Nowe interakcje, kolory skóry i animacje. Usprawnienia noworodków w The Sims 4

Główną atrakcją nadchodzącej darmowej aktualizacji do The Sims 4 będzie nowa grupa wiekowa – niemowlęta. Twórcy jednak nie zapomnieli o przyklejonych do kołysek noworodkach i w ostatniej transmisji na żywo poinformowali, że najmniejsi Simowie doczekają się szeregu zmian i usprawnień!

Zacznijmy od tego, że noworodki otrzymają nowy wygląd. Tyczy się to zarówno zmian w modelu 3D, jak i poprawek w animacjach, a także dostępu do pełnej gamy kolorów skóry i poprawnego dziedziczenia koloru oczu. Według twórców wprowadzone zmiany mają lepiej odzwierciedlać ten etap życia Simów.

Wygląd noworodków w The Sims 4 doczeka się odświeżenia. Po lewej stronie nowy model, po prawej stary.

Ulepszone noworodki – aktualziacja The Sims 4 marzec 2023

Choć noworodki nie będą mogły być przenoszone swobodnie poza kołyskę, to zmieni się sposób wchodzenia z nimi w interakcje. Simowie nie będą już odkładać maluchów do kołyski po każdej interakcji, zrobią to dopiero po zakończeniu opieki, co powinno znacząco upłynnić rozgrywkę. Pojawią się również nowe opcje socjalne związane z noworodkami. Dorośli Simowie będą mogli ucałować swoją pociechę w czółko oraz pokazać ją starszemu rodzeństwu, natomiast duże dzieci zyskają opcję zabawiania maluchów.

Pocałunek w czółko to nowa interakcja, którą dorośli Simowie będą mogli wykonać ze swoim nowo narodzonym dzieckiem w The Sims 4.

Wielu z Was ucieszy również fakt, że w aktualizacji The Sims 4 pojawi się opcja zmiany ubranek noworodkom, funkcja znana z akcesoriów The Sims 4 Włóczkowe historie. Podczas transmisji twórcy pokazali całkiem pokaźną ilość opcji do wyboru.

Fani czekali na możliwość zmiany ubranka dla noworodka w The Sims 4 od dnia premiery gry.

To jednak nie wszystkie nadchodzące nowości. Wraz z aktualizacją The Sims 4, noworodki zyskają również własne, ukryte cechy charakteru! Wasi Simowie mogą więc doczekać się potomka, który będzie słodkim „bombelkiem” lub małego krzykacza, który zapewni swoim rodzicom wiele nieprzespanych nocy. Co ciekawe, jeśli posiadacie w swojej kolekcji dodatek The Sims 4 Cztery pory roku, noworodki będą reagować na warunki pogodowe! Dadzą znać, kiedy będzie im zimno lub wystraszą się burzy w najlepszy sposób, jaki potrafią – becząc wniebogłosy.

Zmian jest całkiem sporo! Po zapowiedzi nowej grupy wiekowej, chyba nikt nie spodziewał się, że noworodki również przejdą jakikolwiek lifting. Tym bardziej cieszy fakt, że twórcy zrobili fanom The Sims 4 miłą niespodziankę. Podobają Wam się nadchodzące usprawnienia? Koniecznie dajcie nam znać, co o nich myślicie oraz zareagujcie na newsa, jeśli Wam się spodobał!

Zareaguj na nowinkę!
+1
55
+1
8
+1
5
+1
6
+1
279
+1
10

14 KOMENTARZE

 1. Nie wiem co się ostatnio dzieje z artykułami na DOTsim, ale mam wrażenie, że autorzy nie do końca wiedzą co już jest w grze a co nie. Możliwość zmiany ubranek dla noworodków pojawiła się już w Włóczkowych Historiach, więc to nie jest nowość. I jeżeli dobrze pamiętam to te ubranka pojawią się w dodatku, gdyż pokazywali je w trakcie prezentacji rozszerzenia a nie aktualizacji. Poza tym nawet nie było tam opcji zmiany stroju, gdy klikali Elizą na kołyskę.

  • Dzięki! To przeoczenie, dodaliśmy informację, że ubranka pochodzą z dodatku. 🙂 To może wynikać z faktu, że nie wszyscy prowadzimy rozgrywki rodzinne, a sam dodatek głównie na takiej się skupia. Jakie inne nieścisłości znalazłaś? Nie udało mi się znaleźć innych błędów.

   • Akurat dotyczy on innego artykułu, a mianowicie o umiejętnościach dzieci. Wywnioskować z niego można, że dzieci teraz nie mogą nauczyć się m.in. gry na pianinie czy dziergania; ale dokładnej napisałam w komentarzu pod tamtym artykułem. Mam w swojej grze dziecko, które ma rozwinięte wszystkie umiejętności, które może zdobyć dziecko w trakcie trwania swojej grupy wiekowej; więc wiem, że tych umiejętności jest całkiem sporo.

    • Artykuł nie jest błędnie napisany. Teraz dziecko może się nauczyć wybranej puli umiejętności, pod warunkiem, że ma max umiejętności dziecięcej. Np. pianino dopiero jak ma 10 poziom kreatywności, a charyzma jak ma 10 poziom umiejętności społecznej. Po aktualizacji nie dość, że blokada wymogu 10 poziomu spadnie, to umiejętności do nauki będzie więcej.

    • Tak, bo przecież dziecko będzie się mogło teraz uczyć gotowania, pieczenia, wytwarzania, gitary, nauk kosmicznych i innych umiejętności, które są przypisane dla starszych Simów 😆

 2. W końcu model noworodka zostanie poprawiony. Nie wspominali o tym w zwiastunie ale wpisie na blogu, więc myślałem że znów stworzyli dodatek po łebkach i zajęli się tylko małymi dziećmi i niemowlętami. Od kiedy EA zaczęło się tak starać? 😁

 3. Super informacja 😀 Nie spodziewałam się, że postanowią zająć się również noworodkami. Taka zmiana na pewno urozmaici rozgrywkę. Podoba mi się pomysł ukrytych cech charakteru i ich wpływ na rozgrywkę. Przyznam, że cieszy mnie też że w końcu będzie możliwość zmiany ciuszków, bo tamte mnie nie zachwycały 😛

 4. Zawsze troszkę ubolewam (kiedy dodają coś, co stosunkowo mocno wpływa na rozgrywkę np. jak z dodaniem małych dzieci), że osoby posiadające wcześniejsze dodatki nie otrzymują dedykowanych nowych mebli (oczywiście związanych z wprowadzaną funkcją/rzeczą) do tych rozszerzeń. Dla przykładu: gdy zostały dodane maluchy, to osoby posiadające psy i koty nie otrzymały specjalnie pasujących mebli do stylu oferowanego przez ten dodatek (jak łóżeczka dla małych dzieci) . Taka drobnostka, która zazwyczaj gdzieś mi się w głowie pojawi (chyba, że coś było dodane, a ja nie zauważyłam :P). W każdym bądź razie aktualizacja wygląda interesująco 😀

  • Też nad tym ubolewam i liczę, że w tym wypadku będzie inaczej. Fajnie by było, gdyby niemowlaki dostały np. płaszcz przeciwdeszczowy z Pór Roku, stroje z Miejskiego Życia (żeby nie wyglądały dziwacznie w rodzinie np. indyjskiej czy hinduskiej) no i strój kosmity czy coś dla wilkołaka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Oglądaj SimStories