Strona Glówna Fora STRONA I FORUM Często zadawane pytania Dowiedz się, co teraz robimy na DOTsim

ostatnio zaktualizowano przez Ginewra 3 lata, 6 miesięcy temu
10 uczestników
51 odpowiedzi
  • Autor
    Odpowiedzi
  • #63633
    GlossyGem
    Opiekun forum

    12.02.2019 – Wtorek

     

    Nabór – Wybraliśmy wstępnie dwie osoby, które w najbliższym czasie poznają kulisy działania strony. Jeśli zdecydują się z nami współpracować, wyślemy podziękowania wszystkim biorącym udział w rekrutacji wraz z kodem na dodanie Dotcionów na profil.

     

    Błędy – Naprawiliśmy już kilka błędów na stronie, w tym ten, przez który nie widzieliście kto jest obecnie online. Udało się go naprawić i teraz możecie zobaczyć, ile zalogowanych osób przebywa na stronie. Wkrótce planujemy rozprawić się też z błędem niepozwalającym na dodanie gry do kolekcji i miejscem na trofea.

     

    Dział z Zostań Gwiazdą – Dział jest w przygotowaniu, nie opublikujemy go do momentu, aż naprawiony zostanie błąd z dodawaniem gier do kolekcji. Nie zdążymy naprawić tego przed publikacją kolejnego rozszerzenia, dlatego zarówno Zostań Gwiazdą jak i kolejny tytuł nie będą mieć swojego działu.

     

    Forum – Mamy gotową odznakę z okazji Walentynek oraz listę dot. aktualizacji forum. Gdy tylko skończymy ostatnie poprawki, opublikujemy listę zmian. W tym samym czasie ruszy wyzwanie walentynkowe, zdjęcie tygodnia oraz nowe wyzwanie dla budowniczych.

     

    Nagrody wielkanocne – To największa plama na naszym honorze. Temat od dawna przewija się w komentarzach, na forum. Dzisiaj wiemy już, że wygraliśmy sprawę dot. nagród, które miały być Wam wysłane. W najbliższym czasie nastąpi ich wysyłka, do każdej paczki dołożymy dodatkową zawartość oprócz nagrody.

    #63641
    Fiolek
    Uczestnik

    I to się nazywa wyjść z honorem ? Dzięki za wyjaśnienia dt. naród, naboru i błąd z użytkownikami online ?

    #63656
    Hiruko
    Uczestnik

    Brawo! Naprawienie blędów i ruszenie z mini-konkursami to ogromny plus.

    Ale ta sprawa dot. nagród mnie zaciekawiła, nie powiem, że nie 😛

    #63663
    Mandraghora
    Uczestnik

    Jej! Tyle zmian, tyle nowości! Nie mogę się doczekać wyzwania walentynkowego i tych wszystkich akcji z nim związanych^^ Mam nadzieje, że dzięki moderatorom strona nie będzie już miała tylu zastojów 🙂

    #63671
    Ginewra
    Uczestnik

    „Nie zdążymy naprawić tego przed publikacją kolejnego rozszerzenia, dlatego zarówno Zostań Gwiazdą jak i kolejny tytuł nie będą mieć swojego działu.”

    Czyli że dodatek jest tuż tuż, czy jednak i tak zakładacie, że nie zdążycie, nawet jakby był na koniec roku wydany? 😀

    Mam nadzieję, że to pakiet, a nie dodatek 😛

    #64090
    Hiruko
    Uczestnik

    Wiadomo może coś więcej w sprawie nagród z konkursu wielkanocnego i moderatorów forum?

    #64944
    Fiolek
    Uczestnik

    Za lekko ponad tydzień mija równo rok od Wyzwania Wielkanocnego! ? Kiedy zostaną wysłane nasze nagrody? 🙂

    Dodatkowo chcę zwrócić uwagę na to, że ja i @hiruko (oraz pewnie wiele innych osób) nie dostało jeszcze swoich odpowiedzi na zgłoszenia do naboru. Miesiąc temu ogłosiłeś, że ich szkolenie potrwa tylko kilka dni i później ich przedstawisz, podziękujecie pozostałym kandydatom itd. Jest jeden problem – nie dostaliśmy nawet żadnych podziękowań, a szkolenie moderatorów (którzy rzekomo zostali wybrani) trwa zwyczajnie trochę za długo. Czy jeśli faktycznie tyle ono im zajmuje, to czy nie lepiej byłoby sprawdzić kogoś w rezerwie? Myślę, że są tam osoby, które szybciej ogarnęłyby WordPress’a (albo już go znają), niż rzekomo wybrani moderatorzy. 😉

    #64946
    Cold
    Uczestnik

    To będzie kolejne Wyzwanie Wielkanocne i wtedy będą podwójne nagrody 😀

    Oj tam, może niektórzy muszą się szkolić dłużej. To mi przypomniało moje korepetycje. Udzielałem je jakiemuś gimbusowi, który przez 5 naszych spotkań nie potrafił napisać poprawie wzoru kwasu siarkowego ^.^ Ale za 6 razem już mu się udało. Więc nie każdy ma zdolność szybkiego uczenia się 😀

    Ale przyznam, że mnie osobiście trochę zraża to niedbalstwo ze strony Administratora. I nie chcę tutaj w żaden sposób obrażać Karola. Po prostu widzę, co się dzieje 😉 Nie zmienia to jednak faktu, że stronę nadal chętnie odwiedzam, ale przyznam szczerze, że już trochę mnie odrzuciły te wszystkie konkursy, wyzwania itp. A w taki wyzwaniach, w których można wygrać, np. jakiś kubek, to w ogóle nie biorę udziału, bo widzę, że na nagrodę trzeba dłuuuugo czekać. Może nie jestem cierpliwy, ale jeśli coś mi się należy, to chcę to dostać w terminie podanym przez nagradzającego 😉

    #64947
    Fiolek
    Uczestnik

    Tylko, że korepetycje to nie to samo co moderowanie forum 😀 Skoro ktoś tego nie umie, a są jeszcze rezerwowi to najlogiczniej byłoby sprawdzić kto umiałby robić to lepiej 😉

    #64948
    Cold
    Uczestnik

    Wiem, ale są po prostu tacy, którzy „łapią” coś dłużej 😉

    #64949
    Fiolek
    Uczestnik

    Rozumiem jak najbardziej 😉 Ale myślę, że skoro zamiast planowanego tygodnia, nauczenie się podstaw WordPressa zajmuje im ponad miesiąc, gdzie niektórzy spośród rezerwowych pewnie go znają lub kojarzą, to nie widzę powodu, dla którego to oni właśnie nie mieli być na ich miejscu 😀

    #64950
    Hiruko
    Uczestnik

    Fiolku, mnie się nie chciało liczyć, ile do roku od konkursu, ale fakt, nagrody już DAWNO TEMU powinny do odpowiednich osób DOTRZEĆ. Co z tego, że jakaś sprawa została wygrana, skoro nawet o tym nie byliśmy wcześniej poinformowani?


    @Fiolek
    w tym naborze na moderatora forum nie brałam udziału, bo nawet nie wiem, czy rzeczywiście jest ktoś potrzebny, a jak tak, to z ilu zgłoszeń są oni wybierani, że tyle czasu to trwa? Zwłaszcza, że z wcześniejszych wypowiedzi Karola wynika, że zgłaszać można się i tak przez cały czas :/ Ktoś kojarzy którykolwiek z zespołów, które miały przechodzić okres próbny? Bo ja nie, a przynajmniej zerkam ~5x w tygodniu.

    #64957
    GlossyGem
    Opiekun forum

    @fiolek – Mamy moderatorkę na forum, dokładniej – szefową moderatorów, którą jest @dzidziak86. Zaczęła swoją pracę dokładnie wczoraj, bo skończyła naukę działania w systemie strony, który do łatwych nie należy. Proszę nie pisać, że są to podstawy WordPressa, bo system społeczności nie jest na nim oparty i posiada wiele modyfikacji różnymi wtyczkami.

     

    Ufam @dzidziak86 i jej umiejętnościom. Wiem, że to najlepsza osoba na to stanowisko, dlatego zdecydowałem się całkowicie przeznaczyć społeczność w jej ręce. Radzę więc ograniczenie podobnych komentarzy o „logicznym wybraniu lepszej osoby”. Obecnie wybrałem najlepszą osobę na koordynatorkę społeczności. Od niej zależeć będzie, jacy moderatorzy będą jej pomagać.

     

    Aktywność szefowej społeczności możecie już widzieć poprzez: wyniki w wyzwaniach, akceptacje wpisów z spamu czy sprawdzanie zgłoszonych materiałów. To od koordynatorki społeczności zależeć będzie, czy dobierze sobie kogoś do pomocy. Wkrótce będziemy rozpatrywać Wasze zgłoszenia. Jeśli potrzebujesz dodatkowego wyjaśnienia – wystarczy zapytać, zamiast pisać ironiczne teksty nt. nauki „podstaw WordPressa”, jest to po prostu niegrzeczne.

     


    @fiolek
    @hiruko – Tak, jak podałem wyżej – wygraliśmy sprawę dot. nagród. Nie trwała krótko i tu przyznaję Wam rację. Niestety, nigdzie nie podaliśmy informacji, że możemy i zdradzimy Wam szczegóły tej sprawy. Więc „nawet o tym” nie wiecie, bo wiedzieć nie możecie.

    #64977
    Hiruko
    Uczestnik

    Dobrze Karolu, ale razem z Fiolkiem (może i jeszcze kimś innym) mamy jak najbardziej pełne prawo wiedzieć, co z nagrodami, które już dawno powinny do nas trafić. Nie było potrzeby wdawać się w szczegóły. Wystarczyłoby podać informację, nawet prywatnie (adresy mailowe macie), że jest problem z wysyłką i będzie zakładana sprawa, o której zakńczeniu będziemy poinformowani +/- (przykładowo) pół roku. Jak dalej sprawa nie rozwiązana, to po pół roku mail, że jeszcze trwa itd. Bez wdawania się w szczegóły można było to po ludzku załatwić. A tak, co? Dodatowe nerwy, kłamstwa i kolejne nerwy – wszystkim zbędne.

     

    Dodatkowo, co znaczy „najbliższy czas”, gdy mówisz o wysłaniu nagród? Skąd pytanie? A no stąd:

     

    GlossyGem: „6 kwietnia 2018 o 08:27
    Wyniki 6.04 wieczorem, wysyłka 10.04. Wyniki pojawią się na stronie, ale wcześniej otrzymacie email.”

     

    „5 miesięcy, 3 tygodnie temu #
    […]Celem jest zrobienie przynajmniej 50% rzeczy z Wielkich porządków. Jutro wysyłamy zaległe nagrody. Mam nadzieję, że wszystko się jakos wyprostuje?.”

     

    Simlicorne: „3 miesięcy, 2 tygodnie temu #
    Ponieważ temat na forum o nagrodach w konkursie wielkanocnym uległ jakiejś anihilacji, na razie będę ciągnąć ten wątek tutaj. W mailu zwrotnym od redakcji dostałam informację, że sprawa zaległych nagród ma zostać rozwiązana do końca listopada.”

     

    GlossyGem: „1 miesiąc, 1 tydzień temu #
    Nagrody wielkanocne ? To największa plama na naszym honorze. Temat od dawna przewija się w komentarzach, na forum. Dzisiaj wiemy już, że wygraliśmy sprawę dot. nagród, które miały być Wam wysłane.”

     

    Pomijam fakt, że temat „Po konkursie wielkanocnym” został usunięty, tak, jakbyśmy mieli najlepiej zapomnieć o tym, że konkurs się odbył. Jeżeli nie został usunięty, cóż, pisałam wcześniej o tym temacie, dostałam nijaką odpowiedź, tematu dalej nie widać, podobnie jak nagród. Dlatego ponawiam swoje pytanie:

     

    Co, według Ciebie i w tej sytuacji, znaczy „najbliższy czas”?

     

     

    I tak tylko trochę z innej beczki, bo z „14.02.2019 ? Co nowego na DOTsim?” – nie wszystkie nagrody za forumowe wyzwania zostały przyznane. Odznaki z ubiegłego roku nadal nie są na profilach, na których powinny się znaleźć. Dodatkowo, zauważyłam (dopiero dziś) zniknięcie jednej z profilu innego, chyba bardziej aktywnego niz nie, użytkownika. Wiadomo może, z czago to może wynikać?

    #65077
    GlossyGem
    Opiekun forum

    @Hiruko – napisałem już wyżej i powtórzę:

     

    1. Błędnie zakładasz, że macie prawo do pełnej wiedzy nt. nagród. Nie, nie macie.

    2. Nie, nie mogliśmy wcześniej wspominać o sprawie. Koniec, kropka.

    3. Nie, nie możemy podać Wam jej szczegółów – ani publicznie, ani prywatnie. Prawnie się do tego zobowiązaliśmy. Wygraliśmy sprawę, o tym wspominać możemy.

    4. Teraz, gdy możemy już to zrobić, nagrody trafią do Was nie później niż przed Wielkanocą.

     

    Dodatkowo:

    A: Nie, nikt nie usunął tematu z nagrodami. Forum ma wiele błędów i to jest jeden z nich. My wciąż ten temat widzimy, nie jest oznaczony jako usunięty. Nie wiemy czemu tak jest i wcześniej już o tym pisaliśmy. Gdybyśmy chcieli zignorować sprawę – ukrywalibyśmy Wasze komentarze na ten temat, a jednak tego nie robimy. Co więcej, komentujemy każdą wątpliwość, dyskusje na ten temat w tym wpisie są tego dowodem.

     

    B: Jeśli kogokolwiek pominęliśmy w urodzinowej zabawie, we wpisie o którym wspominasz wyraźnie poprosiliśmy o zgłoszenie tego. Wciąż można to zrobić. Koordynatorka społeczności czuwa nad tym, abyście otrzymywali wszystkie monety i odznaki.

     

    C: Nikt nie zgłosił nam zniknięcia odznaki z profilu. Nie wiemy o jaką odznakę chodzi i o jakiego użytkownika, więc ciężko jest się tutaj odnieść. Jeśli jakaś odznaka znika u wszystkich, to oznaka tego, że usunęliśmy ją z systemu lub coś w niej zmieniliśmy.

Oglądasz 15 wpisów - 16 z 30 (wszystkich: 52)

Musisz być zalogowany, aby odpowiedzieć na ten temat.