Farbowanie włosów i otwarty świat? Wiemy więcej o The Sims 5

Podczas dzisiejszej transmisji „Behind The Sims” twórcy gry podzielili się z nami nowościami dotyczącymi serii. Wśród nich znalazły informacje dotyczące dodatku Ranczo, głosowania społeczności na tematykę nowej kolekcji, ale nie tylko. Tym na co czekało wielu Simomaników było przedstawienie kolejnych ciekawostek z postępów w produkcji nowej generacji gry The Sims. Mowa oczywiście o Project Rene, które przez fanów gry zostało ochrzczone mianem The Sims 5.

W trakcie pokazu producenci z całego świata podzielili się z nami postępami w pracy nad grą. Wśród zaprezentowanych nowości możemy wymienić system poruszania się Simów po otoczeniu, co wielu Simomaniaków uznało za zapowiedź otwartego świata. Oprócz tego twórcy zapowiedzieli system własnego dostosowywania włosów Simów. Dzięki opcji będziemy mogli pofarbować naszych podopiecznych w dowolny sposób i jednocześnie wybrać jak kolor powinien być rozłożony na głowie. Da to spore pole do popisu dla fanów trybu tworzenia Simów i jednocześnie ulepszy znane z The Sims 3 koło kolorów.

Poza wymienionymi producenci pochwalili się trwającymi pracami nad zachowaniem Simów, ich reakcjami na różne interakcje, a także nowy system oświetlenia. Co ciekawe charakter Sima, jego nastrój i również stopień zaspokojenia potrzeb będą wpływały na sposób wykonywania interakcji oraz postawę danego bohatera.

Co sądzicie na temat nowości zaprezentowanych podczas transmisji? Koniecznie podzielcie się z nami Waszym zdaniem w sekcji komentarzy pod artykułem! 😉

Obejrzyj powtórkę – The Sims 5 na transmisji „Behind The Sims”

Zareaguj na nowinkę!
+1
4
+1
3
+1
3
+1
4
+1
17
+1
0

7 KOMENTARZE

 1. Czy tylko mnie to się w ogóle nie podoba, już wolę grafikę z 4… tutaj powrót do w miarę realistycznego otoczenia i przedmiotów i zupełnie nie pasujących simów przez swoją plastusiowość

 2. To prototyp. To co widzimy jest tylko koncepcją, aby pokazać nad, czym pracują i jednocześnie służy dla twórców jako pole testowe. Ostatecznie wersja 1.0 może być 100% inna niż to, co widzimy, więc nie nastawiajcie się, że tak będzie, ponieważ już wielokrotnie pokazano, że jedne rzeczy usunięto, zmieniono lub zastąpiono czymś innym. Natomiast rzeczywiście może być to mylące, ale w tych czasach same strefy testowe teoretycznie wyglądają jakby było blisko ukończenia, gdzie są one tak naprawdę dalekie od finalnej wersji. Strzelam, że budowa zajmie minimum 4 lata do 6-7. Lecz z drugiej strony tak, The Sims 5 może jednak tak wyglądać.

 3. Ale jak to „koło kolorów” i „dowolne farbowanie włosów”? Przecież to przez to TS3 się cięła i przez to nie włączono tego do TS4! Co oni w tym EA, chcą zrobić zacinającą się grę na wstępie?!
  xD
  Czekam jeszcze na zapewnienia, że dodatki będą bardzo, bardzo kompatybilne z „korzeniem” gry, tak jak to obiecywano przy TS4.

  • Akurat technologia idzie do przodu i może silnik użyty w Project Rene będzie lepiej sobie z tym radził. TS3 pod względem „bebechów” było mega przestarzałe, nie wykorzystywało nowoczesnych komputerów (w sumie dalej tego nie robi, a mody pomagają tylko trochę), więc każda taka zasobożerna funkcja po prostu robiła miazgę z wydajnością gry, nawet na potężnym sprzęcie. Np. dzisiaj na rynku mamy ogrom gier z otwartym, żywym światem i sprawują się całkiem dobrze. TS3 było tragiczne pod tym względem. Project Rene też może skorzystać na postępujących technologiach.

 4. Jejuśku! Jeśli grafika postaci będzie wyglądać tak, jak to teraz pokazują, to nie zamierzam w to grać. Brzydkie te plastusie, a grafika wnętrz też nie przekonuje. Z resztą i tak niezmiennie czekam na Paralives i kibicuje twórcom.

  • To prototyp. Na tym etapie oni w ogóle nie skupiają się na tym by to wyglądało. Nadali postaciom jakieś kształty tylko dlatego, by móc np. przetestować animacje.

 5. Cóż tu można rzec… dobry program do tworzenia wnętrz dla architektów. Zauważyłam, że dzięki twórcom domów w galerii te simsy jeszcze żyją. Animacje postaci chyba mają zamiar urozmaicić, to coś nowego. W TS3 podobały mi się różne powitania w zależności gdzie się pojechało i co widziało.
  Malowanie kolorowanie, projektowanie włosów… akcja z TS2 w programie do tworzenia własnych domowym sposobem modów. Widzę, że próbują dodawać rozwiązana właściwie dodawane już do każdej gry z otwartym światem.
  Co to koła kolorów… i właściwie innych rozwiązać to próbują być lepsiejsi od Paralives… którymi ludzie zaczęli się zachwycać. Od tam tego momentu jak na zawołanie zaczęły pojawiać się pogłoski o TS5. Masa mebli i rozwiązań jakie niby nie da się dodać do gry.
  MOIM ZDANIEM pali się im grunt pod czteremi literami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Oglądaj SimStories