The Sims 4 Wystrój marzeń: kariera dekoratora wnętrz. Jak zacząć?

Wystrój domów to jedna z ważniejszych rzeczy w naszym życiu – to często właśnie od niego zależy, jak się będziemy czuć w danym pomieszczeniu. Nie inaczej jest w serii The Sims. Najnowszy pakiet rozgrywki The Sims 4 Wystrój marzeń wprowadził do gry nową, aktywną karierę dekoratora wnętrz. Dzięki niej możemy pomóc naszym sąsiadom w metamorfozie mieszkania. W tym wpisie przyjrzymy się pierwszym krokom, jakie należy wykonać w tej karierze oraz skupimy się nieco na jej działaniu. Gotowi, aby stworzyć wystrój marzeń Simów? Zaczynamy!

The Sims 4 Wystrój marzeń jest dziesiątym pakietem rozgrywki do czwartej części kultowego już symulatora życia. Jego premiera odbyła się 1 czerwca 2021 roku. Skupia się on na aspekcie dekoracji i renowacji wnętrz.

Wybór kariery i zlecenia

Zacznijmy od początku, czyli od podjęcia kariery. By zacząć pracę w nowej karierze, wystarczy za pomocą smartfona, lub komputera wybrać opcję „znajdź pracę”, a następnie wybrać „Dekorator wnętrz”.

Po podjęciu kariery należy zająć się oczywiście zarabianiem Simoleonów. Do tego celu wystarczy wybrać opcję „Poszukaj zleceń” na panelu podglądu kariery, a następnie wybrać jedno z dostępnych zadań. Na początku do wyboru mamy niewiele zleceń i zwykle skupiają się ona na przebudowie któregoś z pomieszczeń.

Na tym poziomie kariery w dostępnych zadaniach nie ma określonego typu pokoju do remontu, więc otrzymujemy pełną dowolność co do tego czym się zajmiemy. Czasu na wykonanie zamówienia mamy całkiem sporo, bo od godziny 9:00 do 21:00. Płaca na początku waha się między 500 a 1000 Simoleonów, więc całkiem nieźle jak na pierwszy poziom kariery. Należy pamiętać także, że za niewykonanie zlecenia, lub jego anulowanie obniża się ocena pracy oraz reputacja naszego podopiecznego. Pamiętaj, że możesz też użyć kodów do The Sims 4 Wystrój marzeń.

Pierwsze kroki

Po wybraniu przez Sima zlecenia przychodzi czas na jego wykonanie. Zwykle dane zadanie zaczyna się następnego dnia, więc musimy odczekać kilka godzin, zanim zabierzemy się do pracy. Warto jednak w tym miejscu wspomnieć, że już po wybraniu danego zamówienia mamy wgląd do zadań, które będziemy musieli wykonać po przybyciu na miejsce.

Na poniższym obrazku możecie przeczytać wspomniane interakcje do wykonania po rozpoczęciu pracy. Należy także napisać, że kariera różni się od pozostałych tym, że oprócz paska oceny kariery pojawia się również wskazujący reputację dekoratora. W The Sims 4 Wystrój marzeń jest ona bardzo ważna, ponieważ także liczy się do awansu, pozwala zdobywać coraz to ciekawsze zlecenia oraz gdy jest odpowiednio wysoka łatwiej nam zadowolić klientów naszą pracą.

Gdy nadchodzi godzina rozpoczęcia pracy, ukazuje nam się specjalne okienko z dwiema opcjami do wyboru. Tak jak w innych aktywnych karierach możemy wybrać, czy pójdziemy razem z naszym Simem do pracy, czy wyślemy go w pojedynkę. Oczywiście cała zabawa tkwi w tej pierwszej opcji, dlatego polecamy Wam właśnie ją wybrać.

U klienta

Po przybyciu na miejsce należy rozpocząć wykonywanie zdań znajdujących się w panelu kariery (tych samych, o których wspominałem wcześniej). Na początek warto poznać klienta oraz jego preferencje za pomocą specjalnych interakcji tj. „poproś o pokazanie inspiracji” czy „zapytaj o ulubione projekty”. Dzięki temu Sim dowie się, co lubi i czego nie lubi jego klient. Dzięki temu wykonanie zlecenia będzie dużo łatwiejsze. Preferencje klienta ukażą się panelu zarządzania karierą w miejscu ikonek ze znakami zapytania.

Po wykonaniu wspomnianych interakcji należy wykonać minimum trzy tzw. zdjęcia przed. Są to zdjęcia danego pomieszczenia przed jego remontem. By je wykonać, wystarczy nacisnąć na Sima lub na podłogę i wybrać odpowiednią interakcję. Po jej naciśnięciu będziemy mieli okazję wykonać odpowiednie zdjęcie. Dobre przemyślenie oraz zapamiętanie miejsce wykonania ujęcia są bardzo ważne w związku z pewną animacją, o której więcej będzie później.

Remont

Gdy już poznamy klienta, jego preferencje oraz wykonamy wspomniane zdjęcie, należy odesłać klienta z parceli. Można to wykonać dzięki specjalnej interakcji po naciśnięciu na daną postać. Zadanie to jest kluczowe, ponieważ bez niego nie będziemy mogli przejść do trybu budowania i kupowania. Po wykonaniu interakcji wszyscy Simowie z danej parceli znikną, a my będziemy mogli bez problemu zabrać się do pracy.

By rozpocząć remont, wystarczy kliknąć znaną nam wszystkim ikonkę trybu budowania i kupowania. Po otworzeniu się tego trybu ukaże nam się zwykłe menu oraz specjalna zakładka zlecenia. Dzięki niej bez problemu można sprawdzić, jakie są wymagania dotyczące zadania oraz podejrzeć wspomniane preferencje klienta.

Mówiąc o karierze dekoratora wnętrz w The Sims 4 Wysrój marzeń, warto również wspomnieć, że po wciśnięciu danej preferencji otworzy nam się zakładka w trybie kupowania z obiektami zgodnymi z oczekiwaniami naszego klienta. Na przykład jeżeli dany Sim lubi wystrój w stylu nowoczesnym, po wciśnięciu ikonki ukażą nami się obiekty tylko w danej kategorii. Jest bardzo przydatne i ułatwia grę i proces przebudowy danego pomieszczenia, czy parceli.

Cały proces budowy nie różni się praktycznie niczym od zwykłego budowania w The Sims 4. Warto w tym miejscu jednak wspomnieć, że zlecenia mają swoje ograniczenia i np. remontując pokój nie możemy dobudowywać żadnych ścian, płotów czy większej ilości płytek podłogowych.

Po remoncie

Pierwszą rzeczą, którą należy wykonać po skończonym remoncie, jest wykonanie minimum trzech zdjęć po. Warto zrobić je w tym samym miejscu, co wspomniane wcześniej zdjęcia przed, ponieważ w późniejszej części ukaże nam się specjalne porównanie wykonanej pracy ze wcześniejszym stanem.

Po zrobieniu zdjęć należy zaprosić klientów na prezentację zrobionej renowacji. By to zrobić, wystarczy kliknąć na Sima, komórkę lub klienta w panelu kontaktu i wybrać specjalną interakcję. Po jej naciśnięciu natychmiast klienci pojawią się na parceli, a nam ukaże się specjalne okno wyboru.

Dzięki niemu możemy wybrać, czy chcemy zorganizować wydarzenie, na którym ukażemy klientowi efekt renowacji. Warto wybrać również tę opcję, ponieważ daje ona więcej zabawy oraz radości z wykonanej pracy.

Po wybraniu opcji rozpocznie się specjalne wydarzenie, a nam ukażą się interakcje, które musimy wykonać. Warto wspomnieć, że proces ukazania pomieszczenia czy parceli ma swoją bardzo ciekawą interakcję. Sim-dekorator pokazuje na drzwi od domu, na których pojawiają się specjalne gwiazdki, a klienci wchodzą do niego z zasłoniętymi oczami. Kojarzyć się to może ze znanymi i lubianymi na całym świecie programami z remontami domów.

Po ukazaniu pomieszczenia na ekranie naszych komputerów pojawi się specjalne okno wraz z muzyką. Dzięki nim możemy zobaczyć efekt renowacji w formie porównania wspomnianych już zdjęć przed i po. Interakcja ta naprawdę robi wrażenie. Należy w tym miejscu wspomnieć, że to do nas należy wybranie w specjalnym oknie odpowiednich ujęć.

Moment prawdy

Po wykonaniu wszystkich interakcji z klientem oraz pokazaniu efektu remontu przychodzi czas na werdykt klienta co do wykonanej pracy. By go otrzymać, należy kliknąć Sima ze specjalną ikonką nad głową i wybrać odpowiednią interakcję. Warto wspomnieć, że należy ją wykonać ze wszystkimi mieszkańcami danej parceli. Simowie mogą w różny sposób reagować: okazać rozczarowanie, być obojętnymi na wykonaną pracę lub popłakać się ze szczęścia. Otrzymamy również specjalny komunikat od Sima odnośnie tego co sądzi o wykonanej przez nas pracy. Wszystko zależy od tego, czy faktycznie stworzyliśmy ich wystrój marzeń.

Gdy poznamy już wszystkie oceny klientów odnośnie naszego zlecenia, na ekranie pojawi się specjalne okno. Wyświetla się na nim informacja na temat zarobionych pieniędzy oraz stanu reputacji zawodowej naszego Sima. W oknie pojawiają się również dwie opcje dotyczące tego, czy chcemy powrócić do domu, czy zostać na dane parceli.

Po wybraniu któreś z nich oficjalnie kończy się nasza praca i otrzymujemy specjalne powiadomienie odnośnie zrealizowanego zadania. Możemy także od razu wybrać kolejne zlecenie z dostępnej puli. Po dobrym wykonaniu pierwszego zadania zwykle Sim otrzymuje awans na kolejny poziom, na którym pojawiają się bardziej specjalistyczne zadania jak np. remont łazienki czy innego konkretnego pomieszczenia.

Co sądzicie na temat nowej kariery? Mieliście okazję już nią pogrywać? Koniecznie dajcie znać!

Zareaguj na nowinkę!
+1
8
+1
4
+1
0
+1
0
+1
15
+1
1

16 KOMENTARZE

  1. Kocham wszystko zwiozane z dekoracją wnętrz, mi się pakiet podoba. Jedna z moich ulubionych karier z The sims 3 – tu wiekszy plus bo nie tnie jak cieła w trójce. Zadowoleni pewnie fani dekoracji ci co nie lubią takich klimatòw z tego co wiek nażekają. Ja akurat czekałam na to rozszerzenie od czasu ankiety sprzed ponad roku. Kocham programy tv o renowacji domòw w końcu doszło to jako kariera do the sims 4. Przebudowa to nie tylko domy ale np klonika weterynaryjna, dyskoteka itd…zlecenia są ròżne. Jak dla mnie fajne rozszerzenie.

  2. Skąd mamy wiedzieć jakie pomieszczenie mamy wyremontować? Przy zleceniu nic nie piszę ani żaden pokój nie oznacza się na tle innych do wyboru.

  3. Czy tylko ja mam taki problem, że przy zleceniu dodania poziomu do domu nigdzie nic nie mogę modyfikować i jakąkolwiek próba dodania ścian gdziekolwiek kończy się tym że jest to miejsce nie dzielone ….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Oglądaj SimStories