Podsumowanie serii The Sims w 2022 roku. Co się wydarzyło w świecie gry?

Simowie świętujący Sylwestra w The Sims 4.

Rok 2022 za nami, a to oznacza, że nadszedł czas na podsumowanie roku! Z tej okazji postanowiliśmy przygotować jak co roku simowe podsumowanie minionych dwunastu miesięcy. Co ciekawego wydarzyło się w uniwersum gry The Sims? Jakie pojawiły się nowe rozszerzenia oraz co zapowiedzieli twórcy? To wszystko znajdziecie w tym wyjątkowym artykule. Gotowi na małą podróż w czasie? Lecimy!

Na początek rozpoczniemy od garści statystyk. W minionym roku otrzymaliśmy jeden dodatek, dwa pakiety rozgrywki oraz aż 8 kolekcji. Co ciekawe był to pierwszy rok w historii gry gdy nie otrzymaliśmy żadnych pakietów akcesoriów. Sama gra podstawowa stała się natomiast darmowa, a zaktualizowano ją aż 16 razy.

Karnawałowy styczeń w The Sims 4

Simowie z kolekcji The Sims 4 Karnawałowa moda.

Rok 2022 rozpoczęliśmy od razu sporą dawką ważnych informacji, ponieważ twórcy gry podzielili się z nami rozpiską na nowy, simowy sezon. To właśnie wtedy dowiedzieliśmy się, że pierwszym, dużym rozszerzeniem w tym roku do gry będzie ślubny pakiet rozgrywki. Oprócz tego w styczniu otrzymaliśmy kolekcję Karnawałowa moda oraz aktualizację, która jedynie poprawiła występujące w grze błędy oraz dodała do gry nową, karnawałową stację radiową.

Ślubny luty

Drugi miesiąc roku minął nam iście romantycznie. To dzięki premierze jedenastego pakietu rozgrywki do gry, czyli The Sims 4 Ślubne historie. Jego premiera odbyła się 23 lutego i odbiła się szerokim echem w środowisku gamerskim. Wszystko przez opóźnienie jego premiery, zamieszanie z wydaniem gry na terenie Rosji oraz sporymi błędami, z którymi został wydany pakiet. Doprowadziło to do sporej krytyki w stronę wydawcy oraz wielu dyskusji na forach i łamach portali społecznościowych.

Oprócz nowego rozszerzenia w grze pojawiła się również sporych rozmiarów ekspresowa dostawa oraz kolejna, darmowa aktualizacja. Tym razem dodawała ona m.in. możliwość ustawienia relacji „narzeczony/a” w Stwórz Sima oraz nowy typ parceli – „lokal weselny„. Jak zwykle łatka poprawiała również kilka występujących w grze błędów.

Początek wiosny z przytupem

W marcu również doczekaliśmy się kilku ciekawych zapowiedzi oraz wydarzeń. Na samym początku miesiąca Electronic Arts poinformowało o wstrzymaniu sprzedaży gry na terenie Rosji oraz Białorusi co miało związek z trwającą wojną w Ukrainie. Następnie otrzymaliśmy ekspresową dostawę, która dodała do gry kilka nowych tatuaży stworzonych przez graczy. W międzyczasie twórcy zajmowali się również naprawianiem błędów, które pojawiały się w pakiecie Ślubne historie.

The Sims 4 Wnętrza z przepychem

Największe nowości pojawiły się jedna w drugiej połowie miesiąca. Pierwszą z nich był nowy pakiet kolekcji – Wnętrza z przepychem, które na naszych komputerach zadebiutowały 21 marca. Drugą ogromną nowością w grze był system historii sąsiedzkich, który pojawił się wraz z pierwszą marcową aktualizacją gry. Druga łatka pojawiła się natomiast pod koniec miesiąca i naprawiała masę błędów, które pojawiły się w ślubnym pakiecie.

Kwietniowa susza w świecie The Sims

Ekspresowa dostawa, kwiecień 2022.
Jedna z kwietniowych ekspresowych dostaw.

Kwiecień był pierwszym miesiącem w świecie gry gdy nie otrzymaliśmy żadnego nowego rozszerzenia. Głównie poznawaliśmy nowe informacje na temat gry oraz aktualizacje i dwie ekspresowe dostawy. Otrzymaliśmy w nich Simorośle, nowe potrawy oraz rośliny. Warto wspomnieć, że twórcy zapowiedzieli wtedy, że The Sims 4 czeka jeszcze kilka lat rozwoju, a prace nad kontynuacją gry już trwają.

Zagadkowy maj

Po kiepskim kwietniu przybył naprawdę interesujący maj, a to dzięki sporym zapowiedziom i informacjom na temat nadchodzących nowości. Miesiąc rozpoczęliśmy od razu od zapowiedzi kolejnego, tym razem nieco mroczniejszego sezonu. To właśnie wtedy pojawiły się pierwsze pogłoski, że nowe rozszerzenie może dodać do gry wyczekiwane wilkołaki. Oprócz tego doszło do wycieku informacji na temat kolekcji Księżycowa moda oraz Mali obozowicze, które finalnie ukazały się 26 maja.

The Sims 4
Simowy sezon nowości – maj/czerwiec 2022.

W maju pojawiła się również oczywiście darmowa aktualizacja gry, która przede wszystkim dodała możliwość nadawania zaimków naszym Simom. Opcja niestety ciągle nie jest dostępna w polskiej wersji językowej. Oprócz nowej łatki w grze otrzymaliśmy także ekspresową dostawę, która dodała m.in. krzesło, stolik i lampkę, a także zmieniła wygląd kultowej rodziny Ćwir. Miesiąc zakończył się sporą dawką wskazówek, podpowiedzi i wycieków dotyczących nadchodzącego pakietu rozgrywki.

Wilczy czerwiec

Doczekaliśmy się! Szósty miesiąc roku rozpoczęliśmy od ogłoszenia, na które wielu Simomaniaków czekało. Twórcy oficjalnie zapowiedzieli dwunasty pakiet rozgrywki – The Sims 4 Wilkołaki, który ukazał się 16 czerwca. A to oczywiście nie wszystko, co wydarzyło się w maju, bo nawet nie zdążyliśmy oswoić się z informacjami na temat wilkołaków w Simsach, a już pojawił się pierwszy wyciek nadchodzącego, szkolnego dodatku. Na samą oficjalną zapowiedź na szczęście nie musieliśmy długo czekać, bo ta pojawiła się pod koniec miesiąca wraz z nowym sezonem nowości – „Rise & Shine„.

Czerwiec obfitował też w wiele darmowych nowości. W sumie otrzymaliśmy aż dwie ekspresowe dostawy oraz jedną dużą aktualizację. Dzięki nim możemy za darmo pogrywać z fazami księżyca, naturalnych rozmiarów teleskopem, nową śmiercią czy nowymi obiektami i scenariuszami.

Początek wakacji? Nie w The Sims 4!

Pierwszy miesiąc wakacji rozpoczęliśmy nieco na opak, bo ze szkolnymi przygodami w The Sims 4. To dzięki wspomnianej już zapowiedzi dodatku Licealne lata oraz jego premiery, która odbyła się 28 lipca. Cały miesiąc upłynął więc głównie na poznawaniu nowych szczegółów dotyczących rozszerzenia oraz wyczekiwania na jego premierę. Oprócz tego w grze pojawiła się darmowa aktualizacja (jedna z największych w historii), która dodała do gry orientacje seksualne, zakrzywione ściany oraz system pragnień i obaw. Niestety łatka spowodowała również specyficzny błąd w grze, który powodował automatyczne starzenie się Simów po ponownym załadowaniu gry. Miesiąc zakończyliśmy kolejnym w minionym roku wyciekiem. Tym razem przedwcześnie na jaw wyszedł temat, tytuł oraz grafiki promocyjne kolekcji Mali modnisie.

Sierpniowa nuda

Sierpień to kolejny miesiąc po kwietniu, który nie obfitował w zbyt wiele nowości w świecie gry. Można nawet powiedzieć, że praktycznie nic ciekawego się nie wydarzyło. Jedynym ważnym momentem było wydanie aktualizacji, która naprawiała wspomniany błąd wywołujący przedwczesne starzenie się Simów oraz dziwne relacje występujące między nimi.

(Nie)spokojny wrzesień

Pierwszą połowę września można określić kontynuacją tego co działo się w sierpniu, czyli dalszej suszy w kwestii simowych newsów. Zwrot akcji nastąpił jednak w drugiej połowie miesiąca kiedy ogłoszono, że gra podstawowa The Sims 4 stanie się darmowa, a przed nami simowe wydarzenie, na którym zostaną ogłoszone plany dotyczące przyszłości gry. Wtedy również pojawiły się pierwsze informacje na temat kolejnej części serii, która wówczas była określana jako Project Sunrise.

Październikowy zalew newsowy

Zapowiedź The Sims 5
Transmisja „Behind The Sims Summit”.

Dziesiąty miesiąc bez wątpienia możemy nazwać tym najbardziej intensywnym w minionym roku. To wszystko za sprawą transmisji „Behind The Sims Summit” podczas której ogłoszono plany dotyczące przyszłości gry oraz to, co w najbliższym czasie pojawi się w grze. Wśród najważniejszych informacji dowiedzieliśmy się, że:

Nowa grupa wiekowa, która pojawi się na początku 2023 roku w The Sims 4.

Oprócz tego w październiku otrzymaliśmy również aktualizację, która dodała cechę „Wierny”, kilka nowych tatuaży oraz kilka nowych obiektów. Electronic Arts poinformowało także o zakończeniu wsparacia aplikacji Origin na urządzenia PC i przejściu na EA App wraz z początkiem 2023 roku. Pamiętajcie więc, że nadszedł już czas, aby ją zainstalować!

Listopad a The Sims

Listopad w porównaniu do października przyniósł nam zdecydowanie mniej newsów i nowości, ale to nie znaczy, że było nudno. W tym miesiącu otrzymaliśmy jedną aktualizację, która w głównej mierze poprawiała błędy oraz dwie ekspresowe dostawy. Pierwsza z nich dodawała do gry plakat inspirowany grą It Takes Two, natomiast druga wzbogaciła grę o nowe tatuaże, fryzury, ubrania inspirowane grą Mass Effect czy nowe typy wąsów.

Simowie i obiekty z kolekcji The Sims 4 Pastelowy czar.
The Sims 4 Pastelowy czar Kolekcja.

Przedostatni miesiąc roku zafundował nam również kolejne dwie nowe kolekcje: Codzienny nieład oraz Pastelowy Czar, które ukazały się 10 listopada. Oprócz tego zobaczyć mogliśmy pierwsze zdjęcia otoczenia oraz nowości z The Sims 5. Miesiąc zakończyliśmy informacją o zakończeniu wsparcia edycji tradycyjnej The Sims 4 przez twórców.

Grudniowe podsumowania

Ostatni miesiąc możemy zaliczyć do tych niewątpliwie mniej udanych w minionym roku w świecie gry The Sims. To za sprawą małej ilości nowości i informacji płynących od twórców. W tym miesiącu otrzymaliśmy jedynie jedną ekspresową dostawę oraz świąteczną promocję na tytuły z serii, która potrwa do 10 stycznia. Oprócz tego twórcy jak co roku postanowili podzielić się z nami kilkoma simowym statystykami z ostatnich 12 miesięcy. Oto one:

  • W The Sims 4 spędziliśmy ponad 1.4 miliarda godzin
  • W ciągu ostatniego roku stworzyliśmy 436,5 miliona Simów
  • Nasi Simowie najczęściej umierali ze starości, złości oraz się topili (czyżby słynna drabinka? 😉 )
  • W sumie doszło do 21,7 miliona zgonów
  • Nasi Simowie aż 289 milionów razy wykonali ze sobą interakcję bara-bara
  • Najpopularniejszymi cechami były: romantyk, wesoły i kreatywny
  • W galerii zamieściliśmy 11.5 miliona, a pobraliśmy z niej 209 milionów dzieł

Co sądzicie na temat minionego roku w serii The Sims? Uważacie go za udany? Koniecznie podzielcie się z nami Waszą opinią w komentarzach! 😉

The Sims - podsumowanie 2021 roku.

DrOdzy czytelnicy,

Z okazji nowego roku chcielibyśmy życzyć Wam wszystkiego simowego! Dużo zdrowia, uśmiechu, pogody ducha, wielu kreatywnie spędzonych godzin w świecie The Sims i samych rozszerzeń, które zaspokoją Wasze oczekiwania. Liczymy, że kolejny rok będzie tak samo (albo nawet bardziej) owocny od ubiegłego. Mamy nadzieję, że te kolejne 365 dni spędzicie razem z nami w radosnej atmosferze. Szczęśliwego nowego roku!

– redakcja DOTsim
Karol, Marcin, Radek, Oskar
Zareaguj na nowinkę!
+1
7
+1
5
+1
0
+1
1
+1
13
+1
4

3 KOMENTARZE

  1. Ostatnie 2 lata nie były najlepsze dla serii, wyszło mniej dużych dodatków, więcej kitów. Pandemia bardzo spowolniła rozwój serii. W 2022 się już uspokoiło, więc mogli wrócić do normalnej pracy, dlatego oczekuję tychże efektów w nowym, 2023 roku. Już w październiku ogłoszono 2 dodatki, co daje nadzieję. Dużo fanów oczekuje więcej ROZGRYWKI RODZINNEJ. I dlatego też tego życzę sobie, ale i Wam w nowym roku, prócz spełnienia najskrytszych marzeń! 🙂 <3

  2. Czekam jedynie na aktualizacje z nową grupą wiekową i mam nadzieję, że do połowy stycznia dostaniemy o niej informacje. Oby wyszła jeszcze przed lutym!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Oglądaj SimStories