Poradnik dla początkującego poszukiwacza skarbów

Głównym celem „Poszukiwania skarbów” jest zebranie odpowiedniej ilości pradawnych reliktów i złotych królików, dzięki którym możliwe będzie odblokowanie nagród rzeczowych. Brzmi łatwo, ale całe wydarzenie jest o wiele bardziej złożone. Nad wszystkim czuwa Samuel „Smallfray” Friday, ponadprzeciętnie inteligentny dzieciak, który co jakiś czas kontaktuje się z nami przez krótkofalówkę, aby udzielić paru cennych porad.

Początek przygody

Kiedy wydarzenie jest aktywne, w prawym górnym rogu ekranu (w trybie życia) zobaczymy ikonę mapy. Po jej otwarciu ujrzymy pełnowymiarową mapę, pełną oznaczeń. To bardzo pomocne narzędzie, które pomoże nam znaleźć miejsce ukrycia skarbu. Z poziomu mapy możemy przejść do badań, dochodzeń i ekspedycji, a także sprawdzić nagrody dostępne w menu nagród.

Badanie, dochodzenie i ekspedycja

Dochodzenia i ekspedycje będą dostępne wyłącznie wtedy, kiedy będziemy mieli w swoich zasobach odpowiednią ilość wskazówek. Aby je zdobyć, trzeba brać udział w badaniach. Należy jednak pamiętać, że istnieje limit wskazówek, które można przechowywać. Dlatego ważne jest zbieranie i zużywanie ich na bieżąco.

Dochodzenia odbywają się na parcelach z budynkami publicznymi. Chodzi w nich o to, aby znaleźć jak najwięcej informacji dotyczących położenia skarbu. Uczestnicy dochodzenia mogą przeszukiwać dokumenty znajdujące się w centrum rządowym lub pytać o informacje innych Simów. W nagrodę za ukończenie takich wydarzeń otrzymamy pradawne relikty i Simoleony.

Ekspedycje odbywają się w centralnych miejscach dzielnic. To podczas nich, Simowie będą musieli kopać dziury w poszukiwaniu skarbu i badać artefakty, aby w nagrodę otrzymać pradawne relikty i złote króliki. W trakcie ekspedycji można również przeszukać wykopaliska Smallfrya, które przy odrobinie szczęścia przyniosą spory zysk.

WydarzenieCzas trwaniaCzas oczekiwaniaKoszt (wskazówki)Nagroda
Badanie: Polowanie na wskazówki6 g.1 g.4 wskazówki, 200 Simoleonów, 80 PD
Dochodzenie6 g.8 g.230 pradawnych reliktów, 200 Simoleonów, 80 PD
Ekspedycja (#1 wykopalisko)4 g.4 g.450 pradawnych reliktów, 100 Simoleonów, 60 PD
Ekspedycja (#2 wykopalisko)6 g.8 g.680 pradawnych reliktów, 200 Simoleonów, 80 PD
Ekspedycja (#3 wykopalisko)12 g.10 g.1040 złotych królików, 250 Simoleonów, 100 PD

Misja

Aby odblokować ukryte miejsca na mapie skarbów, należy pomóc Smallfryowi w jego specjalnej misji. Znajdziemy ją w menu misji, pod nazwą „Poszukiwanie skarbów Smallfrya„. Przypisane do niej zadania, mają bardzo duże znaczenie podczas trwania wydarzenia. Dzięki niej nie tylko odblokujemy nowe miejsca wydarzeń i wykopaliska, ale zyskamy również dodatkową ilość specjalnych walut, wskazówek oraz premii. Warto wspomnieć, że misja Smallfrya, podczas każdej edycji wydarzenia, oferuje wyjątkowy przedmiot za wykonanie wszystkich zadań.

CzęśćCelNagroda
1.Wykonaj „Badanie: Polowanie na wskazówki”.10 wskazówek, miejsce dochodzenia, #1 wykopalisko
2.Zdobądź 150 pradawnych reliktów.40 pradawnych reliktów, 4 wskazówki
3.Wykonaj „Badanie: Polowanie na wskazówki” 2 razy.10 złotych królików, #2 wykopalisko, premia do wskazówek (+2)
4.Ukończ 5 ekspedycji.60 pradawnych reliktów, 6 wskazówek
5.Ukończ 2 dochodzenia.80 pradawnych reliktów, 8 wskazówek
6.Wykonaj „Badanie: Polowanie na wskazówki” 3 razy.20 złotych królików, #3 wykopalisko, premia do wskazówek (+2)
7.Zbadaj 3 wykopaliska Smallfrya.100 pradawnych reliktów
8.Zdobądź 30 złotych królików.120 pradawnych reliktów, 40 złotych królików, wyjątkowy przedmiot

Wykopaliska Smallfrya

Kiedy pierwsze wykopalisko zostanie odblokowane, otrzymamy możliwość zagrania w minigierkę. Aby to zrobić, należy przejść do wybranego wykopaliska przez mapę skarbów, lub jeśli wiemy, gdzie się ono znajduje – przez mapę świata i rozpocząć wydarzenie czasowe. Pośród wykopalisk pojawi się ikona krótkofalówki, którą należy kliknąć. Otrzymamy wtedy informację od Smallfrya, który przekaże nam koordynaty dotyczące wykopaliska. Poznamy trzy miejsca, w których można kopać oraz listę trzech nagród znajdujących się pod ziemią. Wyłącznie od nas zależy, które miejsce wybierzemy.

Co pięć godzin otrzymujemy darmowy stopień naładowania krótkofalówki. Możemy posiadać maksymalnie do pięciu stopni naładowania.

  • Dodatkowa krótkofalówka – 60 sztuk Gotówki
  • Pierwszy skan – 2000 Simoleonów
  • Drugi skan – 3000 Simoleonów
  • Pierwszy dodatkowy wykop – 50 sztuk Gotówki
  • Drugi dodatkowy wykop – 5 Babeczek

Nagrody

Po zebraniu, odpowiedniej ilości pradawnych reliktów i złotych królików, będziemy w stanie wymienić je na nagrody. Te znajdziemy na ekranie nagród, który jest umiejscowiony w zakładce po lewej stronie głównego ekranu mapy skarbów. Struktura nagród może przypominać odwróconą piramidę, w podobny sposób działa ich odblokowywanie. Aby odblokować nagrodę, która znajduje się na głębszych poziomach, należy wydobyć dwie nagrody, które znajdują się nad nią. Dodatkowe wersje kolorystyczne obiektów będą dostępne, dopiero gdy odblokujemy wszystkie nagrody z danego rzędu.

Zareaguj na nowinkę!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

6 KOMENTARZE

  1. Wygląda to bardzo ciekawie. Mam nadzieję, że uda mi się to ogarnąć i zdobyć wszystkie nagrody bo turniej prawdziwych przysmaków mam obcykany na 100% i zawsze się udaje więc cieszę się, że pojawił się nowy typ wydarzenia 😉

  2. I grał 24 godziny na dobę. Czyli gracze zamiast grać w porządne gry to grają w jakieś symuratory czekania który doprowadza do nie tylko bólu głowy. Ten symulator wymusza do ciągłego grania, grania i jeszcze raz grania. I nie tylko grania ale także do UZALEŻNIENIA!

  3. Wygląda ciekawie, jednak na pierwszy raz mogliby wybrać jakiś temat bardziej pasujący do archeologii niż uniwersytet Britechester. Sam event wygląda na dosyć ciężki do przejścia, ale zobaczymy jak to będzie.

  4. @Witold No wiesz, uzależnić się można od wszystkiego 😉 No i dla Ciebie coś może być mało atrakcyjne i nudne, a dla kogoś wręcz przeciwnie i może uznać „porządne gry” za te gorsze – koło zamknięte. Po prostu, ludzie mają swój gust i lubią różne rzeczy, a skoro to ma odbiorców, to będą takie rzeczy powstawać. Dodam, że w mobile nie gram xD

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Oglądaj SimStories