Strona Glówna Fora SPOŁECZNOŚĆ Wyzwania i zadania Wyzwania forumowe – dyskusja ogólna

ostatnio zaktualizowano przez ArtSim 4 lata, 1 miesiąc temu
17 uczestników
189 odpowiedzi
  • Autor
    Odpowiedzi
  • #68442
    Dana
    Uczestnik

    @Ginewra – W tym przypadku nie masz racji.  Trochę wyjaśnienia. Pozy służą jedynie do robienia zdjęć i zaraz po ich zrobieniu wyjmuje się plik z gry. 

    EA  takie  zdjęcia  dopuściła i nie oznacza ich kluczykiem  „obiekty zmodyfikowane”, gdyż w żadnym stopniu pozy Simów w Galerii nie ingerują w ich pliki, a tym samym, w grę graczy, którzy pobiorą sobie –  tak sfotografowane Simy – do swoich gier.

    ———————————————————————————————————————————————————————————————-

    Natomiast owszem, oznaczyła kluczykiem zdjęcia domów, gdyż gracz pobierając taki dom z Galerii, pobiera równocześnie zmodyfikowane pliki –  gdyż twórca takiego domu, chcąc pokazać go z jak najlepszej strony najpierw jego oryginalne pliki  umieszcza w programie Sims 4 Tray Importer,  a tam podmienia oryginalne zdjęcia na swoje, następnie tak zmodyfikowane pliki domu zapisuje do Biblioteki i wysłać do Galerii.

    ——————————————————————————————————————————————————————————-

    To nic osobistego @Ginewra, ale  z całym szacunkiem,  warto poznawać różne możliwości, jakie daje nam gra.

    To się potem przydaje w codziennym życiu… umiejętność obsługi programów graficznych, wiedza – jak zmienic rozmiar zdjęcia, jak go zmienić, jak zmienić rozszerzenie plików z pgn, na jpg – co jest wazne w przypadku forów…  wiedza na temat programów do gry, oraz innych możliwości,  jakie w końcu daje nam –  nie kto inny, jak – EA.

    Myślę, że wprowadzając Galerię , EA chciała ułatwić graczom przesyłanie ich dzieł, a przy okazji zrobiła im krzywdę.  Młody gracz  w tym  momencie nie  musi się uczyć  niczego nowego, Galerię ma na wyciągniecie ręki (pod warunkiem, że podczas rejestracji na Origin wpisze sobie odpowiedni wiek, takich graczy jest bardzo dużo w Galerii).

    Dlatego próbując wyrównywać „straty” wprowadzili  program #EAGameChanger,  nagradzając najlepszych blogerów (w tym twórców CC), najlepszych Youtuberow, etc…

    Mam nadzieję, że trochę wyjaśniłam różnice…..

    #68444
    Dana
    Uczestnik

    Może jeszcze dodam… różnica pomiędzy innymi plikami package, jakimi są CC (włosy, owłosienie rzęsy, brwi, makijaże, części ciała, obiekty z trybu budowy), a plikami POSES jest taka, że te ostanie (pozy) omija każda aktualizacja. Aktualizacje gry ingerują w silnik gry, rozgrywkę, lub tryb budowy (gdyż dodają nowe sloty), lub CAS (gdyż Simy silnie są związane z interakcjami w grze). Pozy są obojętne dla gry i nie rusza ich żadna aktualizacja, dlatego można pobrać nawet najstarsze pozy i nie zepsują nam gry. Skąd to wiem? Jestem #EAHelperChampion (choć nie jestem pracownikiem EA), gdy będziecie mieli jakieś problemy z grą to zapraszam tutaj:  https://answers.ea.com/t5/Problemy-techniczne/bd-p/the-sims-4-technical-issues-pl

    #68450
    Ginewra
    Uczestnik

    Jeju, dziewczyno, jak chcesz tak testować różne możliwości, to może zamiast iść na łatwiznę, skorzystasz z programów graficznych i tam poustawiasz Simów w różne pozy? Zwłaszcza, że takie ingerencje nie są zakazane, a w przyszłości może zaprocentują, bo zostaniesz np. grafikiem komputerowym? Można tak w nieskończoność…

    Gdybym była osobą decyzyjną, to widziałabym sens w twoim przekonywaniu mnie. A tak to nadal nie widzę powodu, dla którego pozy powinny być wyjątkiem – a nuż w przyszłości EA zacznie wspierać np. włosy (albo oczy, ktoś chciał zmodyfikowanych oczu używać)  i co? To będziemy brać za nawias? Wspierane, czy nie, to nadal są pliki package, nadal wrzuca się je do „mods”, żeby to chociaż jakoś od EA było udostępnione i lepiej wspierane (w sensie, że gdzieś są wypisane te pozy i je klikasz, a nie za pomocą cech charakteru) to jeszcze można by było dyskutować.

    Zresztą o czym my tu piszemy – jak ta opcja zostanie przegłosowana, to nie będę się przecież buntować. @dzidziak86 zapytała o opinię, ja się ze swoja podzieliłam i tyle, będzie głosem jednym z wielu, nie decydującym. Ba, przecież my nawet nie musimy mieć jednomyślności – nie jesteśmy amerykańską ławą przysięgłych 😀 Moje „nie” nie zawiesi decyzji 😀

    #68463
    Dana
    Uczestnik

    Masz rację @Ginewra , nie ma się o co „bić” 😉

    Przy okazji, niestety, w programie graficznym nie da się powyginać Simów xd, może to jedynie zrobić program 3D, taki, jak np. blender, w którym robi się CC. No, ale wtedy to już  jest modyfikacja.

    Grafikiem nie jestem, mam inny zawód :)…. tak, czy inaczej, nie będę czekała na wynik głosowania, już sobie poradziłam.  Zmieniłam Simowi tło, w Photoshopie, bo jak napisałaś – można 😉

    Pozdrawiam cieplutko. 🙂

    #68471
    Ginewra
    Uczestnik

    Nie no, Photoshop ma coś takiego jak „kukiełkowanie”, więc w pewnym zakresie da się powyginać Simów bez 3D 😀 A co do wyniku głosowania – dobrze, że dodałaś, bo i tak nie miałabyś na co czekać. Decyzja weszłaby w życie zapewne od następnej edycji, tak jak to było z kolażem zdjęć – przy pierwszej edycji była propozycja, @dzidziak86 się na nią zgodziła, a regulamin zmieniła od drugiej edycji 🙂

    #68475
    dzidziak86
    Opiekun forum

    Przeczytałam dokładnie wszystko i bardzo dziękuję każdemu za udział w dyskusji 🙂 Przypominam, że to żadne głosowanie nie jest, chciałam jedynie poznać Wasze opinie na ten temat. Napisałam w poście, który zacytowała @Ginewra, żebyście powstrzymali się od używania póz. Ja również mam wątpliwości jeśli chodzi o używanie póz, mimo, że rozumiem stanowisko @Dana(Danuta720-TSR,AHQ) to jednak wolałabym, aby w wyzwaniach prace były bez żadnych zewnętrznych dodatków, tym samym na tę chwilę pozy, czy zmiany tła w CASie, o których pisała @Ginewra nie będą zgodne z zasadami.

     

    A teraz moi drodzy, w związku z tym, że przez weekend mogę być mniej aktywna, ale oczywiście będę zaglądać, to życzę Wam wspaniałego, słonecznego i przyjemnego weekendu! 🙂 Przypominam, że do północy nadal możecie zagłosować na zdjęcie tygodnia, a jutro podam wyniki 😉 Pozdrowienia!

     

    P.S. Jak ktoś chce z pozami do swojego tematu w galerii dzieł wstawić to jak najbardziej może 😉

    #68718
    bluesocks
    Uczestnik

    Zgadzam się z @ginewra 🙂

    W mojej opinii niezależnie czy coś ingeruje w grę jak oczy, włosy itd. czy  tylko „zwykłe” pozy, to dla mnie jest to jedno i to samo.  Są jakieś zasady i szanujmy je 🙂  Tak jak napisała @dzidziak86 jeśli komuś bardzo na tym zależy może stosować je w swoim temacie dzieł 🙂 W naszych wyzwaniach chodzi o to kto stworzy najciekawszego sima zgodnie z historią przygotowaną przez @dzidziak86 i tego co oferuje gra 🙂

    #68793
    Dana
    Uczestnik

    Czy te punkty, tytuły, odznaki zaraz po zakończeniu konkursów są dodawane, bo nie widzę u siebie w profilu.

    #68796
    dzidziak86
    Opiekun forum

    @Dana(Danuta720-TSR,AHQ) nie są dodawane natychmiast po zakończeniu wyzwania. Staramy się, aby trafiły do Was jak najszybciej, ale zawsze są pewne opóźnienia. Proszę o chwilę cierpliwości 🙂 Pozdrowienia!

    #68827
    Dana
    Uczestnik

    Dzięki Moniko za szybką odpowiedź. 🙂  Jeszcze nie wszystko wiem na temat tego forum, powolutku nadrabiam zaległości. 🙂

    #69020
    ArtSim
    Uczestnik

    @nati

    1. trzeba zrobić screeny z Sims/budynku
    2. Wklej zdjęcie w temacie wyzwania zgodnie z zasadami tutaj: https://sims.arhn.eu/forum/topic/jak-dodac-zdjecie-do-wpisu-poradnik/
    3. Czekaj do środy ok. 22/23 godz. gdzie zostanie przedstawiony zwycięzca i nowe wyzwanie
    #69174
    ArtSim
    Uczestnik

    Byłaby możliwość w simie/remoncie tygodnia że raz na jakiś czas zrobić takie coś jak „tryb swobodny”? Chodziło by że daje się hasło teraz np. tropiki,dom. I teraz jeden zbuduję mały wakacyjny domek, drugi wielką willę z motorówkami i 8 sypialniami. Mi by się takie coś podobało, nie wiem jak innym

    #69273
    Michael
    Uczestnik

    Może teraz zbudujemy dom dla Pawła ?

    #69313
    PanLis
    Uczestnik

    Ale w ograniczonych funduszach 😛 hehehe np max 40000$ z umeblowaniem 😀

     

    #69314
    cd ??
    Uczestnik

    @Michael jeszcze go zróbmy i będzie git

Oglądasz 15 wpisów - 76 z 90 (wszystkich: 190)

Musisz być zalogowany, aby odpowiedzieć na ten temat.