Powtórzmy to jeszcze raz. Pride Month w The Sims Mobile

Materiał powstał dzięki programowi EA Game Changers

 

Z okazji panującego Pride Month (pol. Miesiąca Dumy), do The Sims Mobile powraca możliwość zdobycia okolicznościowych obiektów. Będą to tematyczne ubrania dla Simów ze wszystkich grup wiekowych oraz flaga w kilkunastu wersjach odnoszących się do różnych grup społeczności LGBTQ+. Świętowanie rozpocznie się 21 czerwca i będzie trwać przez dokładnie 7 dni.

Prezent ?It Gets Better”

Już pierwszego dnia, pojawi się darmowa paczka, która powstała we współpracy z projektem It Gets Better – internetową kampanią, działającą na rzecz osób będących ofiarami przemocy ze względu na ich orientację lub tożsamość płciową.

 • Koszulka z dekoltem w serek ?Tęczowa więź?? – dla dorosłych Simek
 • Koszulka z dekoltem w serek ?It Gets Better?? – dla dorosłych Simek
 • Koszulka ?Tęczowa więź?? – dla dorosłych Simów, dzieci i małych dzieci
 • Koszulka ?It Gets Better?? – dla dorosłych Simów
 • Flaga ?Okaż swoją dumę?? – 19 egzemplarzy w 19 wariantach

Lista życzeń Wumples

W tym samym czasie powróci też Wumples ze swoją zeszłoroczną listą życzeń. Jest to zestaw zadań, które będą się pojawiać przez 3 dni. Są dość łatwe, więc ich wykonanie nie powinno sprawić większych kłopotów osobom z mniejszą ilością wolnego czasu. Ukończenie całej listy życzeń jest równoznaczne z otrzymaniem wszystkich oferowanych nagród, w tym przypadku tęczowych ubrań dla dorosłych Simek oraz pakietu perełek do wykorzystania w pracowni Izzy?ego Fabulous.

 • Kostium ?To właśnie ja? – dla dorosłych Simek
 • Rajstopy ?Głośno i z dumą? – dla dorosłych Simek
 • 10 Perełek Mody

 

Misja rozpocznie się 21 czerwca, o godzinie 10:00 i będzie aktywna przez następne 7 dni.

Dzień 1

 1. Dotknij kanapy i wybierz ?Wyczyść szczeliny w sofie? – (-5 energii)
 2. Dotknij stołu w domu i wybierz ?Kłóć się z internetowym trollem? – (-10 energii)
 3. Dotknij lustra i wybierz ?Ćwicz kwestie na casting? – 3 razy(-5 energii)
 4. Dotknij lustra i wybierz ?Pozbądź się szpinaku spomiędzy zębów?

Dzień 2

 1. Dotknij blatu i wybierz ?Przygotuj sałatkę?
 2. Dotknij toalety i wybierz ?Szukaj zaginionego aligatora? – (-10 energii)
 3. Dotknij lampy i wybierz ?Sprawdź, czy w lampie nie ma ciem?
 4. Dotknij 5 Simów i wybierz ?Rozmawiaj o teoriach na temat gnomów? – (-5 energii)
 5. Dotknij blatu i wybierz ?Przyrządź posiłki na kilka dni? – (2h)

Dzień 3

 1. Dotknij łóżka i wybierz ?Kocia drzemka?
 2. Dotknij umywalki i wybierz ?Zmyj zarazki lamiej grypy? – (1h, -10 energii)
 3. Dotknij rośliny w domu i wybierz ?Podlej roślinę? – (-10 energii)
 4. Dotknij lustra i wybierz ?Sprawdź, czy w lustrze są inne wymiary? – (-15 energii)
 5. Dotknij blatu i wybierz ?Przyrządź posiłki na kilka dni? – (2h)

Komentarze

 1. Czy ktoś jest w stenie mi pomóc? Mam telefon samsung a10 z adroidem 8.1 i nie mogę zaistalować aplikacji, bo piszę mi że urządzenie jest niezgodne ;(

 2. Może ktoś pomóc? Mam problem z pobraniem aplikacji, mój telefon to samsung a10 z androidem 8.1, a przy pobieraniu wyskakuje niezgodność urządzenia ;(

 3. Jak dla mnie flagi i inne rzeczy na pride to jedna z najlepszych rzeczy, jakie dodali w aktualizacjach, choć fajnie by było, jakby było więcej opcji w ubraniach (np. crop topy lub jakiś rzeczywiście fajny outfit), bo tbh te proste t-shirty i leginsy są…… oof. niezbyt atrakcyjne

  Also fajnie by było, jakby można było zrobić też święto równości czy coś w tym stylu w kalendarzu (z rzeczywistymi pasującymi tradycjami/ozdobami do wyboru, nie tylko symbolicznie)

  anyways, we stan the sims

 4. @Nika tylko, że nie wszyscy to popierają i dla niektórych dodanie więcej takich rzeczy byłoby niesmaczne (tak mi się wydaje, nie wiem, nie znam się)

 5. Według mnie na tym świecie jest zadużo seksuologii, kiedyś babcia opowiadala mi że w wieku 14-15 lat to się z dworu wracało brudnym, i jej największym zmartwieniem było, Czy zdąży się pobawić lalkami. A w dzisiejszym czasach, to już czasami 9 latkowie/latki wiedzą już powszechne rzeczy na ten temat, np. Dokładnie wymieniają jak starać się o dziecko, a teraz jeszcze to… No nie rozumiem w jakim kierunku ten świat zmierza

 6. No cóż, czasy się zmieniają. Jak dla mnie jeśli się nikomu żadna krzywda nie dzieje to kwestia, czy ktoś jest “za” czy “przeciw” ma zerowe znaczenie. Każdy ma prawo żyć jak chce, a ludziom z zewnątrz nie powinno być nic do tego. A dodanie flagi czy rajstop do gry, których nawet nie trzeba używać ciężko mi nazwać “niesmacznym”, mogą się one nawet zgubić wśród innych obiektów, więc nie rzucają się jakoś w oczy. Ludzie, którzy mogą wielce oburzać się o takie małostki po prostu mnie śmieszą.

 7. Ludzi “oburza” lgbt tylko dlatego, bo nie rozumieją, że oni chcą być traktowani po prostu jak ludzie i tyle xD Zaakceptujcie ich, a przestaną Was razić takie pierdoły xD

 8. @Simomaniak ale orientacji się nie wybiera. Osoby homoseksualne są i zawsze były, nawet za czasów twojej babci xD tyle że czasy były inne, lgbt nie było tak akceptowalne i ludzie bali się ujawniać. A co do tego, że obecnie 9 latkowie znają się na tych tematach – to bardzo dobrze. Pierwsze oznaki odmiennej orientacji można rozpoznać już w pierwszych latach swojego życia (mi na przykład już w przedszkolu podobali się chłopacy), ale jak dorastałem to temat LGBT nie był jeszcze tak popularny w mediach jak teraz, więc przez większość dzieciństwa myślałem, że jestem jakimś dziwakiem. Cieszy mnie fakt, że obecnie dzieci wiedzą czym jest lgbt i nie boją się o tym mówić 😛

 9. @Pixeel +1, też wolę żeby dzieci uczyły się że nie ma w tym nic złego od początku, a nie że żyją w jakiejś strasznej niepewności co się z Nimi dzieje, potęgowanej przez dużą część polskiego społeczeństwo, ba, przez religię jako jeden z przedmiotów w szkole, na której np zostałem porównany do zwyrodniałego, chorego drzewa które odstaje od normy i nie powinno istnieć XD

 10. Według tej logiki, to kobieta winna jest tego, ze ja zgwałcono… bo kusiła swym ciałem biednych mężczyzn… no bo skoro kogoś poniża się i bije, bo jest innej orientacji, albo by miał jednopłciowych rodziców… to jego wina, bardzo wielka wina – trzeba ukarać.

 11. Co ta cała dyskusja powyżej ma zwiazego z wydarzeniem Dumy? Po co zaczynać temat seksualizacji wszystkich dzieci? To nie ma nic do rzeczy z lgbt. Rece opadaja… To jest strona o simsach, a nie prawicowa grupa na facebooku przeciwnikow ?ideologii lgbt? i sieci 5g.

 12. Simomaniak – ale to ma dwie strony medalu. Z jednej strony babcia była beztroska, a z drugiej – ciekawa jestem, jaką ma historię nt. jej pierwszej miesiączki. Bo całkiem prawdopodobne, że nikt z nią na ten temat nie rozmawiał. Czytałam historie o tym, jak nieuświadomione dziewczynki myślały, że usiadły na truskawce i innych czerwonych rzeczach, albo inna historia: ośmiolatka nie chciała się do krwawienia przyznać, bo jak jej ciocia krwawiła, to trafiła do szpitala i tam umarła (miała nowotwór) i ona bała się, że z nią stanie się to samo. A pragnę zwrócić uwagę, że okres w wieku ośmiu lat, to “troszeczkę” za wcześnie. A ja sama miałam problem, żeby poprosić ciocię (pielęgniarkę!) o podpaski, bo temat okresu uważałam za straszne tabu, z którym można tylko z mamą rozmawiać i tylko po cichu (a akurat pierwsza “ciotka z ameryki” nawiedziła mnie na wakacjach u wujostwa). Poza tym nikt mnie np. nie uczył o “złym dotyku” i jak się przed tym bronić – a jakie dzieci potrafią być ufne, to chyba każdy wie. Owocuje to później tym, że kobiety nie wiedzą, co w takiej sytuacji zrobić, a dodatkowy stres i zaskoczenie nic nie ułatwiają – a pretensje są oczywiście do kobiet, że nie zrobiły tego, czy tamtego, zamiast do osób molestujących. Więc niestety, ale o seksualności trzeba rozmawiać. Nie tylko o zmianach hormonalnych (mam nadzieję, że teraz o okresie dojrzewania lepiej uczą niż za moich czasów), ale właśnie o innej orientacji, o miejscach, gdzie inny człowiek nie ma prawa cię dotykać i nawet o takich duperelach jak strzelanie dziewczynkom paskami od staników. Bo coś chłopcy są radośnie nieświadomi, że to może być upokarzające dla dziewczynek.

 13. Pod warunkiem, że zajmuje się tym osoba profesjonalnie do tego przygotowana i jest to dostosowane do wieku odbiorcy.

  Jak byłam w podstawówce, to były próby wdrożenia w wiedzę na temat seksualności. Nauczyciel nie był w stanie nic powiedzieć, bo nas gówniarzy, czytających gazetki typu “Bravo girl”, bardziej interesowało zadawanie pytań o to, co to jest petting (i nikomu tym samym nie chodziło o odpowiedź, a o samo zadanie tego pytania “hihi”)

  Kolejna sprawa, to realia szkoły. Dziś brakuje nauczycieli (a na pewno w większych miastach), więc często taki przedmiot jest wciskany na siłę komuś, kto ma inną specjalizację, ale przełożony kazał więc odbębnić trzeba. Nawet jeśli jest nauczyciel z pasją – to dużo łatwiej z pasją mówić o przedmiocie, który naprawdę cię fascynuje, a jak dostajesz do prowadzenia “zapychacza” to wolisz swój czas (którego i tak jest zawsze za mało) spożytkować na przygotowanie do swojego kierunkowego przedmiotu. A “zapychacz”… Cóż, trudno z przekonaniem mówić o czymś, czego się aż tak nie “czuje”.

  W idealnym świecie to RODZICE wdrażaliby swoje dzieci w odpowiednią wiedzę i nie zrzucaliby wszystkiego na szkołę (łącznie z nauczeniem kultury osobistej), ale niestety, i u takich nie brakuje skrzywionych uprzedzeniami, z których się nie wyzwolili i które potem przekazują swoim dzieciom.

  Natomiast Simsomaniak, w swoim przykładzie masz rację co do jednego – sama to sobie często powtarzam – babcia martwiła się o swoje lalki i umiała się nimi cieszyć. Dlaczego więc sami doprowadzamy się do tego, że tak bardzo frustruje nas brak kolejnego dodatku do gry? Tak naprawdę – ile to jest wszystko warte? Także bardziej buntuję się na rozrośnięty do granic konsumpcjonizm, niż na większą wiedzę wśród dzieci i młodzieży.

 14. No wlaśnie, w dzisiejszych czasam, jak już coś zakupimy to chcemy więcej i więcej, A i jeszcze jedno, skoro EA tak stara się o to żeby chciaż w simsach być tolerancyjnym wobec ludzi, to czemu nie zrobić by jakieś pouczki ( np. Tak jak zrobili z eko życiem) i zrobić jakiś dodatek o znecaniu sie na zwierzętach, przecież na świecie z powodu głupoty niektórych luddi, cierpi tyle zwierzątek…. 🙁

 15. Ja już tak sobie rozmawiamy, to teraz mi tak przyszło do głowy, że Simsy promują, aby dzieci rozmawiały z nieznajomymi xD
  Podchodzi starszy do dziecka i po paru sekundach przyjaźnią się, hmm…
  A gdzie złota zasada “nie rozmawiaj z obcymi”? 😛

 16. Tak swoją drogą z związku z dodaniem The Sims 4 na Steamie, na stronie steamdb jeszcze mamy 6 ukrytych DLC do gry. Jedno to akcesoria i pakiet rozgrywki czyli jeszcze 4 niewiadome dodatki. 🙂

 17. Skoro czekamy na akcesoria, na które głosowaliśmy i jakiś pakiet rozgrywki, który był na tej rozpisce ale jeszcze nie wiemy co to. To zostają cztery, pewnie dwa akcesoria, dodatek i pakiet. Tak strzelam.

 18. Jak dla mnie to tak -> 6 ukrytych, więc:

  1. Sierpień Akcesoria
  2. Wrzesień Pakiet
  3. Listopad Dodatek
  4. (Zima) Akcesoria
  5. (Wiosna) Pakiet
  6. Czerwiec Ostatni Dodatek

  7. Może na jesień Sims 5, albo następny rok? Oni mówili, że do 2021 czy 2022 wspierać będą Sims 4?

 19. Wiem, że trochę nie do tematu, ale jutro od 19 Steam Summer Sale 2020, więc jak mażycie o The Sims 3 ze wszystkimi dodatkami, w bardzo niskiej cenie, to starczy wam nawet niecałe 400zł

 20. @dżeleń a czy było mówione “robimy do 2021 i koniec”? Czwórka jest jeszcze niedopracowana,wedlug mnie piątka pojawi się 2023-2024 albo na sam koniec 2022. Te o że mamy tylko 6 ukrytych DLC nie znaczy że to koniec. Czy sądzicie że EA planuje co będzie za tak długi czas? Bo ja nie.

 21. Ja uważam, że teraz na czwórce będą chcieli zbić jak najwięcej kasy, aby przeznaczyć ją na piątkę. Jest jeszcze mnóstwo rzeczy, których chcą fani jak choćby wiejskie życie czy rozwinięcie różnych grup wiekowych. Z tego wniosek, że skoro jest popyt i ludzie nadal chcą kupować DLC do The Sims 4, to będą to twórcy na maksa wykorzystywać. Tak, więc moim zdaniem do czwórki powstanie jeszcze sporo nowych treści.

 22. @ArtSim przecież przygotowania do gry zazwyczaj trwają już w trakcie trwania poprzedniej części ;p Swoją drogą zaraz wychodzi ps5, na które ma wyjść właśnie the sims 5, więc pewnie pod koniec 2021 roku najszybciej skończą czwórkę. Jakby nie patrzeć to każda część jest niedopracowana i możnaby ją ciągnąć do dziś, dla nich to jest stała kasa więc nie ma sie co dziwić ????

 23. Każdą część można by ulepszać i ulepszać.
  Czwóreczkę to szczególnie, mamy dodatek wyspiarski, ale bez prowadzenia kurortów, mamy możliwość wyjechania na wakacje do Salvadorady albo Granitowych Kaskad, ale już nie mamy możliwości tam zamieszkać(jak można było w podróżach z 3), czy kupić domek letniskowy.
  Mamy Witaj w pracy, ale ci kosmici jacyś tacy niedorobieni. Te restauracje niby działają, ale fajnie by było gotować w swojej restauracji a nie tylko nadzorować. Jest już pakiet rozwijający rozgrywkę rodzinną, ale czemu by tego nie rozwinąć… I tak można wymieniać w nieskończoność.
  Ja też myślę, patrząc na ilość artykułów, wiadomości, jakiś dziwnych ,,przecieków” że 5 do końca 2021 powinna wyjść. I oby wyszła i była bardziej dopracowana niż ta beznadziejna piękna graficznie czwóreczka, w której wszystkie najważniejsze mechaniki które rozwijałyby moją rozgrywkę są tak strasznie okrojone, albo ich brakuje.
  Jak nie(a zakładam że nie, bo okrojona 4 bije rekordy sprzedaży, so raczej nie zrezygnują z dodawania animacji które już są pod inną nazwą), to pozostaje mi czekać że w Paralives o tym pomyślą i poza toną kolejnych ciuszków i mebelków i światów, będzie sporo animacji i możliwości.

 24. ArtSim Już nie pamiętam gdzie, ale były słowa, ze gra nie będzie wspierana do 2024. Serio myślisz, że coś dopracują? Mieli prawie dekadę i na koniec gry mają dać ulepszenia? Gdzie oni byli 5 lat temu? To jest duża firma i jasne że planują na przyszłość, uważasz że te dodatki robią miesiąc przed wyjściem? spójrz na okres tworzenie Akcesori przez fanów, czy inne produkcje.

  PB No pewnie, ale powoli kończą się pomysły na dodatki, już większość kotletów jest, a jak wychodzi coś nowego to fani nie za bardzo.

 25. Wiem, że trochę nie do tematu, ale dzisiaj od 19 Steam Summer Sale 2020, więc jak mażycie o The Sims 3 ze wszystkimi dodatkami, w bardzo niskiej cenie, to starczy wam nawet niecałe 400zł

 26. Shiaan – hmm… ale przecież to Paralives, to po tym co wyszło niedawno, to jeden wielki żart? Od rozgrywki daleko, same filmiki mamiące i obiecujące gruszki na wierzby, także tak 🙂

 27. @dżeleń już teraz to wsyztsko zobaczyłem i szczerze mówiąc chyba w to wierzę. To co mnie wstrzymywało to było na pewno nie zobaczenie żadnej zapowiedzi, ale też pewnie parę rzeczy:
  – The sims 4 to moja pierwsza i mam nadzieję nie ostatnia część jaką w pełni posiadam na stałe. Trudno mi będzie jak nie będzie rozwijana chodź wiem że do najlepszych nie należy,
  – Patrząc na to jak właśnie czwórka jest nie dorobiona nie chciało mi się w to wierzyć, szczególnie że twórcy nam dali 2 ankiety w małym oddziale czasu. Ale to też może do piątki, kto wie,
  – Wypieram sobie powstanie kolejnej części bo boję się że jej nie będę móc jej posiadać. Pewnie będzie też z 180 zł kosztować ale to nie ważne. Jestem ograniczony nie posiadając jeszcze niestety wolnej woli do zakupów a co gorsza ogranicza mnie komputer który czasami śmiga świetnie ale czasami porażka. Ale może piątkę przełknie. Jelsi będzie opcja ograniczonego otwartego światu to tak.

 28. Hej mam pytanie, kiedy będą te akcesoria nowe guczi lifestyle nie nożart, kiedy będą włóczkowe historie? Bo mam duzo hajsu i chce mieć całom kolekcje The Sims 4 ?!!!!

 29. @ArtSim moją pierwszą częścią była jedynka, wtedy byłam załamana bo mój komputer nie chciał uciągnąć dwójki ? Później jak było przejście z dwójki na trójkę, (którą swoją drogą hejtowałam na poczatku, bo też było mi ciężko uwierzyć, że to już koniec generacji drugiej, może to też taki wiek) to laptop mi się tak grzał, że wszystko mi patrzył ? Czwórkę kupiłam kiedy zaczęłam zarabiać, trochę z ciekawości i cieszę się na myśl o czymś nowym ? każda generacja przynosi coś innego, świeżego. Co do wymagań, to nie powinny jakoś szczególnie skoczyć w górę, teraz rozwój technologiczny już tak nie pędzi jak kiedyś i myślę, że Maxis nauczył się na błędach trójki, czwórka przecież chodzi super, a same simsy nigdy tak naprawdę wysokich wymagań nie miały.

  Ciesz się czwórką, jeżeli wyjdzie piątka, to pewnie przez pierwsze lata i tak przyjemniej będzie Ci się grało właśnie w nią ?

 30. @simomaniak nigdy daty nie podano ale zgaduję że koniec lipca/początek sierpnia czyli coś jak Moschino. Bo jeszcze ma wyjść pakiet rozgrywki a on pewnie w jesień, bo na liście był ostatni.

 31. A moją pierwszą częścią jest TS4 ponieważ mam tylko 13 lat więc urodziłem się dopiero gdy wychodziło TS3 i nie żałuję, nie chcę patrzeć na poprzednie części, bo przypominają mi pasztet psu z gardła wyjęty ( szczególnie 3) Ale za to mam Cities: Skylines które na Steamie sprzedaje się po miliony egzemplarzy rocznie

 32. ArtSim, Ja też zacząłem z 4 i jak wyjdzie 5 to kupie na jakiejś przecenie, ale nie będę jej ulepszać o to co mieliśmy, No ja nie wyobrażam sobie kupować Cztery Pory Roku do każdej części The Sims (1-5) i innych dodatków, które są takie same, tylko z inną grafiką, zwłaszcza jak kolekcja znów ma kosztować 2K.

 33. Cztery Pory Roku do każdej części The Sims (1-5) i innych dodatków, które są takie same, tylko z inną grafiką, zwłaszcza jak kolekcja znów ma kosztować 2K. – tak się robiło przy każdej generacji xD

 34. Js nie mam zamiaru wydawać na poprzednie części, wystarczą mi simsy 4, nie wiem co takiego widzicie w tej zasranej “dwójeczcce”

 35. @Simomaniak no nie wiem może widzimy jakieś wyzwanie? XD Niespodziewana śmierć, niespodziewane karaluchy atakujące dom, genetyka działająca w ciekawy sposób (A nie 50/50), pożar mogący nas pochłonąć w każdej chwili, wspomnienia, system pragnień i obaw wynikający z aspiracji, chemia między simami, zainteresowania simów, przez które widać czy simowie się dogaduja czy nie, simowie wykonujący sami z siebie romantyczne interakcje, na wakacjach można wypoczywać w hotelach, zwiedzać różne miejsca, odkrywać rzeczy, które nie są takie jasne od samego startu, animacje, które nie są upraszczane (widać kiedy sim wyciąga coś z szuflady kiedy gotuje, możemy oglądać jak grają w szachy). Nie wiem, mam wymieniać dalej? ????? Nie każdemu musi się podobać brak postępu historii (z resztą w czwórce bez mccc go też nie ma) ale są zwolennicy gry turowej więc nie wiem o co chodzi. Rozumiem, że nie urodziłeś się w czasach, w których dwójka przeżywała swoją młodość, ale to i tak dobra gra ;p tak jak stare rollercoaster tycoon czy Simcity ?????

 36. To ja tak krótko. Dwójka miała to do siebie, że czuło się tam “życie”. Ta część była tworzona z pasji i to było czuć na każdym kroku. Twórcy się przykładali, a dodatki sprawiały frajdę, nawet kilka miesięcy po premierze. No, ale ciężko, by ocenił to trzynastolatek, który nawet w tę część nie grał. I broń Boże to nie przytyk, a fakt. Zresztą, sam przyznałeś, że w to nie grałeś 😀

 37. ps. “O nie SimCity nie jest warte nawet 1zł, zawsze było, jest i bedzie najlepsze Cities; Skylines” No widzisz – nie zawsze było 😀 Przed Cities było inne Simcity i to jemu Skylines zrobiło potem konkurencję, ale pierwsze simcity było dobre i gracze je lubili.

 38. @realista, dokładnie. W Dwójce dodatki były porządnie zrobione, miały sporą zawartość, a w obecnej Czwórce są ubogie i takie “rozmyte”. Zresztą to jest temat rzeka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Autor nowinki

Podsumowanie

Opublikowano

Powiązane nowinki