Strona Glówna Fora SPOŁECZNOŚĆ Wyzwania i zadania Wyzwania forumowe – dyskusja ogólna

ostatnio zaktualizowano przez ArtSim 4 lata, 1 miesiąc temu
17 uczestników
189 odpowiedzi
  • Autor
    Odpowiedzi
  • #68378
    Dana
    Uczestnik

    Moniko, czy można użyć póz (poses) w CAS?:)

    #68381
    dzidziak86
    Opiekun forum

    @Dana(Danuta720-TSR, AHQ) hmm… dobre pytanie 🙂 Wiem, że z pozami wygląda to efektowniej, ale wolałabym, żebyśmy na razie się powstrzymali od używania póz w CAS do zdjęć do wyzwania. Jestem jednak otwarta na dyskusję 😉 Czy ktoś jeszcze się nad tym zastanawiał? Używacie póz? W związku z tym, że oznaczanie nie oznacza, zostawiam pytanie i moją odpowiedź w tym temacie, ale wieczorem przeniosę tutaj: https://sims.arhn.eu/forum/topic/wyzwania-forumowe-dyskusja-ogolna/ 🙂

    #68382
    Ginewra
    Uczestnik

    Odpowiadając na:

    @Dana(Danuta720-TSR, AHQ) hmm? dobre pytanie Wiem, że z pozami wygląda to efektowniej, ale wolałabym, żebyśmy na razie się powstrzymali od używania póz w CAS do zdjęć do wyzwania. Jestem jednak otwarta na dyskusję Czy ktoś jeszcze się nad tym zastanawiał? Używacie póz? W związku z tym, że oznaczanie nie oznacza, zostawiam pytanie i moją odpowiedź w tym temacie, ale wieczorem przeniosę tutaj: https://sims.arhn.eu/forum/topic/wyzwania-forumowe-dyskusja-ogolna/

    Ja osobiście póz nie używam, poza tym w regulaminie mamy coś takiego jak:

    Nie można używać CC i modyfikacji ( meble, włosy, fryzury itp. )

    A pozy chyba można zaliczyć do modyfikacji 😉

    #68390

    Ja niestety nie mogę brać w tym udziału ,bo już wile razy próbowałam wrzucić zdjęcia ,ale nic to nie dawało .

    #68396
    Oliwier
    Uczestnik

    @Sqsia Jeżeli chcesz wstawić zdjęcie, musisz kliknąć ten obrazek na samym końcu paska (obok wstawiania odnośnika). Zdjęcia wrzucasz np. na imgura, kopiujesz link do tego zdjęcia i wklejasz w „źródło” i  na samym końcu linku dopisujesz „.png”. Mam nadzieję, że pomogłem 🙂
    (Przepraszam, że nie na temat)

     

    #68399

    To już wiem ,bo nigdy nie pisałam png na końcu

    #68401

    A czy można uczyć oczy z modów? Umie pojawią się tylko oczy z modów.

    #68403
    Oliwier
    Uczestnik

    Niestety żadnych modów nie można używać w konkursach jak 'Sim tygodnia’ czy 'Remont tygodnia’ 😐

    #68406
    dzidziak86
    Opiekun forum

    @Sqsia widzę, że w Twoim temacie się udało Ci się dodać zdjęcie 🙂 Super! Tak jak napisał @OliVer nie można używać żadnych CC ani innych modyfikacji.

     

    Na przyszłość proszę wszystkich o zadawanie pytań dotyczących wyzwań na forum w tym temacie: https://sims.arhn.eu/forum/topic/wyzwania-forumowe-dyskusja-ogolna/ Dziś wieczorem poprzenoszę wszystkie pytania i odpowiedzi do tej właśnie dyskusji. 🙂 Udanego dnia!

     


    @OliVer
    powiedz mi jeszcze, bo widzę, że dodałeś dwa posty, jeden zniknął 😉 Który ma być w temacie, a który usunąć? Ten co widać tutaj ma zostać, czy ten drugi? 😉

    #68410
    Dana
    Uczestnik

    @Ginewra, pozy zostały zaakceptowane przez EA i normalnie pojawiają się w Galerii,  nie maja żadnego wpływu na Sima, ani na jego grę.A tym bardziej, gdy gracz z Galerii pobierze takiego Sima do swojej gry.  Pozy nie uszkadzają gry, to pliki package, które nie ingerują w silnik gry, ani w rozgrywkę. Dlatego uważam, że w tym przypadku powinno się umożliwić takie „upiększanie” zdjęć.  A nauka korzystania z póz nikomu jeszcze nie zaszkodziła. Polecam. 🙂

    #68417
    Oliwier
    Uczestnik

    @dzidziak86 Ten, który widać 🙂

     

    #68420
    ArtSim
    Uczestnik

    Mi pozy nie potrzebne ale byłoby  ciekawie? Czy ktoś wie jak się z tego korzysta?

    #68426
    Dana
    Uczestnik

    Pobierasz pozy do CAS, to zazwyczaj jeden plik. Wkładasz ten plik do folderu Mods.Jeżeli pobierasz pozy z TSR to nie trzeba rozpakowywać pliku, jeżeli z innych stron, to może on być spakowany Winrar-em, a wtedy trzeba go rozpakować, klikając PPM na folder, wybierasz opcję „wypakuj tutaj”. Następnie wchodzisz do gry i  do CAS Simem, którego chcesz sfotografować, i naciskasz na cechę, na której ustawiona jest poza. Zazwyczaj nazwa cechy podana jest pod zdjęciami w opisie.

    Na przykład te pozy do CAS : http://www.thesimsresource.com/downloads/1429721  – ustawiasz klikając na cechę „aktywny”, a te: http://www.thesimsresource.com/downloads/1443591 – cecha „ponury”.

    Gdy klikniesz na cechę Sima, zaczyna on robić pozy,wtedy  wystarczy naciskać klawisz „C” i masz zrobione zdjęcia w folderze „Zrzuty ekranu”.

    Uwaga!: można pobrać tylko jeden plik. Po zrobieniu zdjęć, wychodzisz z gry, bez zapisywania jej.  Teraz możesz wyjąć z gry plik  z pozami i gotowe. Dobrej zabawy!

    #68428
    Ginewra
    Uczestnik

    @Dana – ależ z innymi CC postacie w Galerii też się wyświetlają (choć fakt, że trzeba najpierw kliknąć „pokaż zawartość zmodyfikowaną”, ale są? Są!), a nie tylko pozy są plikami „.package”, nie ingerującymi w silnik gry, ani w rozgrywkę. To gdzie stawiamy granicę, żeby wszyscy jasno wiedzieli, czemu z jednej modyfikacji mogą korzystać, a z drugiej nie?

    Żeby nie było – nie atakuję ciebie Dana, nie twierdzę, że twój pomysł jest denny i kto to w ogóle wymyślił, zwracam tylko uwagę na to, że jest to jakaś forma CC, czy modyfikacji, a to, czy można tego używać, jest jasno w regulaminie określone. Więc nie rozumiem przytyków z twojej strony – wszak wiele rzeczy nie szkodzi, mam je wszystkie wykonywać/się uczyć? W jakim celu?

    Specjalnie napisałam, że sama nie używam póz, bo wiem że to może determinować moją decyzję (ba, @dzidziak86 nawet o to zapytała). Osobiście preferuję pokazywanie Simów w plenerze, a nie w CASie, a tam póz można mieć od groma – czemu nie spróbować czegoś takiego, zamiast nudnego, niebieskiego tła? O właśnie, tła… może jeszcze dla „upiększenia” zdjęć poprosimy @dzidziak86 , żeby pozwoliła na zmianę wyglądu pokoju CAS? O to mi właśnie chodziło z granicą – pozwolimy na jedno, nie pozwalając na drugie?

    Ostateczna decyzja i tak będzie wynikiem głosowania, więc moje osobiste preferencje i tak mają niewielkie znaczenie. Jednak uważam, że dla jasności regulaminu lepiej byłoby nie robić wyjątków – i bez tego jest wiele pytań pod wyzwaniami. Chyba że konkretny punkt będzie zmieniony/usunięty, jak to było z pozwoleniem na kolaż zdjęć.

    #68429
    PanLis
    Uczestnik

    Uważam i to jest moje prywatne zdanie, że jeżeli pozwolimy używać jakiejkolwiek modyfikacji to Ci którzy potrafią znaleźć takie które są wspaniałe będą mieli przewagę nad innymi. Dwa nie każdy potrafi korzystać z modów i znaleźć coś dobrego do wykorzystania. Są i tacy którzy nie wiedzą że można z tego korzystać, gdzie je umieścić a potem jak uruchomić.

    Edit:
    Chociaż nie ukrywam że takie CC jak detale ciała, owłosienie na ciele, ładniejsze i bardziej żywe oczy, chciałbym wykorzystać ale rozumiem zasadny.

Oglądasz 15 wpisów - 61 z 75 (wszystkich: 190)

Musisz być zalogowany, aby odpowiedzieć na ten temat.