MEGAPOST. Wszystko, co wiemy o The Sims 4 Wyspiarskie życie

Materiał powstał dzięki udziałowi w programie EA Game Changers.

W niedzielę, podczas targów EA Play, odbył się zamknięty pokaz na żywo z dodatkiem The Sims 4 Wyspiarskie życie. Mieliśmy okazję obejrzeć nowości z tego rozszerzenia i zadaliśmy twórcom kilka pytań. Wszystkie informacje zebraliśmy w jeden, spory wpis, który nazywamy MEGAPOSTEM. Poniżej znajdziecie wszystko to, co udało nam się dowiedzieć na temat Wyspiarskiego życia.

Całość podzielona jest na różne segmenty. Niestety, artykuł nie zawiera zdjęć, ponieważ nagrywania i uwiecznianie pokazu były zakazane. Zachęcam do zapoznania się ze wszystkimi zagadnieniami. Bardzo proszę, aby nie kopiować treści wpisu poza naszą stronę, stworzenie tego zestawienia kosztowało nas wiele pracy.

 

Informacje o The Sims 4 Wyspiarskie życie

Podstawowe informacje

Już 21.06 odbędzie się premiera rozszerzenia The Sims 4 Wyspiarskie życie na PC i Mac. Niedługo później, bo 16.07 dodatkiem będą się cieszyć konsolowi gracze PlayStation 4 i XBOX One. Przedpremierowo w internetowym sklepie Origin, grę można zakupić za 139,90 zł. Ceny dostępne w sklepach w dniu premiery mogą się nieznacznie różnić.

 

Elementy dostępne za darmo w aktualizacji

Istoty nadnaturalne

Nie jesteśmy pewni, czy jest to opcja dostępna dla wszystkich istot nadnaturalnych, czy tylko dla syren, ale podczas tworzenia alternatywnej formy syreny, jest możliwość wyłączenia połączenia między nimi. Oznacza to, że ludzka forma wcale nie musi wyglądać tak samo, jak syrena. Przykład: Sim jako człowiek może być dobrze zbudowanym blondynem jasnej karnacji, a jako syrena mieć brzuszek, różową skórę i zielone włosy.

 

Cechy parceli

Aktualizacja dodaje do gry dwie nowe cechy parceli, z których skorzystać mogą nie tylko posiadacze dodatku. Obie cechy sprawiają, że Simowie zachowują się w wyjątkowy sposób. Dodatkowo, cecha pustelnika pozwala na wprowadzenie dodatkowych utrudnień w rozgrywce. Obiekty znajdujące się w katalogu kupowania zyskają specjalny podpis informujący, że dany obiekt działa na parceli z cechą pustelnik.

 • Bez ubrań – Na tej parceli Simowie chętniej się rozbierają, idealne do plaży nudystów
 • Pustelnik – Cecha wyłącza elektryczność i wodociągi na parceli. Ogranicza też dostęp do internetu i wyłącza otrzymywanie rachunków. Część obiektów ma dopisek, że działa na takich parcelach.

 

Obiekty

Darmowa aktualizacja doda do gry kilka nowych obiektów, które z pewnością znajdą swoich fanów. Jednym z nich jest leżak plażowy, który da Simom możliwość odprężenia się i drzemki np. w ogrodzie. Doskonale nadaje się też na plażę, ponieważ można go schować do wyposażenia. Jak podają twórcy, leżaki z The Sims 4 Wyspiarskie życie nie będą miały takiej możliwości, ponieważ styl tych leżaków nie nadaje się do przenoszenia. Producenci dodali, że takie rozgraniczenie pozwoli im w przyszłości dodawać dwa różne style leżaków.

Wiatraki sufitowe zyskały ulepszenie (nie tylko w Wyspiarskim życiu, ale także w grze podstawowej). Można je włączać i wyłączać, ochładzają Sima i dodatkowo przyspieszają suszenie, jeśli Sim jest mokry. Dodano także nową kategorię w kupowaniu – wiatraki sufitowe, która znajduje się w dziale z sypialnią.

 

Ulepszone wędkowanie i fitness

Umiejętność wędkowania została zaktualizowana. We wszystkich światach dodano więcej łowisk, z których korzystać mogą Simowie. Umożliwiono też łowienie za pomocą specjalnej sieci.

Sportowa umiejętność również została delikatnie odświeżona. Łączy się ona z interakcjami w basenie oraz w wodzie, co sprawia, że wpływa ona teraz na różne aspekty sportowego życia Simów. Im wyższy poziom umiejętności, tym lepsza technika pływania, mniejsze zmęczenie i większy zasięg nurkowania.

 

Losowanie cech

W Stwórz Sima, tuż obok wyboru cech, pojawiła się kostka do losowania cech. Dodatkowo, taka sama kostka dostępna jest w menu dorastania Simów. Od teraz, nie będziemy musieli sami wybierać cech dla Simów, a gra stanie się bardziej losowa.

 

Inne aspekty

Nie mamy pewności, czy te elementy związane są z zakończeniem wsparcia dla słabszych komputerów, ale w nowym dodatku wyraźnie widać większe wykorzystanie mocy przerobowej komputera. Czym się to przejawia?

 • Balony na wyspiarskich festiwalach są bardziej okrągłe
 • Plakaty i bannery na sznurkach reagują na wiatr
 • Wodospady wydają się być mniej kanciaste
 • Wyspa pełna jest elementów dekoracyjnych, roślin i drzew
 • Pojazdy wodne poruszają się płynnie
 • Syrenie ogony mają płynne animacje wysokiej jakości
 • Zastosowano mnóstwo efektów wizualnych, tj. bogate rafy koralowe, motyle, świecące nocą algi morskie, ślady stóp na piasku i wydarzenia specjalne, jak np. wykluwanie się małych żółwi z jaj.

 

Stwórz Sima

Cechy i aspiracje

Dziecko wyspySim cieszy się życiem na wyspie i związanymi z nią aktywnościami

Dziecko oceanuSim będzie czuł się niekomfortowo podczas łowienia ryb, ponieważ jest przyjacielem wszystkich zwierząt morskich.

Aspiracja z kategorii lokalizacja: Plażowe życie

 

Tryb kupowania i budowania

Nowości w budowaniu

 • Fundament będący pomostem, wzniesieniem nad wodą

 

Obiekty interaktywne

Obiekty interaktywne to nowe elementy, które wprowadzają pewien rodzaj rozgrywki i możemy używać ich na niedostępny do tej pory sposób. W tym punkcie umieściliśmy też obiekty interaktywne, których opcje już znamy, jak np. ognisko.

 • Leżaki
 • Ręczniki do opalania się
 • Wyspiarski łuk weselny
 • Dwa stoiska z jedzeniem
 • Automat z plażowymi akcesoriami
 • Dmuchane materace do pływania na wodzie lub w basenie
 • Ognisko z drewnem
 • Tradycyjny grill w piasku przykrywany liśćmi
 • Łódka wędkarska
 • Skuter wodny
 • Huśtawki w wyspiarskim stylu
 • Wiatrak sufitowy

 

Archipelag Sulani

Nowy typ parceli

 • Plaża

 

Cechy parceli

 • Duchy wyspy – Duchy starożytnej wyspy zamieszkują tę parcelę, często ją odwiedzając. W jaki sposób Simowie zdecydują się na interakcję z nimi?
 • Aktywność wulkaniczna – Ta parcela jest w pobliżu aktywnego wulkanu! Uważaj na trzęsienia ziemi, wyloty pary i sporadyczne bomby lawowe.

 

Sąsiedztwa

Archipelag Sulani dzieli się na trzy sąsiedztwa: Lani St.Taz, Ohan’Ali Town oraz Mua Pel’Am. Każde z nich reprezentuje inny sposób życia na wyspie. Pierwsze z nich skupia się na bardziej zamożnym życiu na wyspie, drugie związane jest z codziennym życiem mieszkańców i ich tradycjami, natomiast trzecie sąsiedztwo to rezerwat przyrody, gdzie Simowie żyją w harmonii z naturą, a na przyjezdnych czekają krystalicznie czyste wodospady, wrak statku i tajemnicza jaskinia oraz wulkan. Warto dodać, że żadna parcela nie ma zablokowanego typu, możemy je dowolnie zmieniać.

Lani St.Taz to:

 • 5 parcel:
 • 4 parcele mieszkalne
 • 1 parcela będąca plażą
 • (3 z nich mają dostęp do wody)

 

Ohan’Ali Town to:

 • 6 parcel:
 • 1 będąca plażą
 • 1 to bar
 • 4 parcele mieszkalne
 • (3 mają dostęp do wody)

 

Mua Pel’Am to:

 • 3 parcele:
 • 3 parcele mieszkalne
 • jedna ma dostęp do wody
 • druga znajduje się się blisko wulkanu
 • trzecia zawiera wrak statku

 

Parcele przy wodzie

Parcele znajdujące się przy wodzie umożliwiają wybudowanie domów na palach. Dzięki takiej budowli, możliwe jest wskoczenie do oceanu prosto z tarasu.

 

Wulkan

Wulkan znajduje się w sąsiedztwie Mua Pel’Am. Cały czas jest aktywny, przez co co jakiś czas wyrzuca z siebie ogromne gorące kamienie. Spadające kamienie nie niszczą domów Simów, ale mogą im zaszkodzić. Dotknięcie gorącej skały może skończyć się dla Sima na dwa sposoby – poparzy się lub zacznie się palić. Kiedy skała ostygnie, można przerobić ją na obiekt dekoracyjny lub rozłupać. Po zniszczeniu skały, ze środka wydobyty zostaje minerał lub skałka.

 

Dbanie o ekosystem

Dbanie o ekosystem jest bardzo ważne dla rozwoju całego archipelagu. Jeżeli zaniedbamy otoczenie możemy rozgniewać duchy wyspy, co może mieć przykre w skutkach konsekwencje. Sprzątając plażę mamy wpływ na to, jak wygląda cała wyspa. Z czasem, zaczynają pojawiać się na niej pewne cuda natury, jak np. rafa koralowa, sporo żyjątek morskich, motyle czy świecące w nocy algi. Idealnie czysta wyspa może zachęcić żółwie do składania jaj, wtedy będziemy mogli obserwować jak wykluwają się nowe pokolenia żółwi morskich.

 

Interakcje

Snurkowanie i nurkowanie

 

Snurkowanie możliwe jest po kliknięciu na boje umieszczone na wodzie. Snurkować możemy w samotności lub z innym Simem. Gdy Sim uzyska odpowiedni poziom sportowej umiejętności, możliwe będzie nurkowanie. Niestety, nurkowanie w głębinach nie wygląda tak, jak w The Sims 3 Rajska Wyspa. Tutaj interakcja sprawia, że Sim znika pod wodą. Pojawia się dodatkowa opcja robienia podwodnych zdjęć oraz łowienia ryb pod wodą. Twórcy dodali, że nurkowanie pozwala zdobyć lub odblokować rzecz, o której jeszcze mówić nie mogą. Prawdopodobnie mowa tutaj o magicznym wodoroście, który pozwala przemienić Sima w syrenę.

 

Morskie stworzenia

W oceanie znajduje się wiele stworzeń morskich, ale większość z nich widzimy jako podwodną dekorację. Są jednak stworzenia, z którymi możemy wchodzić w interakcję. Mowa tutaj o delfinach, które dwa razy dziennie pojawiają się przy bojach. Są trzy rodzaje delfinów, z którymi można wykonywać interakcje. Sim, który zaprzyjaźni się z delfinem może mu nadać imię, nakarmić rybami, poprosić o pokazanie sztuczki, czy zagrać w łapanie. Przyjacielskie delfiny można poprosić o poszukiwanie skarbów w oceanie. Niestety, nie wszystko jest jednak tak kolorowe. W oceanie archipelagu Sulani znajdują się również rekiny, które bardzo rzadko pojawiają się zamiast delfinów. Mogą one spowodować śmierć Sima, ściągając go głęboko pod wodę, przez co ginie on w wyniku utonięcia.

 

Zabawa w morzu

Póki co, archipelag Sulani będzie jedyną okolicą w The Sims 4, gdzie Simowie mogą korzystać z otaczającej ląd wody. Podczas prywatnego pokazu, twórcy zdradzili nam, że nie zamykają możliwości dodania opcji do wcześniejszych światów, ale na ten moment skupili się na tym, aby pływanie w pełni działało w The Sims 4 Wyspiarskie życie.

Dużo rozmawialiśmy o tym wcześniej. Nie zamykamy się na opcję ulepszenia istniejących światów, ani nie zamykamy się na dodanie pływania w oceanie w przyszłych światach, ale na ten moment musieliśmy skupić się na stworzeniu tej opcji w The Sims 4 Wyspiarskie życie – powiedziała SimGuruJill podczas zamkniętego pokazu.

Małe dzieci nie mogą kąpać się w głębszych strefach, ale na całej wyspie jest sporo płycizn, gdzie małe dzieci mogą swobodnie się bawić. Wejście do wody możliwe jest z dowolnego miejsca, nie z konkretnego punktu jak np. wędkowanie. Dwa nowe style pływania odblokowują się po zwiększeniu umiejętności sportowej, wysportowany Sim traci też mniej energii.

Na wodzie możemy używać takich interakcji jak:

 • Podpłyń tutaj
 • Płyń na plecach
 • Pływaj z?

Niektóre interakcje w wodzie odblokowują się przy użyciu obiektów, jak np. miejsce z delfinami czy materac.

 

Plażowe interakcje

Plaże udostępniają kilka nowych interakcji. Możliwe jest budowanie z piasku zamków i innych zmyślnych figur, takich jak gnomy ogrodowe. Simowie mogą się również opalać korzystając z ręcznika plażowego, materaca lub leżaka. Dodatkowo, w okolicy plaż (na otwartym terenie) ustawione zostały specjalne automaty, w których można zakupić przedmioty potrzebne do bezpiecznego i przyjemnego plażowania, jak np. krem z filtrem. Korzystając z dobrodziejstw plażowego życia, należy uważać na żartownisiów niszczących piaskowe arcydzieła i oblewających Simów kremem przeciwsłonecznym, wywołując przedziwne wzory na opalonej skórze.

 

Opalanie się

Opalanie działa we wszystkich sąsiedztwach i zostało rozwiązane w bardzo inteligentny sposób. W zależności od założonego ubrania, taka część skóry zostanie opalona. Dodatkowo, posiadacze dodatku The Sims 4 Cztery pory roku zauważą, że Simowie mogą się opalać wyłącznie podczas słonecznej pogody. Opalanie nie działa na wszystkich Simów. Jest to funkcja, którą należy w pewien sposób uruchomić. Simowie uzyskają opaleniznę, gdy wybierzemy odpowiednią interakcję związaną z opalaniem się na: leżaku, materacu, ręczniku plażowym lub na łodzi.

 

Rozgrywka

Potrawy i napoje

Dodatek wprowadza do gry nowe dania i napoje. Poniżej wyszczególniliśmy kilka nowości. Jest ich oczywiście więcej, poznaliśmy tylko te z pierwszego poziomu gotowania. Wiemy też, że tradycyjnym napojem tubylców jest kava (nie mylić z kawą).

 • Grillowana wieprzowina (Kalua Pork) (Wymaga ananasa)
 • Wyspiarska sałatka (Island Vegetable Feast) (Wymaga bulwy taro)
 • Grillowane owoce
 • Ryba z rożna
 • Łosoś BBQ
 • Szaszłyk z kebaba

 

Miejsce na Bara-bara

Miejscem na Bara-bara w dodatku, które zostało zaprezentowane przez twórców, jest urokliwy wodospad w sąsiedztwie będącym rezerwatem przyrody. Wodospad jest częścią krajobrazu, nie obiektem, ale posiada kilka interakcji: mycie się nago, mycie się, zabawę, przywołanie żab. Możemy obserwować żaby, które często gromadzą się w tym miejscu, a nawet je złapać. Możemy też spróbować Bara-bara z innym Simem. Taka przygoda kończy się dla Simów nastrójnikiem, który w wolnym tłumaczeniu brzmi ?Oczy dookoła nas?.

 

Tradycyjne festiwale

Sulani słynie ze swojego przywiązania do dawnych tradycji i połączenia z naturą, dlatego każdego dnia w sąsiedztwie Ohan’Ali Town odbywają się wydarzenia z różnych okazji. Przypominają one festiwale z The Sims 4 Miejskie życie, ale zamiast miejskich dekoracji, na parceli pojawiają się ogromne balony w kształcie morskich zwierząt i tropikalnych ptaków, powiewające na wietrze bannery, ogromne ogniska i stoiska z lokalnym jedzeniem.

Udało nam się zanotować takie festiwale jak:

 • Zawody rybackie
 • Biwakowanie na plaży
 • Święto wyspy

 

Transport wodny

Wraz z dodatkiem otrzymujemy dostęp do dwóch nowych pojazdów wodnych, dostępnych w kilku wersjach kolorystycznych. Żaglówka zaprojektowana z myślą o tradycyjnych, polinezyjskich łodziach, pozwala na swobodne przemieszczanie się po oceanie i łowienie ryb prosto z jej środka, w dowolnym miejscu na wodzie, a także na opalanie się. Na skuterze wodnym, Simowie mogą wykonywać ekstremalne sztuczki, jeśli posiadają odpowiedni poziom umiejętności sportowej.

 

Sposoby na śmierć

 • Sim może utonąć przez walkę z rekinem
 • Sim może spłonąć po dotknięciu gorącego kamienia
 • Sim może utonąć w skutek wciągnięcia pod wodę przez stwora przywołanego przez syrenę (śmierć bez możliwości wskrzeszania)

 

Syreny

Informacje ogólne

Syrena to nowa postać nadnaturalna dostępna w dodatku. Możliwe jest stworzenie jej za pomocą narzędzia Stwórz Sima, w zakładce okultyzm. Syreną może zostać Sim w każdym przedziale wiekowym, ale jej moce ujawnią się dopiero po osiągnięciu wieku nastoletniego. Sim może stać się syreną również w trakcie gry, w tym celu należy zakupić magiczny wodorost za 500 punktów szczęścia życiowego.

 

Stwórz Sima

 • Cztery style ogonów z różnymi kolorami
 • Możliwość dodania rekinich zębów
 • Nowe rodzaje źrenic i tęczówek
 • Możliwość dodania łusek u kobiet również na piersiach
 • Dodatkowe kolory skóry

 

Interakcje

Syreny mają dodatkowe interakcje w wodzie, jak na przykład możliwość spania pod wodą, korzystania ze słońca w wodzie. Z ciekawostek, syreni ogon pojawia się podczas kąpieli w wannie.

 

Moce i potrzeby

Wyróżniamy takie moce jak:

 • Syreni śpiew
 • Syreni pocałunek
 • Wezwanie delfina
 • Wezwanie morskiego stwora

Syreni śpiew: Syreny za pomocą swojego śpiewu mogą zwabić Sima, sprawić, że się zauroczy lub nawet utopi w oceanie. W miejscach oznaczonych łowisk syrena może zadąć w muszlę, która przywoła ławicę ryb.

Wezwanie morskiego stwora: Jeśli syrena przebywa w wodzie z Simem, którego nie lubi, może użyć na nim tej interakcji. Po chwili od kliknięcia, woda wokół Sima zaczyna wypełniać się czarnym atramentem, po czym Sim zostaje wciągnięty pod wodę. Akcja może zakończyć się śmiercią Sima. Simowie, którzy zginęli pod wodą, nie mogą zostać wskrzeszeni.

Nową potrzebą tej postaci nadnaturalnej jest nawodnienie, które zastępuje higienę. Potrzebę tą można zaspokajać pływając w oceanie, basenie, myjąc się lub po prostu wychodząc na deszcz. Potrzeba ta jest też źródłem mocy syreny i maleje, gdy używamy jej zdolności.

Dodatkowe moce odblokowują się, jeśli Sim ma cechę Dobry lub Zły.

 

Elementy kolekcjonerskie

Rośliny i uprawy

 • kokos
 • ananas
 • kolokazja jadalna
 • kava

 

Ryby i stworzenia

Twórcy poinformowali, iż wraz z nowym dodatkiem pojawi się wiele nowych rodzajów ryb i morskich stworzeń, lecz póki co nie znamy szczegółów. Zapewne więcej informacji poznamy już niedługo.

 

Praca i kariera

Ekolog – kariera ekologa polega na ogólnopojętym dbaniu o środowisko. Zadaniem zatrudnionego Sima jest sprzątanie śmieci, które zostały wyrzucone przez ocean na plażę. Dzielnica Mua Pel?am, w której znajduje się rezerwat przyrody jest miejscem głównych zadań pracownika. Oprócz pełnoprawnej kariery ekologa otrzymujemy do wyboru trzy kariery na pół etatu. Simowie obejmujący stanowiska: ratownika, rybaka i instruktora nurkowania mają więcej czasu na skorzystanie z wielu aktywności na archipelagu Sulani.

 

Inne

Stacja radiowa

W dodatku dostępna jest nowa stacja radiowa – Wyspiarskie radio (Island radio), które pełne jest różnych hitów podobnych do tych z The Sims 3 Rajska Wyspa.

 

Połączenia z dodatkami

 

Witaj w Pracy

 • Możliwość sprzedaży nowych obiektów

 

Spotkajmy się

 • Jeszcze nie wiemy, czy pojawią się nowe opcje klubowe. Prawdopodobnie tak

 

Miejskie życie

 • Brak połączeń rozgrywki

 

Psy i koty

 • Psy mogą pływać w oceanie

Cztery pory roku

 • Wprowadza do archipelagu możliwość wystąpienia tropikalnej burzy
 • Syreny mogą wywołać burzę
 • Zachmurzone niebo wyłącza opalanie się

Zostań gwiazdą

 • Jeszcze nie wiemy, czy jakaś interakcja wpływa na sławę

 

Zareaguj na nowinkę!
+1
2
+1
1
+1
0
+1
0
+1
2
+1
5

49 KOMENTARZE

 1. Jestem mega pozytywnie zaskoczona… ogólnie… ale Syreny! :O
  Szok… topienie simów… i oh haha a ciekawa byłam tego szczegółu, ogon w wannie! Jej! Zapowiada się fajniutki i bardzo udany dodatek <3

 2. Ahh nie mogę się doczekać, brzmi super!
  A jeszcze że w końcu jakieś dodatkowe postacie nadnaturalne, teraz syrena, i pod koniec roku Realm of Magic?? Love this for me! (zgaduję, że Realm of Magic to będą jakieś wróżki, nimfy, magowie, etc., bo brzmi to bardziej na coś typu fantasy/fairytail, a nie horror fantasy, jak czarownice czy wilkołaki. ale może miło się zaskoczę! zawsze to coś)

  Takie pytanie…. jeśli kupuje się przedpremierowo, to można zainstalować od razu, czy dopiero w dniu wyjścia dodatku?

 3. Hmm, skoro Strangeville było nawiązaniem do tego tego serialu, to możliwe że „Świat Magii” będzie bardziej w stylu Harrego Pottera, ale to dopiero się dowiemy, nie na koniec roku, ale na koniec wakacji, wrzesień/październik 😀
  I cieszy mnie to, że tak dopracowali syreny, miło by było zaktualizować kosmitów, ale oni ponoć nie wracają do poprzednich dodatków, chociaż, niby są plany, by wody w innych otoczeniach przystosować do pływania hmm.

 4. Wole tego nie czytać , first luków też nie będę oglądać bo mam zamiar kupić i sama wszystko poodkrywać….wole niespodzianki…..co za frajda z wszystko wiedzenia….czekam na dodatek….na empiku 119,99 zł czyli taniej niż na origin 🙂

 5. O i takie zestawienie mnie się podoba 🙂
  Jedna uwaga – nie syrenia, tylko syrena 😉
  „Oznacza to, że ludzka forma wcale nie musi wyglądać tak samo, jak syrenia” 😉

 6. Jak cena wzrosła? Jak nadal będzie 140zł na origin, a 120zł w stacjonarnych sklepach?
  Ta dziwna cena, to było do wersji na konsole, ale gry konsolowe zawsze są droższe.
  Wolałbym, by pływanie było osobną umiejętnością, też by budowały tężyznę fizyczną jak choćby wewnętrzna harmonia. No ale, też mnie ciekawi, czy dojdzie jakaś umiejętność!

 7. No wszystko świetnie brzmi, szkoda że dopiero 5 lat po premierze gra nabiera koloru.
  Szkoda tylko, że opalać się można będzie tylko w nowym świecie. No, ale może powstanie na to mod..
  Martwi mnie też trochę ta podróż wodnymi środkami transportu. Jak przypuszczam, sim poprostu będzie się teleportował z plaży na łódkę na wodzie i z łódki na brzeg. No w sumie jak w trójce, podobnie. Ja wiem, że to tylko ja o to się czepiam ..
  Dziwne też że nie dodali opcji utopienia się w oceanie.

 8. WOOOOOOOOOOOOW wygląda to niesamowicie już nie mogę się doczekać premiery. Widziałem first look tego dodatku i wygląda super, nawet ubrania, które początkowo myślałem, że będą brzydsze i nie w moim stylu okazały się bardzo ładne a nowe meble są cudne ???

 9. Dżizas, na Originie (co prawda w przedsprzedaży, ale jednak…) to kosztuje 140 złotych… Ale no cóż, bywa, przynajmniej wygląda na naprawdę spoko i dopracowany dodatek 🙂

 10. Dlatego lepiej kupić w stacjonarnym, to zawsze dwie dyszki mniej, i od razu to lepiej wygląda cenowo 😀
  Mnie zastanawia… czy będą wodorosty? Bo co ta Syrena ma jesc? No ryby, ciekawe czy może na surowo, ale jak będzie Dzieckiem Oceanu, to jaka alternatywa dla wodnego wege… hmm

 11. Wszystko pięknie się prezentuje, ale z pewnością jakieś błędy się pojawią.
  Ciszy mnie to, że trochę rozbudowali ten dodatek, choć pewnie powstaną akcesoria w których dodadzą coś co ucięli.
  Mimo wszystko jestem nastawiona pozytywnie. Cena… jak każdego dodatku spora, ale fan i tak kupi.
  Liczę, że syreny będą całkowitą nowością (niezbliżone do modów).

 12. O mój Boże, zwracam cały honor i przepraszam za nazywanie cukierkowymi, topienie, wywoływanie burz, a już ten ogon w wannie to aaaaach, cudowne, ogólnie dodatek zapowiada się coraz lepiej i , ponownie, propsy za ekologiczne sprzątanie plaży

 13. Dlaczego na tej stronie nadal nie pojawiła się informacja o aktualizacji związanej z LGBT i Pride Month?
  „Players will be able to access exclusive It Gets Better and Pride in-game clothing as well as a variety of Pride items, including a gender neutral bathroom door.”
  Chociaż się z tym nie zgadzam, a nawet mnie to smuci, to rozumiem, że ktoś tu może mieć inne poglądy. Jednak jesteście stroną zajmującą się simsami, to istnieje, warto o tym wspomnieć. Wygląda to jakbyście ignorowali istnienie czegoś, co jest „niewygodne”.

 14. A może po prostu, napiszą o tym jak wyjdzie ta aktualizacja? Nie ma co dramatyzować… I nie zgadzam się z czym? I smuci co? Z neutralnymi drzwiami do toalety? 😀 Hahaha Śmieszny Gość z ciebie.

 15. Gość co jak co ale akurat dotka nie ma raczej problemu z tematyką LGBT, więc nie kręć afery. Jak przyjdzie czas to o tym napiszą.

 16. @Inesz Nie dramatyzuję, pytam po prostu o powód. O aktualizacjach informuje się wcześniej, tym bardziej że w tym poście są już jakieś informacje o aktualizacji. Co do Twoich pytań – nie zgadzam się i smuci mnie nietolerancja. Napisano o wszystkim co było na E3, oprócz tego jednego tematu, stąd moje wnioski. Może błędne, może nie, może ktoś coś przeoczył. Stąd pytanie. Nie chciałam nikogo atakować, wesoły Ineszu. 😛

 17. A z karierą ekologa to też tak będzie że mamy do wyboru praca w domu czy w firmie czy będzie takie Ala interaktywna ale bez żadnego biura tylko podróżujemy?

 18. Trytony mają dwa ogony zamiast dwóch nóg, to inna rasa niż Syreny(Syrena i Syren)
  Ale ogólnie wszyscy należą do Morskiego Ludu 🙂

 19. Zapewne podobnie jak w trójce, trzymaj ją z dala od oceanu, to jej ogon odpadnie haha 😀 Ewentualnie może będą jakieś wodorosty na odmianę hmm… no w każdym bądź razie, powinna być taka możliwość, jak się kimś stajesz, to powinno się móc tym kimś „od-stać” 🙂

 20. @Esmeralda fajnie by było 🙂
  Oby działało to lepiej niż przemiana Wampira w normalnego Sima.. bo mojej Simce np. cechy jakby zostały z wampirzego życia. Nie mogła jeść Simowego jedzenia

 21. Ja bym się cieszyła gdyby simowie mogli wyjechać tam na wakacje, tak jak do Granitowych Kaskad. Świetne otoczenie, więc myślę, że to byłoby dobre gdyby mogli tam zarówno mieszkać jak i wyjechać na urlop 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Oglądaj SimStories