Strona Glówna Fora SPOŁECZNOŚĆ Wyzwania i zadania Tematyczny tydzień #2 – Upiorne przyjęcie

ostatnio zaktualizowano przez Ginewra 5 lat, 4 miesiące temu
15 uczestników
34 odpowiedzi
  • Autor
    Odpowiedzi
  • #61893
    Ginewra
    Uczestnik

    Szkoda Karol, że wykluczacie stronę macierzystą z takiej komunikacji – była sytuacja, że coś zostało ogłoszone tylko i wyłącznie na tej stronie, a na FB i Insta już nie (w sumie już trzeci raz o to pytam)? W końcu marketingowcy polecają dywersyfikować informacje na różne kanały, więc to, co jest na FB, nie powinno się powtarzać na Insta itd., bo jak tak jest, to po co obserwować wszystko?

    Już raz się dowiedziałam, że nie jestem aktywnym członkiem tego forum (bo nie mam bloga), zaraz się dowiem, że nawet fanem nie jestem, bo nie obserwuję was na FB i Instagramie. I nie uważam, by namawianie na założenie tego, czy owego było w porządku, bo jaki masz ku temu argument? Argument kija – zostaniesz wykluczona z tego, czy owego, bo nie nabijasz nam wyświetleń i like’ów. A ja jestem człowiekiem, a nie maszynką nabijającą punkty, która założy FB (i może jeszcze insta?) specjalnie dla DotSim, bo ma czas z gumy.

     

    I żeby nie było – nie mam żalu o np. jakieś konkursy dla facebookowiczów, o których tylko oni wiedzą. Mam żal o powiadomienia, które tam się pojawiają z wyprzedzeniem, a które tutaj pojawiają się późno, albo wcale.

     

    Ale dość o tym, bo to w końcu twoja strona i twoja sprawa jak fanów traktujesz – pytanie mam, kiedy można się spodziewać kolejnego „tygodnia”?

    #61897
    GlossyGem
    Opiekun forum

    Nie wykluczamy strony z komunikacji, po prostu nie wszędzie o wszystkim piszemy. Od samego jej początku mamy Facebooka i Instagrama – na fanpage informujemy o nowinkach ze strony, ciekawostkach, zachęcamy do dyskusji i najszybciej odpowiadamy na pytania (w tym na pytanie, kiedy dokładnie startuje pełnia). Na Instagramie natomiast pokazujemy kulisy i różne elementy, które na stronie nigdy się nie pojawią.

     

    Nikogo nie zmuszamy do założenia profilu w określonym medium społecznościowym. Nagradzamy jednak użytkowników, którzy chętnie nas śledzą na Facebooku czy Instagramie, właśnie przez dodatkowy, bliższy kontakt i dzielenie się informacjami.

     

    Dodatkowo, założenie konta na Facebooku nie jest konieczne do tego, aby być z nim na bieżąco. Profil DOTsim dostępny jest do oglądania bez potrzeby rejestracji, wystarczy zerknąć tam co jakiś czas, jeśli na stronie nie podano informacji na jakiś temat. Co więcej, każdy z Was może zadać pytanie w komentarzach pod nowinkami – odpowiadamy na większość z nich, jeśli kierowane są prosto do nas lub dotyczą strony.

     

    Przypominam, że to tutaj, na stronie, wielokrotnie zarzucano nam, że odbiegamy od tematyki newsów czy Simów, że dzielimy się swoją „prywatą” i tworzymy niepotrzebne newsy z drobnymi wzmiankami. Zgodnie z Waszą wolą – rzeczy nie będące newsami i artykułami przenieśliśmy w inne miejsca.

     

    Reasumując – informacje dostępne są dla wszystkich, wystarczy po nie sięgnąć.

     

    Kolejny tematyczny tydzień zapowiemy zapewne za pomocą Facebooka i nowinki na stronie. Prawdopodobnie wystartuje w okolicy Mikołajek.

    #61903
    Ginewra
    Uczestnik

    Zajrzałam na FB, tak jak zaleciłeś, i z tego co widzę, gdybym zastosowała się do twoich porad, to bym medalu nie zdobyła – wczoraj, na forum, byłam prawie 30 minut po północy, gdybym zamiast tego weszła na FB, dowiedziałabym się z niego, że już na forum nie opłaca mi się wchodzić, bo medal jest do północy. Ciekawe ile osób w ten sposób się „spóźniło”. Druga sprawa – jak ktoś nie zada pytania, które mnie interesuje, to i na FB się na ten temat nie dowiem (tylko nie pisz, żebym ja je zadawała, skoro FB odpalam od wielkiego dzwonu, a pytania zadaję na forum). A trzecia – jak nie masz konta na FB, to nawet komentarzy nie możesz rozwinąć, więc zapraszanie osób nie posiadających FB, żeby sobie w komentarzach znaleźli odpowiedź też mija się z celem, bo w tekście „Podobno dzisiaj pełnia księżyca 😉 ? Wpadajcie na stronę w czasie pełni, a Wasze profile wzbogacą się o nową odznakę. ???” ciężko dowiedzieć się, która godzina jest „prawilną” godziną pełni.

     

     

    A co do skarg, to mam wrażenie, że one były jeszcze zanim strona została wzbogacona o forum, zwłaszcza że fanpage pojawił się przed nim. Gdybyś nie zauważył, Cold pisał o „nowinkach i ciekawostkach” jako o temacie na forum, a nie artykule na głównej stronie WWW. Wiem, że dla jednej osoby ogarnięcie 3 stron (w tym forum i pisanie artykułów) to dużo, więc może jednak warto poważniej zabrać się za rekrutację pomocników i podział obowiązków?

     

    Rozumiem, że „nowinka na stronie” to nie to samo co artykuł na głównej stronie? 😀 Bo to tak sugeruje, a poprzednie tygodnie jednak na głównej nie były ogłaszane 😉

    #61906
    Fiolek
    Uczestnik

    A może by tak po prostu założyć osobny wpis na forum poświęcony wszystkim tym „ciekawostkom”? ??

    #62065
    Ginewra
    Uczestnik

    Okolice mikołajek już są… 😀

Oglądasz 5 wpisów - 31 z 35 (wszystkich: 35)

Musisz być zalogowany, aby odpowiedzieć na ten temat.