Strona Glówna Fora STRONA I FORUM Błędy, sugestie i prośby Nowe DOTsim – Błędy i sugestie

ostatnio zaktualizowano przez Hiruko 2 lata, 1 miesiąc temu
21 uczestników
52 odpowiedzi
  • Autor
    Odpowiedzi
  • #84385
    GlossyGem
    Opiekun forum

    W tym temacie możecie wypowiedzieć się na temat błędów w nowej wersji strony, a także podrzucić swoje sugestie nt. jej działania. 🙂 Temat dotyczy zarówno strony głównej, jak również forum i społeczności tj. profili, blogów, wiadomości i odznak. Zupełnie nowa odsłona została zaprojektowana tak, aby uwolnić nas od błędów poprzedniczki. Niestety, jak to w życiu bywa – z pewnością urodzą się nowe przeciwności.

    #84398
    Ginewra
    Uczestnik

    Mi się nie podoba ten musztardowy pasek na górze – zieleń była jakaś taka przyjemniejsza 😉 O odznakach już się wypowiedziałam, czekam na kolejne zmiany 🙂

    #84403
    GlossyGem
    Opiekun forum

    @ginewra – Nie wprowadziliśmy jeszcze nowości 🙂 Te elementy to tylko pierwsze oznaki zmian tak jak żółkniejące liście jesienią. Bardzo proszę też o zgłaszanie błędów w tłumaczeniu. 🙂 I dziękuję za przetarcie szlaku w odpowiedziach!

    #86559
    Ginewra
    Uczestnik

    Sugestia do profilu użytkownika.
    Co do zaznaczania posiadanych dodatków do gry… Moglibyście dla kompletnych leni patentowanych (czyli przede wszystkim dla mnie) dodać przycisk „Dodaj wszystkie opcje”? Bo z TS3 mam wszystko – nie chce mi się tyle klikać 😛 Z TS4 mam prawie wszystko – szybciej byłoby mi kliknąć „Dodaj wszystkie”, a potem odklikać tych parę, których nie mam.

    I mam świadomość, że zamiast pisać tę sugestię mogłam w tym samym czasie poklikać sobie te opcje… Ale biorąc pod uwagę, jak to wcześniej wyglądało, to to się czasem kasowało – chętniej kliknie się ponownie, kiedy będzie to trwało chwilkę, niż klikanie wszystkiego po kolei, kiedy tylko paru dodatków się nie ma. Ja np. z tego powodu zrezygnowałam na poprzedniej odsłonie z dodawania swoich dodatków.

    Błąd i sugestia
    Nie udało mi się dodać postu w SimSobocie (edycja na jesienny dom), który składał się z samych zdjęć. Wyświetlił mi się „Warning”, ale nie zdążyłam go do końca przeczytać; jedyne co mi się rzuciło w oczy, to to, że nie pasował mu „font awesome”. ALE jak dodałam w zdjęciu tygodnia obraz z jednym zdaniem, to już przeszedł i o font się nie czepiał. A może i się coś czepiał, ale szybko przeleciało. Czasem widzę, że coś na czarno na górze jest napisane, ale tylko mignie.
    Co do sugestii – Firefox się czepia, jak z jednej strony wyskakuje kilka okien dialogowych… Dałoby się w inny sposób przekazywać informacje niż poprzez „alert”? Albo żeby opis obrazka wrzucać w tym samym okienku, co adres do niego?

    #86563
    Ginewra
    Uczestnik

    Nie mogę edytować już powyższego postu 🙁 Chyba zaspamię ten temat…

    Złapałam warning, jego dokładna wiadomość to:

    Warning: Illegal string offset 'font_awesome’ in /home/platne/serwer73046/public_html/sims.arhn.eu/wp-content/plugins/td-composer/legacy/common/wp_booster/td_util.php on line 646

    Warning: Illegal string offset 'font_awesome’ in /home/platne/serwer73046/public_html/sims.arhn.eu/wp-content/plugins/td-composer/legacy/common/wp_booster/td_util.php on line 1230

    I takie pytanko… Czy ja dobrze rozumiem, że „Blog” i „Aktywność” to jedno i to samo, i gdybym chciała podzielić się historią mojej simki, to będzie to poprzeplatane informacjami, kto mnie przyjął do znajomych itd.? Bo sądziłam, że blog będzie osobno od takiej „facebookowej tablicy”, a może ja coś źle klikam?

    A i póki co forum wydaje mi się baaaardzo mało czytelne – jednak jest to przede wszystkim wina tego, że wygląda zupełnie inaczej niż wcześniej 🙂

    Sugestia do wiadomości
    Wygodniej by chyba było, jakby wiadomości były od najnowszej do najstarszej. Bo jak się zdarzą dłuuuuugie nocne rozmowy… to jeszcze ktoś będzie do was pisał o rekompensatę za zepsucie scrolla 😀 Ja na pewno się odezwę! 😀

    #86574
    Ginewra
    Uczestnik

    Błąd wyświetlania menu – kosmetyka.
    Jak się najedzie na „Publikacje”, to na żółtym menu brakuje białej kreski między opcją „Rozrywka”, a „Aktualizacje gry”.

    Menu ciąg dalszy – też kosmetyka, ale nie tylko…
    Po najechaniu na „Publikacje”, a następnie na „Wybierz Kategorię”, to jest problem, by zjechać na to menu, które się pokazuje (a które kompletnie nie pasuje do stylistyki reszty menu – tu się kryje właśnie kosmetyka 🙂 ). Jak tylko przejdę na to surowe menu, to całość mi znika. Poza tym, jak pisałam ten tekst, to chciałam upewnić się co do nazwy opcji i… nie rozwinęło mi się to surowe podmenu. Dopiero po kliknięciu – nie wiem, czy to problem, że focus był na ramce do odpowiedzi, ale podmenu się nie rozwinęło po samym najechaniu.
    W każdym razie – nie da się wybrać kategorii. A jeśli jest to ważne – testuję na komputerze, co chyba stało się jasne, jak zaczęłam pisać o klikaniu 😀

    To podmenu działa tak samo, nawet jak się wejdzie w jakiś konkretny temat, np. w „Modny Piątek” – mam wtedy wypisane „Modny Piątek (57)”, a podmenu zachowuje się cały czas tak samo.

    Warning „font awesome”
    Ten sam warning, co mi się pojawił przy dodawaniu zdjęć, pokazuje się cały czas, jak się wejdzie w opcję „Regulamin konkursów”. Tak samo jest z „Polityką prywatności”.

    Blogi i aktywność
    Czy rzeczywiście, jak wejdę w tę zakładkę, to mam widzieć co się dzieje u mnie zamiast być „jak Bella Ćwir i dowiedz się kto, co, z kim, jak i gdzie.” Spodziewałam się, że albo będzie tu najnowsza ogólna aktywność (w sensie ludzie w formie kafelek i po kliknięciu można sprawdzić, co dodali), albo tylko znajomych (i jak wcześniej – znajomi w kafelkach i po kliknięciu…).
    Ok, po przyjrzeniu się, widzę, że aktywność dotyczy i znajomych i obcych i mojej… Ale po co ta moja? Ją mogę sprawdzić we własnym profilu (co jest ciekawe, nie powiem, zwłaszcza że mogę dotrzeć do swoich komentarzy i na forum i na stronie głównej 😀 ), a tu bym jednak wolała zobaczyć, co robią inni, zwłaszcza że opis linku właśnie to sugeruje.
    I tak, widzę, że jak się kliknie „Moi znajomi”, to mam tylko i wyłącznie znajomych. Ale nie działa to przy „Wszyscy użytkownicy”.

    Prywata

    1. Osobiście wolałam, jak nowości były od lewej do prawej, zamiast w postaci kafelków. No ale to żaden błąd, tylko moje osobiste odczucia… Jedynie mogę liczyć, że więcej osób będzie chciało tak jak ja 😀
    2. Czy ja mogę mieć zamiast „Uczestnik” to „Wieczna Maruda”? 😀
    3. Osobiście cieszy mnie niezmiernie, że widzę w poście „ol”, „li”, „strong”, czy „img”. Bardziej to do mnie przemawia, niż już sformatowane napisy 🙂 Chociaż szkoda braku podglądu zdjęcia przed wysłaniem postu… Ale – coś za coś 🙂
    #86576
    Ginewra
    Uczestnik

    Jeszcze jeden problem mam…
    Tło profilu
    Czy dobrze rozumiem, że na profilu, pod naszym awatarem, powinno być tło z ulubionej lokalizacji? Bo jeśli tak, to ja wybrałam Sulani, a mam Selvadoradę… Zresztą chyba większość osób ma Selvadoradę… A jeżeli inaczej można zmienić tło swojego profilu, to z chęcią usłyszę instrukcję 🙂

    W sumie to jeszcze jedną sugestię mam…
    Sugestia dotycząca forum
    Obok tematów na forum jest tablica „Ostatnie tematy”. A może by tak dodać jeszcze tablicę „Ostatnia aktywność”, gdzie będą tematy z najświeższymi odpowiedziami? Chyba że przez 90% czasu będą tam wymienione gry, to nie będzie to miało sensu…

    Hmm…
    Błąd wyświetlania menu – kosmetyka.
    To samo, co w wyższym poście z tym samym tytułem… Tylko tym razem kreski brakuje między „Seria The Sim 2” i „Seria The Sims” w menu „Gry” – menu jest co prawda wyszarzone, ale brak linii mimo to jest widoczny 🙂

    #86580
    Radzio
    Opiekun forum

    @ginewra dzięki za czujność! 🙂

    • Tło profilu można ustawić przechodząc do Edycji Profilu, a następnie wybierając różowy przycisk z ikonką aparatu
    • Brakująca „kreska” w menu Publikacje i Gry wróciła na swoje miejsce 😉
    • Odnośnie Edycji Profilu, pomysł na zaznaczanie wszystkich Posiadanych Gier jednym kliknięciem wydał mi się na bardzo przydatny dlatego od teraz można już z tej funkcji korzystać! 😀

    Innym błędom i sugestiom jeszcze się przyglądamy.

    #86582
    Ginewra
    Uczestnik

    Dziękuję, moja leniwa natura czuje się ukontentowana ^^
    Tło profilu również udało się zmienić, więc ja też jestem ukontentowana 😀

    #86584
    Ginewra
    Uczestnik

    Błąd lub sugestia – zależy, co się stało.
    Mam w powiadomieniach, że Radzio wspomniał(a) o mnie. Klikam w to powiadomienie i nie otwiera mi się miejsce, gdzie zostałam wspomniana, mam tylko informację „Nie znaleziono żadnej aktywności. Wypróbuj inny filtr.”. I teraz nie wiem – zostałam wspomniana, tylko powiadomienie nie jest połączone z miejscem, gdzie mnie wywołano, czy Radzio usunął „wywołanie mnie”, a ja nie mam informacji zwrotnej na ten temat?

    Jednak podejrzewam, że chodzi o ten powyższy post z podziękowaniem za czujność (mam tylko jedną informację, że Radzio mnie wspomniał). A jeśli tak – to mamy błąd. Warto byłoby sprawdzić, co w drugiej sytuacji – ktoś kogoś wywołał, potem post edytował i wywołania już nie ma – czy na pewno wtedy pojawi się informacja w stylu „Osoba XYZ jednak zmieniła zdanie i już cię nie wywołuje”?

    #86643
    Kiyoko
    Uczestnik

    Nowe Dotsim wymiata. Z tego co tu widzę, co nieco zostało zaczerpnięte z Facebooka.

    #86655
    Tokusa
    Uczestnik

    1. Czy istnieje możliwość zmiany ogólnego tła na „nocne”, w sensie ciemne, nie mordujące oczu jak ta biel/szary? Szukałam ale nie mogę jej znaleźć D:

    2. Gdy przeglądam dotkę, wyświetla mi się takie coś:

    błąd

    #86657
    Pquest
    Uczestnik

    Sugestie:

    – Dodałbym możliwość edycji swoich postów na tablicy. Niby pierdółka, która niewiele się różni od stworzenia nowego posta z tą samą, poprawioną treścią, ale zawsze taka opcja jest milsza dla oka.

    – W sekcji „Ostatnie odpowiedzi” w społeczności, proponowałbym przenieść czas, który minął od napisania odpowiedzi do nowej linii. Dzięki temu ta sekcja byłaby przejrzystsza i czytelniejsza niż jest w chwili obecnej.

    #86664
    Radzio
    Opiekun forum

    @tokusa na chwilę obecną strona nie posiada opcji zmiany trybu na nocny, być może kiedyś to się zmieni. Jeśli tak się stanie na pewno pojawi się o tym stosowna informacja na stronie ;). Co do drugiego punktu, mamy już odnotowany ten błąd i pracujemy nad jego rozwiązaniem.


    @pquest
    dzięki za sugestie!

    #86680
    Kuba
    Uczestnik

    A ja zwrócę uwagę na dwie brakujące (przynajmniej patrząc na moją osobowość :P) cechy: komputerowiec i wybuchowy.

    P.S. Uwielbiam nowości i odświeżanie wyglądów stron i jak dla mnie zapowiada się naprawdę dobrze! Pozdrawiam 😉

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 53)

Musisz być zalogowany, aby odpowiedzieć na ten temat.