pojawi się komunikat z informacją, na które stypendium Sim ma największa szanse.

kredyt studencki

Jeżeli Sim nawet po przyznaniu stypendiów nie posiada z wystarczającej ilości Simoleonów, może skorzystać z kredytu studenckiego. Po jego zaciągnięciu należy go spłacić do momentu ukończenia studiów. Dostępna jest zarówno opcja wpłacania rat jak i zapłaty całej wartości kredytu.

W momencie kiedy Sim nie spłaci kredytu, pojawi się komunikat, że bank postanowił przedłużyć czas na uregulowanie długu. Do wyboru jest opcja zapłaty lub jej zignorowania.

Jeśli zignorujemy spłatę długu to po kilku dniach bank wyśle specjalistę od zajmowania mienia, który weźmie wybrany obiekt z parceli rodziny. Sim może spróbować przekupić specjalistę, lub poprosić, żeby nie zajmował mienia. W przypadku, gdy po tej wizycie kredyt nadal nie zostanie spłacony, specjalista przyjdzie jeszcze raz.


Komentarze użytkowników i gości

17

 1. Madzia ♥

  Czyli oprócz kredytów Uniwersytet dodaje “komorników” 😉

 2. ArtSim

  Myślałem że komornicy to będą jakoś sobie zabierać zwyczajnie przedmioty a tu się okazuje jak 1,2 i 3😮Super!

 3. Pquest

  Panie Redaktorze wdał się mały błąd do artykułu 😉 W grancie dla mieszkańców napisaliście, że jest ono przyznawane dorosłym i seniorom, podczas gdy w grze jest napisane “O ten grant mogą się ubiegać mieszkańcy … Uwaga! Nie jest on dostępny dla dorosłych i seniorów.”

  • Marcin733
   Redakcja
   Autor nowinki

   Dzięki, już poprawiłem! 🙂

 4. Ginewra

  Brakuje jeszcze informacji co należy zrobić, żeby stypendium nie stracić, tak jak ta Simka ze zwiastuna 😉

 5. Nacia

  Istnieje jeszcze stypendium dla harcerzy dla zdolnych harcerzy

 6. Inesz

  O dobrze wiedzieć, co i jak z tymi stypendiami 🙂
  Szkoda, ze komornika nie dali normalnie do gry.
  Mogło by być tak jak jest, ale po kolejnym dniu od odłączenia wody powinien przychodzić komornik.
  Fajnie jakby pojawiła się notka, o prestiżowych kierunkach, co dokładnie trzeba, by móc się na takowy dostać.
  I faktycznie, jak mozna je stracić?

 7. sadina1994

  jej komornik w końcu po 5 latach nie wierze jeszcze tylko złodziej a mam pytanie co muszę zrobić aby mój sim dostał się na kierunek prestiżowy

 8. Beata

  Wie ktoś może jak dostawać dobre stopnie na studiach moja simka cały czas się uczyła chodziła na zajęcia itd a dostała na koniec semestru dwie 1 i została zawieszona…. Nie wiem czy to jakiś błąd jest czy co czy faktycznie tak trudno się utrzymać na tych studiach

 9. Ravgreend

  Moi simowie chodzili na zajęcia i zawsze odrabiali prace domowe, pisali prace i projekty. Nigdy się nie uczyli z książek xd i z sześciu simów piątka dostawała zawsze 6-stki, jeden był obibokiem.

 10. Kuba

  2 i 3 zabierali obiekty

 11. Trolcia

  spoko komornicy

 12. Hejkasz

  Hej, ktoś orientuje się, czy będzie Black Friday na Origin? Mam nadzieje, że to (-10%), nie jest tym całym czarnym piątkiem.

 13. Ise

  U mnie Simka raz dostała 1, ale to zapomniałam o projekcie. Później miałam najniżej u drugiego sima 3, pomimo że wszystkie prace były wykonywane itd., itd. Więc pomyślałam sobie, że może to wina nierozwiniętych wysoko umiejętności albo spóźniania się na zajęcia (tylko, że pierwsza Simka też dojeżdżała z własnego domu i ona miała ciągle 5/6 🙁 )

 14. Ola

  @Hejkasz teraz zerknij, są nowe promocje – w sumie to takie co zwykle, dodatki za 69,95 zł a pakiety po 52,42 zł czyli właściwie bez szału 😉

 15. Hejkasz

  Właśnie patrze i magia potaniałą u mnie za 47zł, będę mieć znów dylemat, czy czekać na święta.

 16. SoHood

  @Hejkasz to z okazji Black Friday, promocja trwa do 3.12. 😉 warto kupić teraz, bo mała szansa, że na Gwiazdkę mocniej przecenią 🙂

Dodaj komentarz

Wszystkie pola są wymagane! E-mail nie zostanie opublikowany.

Zaloguj się i zbieraj punkty za komentowanie!