Aktualizacja The Sims Mobile: czerwiec 2021. Ulepszony Festiwal Simów, baseny i wiele więcej

Materiał powstał dzięki programowi EA Game Changers

Czerwcowa aktualizacja The Sims Mobile jest tuż za rogiem. Co nowego? Na pierwszy rzut oka, wydaje się, że nic wielkiego. Uważni gracze, zauważą jednak całkiem sporo drobnych, ale znaczących zmian.

⏰ Termin aktualizacji: 14 czerwca, godz. 23:30

Najważniejsze poprawki

 • Naprawiono błędy występujące podczas Turnieju Prawdziwych Przysmaków.
 • Zadania codzienne związane z Turniejem Prawdziwych Przysmaków, nie będą się pokazywać, jeśli wydarzenie zostało zakończone.
 • Zadanie sezonowe „Ukończ rozdział dowolnej historii o hobby”, działa teraz z historią o hobby – pisanie, “Opowieści dziwnej treści”.
 • Zadanie sezonowe „Zdobądź 'x’ żetonów recyklingu”, nie będzie się wyświetlać, jeśli Ekowarsztat jest w pełni ulepszony.
 • Chodnik na parceli Emerald Drive 324 ma teraz trawnik pod latarnią.

Pełna lista poprawek jest dostępna na oficjalnej stronie The Sims Mobile. Znajdziecie tam spis wszystkich naprawionych obiektów.

Przegląd aktualizacji

Ulepszony Festiwal Simów

Festiwal Simów, oprócz poprawek najczęstszych błędów, otrzyma całkiem sporą aktualizację. Jedną z ważniejszych rzeczy, o których warto wspomnieć, jest ulepszony karnet. Kolejny sezon Festiwalu będzie znacznie korzystniejszy dla graczy pod względem nagród. Mowa tutaj nie tylko o osobach, które zdecydują się na zakup Przepustki Festiwalowej, ale również tych, które będą chciały się bawić bez wkładu pieniężnego w grę.

Obok Przepustki Festiwalowej, znanej z pierwszego sezonu, pojawi się Przepustka Festiwalowa Plus. Jej jedyną przewagą nad zwykłą Przepustką Festiwalową, będzie fakt, że gracze, którzy ją zakupią, otrzymają automatyczny przeskok o piętnaście poziomów karnetu. Możliwe będzie także ręczne przeskakiwanie poziomów karnetu, za pomocą zakupu jednej z opcji: przeskoczenie jednego, pięciu lub dziesięciu poziomów. Za takie udogodnienie będzie trzeba oczywiście zapłacić. Obie przepustki dodadzą również 1500 kuponów na nagrody do nowej funkcji, jaką będzie Skarbonka Lamy.

Dzięki Skarbonce Lamy, gracze, którzy zdobyli wszystkie poziomy karnetu przed końcem sezonu, będą mogli zacząć zbierać kupony na kolejny sezon. Pozwala ona na uzbieranie maksymalnie 6000 kuponów na nagrody. Wszystkie zebrane kupony zostaną uwzględnione w postępie gracza, wraz ze startem kolejnego sezonu.

Minimalną zmianę przejdzie również zakładka z zadaniami codziennymi. Zadania polegające na kupowaniu przedmiotów konkretnej kategorii powinny pojawiać się zdecydowanie rzadziej. Ponadto, wszystkie zadania dodatkowe będą zawierać nagrodę w postaci Żetonów Lamy.

Baseny? No, prawie

Jedną z najbardziej wyczekiwanych przez graczy funkcji, jest możliwość budowania basenów. Społeczność jest zdesperowana do tego stopnia, że stara się odtworzyć wygląd zbiorników wodnych, wykorzystując różne przedmioty z trybu budowania. Twórcom bardzo spodobał się ten pomysł, bo w aktualizacji otrzymamy nowy obiekt, dywan do basenu „Poddaj się nurtowi!”.

Dywan będzie zawierać sześć wzorów, które można ze sobą dowolnie łączyć. Niestety takie rozwiązanie nie da nam żadnych nowych opcji rozgrywki, ale nie jest wykluczone, że pełnoprawne baseny pojawią się w przyszłości.

Aktualizacja: Ze względu na głośny odzew społeczności, cena dywanu zostanie zmieniona z 80 SimCash na 750 Simoleonów. Wszystkie wzory będą odblokowane za darmo.

Wykopaliska Smallfrya na mapie

Gracze, którzy regularnie biorą udział w Poszukiwaniach Skarbów, wiedzą, że najlepsze łupy można znaleźć w Wykopaliskach Smallfrya. Dotychczas, aby to zrobić, należało udać się w miejsce ekspedycji i rozpocząć wydarzenie. Było to trochę kłopotliwe, szczególnie dla nowych graczy. Wraz z aktualizacją, zasady gry zostaną nieco zmienione.

Aby zyskać dostęp do Wykopalisk Smallfrya, nadal będzie trzeba odblokować początkowe miejsce ekspedycji, poprzez wykonanie pierwszego zadania w zakładce misji. Po ukończeniu tego kroku, na mapie skarbów pokaże się nowa ikonka – twarz Smallfrya. Przy jej użyciu, gracze będą mieli pełen dostęp do wykopalisk, bez potrzeby rozpoczynania wydarzenia.

Zmiany w widoku sąsiedztwa

Widok sąsiedztwa również zyska parę małych ulepszeń. Jedną z ważniejszych zmian będzie wprowadzenie informacji o wymiarach parcel. Pojawi się ona w okienku z nazwą parceli. Znacznie ułatwi to korzystanie z wprowadzonego w poprzedniej aktualizacji katalogu domów, pozwalając na szybkie sprawdzenie, czy wybrany szablon pasuje wielkością do danej działki.

Gracze, którzy do tej pory nie zdecydowali się na zakup parceli Ekozakątek, będą mogli dogłębnie się jej przyjrzeć. Dotychczasowa galeria zdjęć działki zostanie zastąpiona pełnoprawnym podglądem, znanym z katalogu domów.

Nowe szablony domów

Nowa aktualizacja to także nowe szablony domów. Pierwszy z nich, „Standardowe umeblowane wnętrze” będzie kosztować 25000 Simoleonów i 16 Żetonów Lamy. Wygląd domu nie zachwyca, ale jego zakup jest niezwykle opłacalny. Razem z nim otrzymamy wyjątkową roślinę – Mawdreya, który był częścią dość drogiego pakietu jubileuszowego z okazji dwudziestych urodzin serii. Mawdrey oprócz kilku ciekawych interakcji, daje aż 100 punktów imprezowych.

Kolejnym szablonem domu będzie „Ekozakątek”. Ze względu na to, że pochodzi z płatnej parceli, jest wyceniony na 18,99 zł. Zdecydowanie bardziej opłaca się zakup związanej z nim działki.

Nowe niespodziewane wybory

Pula niespodziewanych wyborów zostanie rozszerzona o siedem nowych scenariuszy. Wszystkie będą pozwalać na zakup rzadkich obiektów, wśród których można znaleźć strój niedźwiedzia, łóżko piętrowe, pamiątkę odblokowującą karierę modela i wiele więcej.

Nowi NPC

Stali gracze doskonale wiedzą, że Wzgórza Neptuna są ulubioną miejscówką nieśmiertelnych seniorów. Dopóki nie otrzymamy opcji śmierci lub przynajmniej ręcznego usunięcia tych Simów, nic się w tym temacie nie zmieni. Można jednak trochę uregulować sytuację, dodając nowych przechodniów.

To właśnie zrobili twórcy gry, dodali nowych NPC, a dokładniej siebie – pracowników studia Firemonkeys. Podczas rozgrywki będzie można spotkać kilka znanych twarzy, takich jak SimGuruBerty, czy SimGuruAlana. Są to zwykli Simowie, więc wszystkie interakcje będą z nimi dostępne.

Nowe projekty w Ekowarsztacie

Nadchodzące wydarzenia

Zareaguj na nowinkę!
+1
1
+1
0
+1
1
+1
1
+1
1
+1
1

13 KOMENTARZE

 1. Przestańcie pokazywać tego free2playskiego crapa.
  Tylko prawdziwi NOOBY mogą grać w tą grę skoro nie stać
  ich na porządne gry.

  • Otóż stać mnie na porządną grę a w mobile i tak gram bo lubię wyzwania i misje, trzeba się trochę namęczyć żeby coś zdobyć a ja lubię takie gry. Więc jak widać jestem noobem według Ciebie 🙂 Serio, brak mi słów, tak trudno omijać te wpisy z TSM skoro tak bardzo nie lubisz tej gry? Ospapiru się produkuje, stara tworzyć artykuły i zbierać informacje a Ty obrażasz ludzi, którzy grają w tę grę. Jak widzisz artykuły o TSM to nich nie włączaj – proste.

 2. Wyszlo mnostwo nowinek, czemu zagraniczne strony potrafia dawac duzo rzerelnych informacji a wy rzekomo najwieksza strona w Polsce nie dodaliscie nic od 24 godzin do the sims 4 pomimo ze co chwile slyszymy cos nowego o dodatku do the sims 4

  • DOTsim tworzą pasjonaci The Sims, którzy oprócz tej strony mają inne zobowiązania tj. praca, szkoła, studia itd. Staramy się robić wszystko, żebyście dostawali jak najszybciej sporą dozę nowinek ze świata gry, ale nie zawsze jest to możliwe i musicie nam to wybaczyć. Dziś na stronie wyląduje obszerny spis informacji nt. rozszerzenia wprost od twórców. Zachęcam do przeczytania jak się pojawi. 🙂

  • Dużo nowinek to jedno, ale czy ilość równa jest jakości? My stworzyliśmy jedną, pełną listę ciekawostek z dodatku, nie rozbijamy ich na osobne wpisy. Nie mówmy też, że DOTsim jest rzekomo największą stroną w Polsce – jest nią, to fakt, bez rzekomo. 😉 Bez takich prztyczków proszę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Oglądaj SimStories