Strona Glówna Fora STRONA I FORUM Regulaminy Awatary na forum

ostatnio zaktualizowano przez Dana 5 lat, 1 miesiąc temu
13 uczestników
34 odpowiedzi
  • Autor
    Odpowiedzi
  • #55263
    GlossyGem
    Opiekun forum

    Kochani, bardzo proszę, aby awatary na forum były jedną, z trzech opcji:

    • Simem
    • Waszą rysunkową podobizną
    • dowolnym rysunkiem nie będącym treścią +18
    • screenem z gry The Sims

     

    W regulaminie jasno podaliśmy wytyczne dotyczące awatarów. O ile w przypadku przedmiotów na awatarach jesteśmy w stanie przymknąć oko (np. Orzeszek, hej!), to dodawanie swojego zdjęcia jest już złamaniem regulaminu. Póki co nie będziemy nikogo karać, a jedynie zmienimy Wasz awatar na jeden z domyślnych.

     

    Gdy szczegóły posiadania odpowiedniego awatara zostaną uzgodnione, zmieni się regulamin. Wtedy w życie wejdą kary w postaci odejmowania monet. Do tego czasu prosimy jedynie o trzymanie się wytycznych, ponieważ w przeciwnym razie zmienimy awatar na losowy z dostępnych. Każda ponowna zmiana awatara na prawdziwe zdjęcie wiązać się będzie z odjęciem 35 monet. To nie Facebook kochani 😉

     

    Korzystając z okazji, zachęcam do dyskusji na temat awatarów. Wasze zdanie pomoże nam w dostosowaniu regulaminu.

    #55269
    Fiolek
    Uczestnik

    @dawid1989 Że tak się zapytam – kim ty niby jesteś, aby kazać administratorom sprawdzanie, czy każdy z 1310 użytkowników ma poprawny awatar, a jak nie to ukarać za „nie trzymanie się regulaminu”? 🙂

    #55273
    GlossyGem
    Opiekun forum

    @dawid1989 – Byłeś online, widziałem Twoje zdjęcie pomimo wcześniejszego upomnienia o zmianę. Zignorowałeś prośbę i wgrałeś je ponownie wiedząc, że całkiem niedawno zostałeś poproszony o zmianę na inny awatar. Jeśli zauważę, że ktoś inny posługuje się zdjęciem, to również zmienię ten awatar na domyślny. Na pewno nie będziemy przeglądać ponad tysiąca profili.

    #55275
    Fiolek
    Uczestnik

    To zadziwiające ile kontrargumentów mogę wynieść z twojej wypowiedzi 🙂

    1. Nie czepiał, lecz zwracał uwagę.
    2. Fakt, masz prawo pokazać swoje niezadowolenie. Ale DotSim nie ma za bardzo prawa do trzymania waszych twarzy, bo R O D O <3 😉
    3. Wiem co to równe traktowanie 😉 Bardzo prosiłbym, aby na przyszłość nie odpowiadał bez mojej odpowiedzi na pytanie do mnie 🙂
    4. Idąc Twoim tokiem myślenia można wywnioskować, że i ty możesz decydować kto ma mieć jakiś awatar, jakie nowinki mamy czytać czy jakie inne rzeczy mają być, bo ty tak chcesz 😉 Ostatnio czytałem coś podobnego w książce do historii 🙂 A tak na poważnie to Ekipa DotSim zarządza stroną i w tym temacie nie masz nic do gadania 😉
    5. Aw, mi też przykro :'(
    #55277
    .::Dawid1989::.
    Zablokowany

    Tak to ładnie wypunktowałes jak na sprawdzianie!???

    #55278
    .::Dawid1989::.
    Zablokowany

    Szkoda,że nie mogę dać ci w nagrodę monety?

    #55281
    Pixeel
    Uczestnik

    Hej 🙂 Czy moje zdjęcie profilowe jest zgodne z regulaminem? Wydaje mi się, że powinno być zaliczane do „dowolnego rysunku nie będącego treścią 18+”, aczkolwiek wolę się upewnić, żebym nie dostał w przyszłości żadnej kary 😉

    #55284
    Darkwish
    Uczestnik

    Myślę, że każdy zdoła się dostosować do takiego awatara 🙂

    Pamiętajmy, że większość osób tutaj jest młodsza i nie powinna szastać swoim wizerunkiem w internecie. Zawsze można poprosić kogoś na forum o zrobienie wymarzonego Sima, bo mamy naprawdę zdolną społeczność.

    #55285
    Ginewra
    Uczestnik

    Poczułam się, jakbym dostała cios w plecy (rysunek ok, zdjęcie nie ok), ale skoro to jest powiązane z RODO, no to nie jest to waszą winą i nie ma o co „się pluć”.

    Dzięki Fiolkowi już mam Simkę na avatar, ale trochę potrwa, zanim pojawi się ona na moim profilu, bo raz: chciałabym ją upodobnić jak najbardziej do aktualnego avatara, a nie korzystam z modów na pozy, a dwa: nie gram w Simsy codzienne, a „polowanie na minę” nie jest zbyt ekscytujące 😀

     


    @Pixeel
    – jeśli dobrze rozumiem, to jeśli twój avatar jest „nieodpowiedni”, to najpierw zostanie zmieniony na avatar domyślny. A jeśli ponownie wrzucisz „nieodpowiedni” obrazek, to wtedy pożegnasz się z monetami. Więc na twoim miejscu bym się nie spinała, jak będzie coś źle, to się dowiesz, bez uszczuplania sakiewki 😉

    #55287
    Hiruko
    Uczestnik

    Dawidzie, nikt nie będzie trzymać Cię tu na siłę, jednak zasady są jasne i są one dla wszystkich. Serwis jest dla osób, które zgadzają się i będą przestrzegać regulaminu, więc jak coś Ci nie odpowiada, zawsze możesz po prostu przestać z niego korzystać. Tylko, skoro uważasz się za takiego och i ach, że zasługujesz na własny, osobny regulamin, to chociaż zachowuj się należycie i nie rób afery o byle zdjęcie, bo to po prostu dziecinne i śmieszne zachowanie.

    Mnie te (@glossygem) cztery opcje bardzo pasują, gdyż są uniwersalne i zostawiają ogrom możliwości wyboru tego odpowiedniego awatara. Przymus posiadania sima bardzo mi nie pasował, gdyż ogólnie sam ich wygląd mi nie leży i wolę użyć innego obrazka, do którego też zdążyłam się już przyzwyczaić.

    #55288
    GlossyGem
    Opiekun forum

    Dawidzie, komentarze zostały ukryte, ponieważ ktoś je zgłosił. Jeszcze nie mamy moderatora, który na bieżąco będzie sprawdzać takie zgłoszenia.

     

    Jesli nie potrafisz przestrzegać prostych zasad społeczności, a na grzeczne upomnienie reagujesz agresją, musimy się pożegnać. Przypominam, że oprócz zmiany awatara, pomimo powtórnej zmiany zdjęcia, nikt nie odebrał Ci punktów i w żaden sposób nie ukarał.

     

    W trosce o innych użytkowników, nie możemy pozwolić, aby takie osoby były częścią naszej społeczności. Jeśli dobrze rozumiem, masz 30 lat. Skoro w taki sposób atakujesz właściciela serwisu, nie chce nawet sobie wyobrażać jaką krzywdę możesz wyrządzić osobie mającej o połowę mniej lat ode mnie. Naszym zadaniem jest troska o bezpieczeństwo i dobrą atmosferę, dlatego jesteśmy zmuszeni wyłączyć Twoje konto.

     

    Zgodnie z rozporządzeniem RODO, możesz napisać do nas w sprawie usunięcia konta. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności.

     

    Cieszę się, że śledzisz stronę od jej początku. Zapewne wiesz zatem, że potrafię o wiele więcej, niż tylko farbowanie włosów. Jedną z moich umiejętności jest chociażby utrzymanie statystyk strony na poziomie 5 milionów rocznie.

    #55347
    Cold
    Uczestnik

    O kurczę, to niedługo będę musiał zmienić awatar (chyba tym razem nie będzie już Tarji 🙁 )

    No ale cóż, skoro jest taki regulamin, to trzeba się zastosować.

    Mam pytanie – skoro awatar Orzeszka (przy okazji pozdrawiam) jest ok, to czy awatar przedstawiający np. jesienny liść też będzie ok? Może pytanie jest głupie, ale nie chciałbym sytuacji, że zmieniam zdjęcie, a tu nagle nie spełnia ono wymagań 😛

    #55351
    Fiolek
    Uczestnik

    @Darkwish Niby dla dzieci, ale jednak promujecie szantażowanie rodziców za… jakąś słabą grę… Weird trochę 😛


    @Cold
    Myślę, że nie naruszałoby to jakichkolwiek zasad 😉

    #55353
    Darkwish
    Uczestnik

    @Fiolek nie promujemy, to był artykuł z przymrużeniem oka, tak jak „Tego fan serii The Sims nigdy nie powie”. Ile razy trzeba to jeszcze napisać? Jest tam nawet dopisek, że może się to skończyć szlabanem 😉

    #55355
    Fiolek
    Uczestnik

    @Darkwish Jeśli jednak kierujecie go do dzieci to może jednak dajcie jakiś duży disclaimer na początku wpisu, że to tylko żart 🙂 A z doświadczenia wiemy raczej wszyscy, że tamten mały dopisek o szlabanie nikogo nie zainteresuje 😉 Ja akurat załapałem ten żart od początku, ale młodsze dziecko może nie załapać i podłapać pomysł kogoś z komentarzy i niby niewinny wpis z przymrużeniem oka może skończyć się tragedią :/

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 35)

Musisz być zalogowany, aby odpowiedzieć na ten temat.