Pierwsze ślady zaimków w polskiej wersji The Sims 4. Premiera może być blisko

Zaimki są już dostępne w angielskiej wersji gry The Sims 4, gdzie gracz może wybrać istniejące już określenia lub stworzyć własny zestaw. Niestety, opcja ta nie działa w innych językach. Zapewne dlatego, że język angielski jest pod tym względem mniej skomplikowany niż polskie odmiany. To może się zmienić. Skąd o tym wiemy?

Zaimki w polskiej wersji The Sims 4?

Ostatnio przeszukiwaliśmy pliki gry The Sims 4, aby znaleźć okładkę nowego pakietu z piżamami. Wtedy natrafiliśmy na ciekawe znalezisko. Może być ono związane z wprowadzeniem zaimków do polskiej wersji językowej. Do tej pory elementy związane z określaniem zaimków u Simów nie posiadały polskiej lokalizacji (tłumaczenia). To jednak zmieniło się na początku 2023 roku, wraz z lutową aktualizacją The Sims 4. Aktualizacja, oprócz opisywanych w przeglądzie nowości, zawiera dodatkową linię tekstu.

W grze znalazła się poniższa wstawka:

To pierwszy raz, kiedy w grze pojawił się zapis nawiązujący do zaimków. Taka zmiana może oznaczać, że twórcy aktywnie pracują nad wprowadzeniem zaimków do innych wersji językowych i chociaż premiera tej funkcji może być odległa – mamy znak, że temat nie został porzucony.

Mogłoby się wydawać, że to tylko drobna zmiana w tekście, gdyby nie fakt, że w maju 2022 roku podobna zmiana była śladem nadchodzącego pakietu rozgrywki. Niedługo później okazało się, że mieliśmy rację, a The Sims 4 Wilkołaki zostały zapowiedziane 2 czerwca 2022 roku.

Jak myślicie, czy zaimki trafią do polskiej wersji gry? Co sądzicie o tej funkcji i czy będziecie z niej korzystać? Seria The Sims 4 od wielu miesięcy staje się grą jeszcze bardziej otwartą, dając możliwość reprezentacji różnym osobom. Całkiem niedawno aktualizacja wprowadziła do gry akcesoria medyczne, a także binder i bieliznę.

Zareaguj na nowinkę!
+1
29
+1
3
+1
11
+1
9
+1
40
+1
2

1 KOMENTARZ

  1. Taki binder, to nie binder…

    Ciekawa jestem, jak to będzie w praktyce wyglądać, najłatwiej byłoby dać „podłogę” i niech ludzie sami sobie dopowiedzą, co tam miało być: „-łoś”, „-łaś”, „-łeś”, „-liście” itd. Ale może będą bardziej ambitni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Oglądaj SimStories