Lipcowa aktualizacja gry The Sims 4. Poprawki błędów i nowa funkcja w galerii

Pojawiła się nowa aktualizacja gry The Sims 4. Poprawia ona błędy, które od jakiegoś czasu występowały w grze oraz dodaje nową funkcję w galerii. Poniżej znajdziecie spis wszystkich poprawek oraz nowości.

 • Rozmiar: 196.71 MB
 • Wersja PC: 1.64.84.1020
 • Wersja MAC: 1.64.84.1220

Najważniejsze poprawki

Gra podstawowa:

 • Naprawiono problem związany ze zmianą wersji kolorystycznych przedmiotów za pomocą przycisków + i – na klawiaturze numerycznej.
 • Poprawiono problem, który powodował wystąpienie błędu 122:324a2e8e.
 • Naprawiono problem, który powodował wystąpienie błędu 134:b378c837.
 • Poprawiono problem, który polegał na tym, że jeżeli dwie rodziny miały urlop (lub jedna z nich), wiadomości o końcu urlopu były mylące lub niepoprawne.
 • Zażegnano problem dotyczący konsol, w którym główne menu przestawało odpowiadać po wyjściu z Galerii.
 • Naprawiono problem sprawiający, że jeżeli Simomaniak będący offline kliknął zakładkę Galeria lub swój profil, jego zawartość Mojej biblioteki znikała.
 • Odświeżono ikony nastrójników związanych z trybem bez przyłącza.
 • Zażegnano problem, który powodował znikanie niektórych tekstur podłóg po umieszczeniu pali na kafelkach terenu.
 • Poprawiono element trybu Stwórz Sima o nazwie yfBody_EF18SportStriped_SolidBlueTurquoise, aby uniknąć przenikania ze wszystkimi rodzajami butów. Naprawiono także problem sprawiający, że góra stroju yfTop_EP03JacketTie_SolidBlueDkBlue przenikała się z dołem yfBottom_EP02SkirtAsym_Blue (dotyczy posiadaczy pakietów Spotkajmy się i Miejskie życie).

Spotkajmy się:

 • ?Letnia Rezydencja? w Windenburgu ma teraz poprawny status ?parcela mieszkalna?. Pomimo wszystkich dowodów to NIE jest nieukończona parcela.

Uniwersytet:

 • Naprawiono problem sprawiający, że gra zawieszała się w trakcie przeprowadzki do akademików Uniwersytetu Britechester podczas oddawania kontroli innemu Simowi.
 • Niektóre kierunki studiów Uniwersytetu Britechester oraz Instytutu Foxbury są teraz powiązane z karierami ?Wolny strzelec ? wytwórca? oraz ?Miejski projektant?.

Życie eko:

 • Zażegnano problem sprawiający, że efekt dźwiękowy fabrykatora był słyszalny nawet po zakończeniu pracy.
 • Simowie będą teraz zgodnie z instrukcjami otrzymywać spadek do 7 dni po zawarciu małżeństwa.
 • Naprawiliśmy problem, który sprawiał, że podczas gry na niskich i średnich ustawieniach grafiki w Apartamentach Sosnowych znikały okna i drzwi.
 • Poprawiono nieco terminologię związaną z planami w interfejsie ?Rachunki i media?
 • Naprawiono problem, który sprawiał, że podczas przybliżania obrazu w Apartamentach Sosnowych w podłodze czasem pojawiała się pozbawiona tekstury dziura.

Kompaktowe wnętrza:

 • Lampa z półką ?Wszystko w jednym? to już przeszłość. Teraz nazywa się Lampa bez półki ?Lampa i tyle?.

nowa funkcja w galerii

Nową funkcją dochodzącą w aktualizacji są Wyzwania Spark’d. Na ten moment funkcja jeszcze nie jest dostępna, lecz skorzystać z niej będzie można już 17 lipca 2020 roku.

Zareaguj na nowinkę!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0

52 KOMENTARZE

 1. Od premiery Kompaktowych Wnętrz czekałem aż naprawią w końcu tę lampę, ale jak widać twórcy są bardziej leniwi niż się tego spodziewałem -_-

 2. Te kariery z Życia Eko były na studiach I można było je podjąć z dobraną do kierunki ścieżką, lecz nie była widoczna przy wyborze kierunku studiów?
  Co do nowej opcji w galerii to będę oglądać ten nowy program z czym ta opcja jest związana.

 3. Fajnie by było jakby w końcu naprawili wygląd mapy Sulani, niektóre palmy na mapie są przecięte na pół, ogólnie to w Sulani czasami są straszliwe błędy…

 4. Moim zdaniem aktualizacja , powinna wyglądać następująco: Najważniejszą sprawą są błędy , te najczęstrze i najbardziej utrudniające rozgrywkę. Po drugie Cas na 3 lata wygląda jak badziewie , wiem ,że można zmienić tło w Cas ale trzeba to pobierać i zajmować miejsca , powinno być ,że mamy kilka wzorków tła i wybieramy , ale najfajniejsze było by to aby można sobie robić tło to może być ciężkie ale fajnie jak by było. 3 sprawa: Aby relacje z innymi simami , lub z mieszkańcami wyglądała bardziej realistycznie np. Jest to bezsensu ,że na początku gry wchodzi jakaś banda i panoszy się po domu wiem to sąsiedzi ale jak się ich wyprosi , skasuje wydarzenie to wielce oburzeni. Probem jest z dodatkiem Zostań Gwiazdą tam natomiast jak sim jest już gwiazdą to wielce znajomi z którymi się nie rozmawia , od razu wypisują ,że sława nam walła na móz(Ja tak to impretuje) I już relacia spada , ktoś może się nie odzywać bo pracuje lub coś? Np. jak mamy kol gwiazdę to też nie piszemy ,że padła na głowę i nie kontaktujemy się z nią/ nim. Bo jak się już nie kontaktujemy to nachodzą nas w naszym domu. Wampiry: Tu mam małe zaszczeżenie , bo mam 5 simek siostry, jedna jest wampirką jak prosi siostrę o plazmę to ta jej nie każe, lecz gdy już bierze kilka łyków bez pytania to obrażona , jej mąż natomiast już piszę ,że co z ciebie za człowiek , pijesz plazmę bez pytania itp. I Relacje padają. Teraz mała ciekawostka o strażakach i wampirach: Jeśli wezwiemy na naszą parcele bez pożaru strażaków i mamy wampira to on może wypić im plazmę , potem jak się obudzą powiedzą: Pożar ugaszony następnym razem uważaj na siebie. W moim przybadku.

 5. @Simomaniak To żaden pogrzeb, ot kilka animacji zmontowanych tak by wyglądało jak coś pokroju pogrzebu. Nic niezwykłego, na trailerach widzimy ten sam zabieg.

 6. A gdzie naprawa błędów z zacinającym się trybem budowania. Gdzie zmniejszenie nasilenia wszystkich rzeczy, które pochodzą z wygrywania tych planów lokalnych, jak bójki, kradzieże, wieczne pieczenie ciast? Gdzie naprawa wielu innych błędów. Akurat to co „naprawili” to tego nie miałam, ale pewnie teraz będę mieć, bo tak często jest. Zazwyczaj u jednych coś naprawiają, a u innych to się psuje. Gdzie zmiana rachunków? Chodzi o ten podatek za parcelę. Dlaczego za mieszkanie na małej parceli płaci się 300 simoleonów i tyle samo za mieszkanie na dużej? Przecież tak nie powinno być. Czym większa parcela, tym większy podatek. Chyba że w Stanach tak jest, nie ważne gdzie mieszkasz i tak płacisz tę samą sumę. Bo w Polsce tak nie ma. Powiem tak, Eko życie i aktualizacja przed nim wniosła tak wiele błedów i dziwnych sytuacji, że nie wiem kiedy cokolwiek z tym zrobią. Kocham czwórkę, ale błędy to jakiś koszmar.

 7. Zauważyłam, że jeśli biorę kąpiel/prysznic/pływam w morzu moją syreną, pasek nawadniania wciąż spada. Czy ktoś jeszcze tego doświadczył? Jak to naprawić?

 8. Jak mnie denerwuje to że TS4 jest robione głównie pod dzieci, które w 70% to 5-11 lat, rezygnują z wielu rzeczy, bo przecież biednym małym dziecią skojarzą się źle, mam 13 lat, a TS4 wyraźnie napisane jest PEGI 12

 9. To nie pogrzeb, tylko zbudowany grób i postawiono simów, aby stali – A widzowie mają widzieć w tym pogrzeb, nie simowie.

  LuAn Zawsze dodatek dodaje błędy, chociaż ostatnio aktualizacja ze strażakami dodała płonące gazy.
  Może powinni naprawić grę i już nie dodawać nic nowego?

  Simomaniak No w większości to Dzieci posiadają PC (inne) i gry, a dorośli zazwyczaj mają co innego na głowie, co by siedzieć tyle przed grami, dlatego będą robić tę grę pod większość -> Dzieci 😛

 10. Miałam dużą nadzieję, że ta sprawa z rachunkami jest chwilowa… nie mogę mieć żadnych modów więc co poniedziałek muszę odejmować kasę „na oko”… chata na najwiekszej parceli, gdzie mieszka 6 simów wynosi 600 simoleonow.

 11. Dżeleń – co jest w sumie ciekawe skoro czwórka jest chyba najbardziej poprawnie polityczną wersją Simsów do tej pory. ale hej, to amerykańska produkcja, więc kto tam wie.

 12. A czy tylko ja mam problem ze znikającymi zwierzakami? :O Od ostatniej aktualizacji w momencie kiedy adoptuję albo dodaję zwierzaka do rodziny on jest chwile coś robi a po chwili znika jakby szedł na inną parcelę, i muszę go „zapraszać do spędzenia czasu” Chyba że to błąd Evergreen Harbor bo akurat tam mieszkam i nie mogę mieć zwierzaków :/

 13. Miałam nadzieję, że poprawią błąd ze śmietnikiem zewnętrznym, który się zapełnia i nie można go opróżnić.

 14. Simomaniak, czemu jest robiona pod dzieci? Samo bara-bara nie jest dla dzieci. Włączyć do tego pewne mody, to już tym bardziej nie jest. Młodsze osoby poniżej 12 lat nie powinni mieć z tą grą do czynienia. Chyba że pobawić się w budowanie i ubieranie simów/simek.

  Dżeleń, a niech dodają coś nowego. Czekam na to co dodadzą, ale niech zrobią to tak, aby nie psuć połowy gry. Ja jestem dorosłą osobą i przed ulubionymi grami siedzę jak najwięcej. A zazwyczaj PC nie należy do dzieci, tylko do ich rodziców. Tak jak dzieci mają gry, tylko wtedy kiedy kupią im ich rodzice.

 15. Hej krążą przypuszczenia że jeszcze w tym roku (2020) dostaniemy DARMOWĄ AKTUALIZACJĘ z samochodami do The Sims 4, Wejdźcie na kanał „Sebuś” a wszystko zostanie wam wyjśnione (film dotyczący tego wrzucony 7 lipca 2020 roku :D) a dla wyjaśnienia to podobno na Twiterze dewelopera/gracza The Sims ktory ma nazwę, a nawet kanał na YT „Sims Community” i rzekomo wszystkie jego pszypuszczenia się sprawdzają ( przwidxiał studia, pry roku itd.) I zaczął publikować zdjęcua i posty o samochoda w TS4 zdjevia wyglądu modeli samochodów, kiedy one będą, napisał nawet że EA pracuje już nad samochodami od ponad roku, więc opczajcie

 16. ja czekam na naprawienie błędu znikających zwierzaków, bo niemiłosiernie utrudnia mi to rozgrywkę, a wręcz uniemożliwia :///

 17. @simomaniak to nie jest to simscomunity. Oni by o tym nie napisali bo to nie bardziej wiarygodny serwis. To o czym ty mówisz to Simstea. Przeglądałem i oni o tym mówią od dawna i nie sądzę by im warto ufać. Jakby mieli tu pisać o wszystkich ponoć prawdziwych informacjach, to już by były informacje o the sims 5, które są jednym wielkim fake’iem.

 18. Hmm… ciekawe, ciekawe… w EH w kamieniołomach jest stacja paliw.
  I tak po za tym, to oglądając lajwy Karola, mozna odnieść wrażenie, ze on wie więcej, niż nam może na ten moment powiedzieć 😀

 19. @pineska stojąca ram od 2014 masz na myśli? Już bardziej bym myślał o stacji w Del Sol Valley, ale to już ponad rok. Tyle samo czasu minęło od zmienienia symbolu podróży z samolotu na samochód. Co więcej ile może to zająć? W zamkniętym świecie może 4 miesiące. Bo jednak pewnie by dodali autobusy szkolne i auta do pracy które muszą gdzieś podjechać, a taki kampus nie ma żadnej dostępnej normalnej drogi albo prawie całe San Myshuno.

 20. Lepiej się na nic nie nastawiać, żeby się znowu nie zawieść 🙂 Dadzą to dadzą, będę się dopiero wtedy cieszyć.

  @Simomaniak, chyba przesadziłeś z tym 5-11 lat 😉 Pracuję z dzieciakami w różnym wieku, 9-latek od czasu do czasu zdarzy się taki, który w ogóle słyszał o tej grze, ale to są pojedyncze przypadki. Młodsi niektórzy nie umieją nawet włączać komputera, jeśli go obsługują to rysując w paincie, a jeśli grają to w co najwyżej platformówki 😉 Także może nie aż tak małe, ale sama miałam 10 lat, kiedy wyhaczyłam pierwszą część gry (pamiętam, że dysk miał taką małą pojemność, może z 6GB, musiałam wszystko odinstalować żeby móc odpalić simsy) Ale wtedy nie było jeszcze oznaczeń PEGI.

  Spojrzałam na te wyzwania – nie wiem, na zwiastunie wygląda to jak niskiej jakości typowy amerykański reality show… No ale zobaczymy.

 21. Ola – to córka mojego kuzyna, która ma 15 lat, jeszcze rok temu nie słyszała o simsach. Gry w ogóle jej nie interesują. Tym bardziej dzieciaki, które są małe nie mają pojęcia o simsach i tego tpu grach. Ja z doświadczenia wiem, że głównie w Simsy grają dorośli i nastolatkowie powyżej 15/16 lat.

 22. Troche zazdroszczę dorosłym, bo za ich czasów były simsy 1 i 2, SimCity 1, 2, 3 itd. A terach żeby zagrać to co najwyżej w umyśle, co prawda jest świetne Cities: Skylines ale nie ma takiego klimatu 🙁 A ja biedny 13 latek, co najwyżej mogę sobie kupić The Sims 3, które wogóle mnie nie przekonuje

 23. Mama mi mówi żeby z allegro nie kupować bo są oszuśći, i żeby kupić na Origin, ale ja do mamy że nie ma na Origin ale mama i tak swoje…. to już od roku, więc mógłbym mieć już TS2 dawno : D

 24. @Simomaniak skąd ta nagła zmiana? Dopiero co pisałeś, że SimCity złotówki nie jest warte, dużo lepsze jest Cities: Skylines, a teraz, że nie ma klimatu – tylko skąd wiesz jaki ma mieć klimat, jak poprzednich części SimCity nie ogrywałeś (oglądanie na YT to co innego niż własna gra 😉 ). Poza tym na TS3 i tak nie możesz patrzeć, więc co by ci dało, żebyś wcześniej się urodził? I… jeśli dobrze kojarzę, to byłeś na świecie, jak za darmo było rozdawane TS2 😉

  A mamie włącz Origin i poproś o znalezienie TS2, skoro wie, że jest. Może ma jakieś wtyki w EA, o których nie wiesz i gra pojawi się na koncie? 😉 A tak na serio, jak się sama przekona, że nie ma, to może pozwoli ci sięgnąć po Allegro – trzeba poczytać opinie, zwłaszcza te najświeższe i powoli kompletować zestaw. Albo poszukać po grupach na FB (choć dla twojej mamy to pewnie jeszcze większe oszustwo), bo tam też można znaleźć wyrośniętych Simomaniaków, którzy chcą opylić swój zestaw.

 25. Chodzi mi o SimCity 5 , nie o całą serie,jeśli coś źle napisałem to przepraszam, Skylines nie ma klimatu ale to zdecydowanie lepszy city builder pod względem budowy i zarządzania

 26. @ArtSim EH? Evergreen Harbor? No nie wiem czy było od 2014 roku? 😀
  Po za tym, to ze mogą coś dodać, to nie oznacza, ze od razu dodadzą.
  Pracowanie i dopracowanie, to jedno, ale jest pewnie plan, by podgrzewać atmosferę, i raz w czas rzucają taka bombę, by ludzie szaleli, jak już kurz opada, i dawno nic się nie działo.
  Basenu, czy ogrodu, tez wszędzie nie postawisz, wiec i samochody, nie wszędzie musza być.

 27. Nie dali by darmowej aktualizacji z samochodami. Skoro wycięli DLC z DLC jak w przypadku Psów i kotów to tym bardziej nie przegapili by okazji do dodatkowego zarobku. A Karol pewnie wie więcej, ale nie może zdradzić. Tak sądzę, to tylko moja opinia.

 28. Ja bym powiedziała że Simsy są bardziej targetowane do nastolatków, niż stricte dzieci. Grają w nie również dorośli, którzy wychowali się na poprzednich generacjach (ja sama zaliczam się do tych ostatnich).
  Jeśli chodzi o wszelkie przecieki, to podchodziłabym do tego z mocną rezerwą, zwłaszcza jeśli są to informacje wyglądające na wzięte z powietrza.

 29. @pineska ja byłem tylko w Porcie obietnic i nie wiedziałem, że w innej dzielnicy też jest stacja paliw. Mi się kamieniołom skojarzył z Oazą Zdrój gdzie też jest stacja paliw.
  Fakt że oni cały czas dają stacje paliw mnie nie przekonuje. Wszyscy się spodziewali, że zamiast Zostań Gwiazdą dodadzą samochody, dlatego że EA dało zdjęcie stworzonego przez kogoś dom z podjazdem i garażem, lecz tu chodziło o to że to był dom. Hollywood. I szczerze mówiąc może i trzymają na takie wielkie bom te auta, lecz teraz to by może było w jesień lub sierpień patrząc na to że do października mają wyjść 2 pakiety.

 30. @simomaniak ja mogę potwierdzić, że na allegro nie ma zbyt dużo oszustów. Dam fakt że jest ranga super sprzedawcy o czymś świadczy Oferta za 80 zł na Sims 2 jest od takiego sprzedawcy. U mnie się w domu na allegro często co tydzień kupuje coś. A ja z 12 pakietów z podstawą tylko 4 nie były kupione na allegro.

 31. mam problem, po kliknięciu „aktualizuj” na originie aplikacja się wyłącza i nie mogę zaktualizować gry :// wie ktoś może co z tym zrobić?

 32. @Simomaniak jeśli chcesz kupić The Sims 2 na allegro, to zwracaj uwagę na znaczek Super Sprzedawca, to oznacza, że sprzedawca jest zaufany i dostaniesz grę. Poza tym zwracaj uwagę na cenę, na pewno lepiej kupić samą podstawkę za 40zł niż „THE SIMS 2 PEŁNA KOLEKCJA!” za 10zł, bo to praktycznie zawsze oszustwo.

 33. Gdyby tak do swojego reality nie brali ludzi którzy i tak już dużo zarabiają a prostych fanów, uważam że miało by to większy sens. Dwa, jeżeli w swoim show pozwolili by brać udział graczom przez internet, to mają u mnie szacunek a dzięki temu coś wygrywać. Ale wiemy że lepiej zebrać garstkę znanych ludzi im dać możliwość zarobić dodatkowego hajsu. Jeżeli mówimy o pieniądzach.

  Co do wielkiego rozczarowania na temat łóżka to jakoś mi to wisi :P.
  @Simomaniak zawsze można było się załapać na pełną kolekcje na Originie kiedy wychodziła 4ka 😛
  A co do tego że problemem jest EA nie uważam tak, sami robią dobrą robotę ale mam wrażenie że coś ich powstrzymuje albo ktoś. Nie można spełniać każdej zachcianki graczy pod względem zawartości, a nigdy wszystkim się nie dogodzi jeżeli chodzi o sam gameplay czy oprawę graficzną.

 34. @PanLis Skoro coś powstrzymuje developerów tzn., że jednak nie mogą wykonywać tak dobrze swojej pracy. A w TS4 problemem jest to, że jest bardzo mało właściwej rozgrywki w porównaniu do poprzednich odsłon i ceny jaką trzeba zapłacić za kolejne rozszerzenia. Gdyby TS4 było nowym symulatorem życia, pod inną nazwą i w niższej cenie nie było by tak wiele krytycznych opinii. Czwórka nie jest złą grą, bo zwyczajnie biedną w zawartość. Żeby płacić 50 zł za pralki które w poprzedniej odsłonie były częścią dużego dodatku, który nie tylko oferował nowy świat, ale masę opcji, w tym kilka otwartych karier, które były siłą napędową dodatku, motywem przewodnim. Podobne jest z pakietami rozgrywki „Wampiry” oraz „Kraina Magii”. W trójce płaciło się za jeden dodatek 100 zł i było kilka nadnaturalnych postaci, w tym dodatkowo rozbudowane wampiry. W czwórce trzeba zapłacić 140 zł za postaci nadnaturalne, a ciągle nie ma wróżek czy wilkołaków. Duchy, syreny oraz kosmici też nie są rozbudowanymi istotami. Ogólne pisząc, jak na tę ilość rozszerzeń, które czwórka ma to przy budżecie trójki, byłaby to najbardziej rozbudowana osłona.

 35. @Kariethen Czasy się zmieniają nie ma co porównywać w miarę dobrze, idącej z czasem 4tej części której jednak coś brakuje do TS3 gdzie gra nawet na najlepszych sprzętach będzie się crashować i z czasem postępu historii, chodzić jak po-klatkowy film. TS3 ma swoje uroki ale żeby dobrze działała należy ściągnąć masę modów, ubrań fryzur itp itd. Sam „sklep” internetowy też jest tragedią. W TS4 postawili na coś innego jak Galeria Origina. Mam wrażenie że świat fanów TS będzie zawsze podzielony. Nikt nikogo nie zmusza do grania w grę która uważacie że jest dla was za droga. Uważam że sam gameplay jest słaby a brakuje mi więcej trejtów zdobywania punktów jak w TS3 za zachcianki. Dużo by pisać co bym wymienił. Ale już raz starałem się wrócić do TS3 jednak za każdym razem dochodzi się do krytycznego punktu w którym wiem że to już jest za stare na dzisiejsze czasu.

 36. @PanLis Ależ oczywiście, że gra czwarta odsłona będzie porównywana do poprzednich. Nikt nie wątpi w to, że TS3 jest pełna błędów i fatalnie zoptymalizowana, ale m.in. na tej podstawie fani franczyzy budują swoje oczekiwania. Czwórka radzi sobie bardzo dobrze jeśli chodzi o sprzedaż, jasne, ale biorąc pod uwagę ilość DLC to już dawno powinna przebić trójkę. Gra ma mało rozgrywki. Sam lubię czwartą odsłonę ale jak się wkręcę w grę i gram gram gram, tak w pewnym momencie trafiam na mur, bo okazuje się, że nie bardzo jest co robić. Nie każdy musi być fanem trójki czwórki czy poprzednich odsłon. Sam TS3 zakupiłem w 2018 roku, czyli kilka lat po premierze trójki i przepaść jest ogromna między ostatnimi dwoma odsłonami. Zarówno pod względem możliwości jak i optymalizacji. Trójce wiele można zarzucić, ale jestem przekonany, że gdyby nagle trójka dostała ogromną aktualizację optymalizującą oraz naprawczą (czysto teoretycznie, bo wiemy, że to się nie wydarzy) to czwórka straciłaby sporą, może nawet większą, część graczy.

 37. Czy ktoś nadal ma problem z karierą wolnego strzelca? Wybieram branżę i zamiast wyświetlać mi listę zleceń to po poewnym czasie każe mi ponownie wybrać branżę a nie ma tej którą mam aktualnie na liscie. Dodatkowo robią się jakby dwie kariery: wolny strzelec i np. wolny strzelec-artysta. Ktoś ma może jakiś sposób na to?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Oglądaj SimStories