EA odświeża pakiet, a my stronę. Kolekcje za monety, zaimki, ranking i Wiejska Sielanka

Electronic Arts pokazało, że warto odświeżać coś, co zostało stworzone dawno temu. Pakiet The Sims 4 Dzień w Spa po odświeżeniu rozkwitł na nowo, skradając serca fanów. Uznaliśmy, że to idealny moment na prowadzenie naszego odświeżenia strony, nad którym pracowaliśmy w pocie czoła od bardzo dawna.

Poznaj Kolekcje. Zbierz je wszystkie!

Radek zdziałał cuda z kodem strony przy wsparciu całej redakcji. Z przyjemnością mogę ogłosić, że od dzisiaj macie możliwość wydawania Waszych ciężko zarobionych monet.

Będąc aktywnym na stronie możecie pozyskiwać DOTcoiny, specjalne żetony za aktywność. Od teraz możecie zakupić elementy różnych kolekcji i postarać się zebrać je wszystkie. Kolekcjonując część, wielkość lub całość kolekcji na Wasz profil trafi odpowiednia odznaka. Zwiększyliśmy też wartość monet otrzymywanych za komentarze i posty na forum, dodaliśmy też monety za odwiedzanie poszczególnych nowinek. Monety otrzymacie również za oglądanie filmów z kanału GlossyGem umieszczonych we wpisach (publikowanych od dziś).

Na start mamy dla Was dwie kolekcje: Pustkostworki i Simiki. W każdej Kolekcji znajdują się elementy pospolite, wyjątkowe i rzadkie. Każdy element do zebrania ma swój własny opis oraz kolor dostępności. Opisy i ikonki stają się wyraźne dopiero po zakupie elementu.

W przyszłości planujemy dodawać kolejne Kolekcje w bieżących aktualizacjach strony oraz na specjalne okazje. Pracujemy też nad specjalną, legendarną kolekcją dla prawdziwych weteranów DOTsim, którzy na swoim koncie mają już tysiące monet.

Kolekcje znajdziesz najeżdżając na zakładkę SPOŁECZNOŚĆ u góry menu.

Ranking społeczności

To nie koniec nowości. W śledzeniu swojego wyniku i postępu innych użytkowników pomoże Wam specjalna strona z aktualnym rankingiem. Pozwoli Wam to sprawdzić, jak Wasza aktywność wypada na tle innych odwiedzających stronę. Na koniec każdego miesiąca, w Podsumowaniu Miesiąca, wyróżnimy 3 osoby z największą liczbą punktów.

Ranking znajdziesz najeżdżając na zakładkę SPOŁECZNOŚĆ u góry menu.

Zaimki, pogoda i data dołączenia

Od teraz profil każdego użytkownika wzbogacił się o 3 nowe informacje. Są to: zaimki osobowe, ulubiona pora roku i data dołączenia do społeczności.

Dodaliśmy wybór zaimków, ponieważ odpowiednia reprezentacja jest dla nas szczególnie ważna – DOTsim to miejsce dla każdej osoby, bez wyjątków. Listę zaimków stworzyliśmy wspólnie z grupą osób niebinarnych i członków fundacji działających na rzecz osób LGBT. Do wyboru macie łącznie zaimki: On, Ona, Ono, Onx, Dowolne.

Wrześniowa aktualizacja strony daje Wam możliwość wyboru ulubionej pory roku. Dodatki do The Sims 4 pokazały nam, że nie wszystko kręci się wokół „Cztery pory roku”. Część pór dostała nieco więcej miłości – lato w Wyspiarskim życiu, zima w Śnieżnej eskapadzie, wiosna w Wiejskiej sielance. Teraz i my chcemy dać porom roku trochę miłości, dlatego od teraz wszyscy mogą pokazać światu, na swoim profilu, która z czterech pór jest tą najlepszą.

Data dołączenia będzie wyświetlać się od teraz na profilu każdego użytkownika. Wiecie już, że działamy od 9 lat, jednak nasza funkcja społeczności jest nieco młodsza. Teraz zobaczycie, jak wiele osób jest tutaj od lat, wspierając innych fanów, redakcję i świetnie bawiąc się każdego dnia!

Każda z opcji wymaga wcześniejszego wyboru i edycji profilu, dopiero wtedy pojawi się w podsumowaniu profilu na stronie głównej profilu użytkownika.

Wiejska sielanka w opcjach

Zaktualizowaliśmy wszystkie elementy z wyborami o nowości z dodatku The Sims 4 Wiejska sielanka. Od dziś w cechach i aspiracjach znajdziecie elementy z tego rozszerzenia, a sam dodatek możecie wreszcie dodać na profil. Pokażcie nam, czy macie ten tytuł w swojej simowej kolekcji! W lokalizacjach pojawiło się teraz również Henford-on-Bagley, więc możecie śmiało zmienić swoją lokalizację na tę krainę.

Twój darmowy kod

Z okazji tych wszystkich nowości, mamy dla Ciebie kod na darmowe 200 monet. Teraz możesz już z nich korzystać i uzupełnić własną Kolekcję Pustostworków i Simików lub zachomikować je na później… Kod to: WEEKEND – kod wygasa 30.09.2021 r.

Pole aktywacji kodu znajdziesz najeżdżając na zakładkę SPOŁECZNOŚĆ u góry menu.

Zareaguj na nowinkę!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

37 KOMENTARZE

 1. Chciałbym zgłosić błąd z publikacją postów. Za każdym razem wyskakuje mi ta wiadomość „Ups! There was a problem posting your update. Please try again.”, to jakiś błąd strony czy może mój?

 2. Cieszę się, że strona zyskała takie nowości. Odwiedzam tą stronę od lat i bardzo lubię tutejsze środowisko, a nowe funkcje sprawią, że dużo chętniej będę odwiedzać tę stronę.

 3. Bardzo śmieszne…
  1. Kolekcje były obiecywane od stworzenia tej strony, ciężko nazwać to „odświeżeniem”. Ale reszta ok, obiecywana nie była.
  2. Świetny sposób przekupywania ludzi, by chętniej oglądali twoje filmy, Karol xD
  3. Czy ranking jest sprawiedliwy? Z tego co pamiętam, to od początku miałeś więcej DotCoinów niż „przeciętny” użytkownik, poza tym wiele monet przepadło przy okazji różnych konkursów i zabaw forumowych. Możesz z ręką na sercu powiedzieć, że na pewno wszystko wszystkim rozdano i każdy ma tyle DotCoinów, ile mieć powinien? Przyznam, że ja mam wątpliwości, bo oprócz trzech osób, potem „wszyscy” mają po 600 punktów (choć część brała udział w zabawach forumowych, a część nie), a na koniec są osoby, co nawet 100 DotCoinów nie mają. A przynajmniej jeszcze wczoraj tak to wyglądało, teraz widzę, że te punkty są nieco bardziej „zrównoważone” – może to wina kodu WEEKEND, a może musieliście wczoraj wszystkich ręcznie dodawać. Ale wątpliwości wynikają też z tego, że ja np. miałam 600+ punktów, choć 350 dostałam za komentarz na profilu, a wczoraj jeszcze 200 z „rocznicy” (choć po prawdzie to mi pisało, że dostałam 3 x 200, więc…). Serio za branie udziału w „Zdjęcie tygodnia” itd. i zdobywanie różnych miejsc w tych konkursach (a przecież udział brałam nie raz i nie dwa), zdobyłam tylko 50 DotCoinów? Chyba że DotCoiny z rankingu nie pokrywają się z DotCoinami z mojego profilu, gdzie już mam napisane 14,630/DotCoiny jako „ranga w społeczności”. Nie powiem, jest to mylące i po prostu dziwne, bo jednak 200 punktów z kodu dodało się i tu i tu… A przecież nie miałam na co wydać swoich DotCoinów, żeby jeden wynik był „prawilny”, a drugi „aktualny”.
  4. W moim profilu NIE MA zakładki „Kupony”, choć wczoraj jeszcze była… Mam za to diamencik, ale gwiazdki i tego „banknotu” to ni hu hu… Masz wyjątkowy profil, Karolu 😛

  • 3. Ranking Fanów bierze pod uwagę aktywność jaką użytkownicy wykonali na stronie w aktualnie trwającym miesiącu. Wszyscy użytkownicy zostali nagrodzeni dodatkowymi Dotcoinami za każdą rocznicę na stronie dlatego weterani w rankingu poszybowali wyżej. Ranga w Społeczności widoczna w profilu odnosi się do ogólnego stanu wszystkich posiadanych monet (które można wydać na Kolekcje).

   4. Ranking Fanów (gwiazdka) oraz Kupony zostały przeniesione z profili na osobne dedykowane podstrony do których odnośniki znajdują się w głównym menu strony po najechaniu na „Społeczność”.

   • No i 3 od razu powinno gdzieś być wyjaśnione, bo jednak zdanie „Pozwoli Wam to sprawdzić, jak Wasza aktywność wypada na tle innych odwiedzających stronę” nie brzmi, jakby wyniki były z ostatniego miesiąca, z ostatniego miesiąca miały być wyróżnienia 😀 Dzięki Radzio, bo serio to dziwnie wyglądało. A co do 4 to widzę, że informacja została zaktualizowana. Jak pisałam komentarz, to jeszcze była informacja o profilu i zdjęcie profilu Kamila z odpowiednimi ikonkami.

   • A to akurat się przyda, bo sama, całkiem niedawno, odpisując komuś, nie wiedziałam, czy pisać w żeńskiej, czy męskiej formie, bo nick w ogóle nic nie zdradzał. Tyle tylko, że jak ktoś płci sobie nie ustawi, to i bardzo prawdopodobne, że zaimków też sobie nie ustawi.

 4. Fajnie, że strona się rozwija, ale zapowiedź legendarnej kolekcji jest trochę dla mnie śmieszna. Mówicie o osobach, które mają na swoim koncie tysiące monet, ale takich osób za wielu nie ma. Dodatkowo – aby odblokować dane kolekcje trzeba wydać DOTcoiny, więc trzeba przy tym wybierać: albo kupisz części innych kilu kolekcji, albo będziesz mógł mieć za parę lat legendarną.
  Jeśli te zaimki sprawią, że ktoś tutaj poczuje się z tym lepiej, to fajnie, ale mnie to średnio przekonuje, bo wydaje mi się, że mało kto wejdzie w profil osoby, której odpowiada na komentarz by sprawdzić jak się zwrócić.

  • Tysiące monet ma aż 120 osób, to sporo 🙂 Chcemy dać im możliwość zakupu legendarnej kolekcji, różniącej się od innych. Nie trzeba w niczym wybierać, ponieważ zabawa w wyzwaniach i codzienne aktywności na stronie pozwolą każdemu na zakup legendarnego elementu. Po prostu taka osoba będzie musiała zebrać monety w porównaniu do osób, które na dzień dzisiejszy już je zebrali. Całe życie to sztuka wyboru, możesz kupić wszystkie inne kolekcje lub wybrać droższą, legendarną. Nie jest to jednak rzecz nie do osiągnięcia, przypominam, że ta aktualizacja prowadziła również monety za czytanie wpisów i oglądanie wideo oraz podbiła stawki dotychczasowych czynności. Monety można zebrać w mgnieniu oka. 🙂 Co do zaimków, ja gorąco zachęcam do sprawdzenia zaimków osób z którymi dyskutujemy, aby wiedzieć, jak się do kogoś zwrócić – było wiele pomyłek.

   • „aktualizacja prowadziła również monety za czytanie wpisów i oglądanie wideo oraz **podbiła stawki dotychczasowych czynności**”
    No chyba nie? Przed chwilą skomentowałam ten wpis i to nie jednym słowem ani zdaniem. Dostałam 1 monetę. Wcześniej za komentarz było więcej. Wiem, że komentarzy nie pisze się dla monet, ale 1 moneta za to to jakiś słaby żart. Generalnie rozumiem potrzebę odświeżenia strony i próbę przyciągnięcia tutaj ludzi na stałe, ale póki co powoduje to niesmak. Odświeżałam kiedyś codziennie dotsim, aby poczytać nowinki, których nie było, więc przestałam zaglądać. Teraz hurra, pospolite ruszenie, z samego wczoraj są 4 wpisy, odświeżona strona, macie kolekcje, zaimki i wincyj monet. Chcesz uzupełnić kolekcje? Stracisz rangę. Naklepiesz długi komentarz, zamiast piętnastu o tyłku maryni? Wrong, 1 moneta. Zaimki spoko, ale powinny być widoczne w komentarzach przy nicku, a nie dopiero po wejściu do profilu. I ten nieszczęsny onyx, który przypomina mi jak bardzo jestem stara i nie wiem na co i po co on został wymyślony ani jak go używać.
    No to enter i jedna moneta. Ostatni raz mi się tak chciało :P.

  • Ja niedawno sprawdzałam, jeszcze przed zaimkami, ale się okazało, że ta osoba nawet płci nie ustawiła, a nick nie zdradzał, jak się można do niej zwracać. Ale w tym przypadku zaimki nic nie zmienią, bo skoro ktoś płci nie ustawił, to czemu miałby zaimki ustawiać (zwłaszcza że te pola są wymagane, jeśli nic nie pokićkałam)?

  • Na DOTsim nie mamy moderatorów. Czy masz na myśli redakcję? Dlaczego śmieszne, czy oni również nie poświęcają wolnego czasu na dyskusje? Przecież nie dostają monet za pisanie newsów, tylko za wszystkie elementy, które może zrobić każdy zarejestrowany użytkownik. 🙂 Są częścią społeczności, poświęcają dla niej swój wolny czas, zatem mogą brać czynny udział w życiu strony. Plus, trzymajmy się faktów – w rankingu jestem tylko ja i Radek, nikt inny z redakcji nie jest w TOP. My jesteśmy tam z powodu błędu, który naprawi się od pierwszego pełnego miesiąca rankingu (czyli za 2 tygodnie). Więc o co chodzi? 🤔

   • Z drugiej strony wejdzie taki temat jak ten i na większość pytań może odpowiedzieć głównie redakcja 😀 I wtedy tak, to będzie niesprawiedliwe. Ale jest też kolejna strona: redakcja nie komentuje nowinek jak „zwykły” użytkownik, co najwyżej odpowiadają na już istniejące komentarze. Nie będzie komentarzy, nie będzie ich odpowiedzi, a wtedy oni są stratni na punktach.

    Karol, myśleliście o opcji „nie bierz udziału w rankingu”? Bo jak widać, już są osoby, które nie są tym zainteresowane.

    • Nie ma opcji wykluczenia się z rankingu – ten dotyczy wszystkich użytkowników na stronie.

     Co do punktów dla redakcji – zostawiamy tak, jak jest. 🙂 Oni również mogą zbierać monety, kupować kolekcje. Nikt ich im za darmo nie przyznaje, muszą zatem mieć możliwość pozyskania monet.

     Jeśli chodzi o mnie – ja monety zbieram, ale mam wyłączoną opcję kupowania kolekcji, nie mogę na nic wydać monet. 😉 I w przyszłości pewnie też wypadnę z rankingu, bo jednak nie biorę udziału w zabawach na forum, tym samym nie zarobię extra monet poza wchodzeniem na stronę i odpisywaniem na komentarze.

 5. Wow, ile nowości! Dowiedziałam się, że jestem z Wami dłużej, niż myślałam – co jest dla mnie zaskoczeniem i pewną refleksją, jak ten czas ucieka. Uciekają też pieniądze za każde dodatki, ale to silniejsze ode mnie 😀
  Super, że działacie, odświeżacie, budujecie się dalej i więcej, dzięki Wam – Simomaniacy mają dawki potężnej wiedzy. Z jedną kwestią zgodzę się z przedmówcą „CHRYZANTEM” – redakcja biorąca udział w rankingu? Hm, wiadomo, że Wy będziecie na podium, w związku z zaangażowaniem na tej stronie i to, że to Wy ją tworzycie, macie pieczę i sprawdzacie wpisy, aby był porządek (nie odbierzcie tego źle, proszę). To takie troszkę niesprawiedliwe. Może zorganizujcie własny ranking na najbardziej zaangażowanego redaktora? 😀

 6. A takie pytanie jeszcze przy okazji… Jak można zdobyć kinomaniaka? Bo widzę, że Claymora ma, więc podejrzewam, że za obejrzenie ostatniej Simsoboty dostała (skomentowała film, więc uznaję, że obejrzała). Ale ja też obejrzałam, a takowej odznaki nie mam. Za co więc się ją otrzymuje?

  • Odznaka jest przyznawana po odtworzeniu wideo na punkty – czyli najnowszy wpis z SimSobotą. Odtwórz wideo przez stronę przez jakiś czas (nie przechodź na YouTube) i odznaka powinna wskoczyć. Jeśli nie, będziemy badać temat. 🙂

   • Właśnie oglądałam przez DotSim, nie przechodziłam na Yotube. Ale spróbuję jutro znowu, może akurat trafiłam na jeszcze jakieś prace konserwatorskie (choć oglądałam po Claymorze :D) i dam znać, co wyszło i nie wyszło.

 7. Kochani, mam pytanie nie związane z tematem, ale nie wiem gdzie zapytać, więc z góry przepraszam. Wróciłem do The Sims 3 i zakupiłem sobie simpoints w celu zakupu nowej zawartości. Problem jest taki, że w mojej historii zakupów znajduje się „Północna Grota” w edycji złotej. Nigdy jej nie zakupiłem, choć mam na liście życzeń. DLC jest niby zakupione i gotowe do pobrania, ale, gdy klikam na opcję pobierz to w launcherze gry wyświetla mi się komunikat o tym, że zawartość nie jest moja. Zadzwoniłem do pomocy EA, ale okazało się, że nic z tym nie można zrobić. Czy ktoś z Was miał podobny problem? Udało się go rozwiązać? Czy to mogło mieć związek z jakąś promocją czy to zwykły błąd? Dziękuję za wszelkie odpowiedzi i pomoc.

  Pozdrawiam serdecznie i życzę Wam miłego dnia.

 8. Mam zastrzeżenie co do wypełnienia profilu. Chciałabym podać tylko wiek – nie mogę bo musze podać też zaimki, znak zodiaku i inne rzeczy. Chciałabym uzupełnić kilka ulubionych – znów nie mogę, bo muszę podać wszystkie. Również uważam, że zabieranie już zdobytej rangi, gdy wydało się monety na kolekcje jest słabe. A co do odznaki kinomaniak, to obejrzałam całą SimSobotę przez wpis, a nie youtube, dostałam 50 monet za obejrzenie, a odznaki brak.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Oglądaj SimStories