The Sims 4 Robienie na drutach przyniesie aukcję, nową opcję CAS i wspominanie

SimGuru podzielili się informacjami na temat nadchodzących akcesoriów. Nowe opcje i całkiem sporo gameplayu jak na najmniejszy pakiet do The Sims 4. Jedną z nowości będzie ulepszenie Stwórz Sima. Od teraz niektóre tekstury dodanych już ubrań i nowe ubrania z pakietu będą zablokowane do momentu, aż nasz Sim je wydzierga. Oprócz tego pojawi się specjalne menu, którego nam nie pokazano. Elementy do wydziergania (czyli ubrania, skarpetki i przedmioty) będzie można wybrać ze specjalnej listy, widząc wcześniej, jak dany obiekt wygląda.

Drugą ciekawą nowością jest bujany fotel. To, że pojawi się w pakiecie, wiemy już od czasu głosowania na obiekty. Oprócz standardowego bujania się Simowie będą mogli wykonywać dowolną czynność jak np. oglądanie telewizji, czytanie książek i tak dalej. Co więcej, emeryci dostaną wyjątkową dla nich interakcję z fotelem – wspominanie. Każdy staruszek będzie mógł wspominać dawne dzieje i opowiadać o nich swoim wnukom. Twórcy dodali, że nie wszystkie wspomnienia będą szczęśliwe.

Trzecią nowością jest Plopsy. Ma być to portal internetowy, z którego będą mogli korzystać Simowie. Za pomocą tego portalu, Sim będzie mógł sprzedać swoje wydziergane dzieła i to nie tylko sprzedać i zapomnieć – przemyślano tutaj cały proces. Sim najpierw wystawi swoje dzieło na aukcji, następnie otrzyma kilka propozycji i jeśli się na jakąś zdecyduje, musi samodzielnie wysłać dany przedmiot do kupca. Możemy też sami kupować na Plopsy, odświeżając stronę przez cały dzień w poszukiwaniu nowych dzieł innych Simów. Plopsy podobnie jak Simstagram, jest Simowym odpowiednikiem prawdziwego portalu. Mowa tutaj o Etsy, międzynarodowym portalu pozwalającym sprzedawać rękodzieło. Jak podają twórcy, Plopsy ma pozwolić sprzedawać nie tylko wydziergane rzeczy, ale też obrazy i inne elementy wytworzone przez Simów.

Czwartą nowości, a właściwie ciekawostką jest fakt, że prawdopodobnie zdradzono nam tytuł akcesoriów. Polska nazwa pakietu może brzmieć The Sims 4 Robienie na drutach.

 


Informacje o nowince

 • Autor nowinki
 • Data publikacji
 • Komentarze użytkowników i gości

  28

  1. SimPaulina

   Super! Może skoro pojawi się wspominanie na fotelu, to wkrótce wrócą wspomnienia takie jak w TS2 🙂 podoba mi się pomysł z Plopsy, to urozmaici sprzedawanie obiektów

  2. ArtSim

   Jakby wspomnienia były jak a dwójeczce to był bym taki szczęśliwy… Tylko mnie zastanawia czy Plopsy jest do akcesoriów czy gry podstawowej?

  3. Nira

   Miło by było gdyby ta cała aukcja pojawiła się w aktualizacji przed premierą pakietu akcesoriów, bo skoro można będzie na niej sprzedawać też inne rzeczy to jakie to będzie miało odniesienie do “szydełkowania”? 🤔 Może to jest podpowiedź do aktualizacji. 🤷‍♀️

  4. sensualitat

   Zapowiada się świetnie:)

  5. Azari

   @ArtSim Raczej do akcesoriów. Twórcy bardzo lubią zasadę nie ma nic za darmo.

  6. Ginewra

   Plopsy akurat w aktualizacji by mogło przyjść – niekoniecznie przed akcesoriami, ale po – czemu nie? Już kilka razy coś takiego miało miejsce. Zaś co do wspomnień… skoro są powiązane z fotelem bujanym, no to “dwójkowe wspomnienia” (gdyby takie miały by być) też przyjdą z akcesoriami.
   Ja raczej podejrzewam, że wspomnienia będą opierać się na pewnikach – negatywne, np. ktoś z rodziny umarł, czy nieudane studia (pierwsze można wziąć z drzewa genealogicznego, drugie pewnie też jest gdzieś “w simie” zapisane), pozytywne to np. szczyt kariery, ślub (swój i dzieci – też z drzewka do pobrania), udane studia itd. Raczej nie będzie wspomnień “o pierwszej miłości” (w sytuacji, gdy pierwszy partner nie będzie późniejszym małżonkiem Sima), czy o tym, kto nauczył Sima chodzić, czy do nocnika robić. Wspomnień z epickich imprez chyba też nie będzie, bo co prawda pucharek w rodzinie jest, ale chyba gospodarz do pucharka przypisany nie jest. A jeśli jest – to raczej ten pierwszy, który zdobył, a nie każdy następny. Niby wspomnienia z “epickich wojaży po dżungli” można by oprzeć na umiejętnościach, ale to, że mamy wysoką archeologię i znajomość kultury, niekoniecznie oznacza, że łaziliśmy już po dżunglach. Chociaż w sumie są jeszcze aspiracje – a w nich chyba są wymogi, co do znalezienia świątyni itp., więc jeszcze na tym mogą “pewnikowe” wspomnienia oprzeć.
   W ostateczności zrobią wspomnienia “z tyłka” – losowe obrazki, żebyśmy mogli sobie sami dopowiedzieć, o czym Sim myśli. Poza tym nikt nie powiedział, że wspomnienia będą prawdziwe – dziadki mogą zmyślać, żeby opowieść bardziej się podobała wnuczkom 😉

  7. Ginewra

   Też ciekawe, czy “robienie na drutach” jest wersją roboczą, czy ostateczną. Bo przy “Pralni” na nazwę się głosowało.

  8. pacyfka

   Robienie na drutach – jakoś to brzmi tak…nie za ładnie 😀

   Nie do końca mi się podoba to z tym blokowaniem ubrań. Mam nadzieje że będzie jednak głównie tyczyło się to tych, które dojdą w akcesoriach.

  9. Matylda

   Coraz bardziej zaczynają mi się podobać akcesoria. Najpierw kompaktowe wnętrza, a teraz coś takiego! Uważam, że akcesoria idą w dobrą stronę, a zobaczyć to można po porównaniu Kompaktowych wnętrz z Upiornościami.

  10. paula

   ej nie moge w to zagrać ktoś pomoże

  11. Maja

   O ile dobrze pamiętam społeczność miała głosować na nazwę akcesorium, więc ja bym się do “Robienie na drutach” nie przywiązywała.

  12. Słownik

   Też mi się nie podoba to blokowanie ubrań. Przeżyłabym blokowanie tych nowych, wprowadzonych teraz, ale blokować te już istniejące? Zły pomysł :/

  13. Pixeel

   @SimPaulina @Ginewra pewnie chodzi o interakcję “Wspominaj dawne czasy” dzięki czemu sim dostanie różne nastrójniki, i tyle. Dlaczego uważacie, że powróci system wspomnień, skoro takowy jest w czwórce od dnia premiery? Można stworzyć wspomnienie, wybrać emocję jaką odczuwał sim a następnie je wspominać. Co prawda nie działa to tak fajnie jak dwójkowe wspomnienia, ale raczej nie będą już tego systemu zmieniać, skoro przez tyle lat go nie ruszali, a już na pewno nie w akcesoriach.

  14. Claymora

   O dziwo zapowiada się ciekawie, ale… zawsze gdy coś zapowiada się ciekawie jest porażką, więc na razie się z niczym nie zachwycam.

  15. Ginewra

   Pixeel – jak się robi takie wspomnienia? Nie kojarzę tej funkcji, albo była tak upierdliwa, że szybko o niej zapomniałam…

  16. Inesz

   Trzeba samemu zrobić fotkę, i oznaczyć ją jako wspomnienie, wybrać simów, których ono dotyczy, a następnie emocje. Potem sim mógł wspominki sobie urządzać, dostawał odpowiedni nastrójnik i emocje.
   Tylko Ja nie mam nawyku robienia fotek, jak coś się ważnego dzieje, zapominam, a potem żałuje 😛
   Nie takie złe, choć daleko do świetnych wspomnień z dwójki, ale na pewno lepsze od tego czegoś z trójki – nie dość, że ograniczone do 200, to takie “fajne” fotki strzelało.

  17. SimPaulina

   @Pixeel – ja nie uważam, że ten system wróci, po prostu chciałabym, żeby wspomnienia były takie jak w dwójce;)Zupełnie zapomniałam, że w czwórce można stworzyć wspomnienia samemu, ale to jednak nie to samo dla mnie.

  18. Pixeel

   @Ginewra robisz screena w ważnym momencie, później klikasz w opcje sterowania kamerą w górnym prawym panelu i klikasz na ikonkę polaroida żeby wejść w kreator wspomnień. Wybierasz screen, emocję jaką sim ma odczuwać i możesz wspominać 🙂

  19. Ginewra

   O, dzięki Pixeel, to już wiem, czemu tego cudu techniki nie zaznałam 😀 Gra mi się wywala, jak klikam w opcje sterowania kamerą 😀

  20. sadina

   @Ginewra w sumie po tytule akcesorii Kompaktowe Wnętrze nic mnie już nie zdziw

  21. Barbie

   Fajnie by było jak by do sims 4 doszło jeszcze nowe zwierzeta takie jak konie, bo the sims 3 były a tu ich barak

  22. Ayana

   Uuu 😏 Ciekawie się zapowiada!

  23. Cold

   O proszę, Karol chciał coś dla emerytów i o to będzie 🙂
   Ciekawe czy jeśli zagra się od początku emerytem, który właściwie nie przeżył niczego szczególnego, to czy mimo to będzie mieć możliwość wspominania.
   Fajnie jakby aukcja była w aktualizacji, bo wtedy ktoś bez tych akcesoriów mógłby wystawić np. obrazy.

  24. przekora

   Etsy jest super, więc bardzo się cieszę. Są też polskie odpowiedniki Etsy, więc jeśli ktoś lubuje się w oryginalnych rzeczach albo chce po prostu wspomóc jakiegoś twórcę w obecnej sytuacji jaka panuje na świecie – to polecam właśnie takie możliwości.

  25. Igloc

   Co raz bardziej się cieszę z tych akcesoriów!

  26. Fanka

   [edytowany] 😉 zgaduję, że ten kom zniknie, no, ale jestem ciekawa

   • GlossyGem
    Administrator
    Autor nowinki

    Fanka, u nas każdy komentarz trafia na główną – jeśli nie ma w nim obraźliwych słów i przekleństw. Jeśli chciałaś grzecznie zapytać o moją orientację – tak, jest kolorowa. 🙂 Jeżeli pytałaś o to, czy mój głos – tak, to mój głos, z którego jestem dumny. 🙂 A teraz uciekaj trollować poza moją stronę.

  27. Salia

   handle it like a pro!! ❤

  Dodaj komentarz

  Wszystkie pola są wymagane! E-mail nie zostanie opublikowany.

  Zaloguj się i zbieraj punkty za komentowanie!