Transpłciowa kobieta główną postacią The Sims 4 Razem raźniej. „Dokonałam coming outu jako Sim trans”

  • Aktualizacja 19.03 – dodaliśmy do wpisu dwa teksty, które pojawiają się w grze i potwierdzają naszą teorię.

Od jakiegoś czasu w serii The Sims 4 zaczynają pojawiać się postaci, które nie są heteroseksualne. Pierwszą parą gejów w Czwórce był Brent i Brant z The Sims 4 Psy i koty i to zapoczątkowało strumień różnorodności w serii. Później przyszedł czas na rodziny w Sulani i parę lesbijek na okładce gry podstawowej.

Teraz twórcy poszli o krok dalej i nie tylko stworzyli transpłciową postać gdzieś w okolicy, ale mianowali ją jedną z głównych postaci rozszerzenia The Sims 4 Razem raźniej. Mowa o Celeste Michaelson z San Sequoia, która według opcji w grze i opisu rodziny – jest transpłciową kobietą.

Celeste pojawiła się w oficjalnym zwiastunie dodatku The Sims 4 Razem raźniej, gdzie na przykładzie jej rodziny (ojca, męża i dwójki dzieci) zaprezentowano dynamikę rodzinną między Simami i najważniejsze opcje z rozgrywki tego pakietu. Simka widnieje też na wszystkich materiałach promocyjnych dodatku, czyli na okładce gry, bannerach promujących jej sprzedaż, krótkich animacjach i zwiastunach. Możliwe, że Celeste zobaczymy też w drukowanym formacie np. na bannerach reklamujących dodatek na półkach sklepowych.

W opcjach w Stwórz Sima możemy zobaczyć, że Celeste jest Simką, która nie może zajść w ciążę. To nie byłaby żadna rewolucja, gdyby nie fakt, że u mieszkanki San Sequoia zaznaczono opcję „Może zapładniać innych Simów”. Oznacza to, że Celeste jest w stanie zapłodnić osobę, która może zajść w ciążę. Choć opcja możliwości karmienia piersią może dziwić, to np. artykuł na Them.us, portalu LGBTQ+ wyjaśnia, w jaki sposób transpłciowe kobiety mogą karmić piersią.

Opis z gry: Rodzina Michaelson – Celeste z Christopherem poznali się w pracy – byli zatrudnieni w tym samym start-upie. Gdy poszli na kawę, nie byli w stanie uwierzyć w to, jak wiele ich łączy! Po ślubie adoptowali Atlasa i od razu zaczęli go rozpieszczać. Niedawno dołączyła do niego Orion. Rodzice z całych sił usiłują zrobić z dzieci takich nerdów, jakimi sami są.

Opis rodziny jest dopełnieniem tego odkrycia. Wynika z niego, że Celeste i Christopher pracowali wspólnie w firmie technologicznej, tam się poznali. Po ślubie adoptowali Atlasa i Orion, których możemy zobaczyć na zwiastunie i okładce gry. To potwierdza, że opcja braku możliwości zajścia w ciążę przez Celeste jest prawdziwa. Co z kolei umacnia fakt, że jest ona transpłciową kobietą.

W jej domu znajdziemy obraz queerowego artysty oraz grafikę przedstawiającą osoby różnej płci, niebinarne i różnej orientacji. To niezwykle ważny gest w kierunku społeczności LGBTQ+ oraz większa reprezentacja dla osób transpłciowych.

Aktualizacja 19.03: To jednak nie wszystko. Podczas rozgrywki możemy rozmawiać z mieszkańcami San Sequoia, aby dowiedzieć się nieco więcej na temat dynamiki między nimi. W rozmowach pojawiają się dwa teksty dotyczące Celeste oraz jej męża. Jedna z notek to słowa wypowiedziane przez samą Celeste. Oba teksty oficjalnie potwierdzają, że Simka jest transpłciową kobietą. Pierwszy raz użyto także określenia „Sim trans”.

  • To żadna tajemnica, ale wolę nie rozmawiać o tym z Simami, których tak naprawdę nie znam. Zanim adoptowaliśmy Atlasa, dokonałam coming outu jako Sim trans. Myślałam o tym bardzo długo i nikomu nic nie mówiłam, aż wreszcie kiedyś wygadałam się mojej przyjaciółce Doli. Powiedziała mi wtedy: skoro tak uważasz, to może po prostu zaakceptuj to, że jesteś kobietą. W głębi serca wiedziałam już, kim się czuję, ale zarówno ona, jak i mój mąż użyczyli mi na początku ogromnego wsparcia, a to bardzo dużo dla mnie znaczyło. brzmi cytat z tekstu w grze, słowa te wypowiada Celeste.
  • Chociaż Celeste nie widzi przeszkód, by o tym mówić, to muszę przyznać, że gdy wyznała, że jest trans, byłem w szoku. Zaskoczyła mnie, choć z drugiej strony pomyślałem, że w jej przypadku ma to sens. Szczęście mojej żony jest dla mnie najważniejsze. Zobaczyć, jak ktoś, kogo kochasz, może nareszcie być sobą – oto prawdziwie magiczna chwila!brzmi tekst wypowiadany przez męża Celeste.
Zareaguj na nowinkę!
+1
67
+1
11
+1
46
+1
35
+1
182
+1
13

12 KOMENTARZE

  1. Jeśli koleś próbuje karmić piersią dziecko bo myśli, że jest kobietą to jest to znęcanie się nad dzieckiem. Płaskoziemcy i ludzie którzy twierdzą, że trans „kobiety” mogą karmić piersią, to ta sama kategoria.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Oglądaj SimStories