Strona Glówna Fora SPOŁECZNOŚĆ Wyzwania i zadania Wyzwania forumowe – dyskusja ogólna

ostatnio zaktualizowano przez ArtSim 4 lata, 1 miesiąc temu
17 uczestników
189 odpowiedzi
  • Autor
    Odpowiedzi
  • #67404
    bluesocks
    Uczestnik

    @dzidziak86 super pomysł! Raz w miesiąc będzie zdecydowanie łatwiej zapamiętać o głosowaniu, a dodatkowo od kwestii technicznych będzie Ci chyba łatwiej tym zarządzać 🙂

    #67475
    dzidziak86
    Opiekun forum

    @bluesocks ja mogę i codziennie jakieś głosowania zakładać, ale wiem z doświadczenia, że z tym oddawaniem głosów jest różnie 😉 Cieszę się, że pomysł się podoba.

    Dajcie znać co sądzicie o głosowaniu na zdjęcie miesiąca 🙂

    #67482
    Evaerynth
    Uczestnik

    Jestem za głosowaniem na zdjęcie miesiąca. 🙂

    #67494
    ArtSim
    Uczestnik

    Ja też chcę zdjęcie miesiąca i na niego głosowanie

    #67497
    cd ??
    Uczestnik

    Jestem za 🙂

    #67498
    Fiolek
    Uczestnik

    Pomysł na zdjęcie miesiąca też jest dobry, ale ja dalej podtrzymuję swoje zdanie o głosowaniu na zdjęcie tygodnia. Nie widzę powodu, dla którego tylko redakcja powinna wybierać cotygodniowe wyzwania. Proponuję najpierw spróbować z cotygodniowymi głosowaniami wszystkich userów + zdjęcie miesiąca na koniec czerwca 🙂 To co będzie się cieszyć popularnością zostanie 😉

    #67579
    Ginewra
    Uczestnik

    Co do głosowania, to zależy o czym mówimy…

     

    W przypadku remontów, nie bardzo można zrobić czegoś w rodzaju „remont miesiąca”, bo aktualnie zabawa ta jest przepleciona z CASem – teoretycznie na trzy remonty przypadnie jeden CAS 😉

     

    Weźmy też pod uwagę cichy głosik naszej forumowej opiekunki – jeśli co tydzień my będziemy głosować, to i @dzidziak86 będzie mogła wziąć udział i w zabawie, i w głosowaniu. Jak ogół będzie mógł głosować tylko na „zdjęcie miesiąca”, to @dzidziak86 i tak nie będzie mogła wziąć udziału. Chyba że będzie dla niej wyjątek i żeby było więcej do wyboru, to będą cztery zdjęcia użytkowników i jedno specjalne – administratorki. To by zastąpiło zasadę „głos redakcji równy dwóm głosom użytkownika”.

     

    Gdyby ci @dzidziak86 bardziej zależało na remontach, to można by zrobić, że na remonty wszyscy głosują (więc i ty możesz brać remontowy udział), a „zdjęcia tygodnia” rozbić na dwa głosowania – tygodniowe, tylko dla redakcji i miesięczne dla wszystkich „obywateli”. Tylko nie wiem, czy się to wszystko nie pomiesza i nie popierniczy 🙂 Poza tym trzeba byłoby dać jakiś czas na głosowanie – jeden dzień? Może być za mało. Pół tygodnia? Teoretycznie wtedy głosowanie na jedną zabawę będzie się kończyło wtedy, kiedy zacznie się druga zabawa (czyli np. w poniedziałek zaczynamy głosowanie, kończymy w środę, albo odwrotnie). Pytanie też, czy można jakoś globalnie poinformować użytkowników o głosowaniu? Tzn. nie na stronie głównej, jak to jest w przypadku np. istot nadnaturalnych, ale jakimś czerwonym paskiem na górze strony? Gdyby strona miała możliwość wysyłania prywatnych wiadomości, to jeszcze tak by się dało to rozwiązać. Inna sprawa, że głosowań na stronie głównej jest mało, więc fajnie jakby głosowania na „dzieło” również wliczały się w odznakę „Ankieter” 😉

     

    Sprawa ogólnie do przemyślenia, ale koniec końców możemy zrobić tak – co miesiąc inny system głosowania i sprawdzamy, co najlepiej pasuje i czy się nie miesza 🙂 Albo na razie zostawiamy wszystko jak jest i czekamy na wakacje, bo może nowa odsłona strony pozwoli w łatwiejszy sposób tworzyć głosowania i powiadomienia o nich?

    #67731
    dzidziak86
    Opiekun forum

    Nowa propozycja 😉 Co sądzicie o takim systemie w Zdjęciu tygodnia, w każdy poniedziałek zakładam nową dyskusję ze zdjęciem tygodnia, a w temacie ze zgłoszeniami z tamtego tygodnia zaczynam głosowanie, które trwa zawsze 4 dni do czwartku do północy, w piątek ogłaszam wyniki ( opiszę w tytule dyskusji, że zaczęliśmy głosowanie, a potem, że głosowanie się skończyło i są wyniki ). Jeśli chodzi o zdjęcie miesiąca, to zaczynam w piątek po ogłoszeniu wyników za ostatni tydzień i głosowanie trwa do niedzieli do północy.  Głosować mogą wszyscy, również osoby, które brały udział, ale wiadomo nie na siebie 😉 Nowa edycja zdjęcia tygodnia i głosowanie na poprzednie szłyby w tym samym czasie, ale w różnych tematach. Zaznaczam, że rozmawiamy tylko o głosowaniu na zdjęcie tygodnia, w przyszłości można pomyśleć o innych wyzwaniach, ale to krok po kroku 🙂 Samo głosowanie miałoby charakter tylko forumowy i nie byłoby łączone ze stroną główną. Jeśli chodzi o ewentualny remis w głosach, w takim wypadku redakcja rozstrzyga, niestety nie ma innej możliwości, bo odznaka jest jedna na tydzień, tak samo w zdjęciu miesiąca.

     

    Jeśli pasowałby Wam ten system i zasady, długość głosowania może być inna, to ja jestem gotowa na to, żeby w następnym tygodniu w poniedziałek zrobić głosowanie za ten tydzień, sprawdzić jak to wszystko działa przez czerwiec i zrobić w lipcu głosowanie na zdjęcie czerwca. 🙂 Jeśli jednak nadal wolicie tylko głosowanie na zdjęcie miesiąca to też żaden problem dla mnie, więc jak zawsze dajcie znać! Tak sobie myślę, że ja mnóstwo pytań zadaję 😉 Pozdrowienia i udanego dnia wszystkim!

    #67732
    ArtSim
    Uczestnik

    Ja bym chciał oba: zdjęcie tygodnia i zdjęcie miesiąca. Czas na głosy jest do mnie idealny (i wiem że ciągle zmieniam zdanie ale propozycje @dzidziak86 są idealne)

    #67736
    Ginewra
    Uczestnik

    Testujemy!

    #67796
    dzidziak86
    Opiekun forum

    Cieszę się, że pomysł i schemat się podoba 🙂 Mam nadzieję, że testowanie pójdzie nam gładko i przyjemnie 😉 Pozdrowienia!

    #67800
    PanLis
    Uczestnik

    Że tak się zapytam bo jestem nowy, wystarczy same zdjęcia udostępnić czy całą parcele w galerii The Sims ? A jeżeli tylko zdjęcia to gdzie? 🙂 z poważankiem.

    #67801
    ArtSim
    Uczestnik

    @panlis trzeba zrobić screeny z gry i wkleić poprostu je w tym temacie  zgodnie z zasadami tutaj.

    A jeśli chcesz mieć dodatkowe 50 monet to daj swoje zdjęcia w swoim temacie ale najpierw musisz go stworzyć na dole strony tutaj

    W galerii ts4 nie trzeba?

    #67803
    PanLis
    Uczestnik

    @ArtSim

    Dziękuje za wyczerpującą odpowiedź 😉

    #67804
    ArtSim
    Uczestnik

    @panlis wcale taka nie była! Zobaczysz co to znaczy długie na wpisie @ginewra!?

Oglądasz 15 wpisów - 31 z 45 (wszystkich: 190)

Musisz być zalogowany, aby odpowiedzieć na ten temat.