Zaimki dla Simów coraz bliżej. Twórcy pokazali nową opcję

Podczas wczorajszej transmisji Inside Maxis twórcy podzielili się z nami wstępnym działaniem nowej opcji w grze. Mowa tu o wyborze zaimków, jakimi będą posługiwać się nasi Simowie w grze. Dzięki niej będziemy mogli wybrać to, w jaki sposób inni Simowie będą się zwracać do naszych Simów oraz jak będą zbudowane komunikaty w grze. Do wyboru będziemy mieć opcję: „On, Jego„, „Ona, Jej” oraz „Ono, Jego„. Oprócz tego będziemy mogli wybrać opcję, która pozwoli nam dowolnie dobrać zaimki w różnych kategoriach. Poniżej znajdziecie zdjęcia przedstawiające funkcję.

Twórcy zapowiedzieli także, że opcja początkowo będzie dostępna jedynie dla graczy korzystających z gry w oryginalnej wersji językowej. Związane jest to z tym, że gra tłumaczona jest na 18 różnych języków, co może powodować pewne trudności. Jednocześnie producencie obiecali, że prędzej czy później funkcja na pewno będzie dostępna dla wszystkich.

Warto wspomnieć, że The Sims Studio pracuje nad funkcją we współpracy z licznymi ekspertami. Ma to na celu stworzenie jak najlepiej oddającą rzeczywistość funkcję, dzięki której każdy w The Sims będzie mógł być sobą. To oczywiście nie pierwszy raz gdy twórcy za pomocą gry starają się wesprzeć mniejszości i stworzyć dla nich przyjazne miejsce. Na ten moment nie wiemy jeszcze kiedy nowość pojawi się w grze.

UWAGA! Wygląda trybu tworzenia Sima oraz nowej funkcji jest jedynie podglądowy i na wstępnej fazie produkcji. Do czasu udostępnienia funkcji wiele może się zmienić!

Co sądzicie na temat nowości? Cieszycie się, że taka opcja zawita do The Sims 4? Koniecznie dajcie nam znać w sekcji komentarzy! 😉

Zobacz zdjęcia

Komentarze

 1. Mi brakuje jeszcze wyboru romantyczności sima. ze np. preferuje simów, albo simki albo w ogóle jest a romantyczny. W sensie niby szczegół ale fajnie aby został kiedyś dodany, wtedy gameplay ze scenariuszami dawałby jeszcze więcej frajdy. Można by też było dodać atrakcyjność simów i simy homoseklsualne byłyby zainteresowane innymi simami swojej płci (mógłby się pojawiać taki komunikat trochę jak w sims 3, że jakiś sim w pobliżu bardzo się naszemu simowi podoba, kojarzycie to chyba?) albo w przypadku gdyby sim przeciwnej płci próbował z flirtować z simem homoseklsualnym to ten odrzucałyby jego zaloty. Jak w prawdziwym życiu, ej! 😀

   • A tak, to gra uczy, że nawet jak jesteś gejem, to każda laska jest cię w stanie „nawrócić”, wystarczy się dobrze zaprzyjaźnić, a potem lecieć we flirty :/

    • Nie wiem poco kupywalem the sims 4 nie spodzewalem ze ta gra pójdzie w dno usunę grę w tym momencie nie polecam kupywać the sims 4 bo to jest porostu porażka zamiast dodawać jakieś nowe rozrywki w grsze to oni cały czas się zajmują tym czego gracze nie oczekuje w grsze Gracz chce nowe rozrywki w grsze a nie cały czas na okrągło to to samo dodawają ubranka jeskies kity nie wiem porostu żal nie stety ale wolę cały czas sims 2 bo tam jest chociaż rozrywa niż simsy 4 demo wersja 😡😡😡😡😡😡

 2. Może i dobrze, że nie ma opcji wybierania orientacji sima, bo w sumie dużo osób ma swój coming out dopiero w wieku nastoletnim (a znam przypadki osób, które uświadomiły to sobie po skończeniu 30. roku życia). I ciężko by było zadowolić tu wszystkich, bo jest to symulator życia a by trzeba było z góry już narzucić simowi orientacje.
  Ja tu widzę tak naprawdę 2 opcje jak by to mogło wyglądać:
  1. Od razu po urodzeniu/osiągnięciu wieku szkolnego lub nastoletniego określa się orientacje sima (jeszcze ten nastoletni byłby okay) i nie można potem zmienić wyboru sima.
  2. W każdej chwili sim może zadeklarować swoje preferencje i są one zmienne (niby też okay, ale tu pewnie by się też dużo osób oburzało).
  Jeśli wy macie jakieś inne pomysły jakby to mogło wyglądać to napiszcie. Serio chętnie poczytam ^^

  • Dzieci i tak nie mają swoich żadnych „pierwszych miłości”, więc rzeczywiście wybór w wieku nastoletnim byłby jak najbardziej ok. A w razie czego pewnie byłyby kody do zmiany orientacji, gdyby „nasz krasz” był o „nieodpowiedniej” orientacji.

 3. No to się tłumacze ucieszą. Powie mi ktoś jak niby ea chce napisać ten skrypt żeby dla każdego języka działały własne zaimki? Czy może klasycznie, USańcy nie widzą nosa poza sobą i nie wiedzą że nie wszystkie języki działają jak angielski, gdzie można podstawić cokolwiek i tak działa, tylko trzeba się nagłówkować jak obejść odmianę różnych części mowy w np. powiadomieniach. Czekam na rozwój sytuacji bo albo ta opcja nie wyjdzie albo wszystkie powiadomienia i inne opisy będą jeszcze większymi fikołkami językowymi niż w tej chwili

  • Twórcy mówili o tym na streamie, przywoływali nawet polski przykład odmiany słowa „idealni” (oni) i „idealne” (one), ze względu że w wielu językach wygląda to inaczej, to na początku opcja zaimków bedzie dostepna tylko w języku angielskim, bo stworzenie innych opcji zajmie im więcej czasu.

 4. Fajnie, te „uznane” zaimki (on, ona, ono, oni, one, onu) można wklepać w kod tak jak jest teraz i działa, ja mówię o tych zaimkach wpisywanych samodzielnie (też zaprezentowanych na streamie), jak te kojarzone z xenogender i inne tworzone przez swoich użytkowników. Twórcy pokazali ją oficjalnie, więc w jakiejś formie wejść musi, a ja zastanawiam się jak to rozwiążą, bo, jakby nie patrzeć, nie jest to łatwe do obejścia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Autor nowinki

Podsumowanie

Opublikowano

Powiązane nowinki