Wycieczka po Batuu. Przegląd trzech odmiennych dzielnic

Materiał powstał dzięki programowi EA Game Changers

 

Wraz z premierą pakietu rozrywki The Sims 4 Star Wars: Wyprawa na Batuu zostało dodane nowe otoczenie, do którego można się wybrać za pomocą telefonu. Wystarczy wybrać opcję „Wybierz się na urlop…”, aby przenieść się w świat pełen kosmicznych statków oraz bitew.

Batuu składa się z trzech lokacji, do których możemy się udać. W każdej z nich znajduje się Sim oferujący misje, których wypełnianie pozwoli na zdobywanie wyższych rang frakcji. Większość budynków to królicze nory, ale w każdym otoczeniu występuje jeden budynek, do którego gracze mają dostęp.

mapa

 

STacja czarna iglica

Stacja Czarna Iglica to lokacja, w której znajduje się Kwatera. W tym miejscu nasz Sim może wypocząć, skorzystać z łazienki, zaplanować stroje na Batuu oraz przebrać się w jeden z nich. Można również wybrać się tam do kantyny Ogi, gdzie znajduje się Hondo Ohnaka, Łowca oferujący misje. Simowie spotykają się tam przy barze, bądź podczas gry w sabacca. Dodatkowo w Stacji Czarnej Iglicy głodni Simowie mają do wyboru dwa miejsca, w których mogą kupić coś do jedzenia. Dostępne w okolicy sklepy oferują ciekawe artefakty oraz miecze świetlne. Łowcy do dyspozycji mają Sokół Millenium, którym mogą wybrać się na Kessel.

 

Dzielnica najwyższego porządku

W Dzielnicy Najwyższego Porządku stacjonuje i swoją bazę ma Najwyższy Porządek, którym dowodzi por. Agnon. Zwolennicy tej strony mają możliwość korzystania z TIE Echelona. W pobliżu lądowiska Simowie mogą zamówić swojego wymarzonego droida lub zakupić ze stoiska z jedzeniem zielone lub niebieskie mleko.

 

Obóz ruchu oporu

Pobliski las skrywa Obóz Ruchu Oporu, który w podziemiach wybudowaną ma swoją bazę, gdzie skryć się może przed Najwyższym Porządkiem. Po okolicy porozstawiane jest wiele namiotów, a na lądowisku znajduje się T-70 X-wing, którym członkowie Ruchu Oporu mogą eksplorować okolice. Na dodatek odważni Simowie mają możliwość zagłębienia się w batuuańskich jaskiniach.

 

A Wam jak podoba się nowe otoczenie? Dajcie koniecznie znać w komentarzu ?

 

Zareaguj na nowinkę!
+1
0
+1
0
+1
2
+1
1
+1
1
+1
0

16 KOMENTARZE

  1. Nowe otoczenie to najlepsza rzecz w tym pakiecie – jest ładne, dobrze udźwiękowione i klimatyczne, szczególnie dzielnica Najwyższego Porządku, bo trzeba uważać co się tam robi, można dostać ostrzeżenie lub iść na jakiś czas do aresztu

  2. „(…) nowe otoczenie, do którego można się wybrać za pomocą telefonu” – myślałam, że wszystkie najgorsze informacje mam już za sobą … Czyli podsumowując na planetę dostajemy się poprzez telefon – nie ma magicznego portalu, przycisku, książki, okna, niczego … Obcy na planecie to po prostu simy w przebraniu bez żadnych nadprzyrodzonych zdolności … Czuję się oszukana tym pakietem i zwiastunem …

  3. Tak z innej beczki xD

    „Firma Electronic Arts Polska wyjaśniła, że podwyżka dotyczy nie tylko Wyprawy na Batuu, lecz wszystkich nowych rozszerzeń. Dodatek z Gwiezdnych wojen kosztuje w całej Europie 19,99 euro, tyle samo co poprzednie pakiety rozgrywki. W przeliczeniu na polską walutę daje to około 89 złotych. Innymi słowy, to nie Wyprawa na Batuu jest droższa, tylko poprzednie rozszerzenia były o wiele tańsze niż sugerowana cena referencyjna na naszym kontynencie”

    źródło: gry online

  4. To rozszerzenie jest absurdalnie złe, to jak spoliczkować fanów i jeszcze żądać pieniędzy za taką „przysługę”. dosłownie zrezygnowali z elementu życia simów na rzecz „misji”. Na Batuu nie ma nawet toalet, potrzeby załatwia sie poprzez królicze nory. Wszystko tu załatwia się poprzez królicze nory. Te trzy dzielnice to żart, pomimo tego wcale nie jest mi do śmiechu. To są tylko w miarę estetyczne atrapy, inne światy z 4 też mają podobną tendencję. Tom Clancy the Division 2 kosztuje teraz połowę ceny tego pakietu „rozgrywki”, Star wars Battlefront 2 jest teraz tańsze o kilkanaście złotych. Jaki fan gwiezdnych wojen kupi simsy dla trzech dzielnic Battu wyciągniętych z GALAXY?S EDGE? Filmiki promocyjne dodatku pokazują ciągle kylo rena z mieczem, chodzących lub rozmawiających simów ponieważ ten pakiet „rozgrywki” nie ma w zasadzie wielu innych animacji. The sims 4 to jest samolot bez paliwa i bez steru, który spada coraz niżej. Polityka wydawcy i to rozszerzenie to masowe samobójstwo na pokładzie, gdy samolot ostatecznie się rozbije i tak już nikogo żywego na pokładzie nie będzie. Sorry że tak ostro ale kocham serię i przykro patrzeć co się z nią dzieje.

  5. @przekora I bardzo korzystna, a Batuu po starej cenie. Tyle, że trzeba mieć grę albo chociaż podstawkę na steamie, żeby skorzystać. 🙁

  6. Wszystko fajnie i ciekawie, mój jedyny problem jest taki że to Gwiezdne Wojny, Pewnie na mało ludzi działa to odrzucająco, ale dla mnie to główny powód dlaczego nigdy nie chce zakupić tego rozszerzenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Oglądaj SimStories