Święta na wypasie w The Sims 4? Jak zrobić święta w Simsach? Oto nasz poradnik

Dom udekorowany na święta w The Sims 4

Tegoroczne święta Bożego Narodzenia już naprawdę za moment, a to oznacza, że w każdym domu trwają ostatnie przygotowania do tego wydarzenia. Podobnie może być również w świecie The Sims 4 gdzie również możemy zorganizować naszym simom prawdziwą, Zimową Fiestę. Z tej okazji postanowiliśmy przygotować poradnik, który pomoże Wam zorganizować to wydarzenie nieco inaczej niż zwykle. Przed Wami kilka opcji, które na pewno urozmaicą Waszą świąteczną rozgrywkę.

Warto wspomnieć, że aby móc skorzystać, ze wszystkich wybranych przez nas funkcji wymagane są rozszerzenia do gry. W przypadku tego poradnika musicie posiadać dodatki Cztery pory roku i Śnieżna eskapada oraz darmowy pakiet świąteczny.

Simowy kalendarz adwentowy

Propozycja porozrzucania świątecznych niespodzianek po domach Simów.

Zacznijmy od tego co niewątpliwie wielu nam kojarzy się z okresem przygotowania i wyczekiwania do zbliżających się świąt. Mowa oczywiście o kalendarzach adwentowych, które szczególnie w ostatnich latach i dobie YouTube’a i vlogmasów stały się bardzo popularne. Urozmaicenie takie możemy oczywiście również zafundować naszym Simom. Najłatwiejszym do tego sposobem może być użycie świątecznych niespodzianek, które doszły do gry wraz z darmowym zestawem świątecznym. Obiekty te można każdego dnia rozrzucać po domach Simów tworząc coś w rodzaju wspomnianego kalendarza, a przy okazji wzbogacić Simów o nowe nastrójniki i obiekty. Tym bardziej że naprawdę warto, bo w taki sposób możemy zdobyć m.in. całą kolekcję meduszków, czyli wyjątkowych, małych pluszowych zabawek.

Dodatkowe święta w The Sims 4

Opcja „Dodaj święto” z The Sims 4 Cztery pory roku.

Gdy po raz uruchomimy The Sims 4 wraz z dodatkiem Cztery pory roku w simowym kalendarzu będziemy mieć dostępne dwa zimowe święta. Będzie to oczywiście Zimowa Fiesta oraz Sylwester, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby dodać coś więcej, aby jeszcze bardziej urozmaicić ten czas i życie naszych Simów. Dobrym Pomysłem może być chociażby dodatnie znanych z naszej tradycji Mikołajek czy np. święta, które będzie polegało na sprzątaniu i przygotowywaniu przed tymi głównymi, simowymi świętami. Pamiętajcie jednak, że dodanie takich Mikołajek do gry może stać się sporym ułatwieniem rozgrywki. W końcu to kolejne prezenty do kolekcji i kolejna możliwość na wzbogacenie się naszej rodziny. Nowe święto dodacie oczywiście w kalendarzu za pomocą opcji „Dodaj święto„.

Pora ozdobić nieco dom…

Jedną z rzeczy, która sprawia, że święta Bożego Narodzenia są wyjątkowe i posiadają swój niepowtarzalny klimat, są dekoracje i kolorowe światełka, które upiększają na ten czas nasze posesje. Z podobnych obiektów możemy skorzystać oczywiście w grze, ale możemy to zrobić w nieco bardziej kreatywny sposób niż zwykle. Posłużyć mogą temu dwie specjalne opcje, które pojawią się w dodatku Cztery pory roku. Pierwszą z nich jest szperanie w poszukiwaniu zimowych dekoracji, które możemy wykonać za pomocą pudła z dekoracjami. Dzięki temu w domu naszych Simów pojawią się wylosowane przez grę dekoracje, które otrzymamy całkowicie za darmo. Dobrym pomysłem może być zdanie się na los i wykorzystanie jedynie ich do dekoracji domów naszych Simów. Może to wyjść naprawdę ciekawie!

Oczywiście możemy wykorzystać znaną wszystkim opcję „Wybierz codzienne/świąteczne dekoracje„. Dzięki niej będzie w stanie wybrać to co pojawi się m.in. na dachach, płotach czy fundamentach domów naszych Simów. Wiszące lampki na ogrodzeniu domu? Załatwione!

Drugą ze wspomnianych opcji jest oczywiście ozdabianie „czystej” choinki. Dzięki temu możemy wybrać samemu poszczególne typy dekoracji, a do tego zająć naszych Simów na kilka godzin. Bardzo ciekawym urozmaiceniem tej funkcji jest to, że można ją wykonywać kilkoma Simami jednocześnie, dzięki czemu może się to stać rodzinnym rytuałem.

Święta w The Sims 4 – wigilijny posiłek

Święta w The Sims 4 - świąteczny posiłek
Świąteczne potrawy z darmowego zestawu świątecznego.

Gdy już minie czas przygotowań, dom zostanie udekorowany, a cała kolekcja meduszków zostanie zebrana, nadejdzie pora, aby przygotować świąteczną kolację. Do tego przydadzą się oczywiście dania z opcji „Przygotuj wystawny posiłek”. Znajdziemy tam m.in. rybę, czy wielkiego indyka. Możemy jednak również nieco wzbogacić nasz Simowy stół o dania, które pojawiają się w innych rozszerzeniach oraz o te z darmowego zestawu świątecznego. Znajdziemy tam m.in. świąteczne ciasto, które na pewno będzie smakować naszym Simom, a na dodatek wzbogaci świąteczną kolację.

Świąteczny wypad za miasto

Festiwal śniegu na Górze Komorebi.

Nie chce Wam się przygotowywać simowych świąt, lub tego typu wydarzenia to nie Wasza bajka? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby spędzić ten czas w dużo bardziej niekonwencjonalny sposób. Zrobić to można chociażby wyjeżdżając na urlop i relaksując się od wszelkich, domowych obowiązków. Dobrym miejscem na taki wypad może być otoczenie Góra Komorebi, w którym poczujemy zimowy klimat oraz zapewnimy sporo rozrywki naszym Simom. Snowboard, wspinaczka górska, narty czy jazda na sankach? Tu na pewno znajdziecie to wszystko!

A jak Wasi Simowie spędzają święta w grze? Może Wy macie inne, ciekawe pomysły na spędzenie tego czasu w grze? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach pod tym artykułem! 😉

Zareaguj na nowinkę!
+1
18
+1
4
+1
1
+1
0
+1
51
+1
6

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Oglądaj SimStories