Nowy zwiastun The Sims 4 Razem raźniej. Relacje i kamienie milowe

Na oficjalnym kanale gry w serwisie YouTube pojawił się kolejny, oficjalny zwiastun dodatku The Sims 4 Razem raźniej. Tym razem wideo w pełni skupia się na nowej rozgrywce, która pojawi się wraz z rozszerzeniem. Na filmiku możemy zaobserwować przede wszystkim zmiany, jakie nastąpią w relacjach między poszczególnymi członkami rodziny. Oprócz tego możemy zaobserwować również system kamieni milowych oraz wydarzenia z życia Simów, które będą się na nie składały. Poniżej jak zwykle znajdziecie wspomniany zwiastun.

Kompatybilność charakterów

Przykład kompatybilności charakterów Simów.

Największą zmianę jaką możemy zaobserwować na zwiastunie w stosunku do dotychczasowej rozgrywki jest kompatybilność charakteru Simów. Oznacza to, że poszczególne cechy charakteru, ale również przede wszystkim zainteresowania i elementy systemu lubię /nie lubię, będą wpływały na relację między Simami. Z filmiku możemy wywnioskować, że jeżeli dwójka Simów będzie miała ze sobą niewiele wspólnego, to ciężko będzie im nawiązać dobrą relację.

Wybór relacji rodzinnych w The Sims 4 Razem raźniej.
Wybór poziomu rodzinnych relacji w stwórz Sima.

Co ciekawe, to czy Simowie są ze sobą blisko, będziemy mogli sami ustawić za pomocą specjalnej opcji w zakładce relacje w trybie Stwórz Sima. Do wyboru będziemy mieć oczywiście Simów, którzy są ze sobą blisko lub daleko. Gra umożliwi nam jednak również wybranie opcji dynamicznych relacji rodzinnych (ang. Family Dynamic), co oznacza, że będą one się zmieniać w trakcie trwania życia Simów.

Kamienie milowe jak wspomnienia z The Sims 2?

Zwiastun oprócz dynamicznych relacji rodzinnych ukazał nam też system kamieni milowych, który pojawi się wraz z rozszerzeniem. Będzie polegać on na zapamiętywaniu przez nasze postacie ważnych wydarzeń z życia tak jak np. narodziny dziecka, nauka chodzenia czy również wypadnięcie pierwszego mleczaka. Same ikony kamieni milowych oraz system na pierwszy rzut oka przypomina wspomnienia znane między innymi z The Sims 2.

Warto przypomnieć, że Razem raźniej zadebiutuje na naszych komputerach już 16 marca 2023 roku. Rozszerzenie będzie się skupiać na życiu rodzinnym, samorozwoju Simów, czy też na samych relacjach międzyludzkich. Będzie to trzynasty dodatek do czwartej odsłony cyklu.

Co sądzicie na temat nowości, które tym razem zaprezentowali twórcy? Co jako pierwsze ogracie po premierze rozszerzenia? Koniecznie dajcie nam znać komentarzach pod artykułem! 😉

The Sims 4 Razem raźniej – oficjalny zwiastun rozgrywki:

Zareaguj na nowinkę!
+1
26
+1
10
+1
4
+1
1
+1
155
+1
8

8 KOMENTARZE

  1. Jakieś to wszystko takie… nijakie? Sam nie wiem co o tym myśleć. Nie ma tej magii The Sims 3 Pokolenia. Żadnych wózków, żadnych lasek dla osób starszych, żadnych zmyślonych przyjaciół…
    Przecież to tylko kilka przykładów, a można by ich mnożyć więcej. Mam wrażenie, że spora część faktycznej rozgrywki wiąże się z niemowlętami, a przecież te są częścią darmowej aktualizacji/podstawy, więc co zostanie na samo DLC?

    I dalej nie wiemy czy drzewo genealogiczne zostanie rozbudowane o dodatkowe opcje relacji typu kuzynostwo, wujostwo, jakaś dalsza rodzina. Jak na razie ten zwiastun pozostawia wiele do życzenia. Mam wrażenie, że nie mają już dużo więcej do pokazania. Obym się mylił.

    • Drzewo genealogiczne nie zostanie w niczym zmienione, gdyż zostało to sprostowane i artykuł na blogu został zmieniony.

  2. Po tym zwiastunie w końcu rozumiem, dlaczego ten dodatek jest dodatkiem, a nie pakietem rozgrywki. Być Rodzicem dodało jedną główną mechanikę – Skłonności dzieci. Tutaj mamy aż 3 nowe mechaniki – Zgodność charakterów działająca na podstawie zainteresowań, Dynamikę mieszkańców oddziałującą na to jakie relacje mają ze sobą mieszkańcy i Kroki milowe wyglądające jak system wspomnień z The Sims 2.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Oglądaj SimStories