Druga aktualizacja gry The Sims 4 – listopad 2021. Lista zmian i błędów

Dostępna jest druga listopadowa aktualizacja gry The Sims 4, która dotyczy zarówno podstawy, jak i niektórych rozszerzeń – ponieważ właśnie tam naprawione są błędy. Listopad 2021 w The Sims 4 przynosi nam przygotowanie gry do nadchodzącego pakiety kolekcji The Sims 4 Nowoczesna moda męska, dodaje nowy system sąsiedztwa podobny do postępu historii z The Sims 3 oraz szykuje grę na pierwsze elementy w trybie Ekspresowa Dostawa The Sims. Poniżej przegląd nowości, a tutaj pełna lista zmian.

Pamiętajcie o wyłączeniu modyfikacji i upewnieniu się, że współgrają one z najnowszą wersją gry.

 • Rozmiar: 301.31 MB
 • Wersja PC: 1.82.99.1030
 • Wersja MAC: 1.82.99.1230
 • Konsole: 1.50

Najważniejsze poprawki

The Sims 4

Puste rodziny będą usuwane w trakcie wczytywania gry.

Paznokcie nie będą już łączyć tekstur z ubraniami.

Montaż syfonu do toalety nie będzie już przesuwać Simów w miejscu.

Naprawiono błąd uniemożliwiający naprawę wanny lub prysznica.

Naprawiono błąd uniemożliwiający dodanie świeczek lub ozdób do ciasta.

Poprawka synchronizująca dymki mowy Simów z ich preferencjami. Nie będą już mówić o tym, czego nie lubią.

Simowie będą ponownie ujawniać swoje cechy u graczy, w których grach cechy nie odkrywały się.

Momenty eureki nie będą już występować tak często u Simów, którzy nie pracują w karierze naukowej.

Naprawiono błąd uniemożliwiający duchom stanie się ludźmi po zjedzeniu ambrozji

Simowie-perfekcjoniści będą teraz mogli zapisywać swoje obrazy w wyposażeniu

Spotkajmy się

Dodano ikonę klubu saneczkarskiego.

Życie eko

Mięso ponownie rośnie poprawnie w ogrodach wertykalnych

Lampa stojąca z fabrykatora jest ponownie dostępna do stworzenia w fabrykatorze

Wiejska sielanka

Simowie utrzymujący dobre relacje z innymi mogą wykonać interakcję „Zachęć do flirtowania z”

Elementy o większej wartości zyskają większa szanse na wygraną na Jarmarku (zwierzęta i plony)

Dzień w Spa

Naprawiono problem związany z brakiem możliwości utrzymania stałych klientów jako specjalista od pielęgnacji

Kraina magii

Simowie są nieśmiertelni po wypiciu eliksiru nieśmiertelności. Przez błąd nie zawsze to działało.

Wystrój marzeń

Zmiana wysokości wynagrodzenia dla dekoratorów na wyższych poziomach

Kleptomani mogą teraz kraść namiot dla dzieci bez przeszkód

Włóczkowe historie

Simowie z wolną wolą nie będą dziergać, jeśli nie sprawia im to radości.

Wielkie porządki

Gosposie ponownie usuwają króliki z kurzu podczas sprzątania.

Przegląd nowości

Ekspresowe Dostawy The Sims

W grze pojawił się już system Ekspresowe Dostawy The Sims, którego zadaniem będzie dodawanie do gry nowych elementów Stwórz Sima, mebli lub obiektów związanych z budowaniem oraz rozgrywką. Wszystkie te nowości będą dodawane bez potrzeby pełnej aktualizacji gry. Powstała specjalna zakładka w menu opcji wyjaśniająca działanie Dostawy, częstotliwość sprawdzania nowości i ręczne pobieranie. Pierwsza dostawa już 1.12.2021 r. – będzie dotyczyć nowych elementów na święta.

Dwie nowe aspiracje

Przy okazji pojawienia się wstępnej wersji historii sąsiedzkich, otrzymaliśmy dwie nowe aspiracje do The Sims 4 – Sąsiedzka powierniczka oraz Niecna walentynka. Obie nawiązują do świeżych funkcji ingerowania w zachowanie i życie sąsiadów. Aspiracje posiadają tylko jeden poziom, a nagrody-cechy pozwalają na szybsze nawiązywanie znajomości (Powierniczka) oraz bonusy towarzyskie wykonując złośliwe interakcje (Serce z kamienia).

Historie sąsiedzkie – postęp historii

Więcej o wstępie do postępu historii możecie przeczytać w innym naszym wpisie. Listopadowa aktualizacja wprowadziła zalążek większego systemu, który ma pojawić się niebawem w grze. Na dzień pisania tej aktualizacji, mamy nowe opcje wpływania na decyzje naszych sąsiadów – te związane z karierą, znajomościami czy związkami. EA zapowiedziało już, że to dopiero początek i system zostanie znacznie rozbudowany w nadchodzącym czasie.

Okno z The Sims 4 industrialny loft

W końcu zawitało do gry okno z kolekcji The Sims 4 Industrialny loft. Słynne okno pojawiło się na materiałach promujących pakiet, ale… nie pojawiło się w pakiecie. Po kilku sporach i niezadowolonych wpisach na Twitterze, twórcy zapowiedzieli wprowadzenie okna za darmo dla wszystkich graczy w aktualizacji. Darmowa aktualizacja The Sims 4 nadeszła i oto jest i okno.

Nowe elementy w Lubi / Nie lubi

Nowe elementy w systemie „Lubi / Nie lubi” związane są z dodatkiem The Sims 4 Wiejska sielanka. Mowa tutaj o preferencjach dotyczących muzyki z tego dodatku, szydełkowania oraz haftu. Niestety, podpisy w polskiej wersji (tłumaczeniu gry) wydają się zepsute.

Zareaguj na nowinkę!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

35 KOMENTARZE

 1. Ja to bym jeszcze chciał, aby na jarmarku było wiadomo jakie ciasta piec. Jeżeli robię ciasto, które jest opisane „Ciasto czekoladowe” to powinno zaliczać – wszak jest to ciasto, a nie, że musze jakieś daniopodobne robić i zastanawiać się, czy jest zgodne z kryteriami, których jawnie nie ma nigdzie.
  Przez to muszę się spieszyć, wymyślać na miejscu co może, a co nie może być do konkursu. Bez sensu.

  • Chciałabym nowych Lubię/Nie lubię!
   Skusiłam się na kolekcję z roślinkami i… no cóż, nie powiem żeby to było najgorzej wydane 25zł w moim życiu, ale żeby najlepiej – też powiedzieć nie mogę.
   Wyremontowałam swojej rodzinie salon z aneksem kuchennym i jadalnią i… na tym koniec, na taras brakło mi weny xD Roślinki są śliczne, doniczka-zwierzątko skradła moje serce, zwłaszcza, że mam identyczną w realu… 🙂 Ale spodziewałam się czegoś odrobinę lepszego, czegoś odrobinę bardziej wow. No cóż, to moja pierwsza kupiona kolekcja i niestety, zapewne ostatnia.
   Ale gdyby w Lubię/Nie lubię doszła opcja roślinnego wystroju, to już byłoby coś…

 2. Czy komuś z Was przed aktualizacją wyskoczył jakiś komunikat na Origin i trzeba było coś zaznaczyć, żeby aktualizacja była możliwa? Bo mi wyskoczyło i zgodziłam się bez zastanowienia… xd

 3. Ja już wykrylam dwa błędy na nowej aktualizacji. Otóż moja simka rozmawiała ze swoim narzeczonym z którym nie mieszka i nakłania go żeby postarał się o dziecko, był dymek że musi z Elen porozmawiać o tym, czyli w sumie z nią xd . Kilka godzin później moja simka jest w ciąży chociaż do niczego nie doszlo, wymiotuje ale jej brzuch nie rośnie. Coś tutaj nie przemyśleli.

 4. „nowy system sąsiedztwa podobny do postępu historii z The Sims 3”
  Z tego co pamiętam, to w TS3 sąsiedzi sami sobie radzili, nie trzeba było na nich klikać, żeby zachęcać do łączenia się w pary, rozmnażania, czy zdobywania awansów.

  • Hmm, z tego co kojarzę, z bloga twórców, to tutaj też simowie podejmują sami różne decyzje 😛
   A my możemy im w tym pomóc, poprzez interakcje z nimi, czy te esemesy – a i tak, nie zawsze to zadziała, czasami da wręcz odwrotny skutek.
   No ale, jak to wyjdzie w praktyce zobaczymy za jakiś czas grania 😀

   • No niestety, wpis brzmi tak, jakby „obcy” simowie tylko czekali na nasze pozwolenie, żeby „coś ze swoim życiem zrobić” 😀 Ale jak będzie, jak piszesz, to super.

 5. Nie wiem gdzie napisać, a na pewno ktoś by chętnie skorzystał – w Empiku dodatki do simsów za 80 zł (tak, Wiejska Sielanka też!) Pozdrawiam 🙂

 6. Hej,
  Wiadomo czy będzie można wyłączyć opcje postępu historii?
  Sama lubię zarządzać rodzinami w sąsiedztwie i mam obawy, że będzie ni to bardzo krzyżować plany XD

 7. Hejka czy ktoś też ma podobny błąd w grze. Dzieci w simsach myślą o wybranym simie z rodziny i ten sim i dziecko nie mogą nic zrobić. Sim ma nastrójnik naruszenia prywatności.Sim i dziecko stoją i nic. A dzecią pojawia się w dymkach ten sim ,o którym myślą . I tak cały czas 🤷🏻

 8. Hej,
  Mam pytanko odnośnie grywalności po aktualizacji. Dwa dni hulało mi wszystko ok. A dziś włączyłam i w trybie życia nie mogę wykonać Simem żadnej interakcji typu: usiądź, gotuj itp. na samego sima też nie mogę kliknąć aby np się przebrał. W trybie budowania mogę klikać i przenosić przedmioty. Podróżowanie w inną parcele nic nie dało. Włączenie innego zapisu gry również ten sam problem.
  Naprawiłam również grę i to samo.

 9. Żadnej nowinki od trzech tygodni? 🤔🤔 Niepokojące.
  Natomiast jak ktoś ma chęci w Media Expert jest spora przecena na Wiejską sielankę, 79 ziko, więc w końcu I ja się skuszę 👍😁

 10. Czy ten postęp historii działa tak, że niegrani Simowie pytają się naszych Simów, czy mają np. wziąć ślub? 😛
  I jeśli odpowiemy „nie” to nic się nie dzieje?

  Jeśli tak, to niezły ten postęp 😀

  Hehe wyobraziłem to sobie w prawdziwym życiu. Kumpel do mnie dzwoni i pyta, czy ma się oświadczyć swojej dziewczynie. Ja mówię nie. I wielkie nadzieje zgasły 😀

  • Nie, simowie nie zawsze się zgadzają z nami 🙂
   Z racji tego, że moja simka była złośliwa, to jak jej koleżanka zadzwoniła z pytaniem czy ma wziąć udział w konkursie na awans w pracy( czy coś w ten deseń) wziąłem odpowiedź w stylu „Nie, nie dasz rady” to po jakimś czasie ona oddzwania do mnie i wyśmiewa mnie w stylu „Wiesz kto dostał awans? Bo na pewno nie Ty! Ha ha ha!”
   Choć akurat póki co to śluby tylko od nas zależą. Aktualnie simowie sami z siebie mogą się zaręczyć tylko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Oglądaj SimStories