Dyskutuj, zbieraj odznaki i poznawaj innych fanów!

Przeczytaj więcej o naszej społeczności

Image is not available
previous arrow
next arrow
Slider

Zobacz najnowszy Przegląd Galerii!

Wybraliśmy dzieła fanów, których nie można ominąć

Image is not available
previous arrow
next arrow
Slider

11 100
Fanów na Facebooku

previous arrow
next arrow
Slider
22
Lubię to!
Lubię to! Kocham Haha ŁAŁ Smutno $%#@$!
168121

Jak dobrze wychować dziecko w The Sims 4? – Poradnik

W rodzinie Twoich Simów właśnie pojawił się nowy potomek i zadajesz sobie pytanie – Jak dobrze go wychować? Bez względu na to, czy dziecko przyszło na świat w wyniku bara-bara, adopcji lub porwania przez kosmitów, czeka Cię ciężkie zadanie wychowania dziecka! W The Sims 4 decyzje podjęte w dzieciństwie wpłyną na to, jak nasz Sim rozpocznie swoje dorosłe życie.

Niemowlę i małe dziecko

Niemowlę w kołysce Małe dzieci i ich aspiracje

Po narodzinach to kołyska z niemowlakiem staje się centrum życia Twoich Simów. Maleństwo potrzebuje stałej uwagi rodziców, dlatego najlepiej ustawić kołyskę w ich sypialni. Dbaj o podstawowe potrzeby maluszka kiedy płacze, karm go, tul i zmieniaj pieluszkę, a Twój mały Sim uniknie opieki społecznej i wkroczy w nowy etap życia jako najszczęśliwsze niemowlę w okolicy!

Małe dziecko w The Sims 4 Aspiracje dzieci w The Sims 4

Jeszcze większe dziecko to więcej roboty. Kiedy niemowlę wyskoczy z kołyski aby stać się małym dzieckiem, zastanów się nad wyborem jednej z unikalnych cech, która zdeterminuje jego charakter i emocje. Małe dzieci w The Sims 4 potrzebują dużo uwagi ponieważ szybko się nudzą i łatwo stają się nieszczęśliwe pozostając bez opieki. Jeśli więc nie chcesz, żeby Twój berbeć zaczął grzebać w szafkach, sadzonkach lub toalecie, warto zająć go czytając bajki dla dzieci, wziąć na ręce lub przygotować kąpiel, w której pływają kaczuszki. Oprócz zaspokojenia  podstawowych potrzeb, zadbaj o rozwój umiejętności malucha, gdyż zaowocuje to lepszym startem na etapie dziecka w wieku szkolnym. Małe dziecko rozwija umiejętności najefektywniej pod wpływem odpowiednich emocji i przy pomocy rodziców.

Wiek szkolny i nastolatek

Odpowiedni rozwój małego dziecka zapewni w kolejnym etapie życia kilka punktów dziecięcych umiejętności na start oraz jedną z dwóch bonusowych cech przyśpieszającą naukę umiejętności (słabsza cecha za 3 poziom wszystkich umiejętności małego dziecka lub mocniejsza cecha za ich maksymalny poziom). Dzieci w wieku szkolnym są już bardzo samodzielne, więc powinny skupić się na szkole i rozwijaniu umiejętności. Pomocne okaże się tu założenie klubu dziecięcego z dodatku Spotkajmy Się, w którym wykupimy przydatne bonusy. Rozwój umiejętności przysparza licznych korzyści – pomaga w wypełnieniu aspiracji, odblokowuje umiejętności dla dorosłych oraz przyśpiesza odrabianie lekcji. W tych ostatnich pomogą dziecku również rodzice. Warto odrabiać prace domowe, gdyż pomagają w uzyskaniu dobrej oceny w szkole, choć ta w żadnym stopniu nie wpływa na życie Twojego małego Sima.

Odrabianie lekcji w The Sims 4 Nastolatek z telefonem

Jeśli dobrze rozplanowałeś dzieciństwo swojego dziecka, to jako nastolatek może już zacząć etap z kilkoma umiejętnościami. Teraz będzie miał czas na przyjaciół, przeżyje pierwszą miłość oraz może podejmie się dorywczej pracy. Jednak nadal w życiu Twojego nastolatka istotna jest szkoła gdyż ocena końcowa będzie miała wpływ na to, na jakim poziomie rozpocznie swoją karierę w dorosłym życiu. Warto więc odrabiać lekcje gdyż z szóstką na świadectwie zacznie każdą karierę od 3 poziomu.

Młody dorosły w The Sims 4

Jak widzisz, wychowanie Sima jest bardzo ważne. Przy dobrym rozplanowaniu i ciężkiej pracy, start Twojego Simowego dziecka będzie łatwiejszy, a dzięki umiejętnościom zdobytym za młodu będzie miał więcej czasu na przyjemności jako dorosły.

Skorzystaj z oferty Ceneo.pl

Autor nowinki

Levkoni

Data publikacji

26 marca 2017 18:59

Reakcje na nowinkę

168121

22 myśli na temat “Jak dobrze wychować dziecko w The Sims 4? – Poradnik”

 1. Może i tak. Jedyna dla mnie nowa rzecz, to to, ż e po szóstce w gimnazjum ma się pracę na trzecim poziomie. A jak ma się piątkę, to co?

  1. Wiesz co Orzeszek niektórzy letsplajerzy są tak niesamowicie i zaskakująco głupi, że nawet jakby Levkoni ograniczył się do samego tytułu to artykuł byłby dla nich objawieniem, bo by się dowiedzieli, że w grze są dzieci.

    1. Jest taki bambusowy flet, Shakuhachi. 😉 Wieele lat temu Linkin Park mieli piosenkę Nobody’s Listening, do której nagrania użyli m.in. tego instrumentu i jakoś tak mi spasowała ta nazwa, tylko ją pozmieniałam według swojego widzimisię. 🙂

    2. To tak to dziadostwo się nazywa… 😁😁😁 Piękny instrument. Jest piękny utwór z tym fletem w roli głównej. Nazywa się Misako z Lego Ninjago Soundtrack. Serdecznie polecam.😁❤🎶🎶🎶

  1. Pewnie tak. Ja mam nadzieję na jakieś nowe wyzwanie typu (chyba ;P) zeszłoroczne szukanie jajek. Tylko czekać 😀

 2. Mi się poradnik podoba, bo wróciła mi chęć zagrania w Simsy. Jak tylko przejdę Andromedę to sobie odpalę grę i może wreszcie ukończę legacy challenge.

 3. Karol, jakby co, to weekend minął, a e-maila nie otrzymałam. Spam też przejrzałam na wszelki wypadek.

 4. Super poradnik, bardzo się cieszę Levkoni, że nie porzuciłeś całkowicie pisania o simowej tematyce, powinieneś robić to częściej 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *