Orientacja seksualna w darmowej aktualizacji do The Sims 4. Wybierz kogo pokocha Twój Sim

W serwisie CBR.com pojawił się artykuł dotyczący wcześniejszego spojrzenia na dodatek The Sims 4 Licealne lata oraz zawartość nowości w grze podstawowej. Wpis nie jest już dostępny, dlatego podejrzewamy, że pojawił się na stronie przed czasem. Informacje w nim zawarte zdradzają nowe fakty na temat rozszerzenia oraz darmowej aktualizacji.

Lipcowa łatka wprowadzi nie tylko ulepszony system kaprysów, zmieniając go w system pragnień i obaw oraz owłosienie na ciele. Przed premierą The Sims 4 Licealne lata, gracze otrzymają za darmo możliwość wybrania orientacji seksualnej swoich Simów.

Jak podano w artykule, będziemy mogli wybrać orientację i romantyczne zainteresowanie stworzonego Sima. W bardzo dużym skrócie myślowym – umożliwi to tworzenie np. aromantycznego geja, czyli Sima czującego pociąg do innych męskich Simów, ale niechcącego wchodzić z innymi Simami w romantyczne relacje. Taka opcja nie była wcześniej możliwa, a Simów mogliśmy określić jako panseksualnych – czujących romantyczny i nieromantyczny pociąg do innych osób, niezależnie od ich płci i tożsamości płciowej.

Opcja ma pojawić się w grze wraz z darmową aktualizacją, która powinna być dostępna jeszcze przed premierą dodatku, czyli 26 lub 28 lipca 2022. Od tej chwili gracze będą mogli wybrać orientację seksualną Simów, tworząc osoby pasujące do historii, jaką chcą opowiedzieć. To kolejny krok w stronę jeszcze większego odkrywania własnego ja Simów, po aktualizacji dodającej możliwość określenia zaimków.

Jeśli podobają Ci się nasze treści i chcesz tworzyć stronę razem z nami, już teraz zgłoś się w trwającym naborze do redakcji. Szczegółów szukaj w odpowiednim wpisie.

Zareaguj na nowinkę!
+1
1
+1
1
+1
0
+1
3
+1
10
+1
2

21 KOMENTARZE

 1. Nieeee 😭 Będę potrzebowała moda, który to ukrywa… To było w simsach najfaniejsze – brak tych podziałów. Mój sim mógł mieć trzech facetów, a potem skończyć z babką… Albo na odwrót. Mógł spędzić całe życie z babką, a potem spędzić czas z facetem, czy jeszcze inne kombinacje…
  Teraz to wszystko padnie, bo będę musiała ich z d e f i n i o w a ć.
  Pewnie o wiele częściej będzie krecenie w opcjach i ustawianie podrywanym simom pa seksualizmu tylko dlatego, aby moja historia się zgadzała, co jest po prostu kolejnym utrapieniem…

  • Nie sądzisz, że w opcjach po prostu dodadzą ustawienia wobec tej funkcji tak jak zawsze gdy coś ingeruje w otwartą rozgrywkę. Myślę, że jak najbardziej będzie coś w rodzaju – włącz/wyłącz funkcje orientacji u simów. Raczej żaden mod nie będzie tu konieczny 🙂 szczególnie, że mówimy o simsach więc na pewno będzie taka możliwość.

  • W przecieku napisane jest, że każdy sim będzie od startu gry panseksualny, czyli tak jak do tej pory i później będzie mógł określić swoją orientację. Podejrzewam, że będzie to specjalna interakcja w okresie dojrzewania i jeśli jej nie wybierzesz to będzie panseksualny cały czas. Dziwne byłoby, gdyby był obowiązek określenia się, bo nawet w prawdziwym życiu nie każdy to robi.

   • Tia… Chciałabym być tak optymistyczna, ale po tym, co czwórka w porównaniu do starszych części potrafi zrobić już z góry zakładam najgorsze 😂😂
    Ale zobaczę…

  • Na pewno będzie opcja bi. Romansowanie w Simsach to teraz najnudniejsze i najłatwiejsze zajęcie. Poza tym dobrze że ogarną ten bałagan. Simka wyznaczona na partnerkę dla mojej postaci leci się flirciarsko witać z chłopami, ojciec rodziny, jak mu obraz na ścianie powiesisz różowy, rwałby wszystko, co jest Simem. Tzn jeśli mu skrypt załączy flirciarską interakcję, zazwyczaj simy paplają bez sensu i nic z tego nie wynika. Marzy mi się rozbudowany system atrakcyjności z Dwójki – dzięki temu działo się nie tylko na parceli, ale i w mieście, ludziki coś robiły, podrywały się, przyjaźniły, kłóciły. W Czwórce kręcą się po ulicach bez sensu, w barze głownie siedzą, zamawiają płyny i paplają o konkretnie niczym.

   • Myślę, że tu jest bardziej kwestia braku odpowiedniego systemu pamięci, czy reakcji „które mogą być niedobre dla młodszej publiki” (powiedzieli po czym twój sim, obserwując zdradę swojego męża dzieli się obiadem z jego kochanką).
    Dosłownie… Trochę mnie to hita, że mój sim jest w stanie zapomnieć swoją pierwszą miłość, z którą miał wszystko co pierwsze (i to dosłownie potrafi zniknąć z kontaktów, czy mieć pasek na zero z zerem wspomnień), a ma mieć zdefiniowaną orientację, jak on nawet nie będzie pamiętał kto mu się podobał xD

  • Podejrzewam, że będzie to wyglądać tak, że po prostu wybierzesz sobie panseksualną orientację, a cała reszta niegranych simów nie będzie miała żadnej narzuconej orientacji, żeby ci rozgrywki nie psuć. Ewentualnie będą mieli konkretną orientację, jak wejdziesz w edycję rodzin i ustawisz co nieco pod własne widzimisię.

   • I już wiemy, że nawet biseksualizm nie wchodzi w grę xD Simsy nie dość, że wszędzie to pchają to nie potrafiły zrobić nawet tego dobrze i będzie można wybrać tylko opcje hetero i homo… Po przeczytaniu artykułu EA jestem bardziej niż zawiedziona.

  • https://simscommunity.info/2022/07/15/sexual-orientation-feature-is-coming-to-the-sims-4/
   Tutaj w Pytaniach do Simguru masz odpowiedź na to czy można będzie wyłączyć tą funkcję. I nope, nie będzie można. Ale będzie można nie ustawiać nic Twojemu simowi i w razie czego przestawić co trzeba innemu.
   Myślę, że jak zwykle MCCC pomoże tutaj mieć kontrolę nad tą funkcją. Ja liczę, że będę mogła wybrać orientacje simom procentowo, żeby nie było generowania losowo tylko bardziej realistycznie.
   Tak czy siak ja się mega cieszę, bo już teraz ustawiam sobie w MCCC orientacje 🙂

 2. No nareszcie!
  Nie dziwie się, że na tej mapie drogowej na sezon letni, wyszczególnili aktualizacje.
  Jeśli to wszystko prawda, to szykuje się nam mała, aczkolwiek bardzo fajna rewolucja!
  Nie mogę się doczekać! 😀

 3. Bardzo mnie to cieszy, bo nie powiem, ostatnio jakoś dziwnie mi gra działa (bez modów). Przyszedł mi Mikołąj w gwiazdkę i zaczął mi żonatego sima całować

 4. Ja liczę na jakąś „wierną” orientację, w sensie, że jak już się sim z kimś zwiąże i ma wysoki różowy pasek, to nie ogląda się za innymi, choćby był megaflirciarski i miał mnóstwo flirciarskich rzeczy obok siebie: tylko za tą osobą, z którą się związał. I żeby z automatu odrzucał awanse „obcych” osób.

 5. Cały czas o LGBT,…..mnie zastanawia czy będzie opcja wybrania – by kobieta czułą pociąg tylko do mężczyzn, a facet tylko do kobiet. Jeśli nie dodadzą tej opcji wspierając LGBT – to zdyskryminuje większość wolącą hetero związki. Czy dojdzie opcja hetero?

  • Przestań płać płatku śniegu. Tak, będzie opcja hetero. Nie musisz o tym się użalać w dwóch osobnych artykułach.

   • wcześniej nie widziałam że założyli na ten temat wpis stad dwa razy napisane…..i na angielskiej stronie ktoś komuś odpisał że nie będzie takiej opcji, że to opcja tylko dla LGBT……..hetero podobno pominęli jako tych co będą grać bez tych ustawień.

  • To pewnie był jakiś trolling…
   Aktualizacja jest bardzo fajna. Masz do wyboru opcje by sim czuł pociąg tylko do kobiet, tylko do mężczyzn, do obu plci lub do żadnej. Dodatkowo masz opcje czy sim ma niezmienną orientację czy jest otwarty na eksperymentowanie. Poza domyślną opcją romansowania (romans i bara bara) masz też opcję by sim był zainteresowany tylko związkami romantycznymi bez bara bara lub tylko bara bara bez związków romantycznych.
   Zatem możliwości jest dużo i są bardzo fajne, nikt nie jest faworyzowany ani dyskryminowany, bez paniki. Aktualizacja jest super! 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Oglądaj SimStories