Strona Glówna Fora SPOŁECZNOŚĆ Wyzwania i zadania Remont tygodnia #12

ostatnio zaktualizowano przez PanLis 4 lata, 10 miesięcy temu
9 uczestników
22 odpowiedzi
  • Autor
    Odpowiedzi
  • #67648
    dzidziak86
    Opiekun forum

    Cześć wszystkim! Czas ruszyć z kolejnym remontem, swoje prace możecie zgłaszać do środy 12 czerwca. Tym razem spróbujemy z parcelą publiczną, a dokładniej kawiarnią 😉 Już zaznaczam, że wiem, że nie wszyscy posiadają każde rozszerzenie, ale kawiarenkę można i stworzyć z podstawki, nawet jeśli nie będzie oznaczona jako kawiarnia, więc mam nadzieję, że podejmiecie się wyzwania 🙂 Dla zwycięzcy jak zawsze 295 monet i odznaka „Mistrz budownictwa”, dla wszystkich uczestników 105 monet. Kto się pokusi o wrzucenie fotek do swojego tematu w Galerii dzieł dodatkowe 50 monet, przypominam, że te dodatkowe monety do zgarnięcia tylko jeśli praca zostanie zaprezentowana w swoim temacie w czasie trwania wyzwania.

     

    Historia: Kasia niedawno przeprowadziła się do Wierzbowej Zatoczki. Słyszała, że to miasteczko słynie z uroczych kafejek i wyśmienitej kawy, a że kawę uwielbia to ma zamiar to jak najszybciej sprawdzić. Dziś w końcu ma wolny czas, aby wybrać się na spacer i znaleźć kawiarnię, która spełni jej wymagania ( tak naprawdę nie ma Kasia żadnych wymagań, byleby kawa smakowała ) 😉

     

    • Zdjęcia muszą pochodzić z serii The Sims 4
    • Jedna osoba może dodać nieograniczoną liczbę zdjęć
    • Nie można używać CC i modyfikacji ( włosy, meble itp. )
    • Można używać kodów, pomniejszania i powiększania obiektów
    • Zwycięska praca ma szansę pojawić się na fanpage DOTsim
    • Autor zwycięskiej pracy otrzyma medal ?Mistrz budownictwa?
    • Autor zwycięskiej pracy otrzyma 295 monet
    • Wszyscy uczestnicy zabawy otrzymają 105 monet
    • Zdjęcia mogą być edytowane w programie graficznym
    • Zdjęcie nie może być kolażem i połączeniem kilku zdjęć
    #67650
    ArtSim
    Uczestnik

    A można zrobić dwie kawiarnie?

    #67652
    dzidziak86
    Opiekun forum

    @ArtSim można zrobić dwie kawiarnie, można zrobić nawet cały rynek z kafejkami 😉

    #67657
    ArtSim
    Uczestnik

    Chyba czas na rozwalenie parku w Wierzbowej Zatoczki na rynek?

    #67660
    ArtSim
    Uczestnik

    Przepraszam, coś mi się popsuło w postach

    #67816
    ArtSim
    Uczestnik

    <p style=”text-align: center;”>Archiwum Firmy ArtSim sp. oz.</p>

    • 2.02.2019-Budujemy kawiarnie „Bella Cafe”
    • 5.04.2019-Budujemy kawiarnie „Bake’n’Cafe”
    • 31.05.2019- Remontujemy kawiarnie „Lord Kawa”

    <p style=”text-align: center;”>—————————————————————————————————</p>
    Oto Kasia Kawka. Jej karnacja pochodzi od jej rodzinnego miasta Salami (twórcy przepięknie zrobili że po Polsku to nazwa mięsa). Jej dotychczasowe napoje to były wyłącznie drinki z palemką i soki z lokalnych drzew owocowych. Gdy napiła się kawy jej oczy się powiększyły na nowe możliwości smaku. Teraz ma jeden cel: znalezienie kawy idealnej/

    Po rozmowach z koleżankami wybrała 3 kawiarnie w Wierzbowej Zatoczce: Bella Cafe, Lord Kawa, Bake’n’Cafe. Zobaczmy pierwszą – Bella Cafe. Jest założona przez Belle Ćwir. Jest utrzymana w nowoczesnym ,lecz przytulnym stylu. Na zewnątrz znajdziemy różnorodne drzewa i stoliki.

    Jak wejdziemy do środka 3 stoliki po 4 krzesła. Obok jest stanowisko do wyrobu kawy. Na lewo jest kącik do posiedzenia z przyjaciółmi jest radio, telewizor, dwie kanapy i dwie pufy.

    I łazienki. Męska:

     

    I damska:

    Kawiarnia cieszy się taką popularnością ,że zasiedlił się tam klub Śmietanka Towarzyska. Kupili sobie lodówkę, kuchenkę, parę blatów, kanapę i stolik, własny zestaw do parzenia kawy, oraz kominek.

     

    Przejdźmy do kawiarnii Lord Kawa. Jest ona założony przez Lady Mimozę skąd wzięła się dawna nazwa Zielona Kawa. Po, jakby to ująć… wypadku trzeba było odnowić całą parcelę przez co jest uboga w meble. Podczas remontu wymieniono okna, drzwi ,no ogólnie wszystko. Na zewnątrz mamy fontannę i parę drzew.

     

    Od wejścia mamy kominek, parę kanap i stolików. na prawo mamy stoliki i stanowisko do robienia kawy. Jest też wejście do klatki schodowej. A na lewo są łazienki (niestety zapomniałem zrobić zdjęcia więc można oglądać wyłącznie powyżej.

    Na górze mamy pokój upamiętnienia Lady Mimozy i Lorda Bernarda. Są tam ich portrety i parę dzieł Bernarda.

    W tej kawiarni mamy dwa kluby. Wszystko było by dobrze gdyby nie to że są swoimi wrogami! A są to klub Brylant i klub Węże.

     

    Klub brylant ma zielony pokój z elementami z drewna. W jego wyposażenie wchodzą kanapy, regał na książki ,radio i wielkie metalowe logo klubu.

    Drugi klub to węże. W ich pokoju króluje czerń i czerwień. Mają kanapy, herb klubu na materiale, grafiti i bar.

    Ostatnia kawiarnia to Bake’n’Cafe Elizy Pancakes. Miejsce jest przystosowane do dzieci przez co mamy to plac zabaw. Jest też balkon i wiele drzewek.

    Od drzwi mamy na widoku ekspres do kawy i po bokach sofy i stoliki.

    Na lewo jest łazienka…

    … drzwi do pokoju dwóch klubów: koneserów dobrego grania i poszukiwaczy zabawy.

     

    Klub koneserów dobrego gania ma brązowy pokój z barem, piłkarzykami, tarczy do gry w darty i stolik do kart.

    Jest jeszcze jedno pomieszczenie do którego wejście jest od zewnątrz. Są w nim automaty i ławki.

    —————————————————————————————————

    O reszcie później po zapomniałem zrobić zdjęć 😉

    #67838
    dzidziak86
    Opiekun forum

    @PanLis @ArtSim przeniosłam pytania i odpowiedzi dotyczące wyzwania do tematu https://sims.arhn.eu/forum/topic/wyzwania-forumowe-dyskusja-ogolna/ Pozdrowienia 🙂

    #67876
    Claymora
    Uczestnik

    Sul sul!

    W Wierzbowej zatoczce właśnie powstała nowa kawiarnia „DIvano”! Jej właścicielką jest Silvia Divino, młoda i nowoczesna kobieta, ale jednocześnie trzymająca się rodzinnych wartości i tradycji.

     

    KAWIARNIA DIvano!

    A oto właśnie Silvia Divano! Polecająca bardzo serdecznie serwowaną kawę oraz wszelkie słodkości. Przyznała się również, że sama często tu bywa!

    PLAN KAWIARNI:

     

    A teraz czas na oprowadzenie was po „DIvano”!

    Jest tu również łazienka, ogólnodostępna dla każdego. Posiada trzy kabiny! Więc nie powinno być kolejek.

    Teraz coś czego normalnie nie zobaczycie! Kantorek pracowniczy.

    Na koniec Silvia ukazała magazyn, gdzie składowana jest w chłodnym pomieszczeniu kawa i inne dobroci jakie proponują w swoim menu!

    Dagg dagg!

    Oczywiście Kawiarnia „DIvano” pojawi się również w galerii, link będzie dostępny w temacie Claydzieła

    #67894
    PanLis
    Uczestnik

    Heather Anderson

    Starsza hipiska która owdowiała i oszalała, zamiast oddać pieniądze przyjaciołom wolała je wydać na kawiarnie! – Takie słowa cały czas słyszała nasza Heather kiedy po stracie – bolesnej stracie męża uznała że spełni jego i swoje marzenie.




    Marzenia. Mąż Heather był niegdyś importerem czarnych ziaren które tak chętnie piją wszyscy Simowie o poranku, albo żeby dodać sobie energii przed kolejnymi godzinami ciężkiego wysiłku fizycznego lub umysłowego. A co niektórzy może po prostu są od nich uzależnieni? Tak samo jak od smażonych kanapek z serem :O


    Ona natomiast kochała od zawsze rośliny, dbała o nie z największym skupieniem. Połączyła więc marzenia. Kupiła starą, sypiącą się ruderę, która jak to nazwał sprzedawca „Wystarczy lekko odkurzyć”. Wydając swoje całe oszczędności oraz spadek po mężu powstała ta kawiarnia, która swoimi rozmiarami zaprasza niezliczone grono gości każdego dnia.

    Podobno w do miasta przybyła wnuczka przyjaciółki Heather. Ciekawe czy zagości w  jej kawiarni. Napewno musi spróbować nalepszych ziaren z południowych Simdi ;))

    UFFfff. udało się oczywiście zabawa przednia z tworzeniem czegoś takiego na pewno będę częściej brał udział w tych wyzwaniach. Nie omieszkam założyć swojego postu na forum z moja twórczością i linkami do YT oraz galerii Origin czyli: karllisek :))

    #67910
    ArtSim
    Uczestnik

    A czy w moim temacie będę mógł dać zdjęcia tylko na zewnątrz kawiarń a jak już to poprostu dać link tutaj? Bo wczoraj wszystkie zdjęcia zajęły mi godzinę.

    #67912
    dzidziak86
    Opiekun forum

    @ArtSim pewnie, że tak 🙂 nie trzeba wszystkich zdjęć dodawać, wystarczy kilka 🙂

    #67954
    Michael
    Uczestnik

    Na rynku Wierzbowej Zatoczki w jednej z kamienic znajduję się kawiarnia „Kwitnący aromat”.

    Kawiarnia ma taras, na którym można wypić kawę i zjeść coś słodkiego gdy jest piękna pogoda.

    Wewnątrz jest bardzo dużo roślin a przewodnim motywem  jest czerń i cegła.

    Są dwa miejsca przy, których można złożyć zamówienie.

    Za ścianką ukryte jest miejsce do przyrządzania zamówień i mycia naczyń.

    Rzut okiem na piętro, na którym znajduję się:

    kącik wypoczynkowy dla pracowników

    Biuro właściciela i strefa odpoczynku

    Oraz toalety

    Kawiarnia „Kwitnący aromat” jest najlepiej ocenianą oraz najczęściej odwiedzaną kawiarnią w mieście 🙂

    #67955
    Ginewra
    Uczestnik

    @ArtSim – ty rzeczywiście masz te kawiarnie na jednej parceli? Bo ja zrozumiałam tak, że zamierzasz park w Wierzbowej Zatoczce zamienić na kilka kawiarni i na to dostałeś pozwolenie, a teraz mam wrażenie, że to trzy kawiarnie w trzech różnych miejscach 😀

    A przy okazji – Bella i nowoczesny styl? Nie gotycki? Coś mi tu nie pasuje 😀

    #67957
    ArtSim
    Uczestnik

    @ginewra zmieniłem zdanie i zrobiłem na trzech parcelach. A z kawiarnią Belli to dostała od Kasandry i Aleksandra na Dzień Matki (oczywiście Mortimier płacił 😉 )

    #68065
    Oliwier
    Uczestnik

    Jest mała, przestronna i idealna dla osób, które chcą wypić pyszną kawę.





Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 23)

Musisz być zalogowany, aby odpowiedzieć na ten temat.