The Sims w 2021 roku. Czy to był dobry rok dla naszych Simów?

The Sims - podsumowanie 2021 roku.

Rok 2021 oficjalnie przechodzi do historii. Znajdujemy się obecnie w specyficznym, noworocznym okresie, który większości z nas niewątpliwie kojarzy się z czasem podsumowań tego, co za nami. Nie inaczej będzie w przypadku tego artykułu. Postaramy się przypomnieć Wam to, czego byliśmy świadkami w świecie The Sims przez ostatnich dwanaście miesięcy.

Wielkie zapowiedzi, premiery, darmowe aktualizacje i… liczne zestawy kolekcji. Właśnie to mogliśmy obserwować na naszych ekranach przez ostatnie miesiące. Jak dokładnie było? Co nowego się pojawiło? Tego dowiecie się, czytając ten artykuł. Zapraszam Was na sentymentalną podróż przez ostatni rok i kolejny dla The Sims 4. Najpierw jednak mała garść statystyk, które jako typowy humanista lubię najbardziej. 😉

 • Do gry pojawiło się 12 nowych, płatnych rozszerzeń
 • Jedynym dodatkiem była The Sims 4 Wiejska Sielanka
 • Z pozostałych rozszerzeń otrzymaliśmy jedne akcesoria, jeden pakiet rozgrywki i… dziewięć pakietów kolekcji
 • Te ostatnie były oczywiście nowym typem płatnych rozszerzeń, które zadebiutowało w 2021 roku
 • Oprócz tego gra została zaktualizowana za darmo aż 15 razy

A teraz przejdźmy do konkretów. Gotowi?

Styczeń 2021 w The Sims

Rok 2021 rozpoczęliśmy bardzo podobnie jak poprzedni, bo od zapowiedzi i premiery pakietu akcesoriów. Tym razem były to The Sims 4 Zjawiska paranormalne, które zadebiutowały 26 stycznia 2021. Dzięki rozszerzeniu mogliśmy skorzystać z nowego typu parceli – „nawiedzony dom„, rozpocząć nową karierę badacza zjawisk paranormalnych czy poprosić o pomoc legendarną Kościldę znaną z The Sims 1 Abrakadarba. Sam pakiet został przez społeczność przyjęty ciepło i zagościł w wirtualnych bibliotekach wielu Simomaniaków. Wielu fanów okrzyknęło akcesoria jednymi z najlepszych pod względem ilości nowych materiałów CAS, w budowaniu i rozgrywce.

Oprócz nowych akcesoriów do gry zawitała aktualizacja, która dodała do gry nową emocję. Mowa tu oczywiście o strachu, który występuje w dwóch etapach: przestraszenia i przerażenia. Łatka poprawiała również kilka powstałych w grze błędów.

Luty 2012 w The Sims 4

Luty 2021, jak co roku, to miesiąc związany z urodzinami serii The Sims. Tym razem twórcy gry z tej okazji postanowili współpracować z kreatywnymi członkami społeczności fanów. Z tej współpracy powstała urodzinowa aktualizacja dodająca elementy stworzone przez graczy dla graczy. Nasza gra została wzbogacona o nowe meble, dekoracje czy elementy narzędzia stwórz Sima.

Urodzinowa aktualizacja The Sims 4

Dużym newsem okazał się przeciek informacji dotyczących nowego typu rozszerzenia, jakim były kolekcje. W jego ramach przedstawiono trzy pierwsze nowości tego typu, którymi były Wielkie porządki, Wiejska kuchnia oraz To były czasy. Informacja o pojawieniu się nowego typu płatnych rozszerzeń rozgrzała do czerwoności simowe fora i spotkała się z masą mieszanych opinii. Część fanów dała im szansę, inni zobaczyli je jako przysłowiowy „skok na kasę”. Zyskały zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Do których zaliczasz się Ty? Koniecznie daj znać w komentarzu!

Oprócz tego pojawiły się pierwsze przecieki dotyczące chęci dodania postępu historii do gry oraz afera z jedną z modyfikacji do gry. Chociaż afera szybko ucichła – bo nie jest związana bezpośrednio z Electronic Arts – to temat postępu historii wrócił kilka miesięcy później, ale o tym niżej.

Marzec 2021 w The Sims 4

The Sims 4 - marcowa aktualizacja

Pierwszy miesiąc wiosny, czyli marzec 2021, przyniósł nam jedynie premierę wspomnianych już wcześniej trzech kolekcji. Poza tym gra doczekała się jednej darmowej aktualizacji, która dodała długo wyczekiwane łóżka piętrowe. Oprócz tego wzbogacono grę o ulepszone cechy osobowości i tekstury. Lekko zmieniło się zatem zachowanie Simów w The Sims 4, a łóżka piętrowe ucieszyły sporą część fanów.

Kwiecień 2021 w The Sims

Kwiecień 2021 przyniósł nam wiele nowości w The Sims Mobile, a także pewne przecieki na temat nowych rozszerzeń do gry. Tak jak co miesiąc na naszych komputerach wylądowała również aktualizacja gry. Tym razem dodała ona nowy wygląd menu wyboru zapisu gry, nowe wersje znanych fryzur oraz poprawiła kilka błędów. Wraz z aktualizacją pojawiły się po raz pierwszy wersje próbne dodatków do gry – dostępne podczas specjalnych darmowych weekendów. Za darmo, tylko na czas dwóch dni dostępne były The Sims 4 Miejskie życie i The Sims 4 Spotkajmy się.

Nowe kolory włosów w grze

Pod koniec miesiąca odbyła się transmisja Inside Maxis, w ramach której twórcy zapowiedzieli dodanie do gry nowych kolorów włosów. Poza tym zapowiedziano poprawkę tekstur niektórych fryzur i dodanie większej liczby gotowych presetów oczu dla osób pochodzenia azjatyckiego.

Maj 2021

Piąty miesiąc roku rozpoczęliśmy z przytupem, bo od zapowiedzi kolejnego pakietu kolekcji. Tym razem była to The Sims 4 Oaza na patio, która dodawała nowe obiekty w trybie budowania i kupowania. Oprócz tego twórcy podzielili się z nami specjalną grafiką przedstawiającą nowości, które zostaną dodane latem tego roku.

Największą majową nowością była jednak bez wątpienia zapowiedź pakietu rozgrywki The Sims 4 Wystrój marzeń. Rozszerzenie skupiało się na elementach wystroju domów naszych Simów oraz dodawało nową interaktywną karierę dekoratora wnętrz. Jego premiera odbyła się 1 czerwca 2021.

Tak jak zawsze otrzymaliśmy aktualizację gry. Tym razem były aż dwie. Pierwsza dodawała m.in. zapowiedziane w marcu nowe pesety oczów. Druga natomiast przygotowywała grę pod premierę nowego pakietu, a także dodała system lubię/nie lubię oraz nowe kolory włosów. Od teraz nasi Simowie mogą bardziej lubić lub nie lubić jakiś kolor, zajęcie lub wystrój. Oczywiście każda z nich poprawiała powstałe w grze błędy.

Czerwiec 2021 w The Sims

Pierwszy miesiąc lata przyniósł nam zapowiedź – to właśnie w czerwcu 2021 zapowiedziano kolejny duży dodatek do The Sims 4. Tym razem była to długo wyczekiwana farma. Rozszerzenie nosiło tytuł Wiejska sielanka, a jego premierę zaplanowano na 22 lipca. Skupiał się on na aspektach życia na wsi i rozwijał możliwości aktywności poza domem.

Oprócz nowego dodatku dużą nowością, która zawitała do gry w czerwcu były Simowe Sesje, czyli festiwal muzyczny w świecie gry. Na imprezie pod simowym gołym niebem wystąpili: Bebe Rexha, Glass Animals oraz Joy Oladohun. Całe wydarzenie trwało od 29 czerwca godz. 19:00 do 8 lipca godz. 7:00. Impreza została dodana do gry za pomocą darmowej aktualizacji, która również poprawiała kilka bugów.

Również w czerwcu GlossyGem; czyli Karol, redaktor naczelny DOTsim, pojawił się na bannerze w grze The Sims 4 oraz na oficjalnej stronie TheSims.com jako gość kampanii Duma tworzy The Sims. Electronic Arts przeprowadziło z nim wywiad, który jeszcze bardziej przybliżył jego osobę fanom serii The Sims. Możemy śmiało powiedzieć, że mamy godnego przedstawiciela naszego kraju wśród influencerów z całego świata, będącego jednoczeście częścią społeczności LGBTQIA+.

Lipiec 2021

Siódmy miesiąc roku stał głównie pod znakiem trwających Simowych Sesji oraz premiery wiejskiego dodatku. Najważniejszym wydarzeniem miesiąca były aktualizacje gry. Tym razem były dwie. Pierwsza dodała do niej wyczekiwane narzędzie tworzenia stawów, wspólne gotowanie oraz kilka innych przydatnych funkcji. Druga skupiła się w głównej mierze na poprawieniu powstałych po premierze dodatku błędów.

Sierpień 2021

Sierpień przyniósł nam głównie pewne poszlaki oraz spekulacje na temat rozwoju The Sims 4. To właśnie wtedy pojawiły się pierwsze pogłoski o odświeżeniu pakietu rozgrywki Dzień w Spa. Oprócz tego usłyszeliśmy pewne informacje na temat dodania wilkołaków oraz wróżek do gry. Niestety do tej pory nie dodano tej postaci nadnaturalnej. Głównym newsem w tym miesiącu była zapowiedź oraz premiera kolekcji Industrialny Loft oraz aktualizacja gry, która przede wszystkim przygotowywała ją pod to rozszerzenie

the sims 4 industrialny loft kolekcja

Wrzesień 2021 w The Sims 4

Początek szkoły i pierwszy miesiąc jesieni przyniosły nam naprawdę sporo wiadomości ze świata gry. Zacznijmy może od tych dobrych. Odświeżenia doczekał się wspomniany już pakiet rozgrywki The Sims 4 Dzień w Spa. Otrzymaliśmy możliwość zaopatrzenia naszych Simów w różnokolorowe paznokcie, nową karierę, kilka aspiracji oraz obiektów. Oprócz tego rozpoczął się tzw. Sezon Tożsamości, który przez całą jesień dostarczał nam nowości. We wrześniu były to dwie nowe kolekcje: The Sims 4 Lotniskowy szyk i The Sims 4 Dzielnica mody. Jak zwykle pojawiła się również darmowa aktualizacja (tym razem dwie: jedna m.in. z paznokciami dla Simów, a druga z nowymi kolorami obiektów), a my także poznaliśmy pierwsze informacje na temat nowej gry studia Maxis.

the sims 4 dzień w spa refresh reheat

Oprócz tych miłych wiadomości pojawiła się niestety jedna negatywna, która szybko rozgrzała simowe fora do czerwoności. Doszło bowiem do podniesienia cen rozszerzeń do The Sims 4, co niewątpliwie nie spodobało się większości fandomu.

Październik

Październik przyniósł nam przede wszystkim przecieki dotyczące kolejnych kolekcji do gry. Oprócz tego pojawiły się pierwsze informacje na temat dodania scenariuszy do gry, a The Sims 4 Wiejska sielanka nominowano do prestiżowej nagrody. W tym miesiącu twórcy także zapowiedzieli, że do The Sims 4 zostanie wydany jedynie jeden dodatek w 2021 roku.

Listopad 2021

Jedenasty miesiąc w roku w porównaniu do poprzedniego zaoferował nam zdecydowanie więcej nowości oraz newsów. Otrzymaliśmy nowe kolekcje – Kwitnące wnętrza oraz Nowoczesna moda męska, a także aż dwie aktualizacje gry. Pierwsze dodawała wspomniane już scenariusze, natomiast druga skupiła się poprawieniu powstałych w grze błędów, a także dodawała nowy postęp historii w grze.

W listopadzie 2021 twórcy zapowiedzieli również zaktualizowanie gry o kilka nowych mechanizmów. Poinformowano o przebiegu prac nad dodaniem do gry zaimków dla niebinarnych Simów, a także zapowiedziano nowy typ aktualizacji – to znane nam obecnie „Ekspresowe Dostawy The Sims„. Pokazano nam także pierwsze szkice nowego wyglądu niektórych miastowych z The Sims 4, w tym rodziny Ćwir i sióstr Caliente.

Grudzień 2021

Pierwszy miesiąc zimy, a zarazem ostatni roku nie przyniósł nam zbyt wiele nowości i informacji ze świata The Sims. Electronic Arts przedstawiło nam swoje podsumowanie 2021 roku w The Sims, a także zaoferowało ciekawe promocje na ich produkty. Główną nowości był news o pracy twórców nad stworzeniem nowej technologii skanowania, która pozwoli tworzyć Simów na podstawie zdjęć. Poza wspomnianymi nowościami otrzymaliśmy również pierwszą Ekspresową Dostawę, która zawierała kilka nowych obiektów związanych ze świętami Bożego Narodzenia.

Co sądzicie na temat ubiegłego roku w świecie The Sims? Uważacie go za udany? Koniecznie dajcie nam znać!

Drogie Simomaniaczki, Drodzy Simomaniacze

Z okazji nadchodzącego nowego roku chcielibyśmy życzyć Wam wszystkiego simowego w nadchodzącym roku. Dużo uśmiechu, zdrowia, pogody ducha, wielu kreatywnie spędzonych godzin w świecie The Sims i samych rozszerzeń, które zaspokoją Wasze oczekiwania. Liczymy, że 2022 rok będzie tak samo, albo nawet bardziej owocny od ubiegłego. Mamy nadzieję, że te kolejne dwanaście miesięcy spędzicie razem z nami w zdrowiu, spokoju i radosnej atmosferze. Szczęśliwego nowego roku!

~ redakcja DOTsim
Karol, Marcin, Radek, Monika, Kacper, Oskar, Kinga, Marcin

Zareaguj na nowinkę!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

5 KOMENTARZE

 1. Ten rok z simsami określam jako „taki sobie”. Mało ekscytacji, tylko jeden dodatek który i tak kupilam dopiero teraz, bo absolutnie nie jest wart swojej pełnej ceny. Pakiet który też jest średni i gameplay średnio się nadaje na dłuższą rozgrywkę. Najbardziej spodobały mi się akcesoria paranormalne które idealnie pasują mi do mojej rodziny (japońska rodzina egzorcystów? Perfekcyjnie). I pierdyliard kolekcji, które warte są MOŻE 2 euro a są sprzedawane za 5 (nie posiadam ani jednego i szczerze wątpię bym to kiedykolwiek zmieniła. Tak jak akcesoria i dodatki mam wszystkie, a pakiety prawie [nie ma mocy która zmusi mnie do kupienia tego szajsu o star wars], tak kolekcji nie tknę). Ha tfó na twórców za to, że im się nie chciało w tym roku zrobić drugiego pełnego dodatku, bo po co skoro można rzucić kilka mebelków od niechcenia i patrzeć jak tłumy kupują.

  Nie mniej dalej gram, dalej odczuwam przyjemność z gry i obecnie spędzam czas próbując zdobyć przysmak aby zmienić jakąś kurę w złotą.

 2. Ten rok zarowno dla mnie jak i simsow jest chyba jednym z najgorszych. Nie oszukujmy się, dobre czasy skonczyły się 31 grudnia 2019 roku, kolejne lata to jakaś kpina

 3. Ogólnie oceniam ten rok na dobry, może nie najlepszy, ale po prostu dobry.
  Gra rozwija się w dobrą stronę, mniej lub więcej.
  Super akcesoria, w miarę dobry pakiet rozgrywki, spoko dodatek.
  Fakt, największa wada, to brak drugiego dodatku, albo chociaż pakietu rozgrywki.
  Mam neutralne podejście do tych kolekcji, na szczęście, to nie są jakieś takieś rozszerzenia(rozszerzonka?) które trzeba mieć, od takie paczuszki… bardziej dla graczy konsolowych, których nie mają dostępów do modów – aczkolwiek te z wzbogacające rozgrywkę przygarnę od razu 😛
  Szkoda bardzo, bardzo szkoda… że jest taki aż jeden…
  Mam nadzieję, na jak najdłuższe rozwijanie tej części gry, bo na obecną chwilę ta część sprawia mi radość grania z całej serii najbardziej! 😀

 4. Ja po prostu liczę, że w przyszłym roku będzie lepiej i, powiedzmy, mniej kitowo. Choć promocję na odkurzacz z chęcią przytulę. A poza tym to nawet ciekawa jestem tej nowej funkcji zgrywania twarzy ze zdjęcia, choć nie wiem, czy będę z niej często korzystać. Podejrzewam, że będzie jak z widokiem z pierwszej osoby. Z ciekawości sprawdziłam, jak to działa i więcej nie użyłam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Oglądaj SimStories