Kosmiczne cele. Przegląd aspiracji z Wyprawy na Batuu

Materiał powstał dzięki programowi EA Game Changers

Jednym z najciekawszych elementów czwartej odsłony serii The Sims jest niewątpliwe system aspiracji. Dzięki niemu możemy naszemu Simowi wybrać drogę, którą będzie podążał w trakcie swojego życia. To tylko od nas zależy, czy nasza postać stanie się mistrzem w gotowaniu, czy postanowi zostać kulturystą z prawdziwego zdarzenia. W tym wpisie postaram się Wam przybliżyć nowe aspiracje z najnowszego pakietu rozgrywki. Mowa tu oczywiście o The Sims 4 Star Wars: Wyprawa na Batuu. Dzięki temu artykułowi poznacie poszczególne cele oraz nagrody, które możecie zdobyć po ich wykonaniu. Jesteście gotowi na kosmiczną przygodę? Zaczynamy!

The Sims 4 Star Wars: Wyprawa na Batuu to dziewiąty pakiet rozgrywki do serii The Sims 4. Swoją premierę miał 8 września 2020 roku na urządzenia PC/Mac oraz na konsolach. Dzięki rozszerzeniu możemy wraz z naszymi podopiecznymi wybrać się w kosmiczną wyprawę i zaznać życia z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Więcej na temat rozszerzenia dowiecie się czytając nasze artykuły w specjalnej kategorii.

nowa kategoria – gwiezdne wojny

Wraz z rozszerzeniem w trybie tworzenia Sima pojawiła się nowa kategoria aspiracji – Gwiezdne Wojny. Cechą bonusową dochodzącą wraz z kategorią jest Przygotowany Odkrywca. Oprócz tego w grze pojawiają się dwie ukryte aspiracje, które odblokowują się po wykonaniu “nadziei versus porządku“. Są to: Wzór Nadziei oraz Strażnik Porządku.

Nadzieja versus porządek

 1. Kategoria: Gwiezdne Wojny
 2. Cecha bonusowa: Przygotowany odkrywca – Simowie, którzy są przygotowanymi odkrywcami zaspokajają odrobinę swoich potrzeb podczas podróży.
 3. Opis: Planeta Batuu stoi w obliczu konfliktu. Ten Sim postanowił zwiedzić Czarną Iglicę i zdecydować, czy opowie się po stronie Ruchu Oporu czy Najwyższego Porządku.
 • Pierwsze kroki
  – Odwiedź każdą okolicę na Batuu
  – Zapytaj o obecność Ruchu Oporu lub Najwyższego Porządku na Batuu
  – Wypełnij misję dla Ruchu Oporu lub Najwyższego Porządku

Cecha-nagroda za wykonanie aspiracji: Dar kredytów – zapłata od wybranej przez Ciebie frakcji w zamian za Twoje wsparcie.

Ukończenie aspiracji odblokowuje dwie kolejne: Wzór Nadziei oraz Strażnik Porządku.

Galaktyczny najemnik

 1. Kategoria: Gwiezdne Wojny
 2. Cecha bonusowa: Przygotowany odkrywca – Simowie, którzy są przygotowanymi odkrywcami zaspokajają odrobinę swoich potrzeb podczas podróży.
 3. Opis: Ten Sim nie lubi opowiadać się po żadnej ze stron. Woli otaczać się przemytnikami i łowcami nagród na rubieżach Batuu. Zarobione kredyty to tylko dodatkowa zachęta, a sposób ich zdobycia nie gra roli.
 • Początkujący pirat
  – Zamów napój w kantynie Ogi
  – Rozegraj 5 rund sabacca
  – Osiągnij 3 poziom programowania
 • Łotrostwo i łajdactwo
  – Oszukaj 2 Simów
  – Wykonaj 5 misji dla Łajdaków
  – Otwórz skrzynię zaopatrzeniową
 • Czarujący łotr
  – Z powodzeniem przekup szturmowca Najwyższego Porządku
  – Ukradnij kredyty z 3 paneli sterowania
  – Wygraj w sabacca dzięki oszustwu
 • Galaktyczny najemnik
  – Posiadaj ponad 5000 galaktycznych kredytów
  – Eksploruj za pomocą Sokoła Millennium 5 razy
  – Zdobądź 5 rangę w reputacji Ruchu Oporu

Cecha-nagroda za wykonanie aspiracji: Zręczność – Simowie posiadający cechę “Zręczność” mogą okradać innych Simów oraz nigdy nie zostaną przyłapani na oszukiwaniu w sabacca.

Wzór nadziei

 1. Kategoria: Gwiezdne Wojny (aspiracja ukryta)
 2. Cecha bonusowa: Przygotowany odkrywca – Simowie, którzy są przygotowanymi odkrywcami zaspokajają odrobinę swoich potrzeb podczas podróży.
 3. Opis: Ten Sim może okazać się iskierką nadziei, która zniweczy plany Najwyższego Porządku na Batuu i wspomoże Ruch Oporu.
 • Za Ruch Oporu
  – Przedstaw się 3 członkom Ruchu Oporu
  – Zwiedzaj jaskinie na Batuu
  – Wykonaj 2 misje dla Ruchu Oporu
 • Obrońca Batuu
  – Zwerbuj 3 Simów do Ruchu Oporu
  – Zdobądź droidowego towarzysza
  – Obejdź zabezpieczenia zamków 2 skrzyń zaopatrzeniowych i okradnij je w Dzielnicy Najwyższego Porządku
 • Wzór nadziei
  – Przeniknij do kwatery Najwyższego Porządku i włam się do holostołu
  – Eksploruj za pomocą X-winga 5 razy
  – Zdobądź 5 rangę w reputacji Ruchu Oporu

Cecha-nagroda za wykonanie aspiracji: Bohaterska prezentacja – Bohaterscy Simowie łatwiej zdobywają charyzmę, a ich obecność może być inspirująca dla innych.

Strażnik porządku

 1. Kategoria: Gwiezdne Wojny (aspiracja ukryta)
 2. Cecha bonusowa: Przygotowany odkrywca – Simowie, którzy są przygotowanymi odkrywcami zaspokajają odrobinę swoich potrzeb podczas podróży.
 3. Opis: Ten Sim jest gotowy stłamsić Ruch Oporu na Batuu, aby udowodnić swą lojalność wobec Najwyższego Porządku.
 • Agent operacyjny:
  – Zwerbuj 3 Simów do Najwyższego Porządku
  – Zabierz zawartość 2 skrzyń zaopatrzeniowych na stacji Czarna Iglica
  – Wykonaj 2 misje dla Najwyższego Porządku
 • Opór jest daremny
  – Sprawdź identyfikator 5 obywateli Batuu
  – Zdobądź droidowego towarzysza
  – Aresztuj członka Ruchu Oporu
 • Strażnik Porządku
  – Przeniknij do bunkra Ruchu Oporu i włam się do holostołu
  – Eksploruj za pomocą TIE Echelona 5 razy
  – Zdobądź 5 rangę w reputacji Najwyższego Porządku

Cecha-nagroda za wykonanie aspiracji: Najwyższy autorytet – Simowie posiadający cechę “Najwyższy autorytet” mają przewagę w walce oraz mogą pokazywać swoją potęgę zniechęcające innych Simów do wykonywania wobec nich wrogich interakcji społecznych. Ci Simowie mają nieco mniejszą szansę na śmierć ze złości.

Komentarze

 1. Dotsim, my się wydaje, czy wam mocno zależy, żebyśmy się przekonali do “Wyprawy ma Batu”? Bo na temat żadnego innego dodatku nie zrobilibyście tylu artykułów (chyba, tak myślę). Bez obrazy

  • Tak, zależy nam – na pisaniu dla Was treści, bo tym się zajmujemy. 🙂 W świecie Simów przez długi czas była cisza. To, że pakiet nie podoba się części fanom, nie oznacza, że wypniemy się na tych, którym on się podoba i nie będziemy opisywać zawartości. Teraz wakacje minęły, mamy więcej czasu do działa, to działamy. 🙂 Pisanie takich komentarzy to przejaw braku szacunku do każdej osoby, której wpisy tutaj czytasz, która poświęciła wolny czas, aby za darmo napisać dla Ciebie treść.

 2. Na pewno tego nie kupie – kuzyn kupił i napisał do mnie ze to gorsza lipa niż piszą – jeśli ktoś ma pakiet rozgrywki czarownice – to czarownice tracą moc na batuu – są zwykłymi ludźmi. I w wyposażeniu sima nie może być nic z wyposażenia z gry – nawet jabłek – wszystko znika. Możliwe jest ponoć budowanie na ukrytych parcelach (te same kody co laboratorium simowe), ale gdy się doda coś z sportu bądź lustro czy komodę to simy się automatycznie przebierają w zwykłe ubrania. Co do nakryć głowy to nakrycie z rogami na głowę nie działa na Batuu. Ten dodatek powoduje ze nad-naturalizm znika na batuu go nie ma – czarownice tracą moce. On to wczoraj kupił i już żałuje.

 3. Fajny pomysł, że wypełnienie aspiracji “A” odblokowuje nam kilka kolejnych – to akurat jest jak najbardziej na plus. Ale minusem jest “kolejna nowa kategoria”, która w przyszłości nie będzie miała więcej opcji. Na przykład Popularność, Natura, Wiedza i Kreatywność nam się namiętnie rozrasta, a obok są kategorie z tylko jedną aspiracją (Sportowa i Zwierzę), z czego jedna od początku istnienia TS4 ma jedną aspirację i poszerzana nie jest. No nie wiem, przy Wampirach dali radę te aspiracje do kilku kategorii dobrać, a tu (ponownie) tworzą “prywatną” kategorię. No chyba, że mamy się w przyszłości spodziewać innych światów niż Batuu.

  Już nawiasem mówiąc, że Dewiacja, Fortuna i Miłość też nie były poszerzane od początku istnienia TS4…

 4. Jaraj się Witold tym pakietem chętnie poczytamy o tym jaki to on jednak faaaaajny Nie kupię go napewno pomimo tego że założyłam sobie mieć pełną kolekcję nieświadoma wtedy że 4 -ka będzie tak słabo grywalna w porównaniu do swych poprzedniczek Nie jestem aż tak tolerancyjna jeśli chodzi o dojenie mojego portfela

 5. Czy tyle tych nietypowych rzeczy tutaj? Zupełnie przyziemny dodatek, dzwonisz i jedziesz do parku rozrywki gdzie masz masę poprzebieranych aktorów i pamiątki do zbierania. Do tego trochę misji żeby było wiarygodniej… larp w parku rozrywki? Jak komuś nie podoba się stylistyka mebli no to nie ma w tym zbyt wiele atrakcji.

 6. Hmm, ukryte aspiracje! No to mnie zaskoczyli, na plus.
  Mnie tam nowa kategoria w aspiracjach nie kuje, ale fakt… mogli by rozwijać tez te, które są już od dawien dawna. Jedne maja po 6 czy 7 aspiracji… a ten biedny Sport to chyba najbardziej poszkodowany.

 7. Jak jeden dodatek psuje inny to to raczej wirus a nie dodatek – skoro czarownice tracą swoje moce na batuu i wyposażenie nie utrzymuje z pozostałych gier niczego to to hm psuje wszystkie inne dodatki sprzed batuu………… dosłownie nie chce przeklinać ale to jest jeszcze gorsze niż Isla paradiso z 3 ki….tam były bugi ale nic z gry nie znikało z innych dodatków. Kosmici to aktorzy a czarownice nasze nagle zmieniają się w zwykłych simów też wiec nie nie kupie tego szajstwa.

 8. “Dotsim, my się wydaje, czy wam mocno zależy, żebyśmy się przekonali do ?Wyprawy ma Batu?? Bo na temat żadnego innego dodatku nie zrobilibyście tylu artykułów (chyba, tak myślę). Bez obrazy”

  O to samo chciałam zapytać, ale @granonim mnie uprzedził.
  Proszę, nie wkraczajcie na tę ciemną stronę mocy DotSim.

 9. Zwierzolub – nic nie jest popsute, było mówione i pisane, ze cale wyposażenie zostaje w domu, a na Batuu mozna mieć tylko to, co na Batuu mieć mozna. I wszystkie postacie nadnaturalne, akurat tam tracą moce – tego akurat nigdzie nie pisali, ale to fakt – Wrócisz do domu, to odzyskasz, to co twoje. W simowym świecie są wampirze moce i magia, a na Batuu Moc. 🙂
  Pewnie Disneyowi nie spodobałoby się zamienianie mieszkańców tej planety w wampiry i czarodziejów, a już takiej Rey czy Kylo Rena, to to w ogóle! 😀

  Kosmici, no tak… są zawodem, ale z drugiej strony oni nie mieli jakiś specjalnych zdolności i mocy( po za Mocą, he he) w uniwersum Gwiezdnych Wojen(oczywiscie mogę się mylić, bo nie jestem jakaś super fanka, żeby ogarniać cale uniwersum, i wszystkie rasy xD) Wiec? By był płacz, ze oni nie różnią się od zwykłych simów.
  Jak dla mnie to mogli zrobić osobna zakładkę, tak jak jest Okultystyczni Simowie, to nie wiem, Star Wars? Rasy Batuu? Niż te kostiumy.

 10. Dla mnie by wystarczyło gdyby to byli faktycznie zwykli simowie, ale tak dziwnie wyglądający, a nie kostiumy. Należę do osób które były pozytywnie nastawione. Niestety ten pakiet ładnie wygląda z wierzchu, ale pod tym obrazkiem jest leniwy i na ślinę. Przykre to bo wychowywałam się tak na simsach jak i na star warsach.

 11. Pineska – a to wyposażenie po powrocie z Batuu wraca na swoje miejsce?

  Chupa – myślę, że właśnie sęk w tym, że nie do końca zrozumieliśmy zamysł EA czy też może właściwie oni nie przedstawili go w jasny sposób, że jest to właśnie bardziej park rozrywki niż “realne” przeniesienie się do świata Star Warsów.

 12. @Pacyfka Owszem. I powszechne było traktowanie tego dodatku jako nadnaturalnego, a niema w nim absolutnie nic nadnaturalnego. Co w sumie nie zaspokaja ani osób, które nie lubią nadnaturalności, ani tych którzy ją lubią. Do tego te królicze nory i mamy gotowy przepis na kolejne fale hejtu.

 13. Kupiłem ten pakiet dzisiaj, osobiście uważam ,że jest to jeden z lepszych pakietów rozgrywki. Jest bardzo dużo misji do wykonania, w każdym z trzech ruchów na Batuu. Uważam, że dodatek jest godny zakupu, polecenia oraz swoich pieniędzy. Brawo EA ?

 14. Od zawsze wiadomo, że EA nie przypasuje wszystkim z dodatkami, ale to nie jest powód do hejtu. Jeśli ktoś lubi Stars Wars to jest to dla niego udany dodatek, strzał w 10. Trochę cierpliwości i wyjdą inne dodatki, w których i tak będzie powód, żeby się do czegoś przyczepić ?

 15. Jak dla mnie to specjalnie zablokowali Moce Czarownicy, tak samo jak ekwipunek, prace czy relacje, one nie znikają, tylko wyłączają się w Batuu, potem nie wracasz do tego co miałeś, bo masz nowe umiejętności i przedmioty.

 16. Pacyfka – No tak, znaczy Ja nie mam tego pakietu, ale z tego co wiem, to tak.
  Pytałam osobę, która go posiada, bo sama byłam ciekawa, i no tak jest. 😀

  Dżeleń – Pierwsza część wypowiedzi rozumiem, i się z nią zgadzam, bo tak faktycznie jest. Ale druga?
  Po powrocie do domu wszystko co miałeś właśnie wraca do ciebie + masz te rzeczy z Batuu – jak bibeloty, artefakty, miecz świetlny czy droid. Tak to ma działać.

 17. Pineska, rozumiem, że nie rozumiesz, bo to było (nie pamiętam tego zwrotu, więc:) “artystycznie specjalne”, że nie mamy tego samego eq, bo mamy go z tym nowymi rzeczami.

 18. Szczerze to skoro w tym dodatku czarownice tracą swoje moce to jest nie fer wobec tych co kupili czarownice – i jedno jest pewne po to kupiłam czarownice by grać czarownicami (i to mędrcy zmieniają w czarownice a nie zwykłe czarownice – wiec mieszkańcy batuu byli by bezpieczni), no chyba ze zrobiłabym im kuku jakimś czarem – po co to wychodziło do simsów jak zabiera opcje innym dodatką – powinien to być dodatek poza simsami tak jak np. The Sims Średniowiecze – a nie dodatek który narzuca graczom fantasy by byli człowiekiem. Jak tak pogrywają to jeśli następny dodatek nie będzie nadnaturalny to też go nie kupie. Teraz ci co nie chcieli fantastyki mają co chcieli.
  @Granonim – też mam takie odczucie ze Dot Sim robi wszystko by ludzie to kupili – z dot sim zrobiła się reklama nie forum. Ciekawe czy Bigos i Młocia coś z tym dodatkiem nagrają – moi ulubieni you tuberzy. Gdyby tak było to pewnie suchej nitki na nim nie zostawią.

  • Zwierzolubie, w jaki sposób opisywanie zawartości pakietu jest “robieniem wszystkiego, aby ludzie kupili” lub jego reklama? Z naszej perspektywy są to przeglądy i poradniki, które jednym pokazują zawartość pakietu i pozwalają podjąć decyzję o zakupie (lub nie), a dla tych, który kupili – są pomocą w badaniu pakietu.

   Czy Twoim zdaniem nie powinniśmy pisać niczego o tym pakiecie? Co z osobami, które go kupiły i chcą się dowiedzieć więcej o zawartości? Dlaczego anglojęzycznym stronom wolno przegadać zawartość, a my nie możemy o niej pisać?

 19. Nie jesteście obiektywni – napiszcie czego w nim nie ma i co zostało odcięte z innych dodatków na batuu. I co do innych dodatków nie było takiej ilości wpisów. Na siłe wypisywanie co oh ah tam jest – z pomijaniem czego nie ma – to dla mnie nieobiektywna reklama. Co do mnie kuzyn jak mi opisał tą grę bo ją kupił to się zgadzam z tym ze nie otworze dla EA jóż mojego portfela – czekam już tylko na wróżki z magią….a wszystko inne sobie odpuszcze. Mam wszystkie dodatki od 2 zacząwszy – star wars przekona mnie do porzucenia kupowania czegoś tak bezsensu. Rozumiem ze fani Star Wars mogą się tym jarać – się szczerze szkoda że nie ma tu obiektywności – wypiszcie w takim razie też czego nie ma – ten dodatek zabiera nadnaturalizm . Jakoś Sims Vip nie zarzuca nas 10 artykułami o batuu.

 20. Nie było tyle wpisów, bo zazwyczaj większość informacji była w jednym wpisie, tutaj po prostu to przejrzyście rozłożyli, co może być mylące 🙂
  Poczekaj, to pewnie będzie wpis o wpływ tego pakietu na inne dodatki.
  Z tego co mi mignęło gdzieś, to miecz świetlny ma jakiś negatywny wpływ na wampiry.

 21. Zwierzolub – ale to nie jest artykuł o tym, co jest, a czego nie ma. To nie recenzja. To artykuł opisujący aspiracje z pakietu, zgodnie z tytułem. Nie wylewaj na nas proszę swojego hejtu do EA. 🙁

  Pineska – Dokładnie tak. 🙂 Zmieniamy to i owo na stronie, aby pisać dla Was więcej.

 22. Nie chcę mi się dokładnie liczyć, ale na SimsVIP również pojawiło się sporo artykułów poświęconym Wyprawie na Batuu. Zawsze tak jest gdy pojawi się coś nowego. Jeśli chodzi o rzetelne recenzje, to polecam youtube 🙂

 23. @Krycha jest bardzo dużo misji do wykonania ? naprawdę ? Owszem są misje ale tak powtarzalne że po 2 czy 3 nudzą i tyle na ten temat Pakietu nie kupiłam i nie kupię oglądałam jak inni go ograli i podsumowanie było krótkie misje powtarzalne królicze nory pakiet zrobiony na odwal i do niczego nie przydatny w innych światach poza Batuu

 24. To żenujące. Tyle w temacie tego dodatku i podejścia EA do klienta. Ja na 1000% nie kupię tego dodatku. Nawet w promocji ever. Czekam na Paralives, może tam będą się liczyć z graczami…

 25. DO GLOSSYGEM DOT SIMA WIADOMO ŻE SKORO NALEŻYSZ DO PROGRAMU EA CHENGERS TO WPROST SIĘ NIE PRZYZNASZ ŻE EA ZAPŁACIŁO CI ZA PROMOWANIE GP JOURNEY BATUU SLE NS 200 KM WIDAĆ ŻE TEM ARTYKUŁ/MATERIAŁ JEST SPONSOROWANY ŻE EA DAŁO CI KOPIĘ RECENZECKĄ ALBO ZNIŻKĘ NA JOURNEY BATUU BO JWK KTOŚ JUŻ WSPOMNIAŁ O INNYM GP NIE BYŁO AŻ TYLU MATERIAŁÓW CO O BPROSZĘ CZY KTOKOLWIEK Z WAS WIERZY ŻE DOT SIM NIE DOSTAŁ KASY OD EA OCH BŁAGAM WAS

 26. Śmieszą mnie wasze zawistne komentarze. Nie podoba Ci się tematyka rozszerzenia to go nie kupuj. Proste. Przecież nikt cię nie zmusza. Po co piszesz takie bzdury i zarzucasz innym pisanie opłaconych artykułów? Z zazdrości? Żal ci d**ę ściska, że to nie ty dostajesz gry do testowania? Zazdrościsz, że nie zarabiasz w ten sposób? Nikt ci nie broni. Bierz się do roboty i zarabiaj pisząc artykuły czy recenzje.
  Zastanów się ile pracy wkładają ludzie, którzy tworzą tę stronę. Po to żebyś ty mógł/mogła ją czytać. Gdyby tematyka artykułów dotyczyła wsi, na która większość z nas czeka, nikt by swoich żali nie wylewał, choćby artykuły były nie wiem jak sponsorowane. Nikomu by to nie przeszkadzało. Nie jestem fanką Star Warsów i rozszerzenia zapewne nie kupię ale nikogo z tego powodu nie obrażam.
  Jak jesteś taki odważny/a napisz do EA i ich zjedź za to że nie podobają ci się dodatki. Bo tutaj nikt nie zawinił.

 27. A ja zwrócę uwagę na coś innego, ponieważ widzę, że nikt inny tego nie zrobił.

  Otóż w aspiracji najemnika w ostatnim etapie zarówno w grze jak i w tym artykule jest punkt “osiągnij 5 range w Ruchu Oporu”, co było by bez sensu. Dziś grając, przekonałam się, że jest to błąd i aspiracja zalicza się po wbiciu 5 rangi Łajdaków 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Autor nowinki

Podsumowanie

Opublikowano

reklama

Powiązane nowinki