Drugie urodziny The Sims Mobile! Jak kolejny rok wpłynął na grę?

To już drugie urodziny The Sims Mobile! Dokładnie dzisiaj, minęły dwa lata od kiedy gra oficjalnie zawitała na naszych urządzeniach. Kolejny rok możemy łatwo podsumować jednym słowem – zmiany. Owszem, było ich wiele.

W kwietniu zeszłego roku udostępniono informację o tym, że grę przejmie Australijski oddział EA, Firemonkeys. Tak też się stało. Przedstawiono nam nowych SimGuru oraz zapowiedziano pierwszą rozwojową aktualizację. Warto wspomnieć o tym, że nowy zespół prężnie działa na Twitterze i chętnie wysłuchuje próśb graczy. Wiele z nich możemy już teraz zobaczyć w grze.

 

Tryb budowania

Tryb budowania jest systematycznie aktualizowany o nowe funkcje. Wstępnie otrzymaliśmy podział na kategorie w schowku, co znacząco ułatwiło wyszukiwanie potrzebnych obiektów. Zyskaliśmy również opcję zmiany rzutu kamery, wyłączenie siatki pozwalające na robienie screenów w lepszej jakości, a od niedawna odświeżony wygląd trybu, który po ukryciu zajmuje mniej miejsca na ekranie. Zaktualizowano też tekstury drzwi i okien, przez co szklane elementy są przezroczyste.

Nowe otoczenie

Miejsce na mapie, nazwane ?Dom?, które zawierało wyłącznie jedną parcelę domową, zostało przemianowane na ?Wzgórza Neptuna?. Od teraz jest to pełnoprawne otoczenie, zawierające cztery parcele o powierzchni 30×30 pól i jedną 30×50 pól. Umożliwia to rozłożenie swojej wielopokoleniowej rodziny, stworzenie zupełnie różniącego się od siebie sąsiedztwa lub budowę ciekawych parcel publicznych.

Tryb dnia i nocy oraz oświetlenie

W grze po długim czasie oczekiwania pojawił się tryb dnia i nocy. Chwilowo działa wyłącznie na udoskonalanych w dalszym ciągu przez twórców Wzgórzach Neptuna, ale wkrótce z pewnością zostanie udostępniony w pozostałych miejscach. Włączony tryb działa na podstawie ustawionego na urządzeniu czasu, dlatego możemy obserwować na bieżąco cały przebieg dnia. Możliwe jest również zablokowanie trybu na dniu lub nocy. Wraz z jego wprowadzeniem, całkowicie zmieniło się działanie oświetlenia. Od teraz lampy rzucają różne światło i tworzą cienie.

Nowa zawartość

To był bardzo dobry rok pod względem nowej zawartości. Otrzymaliśmy trzy nowe kariery – tajnego agenta, chirurga oraz modela. Dzięki wprowadzeniu turnieju prawdziwych przysmaków i listy życzeń Wumples mieliśmy okazję odebrać sporą ilość ciekawych obiektów, które mogą wypełnić nasze domy.

Turniej prawdziwych przysmaków

Wprowadzenie turnieju prawdziwych przysmaków, jako nowy typ czasowego wydarzenia było świetnym pomysłem. To miła odmiana, która zastąpiła monotonne wykonywanie zadań w dobrze znanych nam miejscach w mieście. Wiele nowych animacji, pojedynki na pieczenie ciast, które nie zawsze kończyły się powodzeniem oraz irytujący przeciwnicy. Niestety, twórcy uznali, że tak dobre wydarzenie nie może pojawić się raz, ani dwa – a już ponad jedenaście razy. Możemy tylko liczyć na to, że wkrótce pojawią się nowe typy wydarzeń, które będą pojawiać się naprzemiennie, aby nie znudzić graczy.

Lista życzeń Wumples

Wumples już chyba na dobre zadomowiła się w mieście naszych Simów. Co jakiś czas przychodzi do nas, prosząc o wykonanie jej listy życzeń w zamian za nagrody. Obiekty oferowane przez tę ikoniczną postać nie zawsze trafiają w gust graczy, ale czasem można trafić na naprawdę ciekawe przedmioty. Zadania przeważnie nie stanowią trudności i są podzielone na jednodniowe rozdziały.

Szata graficzna

W pewnym momencie wprowadzono szatę graficzną, którą od dłuższego czasu mogliśmy widzieć w The Sims 4. Zmieniony został ekran ładowania, wyświetlanie niespodziewanych wyborów oraz wszystkie przyszłe grafiki promocyjne.

Drobne poprawki

Oprócz większych zmian, pojawiły się drobne poprawki, które mogą ułatwić rozgrywkę nowym graczom i tym z dłuższym stażem. Między innymi ulepszono listę zadań LamaKuriera. Teraz zawsze zaczyna się od różnej długości wydarzeń, dlatego możemy zacząć je wykonywać przed przyjazdem Emily i zaliczyć zadanie, kiedy już się pojawi, oszczędzając sporą ilość czasu. Wprowadzono również misję ?Wyścig o współlokatora?, która pozwala nowym graczom bezpłatnie odblokować miejsce na trzeciego, grywalnego Sima. Poza tym, na stałe dodano misje odblokowujące nowe kariery, co pozwala uzupełnić kolekcję historii osobom, które dopiero rozpoczynają przygodę z grą.

 

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Autor nowinki

Podsumowanie

Opublikowano

reklama

Powiązane nowinki