Strona Glówna Fora SPOŁECZNOŚĆ Wyzwania i zadania Remont tygodnia #14

ostatnio zaktualizowano przez Juliet 4 lata, 8 miesięcy temu
9 uczestników
32 odpowiedzi
  • Autor
    Odpowiedzi
  • #70748
    dzidziak86
    Opiekun forum

    Cześć wszystkim! 🙂 Sezon ślubny w pełni, a kwiaciarnie pracują pełną parą, więc tak sobie myślę, że pewnie i  nasze simy szukają najlepszej kwiaciarni i kreatywnej florystki i florysty. Jak już się pewnie domyślacie w tym tygodniu spróbujemy stworzyć kwiaciarnię. Podobnie jak przy kawiarni myślę, że nie będzie problemu, żeby stworzyć takie miejsce z rozszerzeniami albo tylko z podstawki, nie musi być lady i kasy 😉 Fundusze dowolne i rozmiar działki dowolny. W każdym razie mam nadzieję, że dacie się ponieść wyobraźni i weźmiecie udział 😉 Swoje prace możecie wrzucać do środy 10 lipca. Nie wiem, czy będzie Wam ta informacja potrzebna, ale zawsze ogłaszam wyniki około godziny 21:30, tak też będzie i tym razem 😉 Zwycięzca otrzyma odznakę „Mistrz budownictwa” i 295 monet. Każdy z uczestników otrzyma 105 monet. Tradycyjnie dla chętnych, którzy zdecydują się zaprezentować swoje prace w swoim temacie w Galerii zdjęć dodatkowe 50 monet. Te monety można zgarnąć jeśli tylko w czasie trwania wyzwania. 🙂 Pamiętajcie, żeby użyć hasztag #remonttygodnia i #forumDS jeśli wrzucacie prace do galerii 😉 Dobrej zabawy i pozdrowienia!

     

    • Zdjęcie musi pochodzić z gry z The Sims 4
    • Jedna osoba może dodać nieograniczoną liczbę zdjęć
    • Nie można używać CC i modyfikacji ( obiekty, włosy itp. )
    • Można używać kodów, pomniejszania i powiększania przedmiotów
    • Zwycięska praca ma szansę pojawić się na fanpage DOTsim
    • Autor zwycięskiej pracy otrzyma odznakę „Mistrz budownictwa”
    • Autor zwycięskiej pracy otrzyma 295 monet
    • Wszyscy uczestnicy zabawy otrzymają 105 monet
    • Zdjęcia mogą być edytowane w programie graficznym
    • Zdjęcie nie może być kolażem i połączeniem kilku zdjęć

     

    Jeśli macie jakieś pomysły na tematy lub sugestie czy cokolwiek piszcie śmiało w tym temacie: https://sims.arhn.eu/forum/topic/wyzwania-forumowe-dyskusja-ogolna/

     

    #70749
    nolcanol
    Uczestnik

    Jeeee, podoba mi się to 😀 Ale dzisiaj nie mam siły już zaczynać, bo wróciłam z innej budowy 😀

    #70754
    ArtSim
    Uczestnik

    Szkoda że nie mam „romantycznego ogrodu” ale CPR mają dużo roślin?

    #70755
    bluesocks
    Uczestnik

    Kurczę idealny moment na wykorzystanie niedawno kupionych romantycznych ogrodów! 😀

    A co do nazwy to chyba najbezpieczniej używać  florystka i florysta. Tak naprawdę przecież to prawidłowe określenie na osobę robiącą bukiety 😀

    #70756
    Dana
    Uczestnik

    „Podobnie jak przy kawiarni myślę, że nie będzie problemu, żeby stworzyć takie miejsce tylko z podstawki” – @dzidziak86 – Moniko,  czy mamy rozumieć,  że kwiaciarnia ma być zbudowana tylko z podstawy gry? 🙂

    Pozdrawiam. 🙂

    #70760
    Ginewra
    Uczestnik

    @Dana – oczywiście, że nie, @dzidziak86 chodziło o to, by nie bali się brać udziału ludzie, którzy np. nie mają Witaj w Pracy (kasy i lady sklepowe), Romantycznego Ogrodu (kwiaty), Czterech Pór Roku (stanowisko florysty) czy innego dodatku, który może znacznie ułatwić zadanie 🙂 Ich prace nie będą zdyskwalifikowane, bo „co to za sklep bez kasy fiskalnej?” 🙂

    #70779
    dzidziak86
    Opiekun forum

    @bluesocks no tak, chyba byłam już zmęczona jak to pisałam i jak widać najprostsze słowa mi do głowy nie przyszły 😉

    @Dana(Danuta720-TSR, AHQ) dokładnie tak jak @Ginewra napisała, raz jeszcze tłumaczę się zmęczeniem 🙂 Zaraz wszystko poprawię.

    #70861
    nolcanol
    Uczestnik

    Mój mały „Flower Shop” 😀

    Kwiaciarnia powstała w centrum Wierzbowej Zatoczki. Mieszkańcom brakowało powiewu świeżości i zapachu pięknych kwiatów 🙂 Można tu kupić nie tylko piękne bukiety kwiatów z własnej hodowli, ale także miód z własnej pasieki i maści ziołowe tworzone w domowym zaciszu 🙂 Dodatkowo oryginalne wazony i kamienie szlachetne, które będą idealnie pasowały do kwiatów dawanych w prezencie 🙂

    Galeria

     

    #70911
    Claymora
    Uczestnik

    Sul sul!

     

    Trochę to trwało, ale udało mi się stworzyć kwiaciarnie „Protea”. I jest wypełniona tonami kwiatów! Więcej opowie wam Narcyz Bukiet ^^

     

     

    Na wstępie chciałbym podziękować, za wybór właśnie mojej kwiaciarni. Nie jestem tylko sprzedawcą, ale również prowadzę hodowlę kwiatów, które mogę Ci zaprezentować! Znam każde źdźbło trawy od ziarenka jakie tu widzisz. Kocham rośliny i bardzo o nie dbam, by móc zaprezentować najwyższą jakość!

    Ale dość o kwiatkach! Sam zobacz i przekonaj się!

     

     

     

    Zapraszam do środka! Nie zastanawiaj się dłużej!

     

     

    Rozgość się! Masz czas, nie śpiesz się z wyborem! Jeśli potrzebujesz czegoś własnego pomysł, mów śmiało! Jestem do dyspozycji.

     

     

    Zakręciłeś się? Spokojnie, odpocznij. Możesz spróbować również miodu! Pochodzi z mojej własnej pasieki! Pyszny, prawda? Idealny do herbatki.

     

     

    Nie wiesz, czego już potrzebujesz? Odetchnij na zewnątrz! Zobacz uprawę! Wybierz kwiaty! A ja stworzę przepiękne kompozycje, których potrzebujesz!

     

    Dziękuję za wybranie właśnie mojej kwiaciarni! Zapraszam ponownie!

     

    A teraz można zobaczyć jak to wygląda wszystko z góry.

     

    To wszystko, co mam do zaprezentowanie. Dziękuję za uwagę!

    Kwiaciarnia „Protea” – skąd nazwa? To bardzo banalne. Protea to nazwa rośliny, która bardzo mi się spodobała. Protea królewska – polecam wygooglować.

     

    Dagg dagg!

    #70914
    Ginewra
    Uczestnik

    @nolcanol – mam dwa pytania 😀

    1. Jak zrobiłaś, że dach szklarni jest oderwany od ścian i stoi tylko na kolumnach?

    2. Te słoiczki na półce, to co to jest?

    A przy okazji – szklarnia jest przecudowna i strasznie mi się podoba 😀

    #70919
    nolcanol
    Uczestnik

    Ginewra

    1. Zbudowałam szklarnię, wstawiłam okna, dach i „gzyms” (nie wiem jak to się nazywa, to dookoła całego pokoju pod dachem?), kolumny. Potem usunęłam ściany. Ten gzyms myślałam, że zostanie ale się usunął i tak dach jest oderwany 😀

    2. Słoiczki to maści z Ucieczki w Plener.

     

    Claymora ta sama działeczka, co u mnie 😀 Fajny klimat ma Twoja kwiaciarnia 🙂

    #70940
    Ginewra
    Uczestnik

    Aaa… Bo to są te pełne okna! 😀 Kurczę, w życiu bym nie wpadła na to 😀

    #70942
    nolcanol
    Uczestnik

    Ginewra mam w galerii podobnie zrobioną szklarnię, ale duuuużą 😛 Crystal Garden

    #70987
    ArtSim
    Uczestnik

    Firma ArtSim sp. oz. wita!
    Powracamy z powrotem do zwyczajnego miasta gdzie czeka na nas nowe zlecenie na kwiaciarnie Pani Róży. Mały życiorys Pani Róży:

    Róża Doniczka była wychowywana przez jej rodziców – Emmę i Jana Doniczkę – i mieszkała z młodszą siostrą Kleopatrą. Jako mała dziewczynka zawsze świat widziała kilkadziesiąt metrów nad ziemią z powodu nienawiści jej rodziców do roślin. Przez brak roślin które mogłyby produkować powietrze, Róża (skoro nienawidzili roślin to czemu ją tak nazwali) zemdlała co bardzo odbiło się na jej zdrowiu przez co musiała żyć na wielu dawkach leków dziennie.

    Lata mijały a w dzień 18-stki Kleopatry, jubilatka obwieściła że ma już dość dziwacznego trybu życia rodziców i wyjeżdża na wieś do Kwitnących Wzgórz. W tym momencie Różą pomyślała że trzeba coś zrobić; wzięła do ręki telefon i zadzwoniła do ArtSim sp. oz. w sprawie zrobienia kwiaciarni i domu. I tu zaczyna się nasza historia 🙂

    Kwiaciarnia nazywa się „Biała Róża”.Jest złożona z parteru (kwiaciarnia) i piętra (część mieszkalna).

    Przyjrzyjmy się części z kwiaciarni. Jest urządzona w nowoczesnym stylu z nutką tradycji. Jest pełna blatów z bukietami z kwiatów uprawianych na miejscu. Jest też kącik odpoczynku.

    Jest też osobne stanowisko przy którym klienci składają prośby o bukiety zrobione z wybranych przez nich kwiatów.

    Oto pokój dla pracowników

    Pokój do tworzenia kwiatów

    Przy jednej z kas jest wyjście na dwór i tam jest:

     

    Szklarnia, ogródek…

    i altana dla klientów.

    Przejdźmy na piętro mieszkalne (przepraszam że tylko widok z góry ale siedziałbym nad tym kolejną godzinę)

    Pierwszy pokój to salon połączony z jadalnią. Jest zielony ale jest tam mało roślin jak w całym domu Pani Róży bardziej zależało kwiatach w sklepie.

    Kuchnia ma ceglane ściany i brązowe meble.

    Gabinet jest w stylu Sulani gdzie Pani Róża zawsze chciała pojechać – ma czerwone ściany i brązowe meble.

    Łazienka ma znowu Sulański styl – ma beżowe ściany i meble.

    Sypialnia jest niebiesko-zielona. Znajduje się tam szafa ,łóżko i kibort.

    Róża ma prywatny balkon gdzie może się opalać i spędzać czas ze znajomymi przy muzyce i grilu.

    Mamy nadzieję że Pani Róży spodoba się w nowym mieście, z nowym domem, z nowym sklepem i życiem 🙂

    #70995
    nolcanol
    Uczestnik

    ArtSim widzę, że zacząłeś zabawę z programem graficznym 😀

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 33)

Musisz być zalogowany, aby odpowiedzieć na ten temat.