Strona Glówna Fora SPOŁECZNOŚĆ Wyzwania i zadania Remont tygodnia #13

ostatnio zaktualizowano przez bluesocks 4 lata, 9 miesięcy temu
9 uczestników
39 odpowiedzi
  • Autor
    Odpowiedzi
  • #70306
    Ginewra
    Uczestnik

    Taka mała prośba o dobrą wolę na początek – dodatku nie posiadam, więc uznajmy, że niebieska podłoga to ocean/morze/jezioro – była mniej problematyczna, niż wstawianie wszędzie basenu 🙂

     

    ***

    Dzień doberek! Z tej strony wita was serdecznie firma budowlano-remontowa Ginewra & Company sp. z o.o.! Na szczęście ostatnim razem nie zdążyliśmy się do końca spakować, więc nasze ?walizki na gorące dni? możemy spokojnie zabrać pod kolejne palmy Sulani – dziś prezentujemy tropikalny dom! A naszym klientem jest pan Paweł, który przybył do nas w mocno wakacyjnym humorze, wprost od wschodzącej gwiazdy gustu i modowych trendów. Z tego co nam wiadomo, nasz klient postanowił zmienić swoje życie o 180 stopni i stąd nowy wizerunek i wielka potrzebna kupna domu.

     

    Dom, który zaproponowaliśmy, dostosowany jest do par, które lubią zarazem imprezować i wyciszyć się od czasu do czasu – wszak w takich gorących klimatach, samotny przystojny mężczyzna zapewne długo nie będzie samotny 😉 Poza Simami, jest też miejsce dla zwierzaka – tak na wszelki wypadek, gdyby samotność doskwierała, a idealna połówka się nie pojawiała. W końcu wiadomo, że najłatwiej poznać kogoś za pomocą małego szczeniaczka 😉

    Wygląd domu został zainspirowany inną tropikalną wyspą: Słonecznym Wybrzeżem, stąd połączenie bieli i drewna w (prawie) całym domu. Dodatkowym atutem budynku są skąpane w słońcu tarasy, które można wykorzystać i do szalonych imprez, i do spokojnej obserwacji zachodu słońca. Największe są zadaszone i zazielenione, co by oczy nie męczyły się od jednostajnych, spokojnych kolorów, a także by dały ulgę od intensywnych upałów 🙂

    Zwiedźmy jednak najpierw dom?

    Zaraz po przekroczeniu progu powita nas wysoki salon, z wielką witryną okienną, z przyciemnianymi szybami – a gdyby tego było za mało, witryna jest dodatkowo wyposażona w drewniane rolety. Jak zapowiedzieliśmy, króluje tu jasne drewno i biel, a żeby nie było zbyt mdło, kolorystykę przełamaliśmy zielenią – tak samo jak na zewnątrz. W tle, przy drzwiach na jeden z tarasów, widoczny jest mini-gabinet, do którego później zajrzymy. Najpierw jednak spójrzmy w prawą stronę?

    ? gdzie swoje miejsce znalazł kącik artystyczny. Uznaliśmy, że skoro pan Paweł tak bardzo chce swoje życie zmienić, to czemu nie spróbować czegoś ?nowego? w życiu? ?Nowego?, ponieważ nasz klient zdradził, że zanim zdecydował się na studia prawnicze (za radą i nadziejami swojego ojca, który również był z prawem związany) i na pracę w kancelarii, dużo grał na gitarze i marzył o założeniu zespołu. Czemu więc by do tego nie wrócić? Zwłaszcza że Sulani ponoć ubolewa nad brakiem muzyków i DJów 😉

    Przed kącikiem znajduje się za to pusta przestrzeń, gdzie spokojnie można sobie potańczyć.

     

    Obróćmy się teraz o 180 stopni (jak życie pana Pawła 😉 )  i zobaczmy, co mamy za plecami?

    A jest to otwarta kuchnia, jadalnia na cztery osoby oraz ?komórka? pod schodami, ale nie dla Harry?ego Pottera, ale dla ewentualnego towarzysza zabaw – czy to psa, czy kota 🙂

    Jako że upał daje się we znaki zwłaszcza w kuchni podczas przyrządzania obiadu, postanowiliśmy w tej części złamać naszą ?zieloną zasadę?, ale zachowaliśmy za to drewniany motyw, by pomieszczenie nadal współgrało z resztą domu. Nasycony błękit, według nas, idealnie ochładza to pomieszczenie 🙂

    Jak widać, ta część znajduje się w mniej nasłonecznionej części domu, a mimo to zadbaliśmy, podobnie jak w salonie, o wentylatory 🙂 Niestety ze względu na wysoki sufit, musieliśmy ograniczyć się do stojących wiatraków. Dodatkowo można tu zauważyć wspomniane wcześniej drewniane rolety.

    Tutaj szersze spojrzenie na salon?

    …oraz widok z bliska na gabinet.

     

    A teraz może sprawdźmy, gdzie zaprowadzą nas schody?

    To raczej nie jest zaskoczenie – na piętrze znajduje się otwarta sypialnia z widokiem na salon i szklaną panoramę 🙂 Tutaj już można było zastosować sufitowy wiatrak, więc z chęcią z tego skorzystaliśmy.

    Wschody słońca z pewnością będą tu zjawiskowe 🙂

    W domu zostało nam jeszcze jedno pomieszczenie do obejrzenia, które znajduje się pod sypialnią i jest nią oczywiście?

    …łazienka. I tu jest ten wyjątek, o którym wcześniej wspominaliśmy – oprócz bieli i drewna zobaczyć tu też możemy kamień. Ale mimo to ?zielona zasada? obowiązuje 🙂

    Na kamień zdecydowaliśmy się ze względu na wilgotny charakter pomieszczenia – już samo drewno na podłodze jest dość dyskusyjnym pomysłem, jednak pasowało tu idealnie i korespondowało z pozostałą częścią domu.

    Oprócz ogromnej wanny (wygodnej dla dwóch osób 😉 ) znaleźliśmy też miejsce dla prysznica, gdzie będzie można wziąć szybką kąpiel, zwłaszcza w najgorętsze dni w roku.

     

    Tu kończymy zwiedzanie domu i możemy zobaczyć te ?skąpane w słońcu? tarasy 🙂 Tarasy są dwa, oba są kilkupoziomowe, ale nie są podzielone jakoś tematycznie – tu i tu możn dobrze się bawić i we dwoje i w większej grupie. Pierwszy taras, do którego właśnie zmierzamy, znajduje się za drzwiami przy gabinecie, a drugi, za tymi bezpośrednio od salonu.

    Na pierwszym tarasie znajdziemy miejsce do biesiadowania na wolnym powietrzu?

    ? do wypicia czegoś mocniejszego (lub zimniejszego)…

    ? oraz do opalania się na uroczych ręczniczkach, gdzie pod koszem z dodatkowymi ręcznikami znajdziemy podręczną lodówkę na zimniutkie napoje 🙂

     

    Zaś drugi taras posiada:

    Miejsce, gdzie można przyrządzić grilla nawet w chłodny wieczór…

    Miejsce, gdzie można poleżakować pod cieniem parasola…

    Miejsce, gdzie grupowo można zażyć kąpieli z mnóstwem bąbelków (nie mylić z bombelkami i ich uśmiechami 😉 )…

    Oraz miejsce, gdzie w pełni można korzystać z dobrodziejstw słonej wody – czy wskakując na bombę, czy ostrożnie schodząc po drabince 🙂 Dodatkowo znalazło się tu miejsce na polowy prysznic, ALE z racji braków magazynowych TYMCZASOWO jest to prysznic brezentowy. Docelowo będzie tu wolnostojący prysznic, pełny słodkiej wody.

     

    A tak dom prezentuje się od strony drugiego tarasu?

    A tak z lotu pta? drona 😀

    Mamy nadzieję, że nasza propozycja okaże się idealnym dopełnieniem dla nowej drogi życia pana Pawła – naszego sympatycznego klienta 🙂

    ***

    Panie @ArtSim ja już zbudowała, a ty? 😀

    #70308
    ArtSim
    Uczestnik

    @ginewra firma Artsim sp .oz już przyjechała na wyspy Sulani i już zaczyna pracę? Ma nadzieję że skończy wieczorem?

    #70330
    ArtSim
    Uczestnik

    Firma ArtSim sp.. oz. wita!

    … a w sumie dzisiaj powiem Aloha ,bo pszenosimy się na tropikalne wyspy Sulani. Przybyliśmy tu dla Pana Pawła Pan który porzucił prace w korporacji i wyjechał na Sulani. Pokazał nam działkę przy wodzie więc zlękliśmy się budowy domu na palach lecz chodź trudu efekt jest cudowny. I oczywiście w każdym pomieszczeniu jest wentylator sufitowy.

    Przedsionek połączony do salonu jest najprostszy w świecie: drzwi, schody i parę okien.

    Salon tak samo jak przedsionek jest czerwono-biały lecz tu mamy trochę zieleni w stoliku. Kanapy są z wikliny i mają poduszki bo to pomieszczenie nie jest szczególnie ważne dla Pana Pawła lecz ma dobry telewizor (no trzeba wiedzieć co Rosja i USA robią jako były pracownik korporacji a do tego co się możesz dowiedzieć tak daleko od świata?), a na ścianach są ozdoby.

    W kuchni mamy żółte i brązowe kolory. Najlepsze urządzenia ,a także miskę na Kava Party.

    Jadalnia jest otwartym pomieszczeniem przez dziury w ścianach. Na środku jest okrągły stół a na bokach doniczki z bambusem.

    Przejdźmy na górę gdzie bezpośrednio wchodzimy do sypialni. Króluje tam błękit z białym i namiastką czerni. Na lewo jest szafa a także stanowisko do grania utworów o którym Pan Paweł marzył lecz nie miał by na nie czasu przez długie zmiany w pracy. Na prawo mamy łóżko a jeszcze dalej biurko i stanowisko do tworzenia muzyki.

    Łazienka jest pomarańczowo-czarna. Prysznic został oddzielony szybami przez brak ich do samego prysznica. Jest także umywalka z lustrem ,wanna ,sedes i półka.

    Na zewnątrz mamy dwa leżaki pod dachem z szybami jest także bar, stół z krzesłami i kanapa.

    Potem mamy zejście trochę niżej ku…

    Pojazdom wodnym! Jest statek do połowów ryb, sieć rybacka ,materace w kształcie fotela i pizzy (oczywiście Hawajskiej) i ufundowana przez nas motorówka!

     

    Mamy nadzieję ,że Panu Pawłowi się podoba ,a także że wrócimy do tego raju ponownie!

    #70334
    dzidziak86
    Opiekun forum

    Hej wszystkim! 🙂 Przypominam, że ta edycja przedłużona jest o jeden dzień do czwartku do wieczora, jutro tak koło 21:30 będzie ogłoszony zwycięzca 🙂 Pozdrowienia!

     

    @ArtSim sprawdź swojego posta, czy przypadkiem nic nie usunęłam, bo widzę, że jest przeze mnie edytowany, a musiałam go przenieść z powrotem, bo zniknął Ci i możliwe, że coś przypadkiem klikłam. Jeśli tak to przepraszam 🙂

    #70339
    ArtSim
    Uczestnik

    @dzidziak86 wszystko jest dobrze ,prócz braku słowa „wyspy” przed „Sulani” w zdaniu:

    „Przybyliśmy tu dla Pana Pawła Pan który porzucił prace w korporacji i wyjechał na Sulani

    #70346
    dzidziak86
    Opiekun forum

    @ArtSim to pewnie to jakoś usunęłam, nawet nie wiem jak i kiedy 🙂 Na szczęście nie jest to bardzo istotne, sorry raz jeszcze, nie mam pojęcia jak to zrobiłam 🙂

    #70361
    PanLis
    Uczestnik

    Jutro wrzucę, do wieczora do której mam czas ?

     

    #70373
    ArtSim
    Uczestnik

    @panlis odpowiem ci tutaj lecz na przyszłość pamiętaj że takie pytania pisać tu: https://sims.arhn.eu/forum/topic/wyzwania-forumowe-dyskusja-ogolna/

    A czas masz do 22:00-23:00

    #70378
    Ginewra
    Uczestnik

    @ArtSim oż ty… to zamierzałeś zwlekać ze względu na kupno dodatku? 😀 Cwaniak! A ja cię poparłam! 😀

    #70383
    ArtSim
    Uczestnik

    @ginewra troszeczkę to też był powodem ale byłem na wyjeździe ponad 100km od domu od niedzieli do wtorku

    #70385
    Ginewra
    Uczestnik

    Eee tam, wymówki 😀 Co to jest 100km? Rzut beretem, co najwyżej 😀

    #70389
    bluesocks
    Uczestnik

    @Ginewra potrzebuję Twojego domu dla mojej rodzinki! Jest świetny 🙂

    #70396
    Ginewra
    Uczestnik

    @bluesocks – z chęcią bym ci go dała, ale podejrzewam, że ciężko w Sulani będzie go postawić 😉 Ale jak następnym razem będę włączać grę, to go udostępnię. Chyba że zależy ci głównie na budynku? To usunę tarasy (przynajmniej te niższe) i może uda się działkę spłaszczyć.

    #70410
    PanLis
    Uczestnik

    Dajcie mi 30 minuti wrzucam zdjecia za dużo na głowie majem  prze tentydzien

    #70414
    PanLis
    Uczestnik

    Dom w galerii pod nazwa Costa Del Sulani’a  haha 😛 z hashtagiem ofc. Lepsza prezentacje zrobię jak będę miał czas

Oglądasz 15 wpisów - 16 z 30 (wszystkich: 40)

Musisz być zalogowany, aby odpowiedzieć na ten temat.