Strona Glówna Fora SPOŁECZNOŚĆ Wyzwania i zadania Wyzwania forumowe – dyskusja ogólna

ostatnio zaktualizowano przez ArtSim 4 lata, 1 miesiąc temu
17 uczestników
189 odpowiedzi
  • Autor
    Odpowiedzi
  • #70419
    dzidziak86
    Opiekun forum

    @PanLis widzę, że już dodałeś swoją pracę w remoncie 🙂 Fajnie, że zdążyłeś 😉

    #70428
    PanLis
    Uczestnik

    Tak uf udało się ale z całego serca przepraszam za prezentacje na szybko robiłem te zdjęcia i kończyłem dom.

     

    #70561
    Fiolek
    Uczestnik

    Mam propozycję co do jednego punktu w zasadach Zdjęcia Tygodnia, a konkretniej do tego:

    Nie można używać CC i modyfikacji ( włosy, meble itp. )

    Uważam, że przez niego Zdjęcie Tygodnia jest na zdecydowanie niższym poziomie, niż to, które było na już nieistniejącej konkurencyjnej stronie.

     

    Do rzeczy – dużą pomocą byłoby na pewno zezwolenie na korzystanie z Pose Playera przez co zdjęcia Simów byłyby zdecydowanie ładniejsze, a z CC można zezwolić na korzystanie z Maxis Match’owych, albo takich, które nie rzucają się bardzo w oczy. W moim odczuciu restrykcje dotyczące CC i modów byłyby zdecydowanie lepsze, niż ich zakaz.

    #70570
    Claymora
    Uczestnik

    @Fiolek nie zgadzam się z Tobą <prosto z mostu> dlaczego?

    To proste, zdjęcie tygodnia ma promować moim zdaniem The Sims, śmieszne a czasem wręcz dołujące bugi lub sytuacje które warto było uchwycić. Jak zaczniemy wciskać modyfikacje czy CC – to straci jakoś swój urok.

    Wiem, że spore grono osób nie umie sobie wyobrazić The Sims bez poprawek czy upychanie CC (najlepiej wyrzuciłoby wszystko, co stworzyli twórcy).

    A może zamiast zmieniać zasady – doda się nową kategorię? CC tygodnia? Bowiem nie każdy chce konkurować z CC, a nawet używać jej osobiście. To byłoby po prostu nie fair.

     

    Plus wydanie mi się, że nie chodzi tutaj o „ładność” tylko oryginalność czy efekt „wow haha”. To moje stanowisko w tej kwestii.

     

    *Wypowiedź nie ma na celu nikogo urazić, stłamsić, podburzyć etc.

    #70571
    PanLis
    Uczestnik

    Claymora

    ja np musiał bym za każdym razem wyłączyć wszystkie cc i mody tak żeby pokazać jakieś zdjęcie… Nie chce mi się, potem muszę się zastanawiać czy zjdęcie któe chce wrzucć na „zdjęcie tygodnia” nie ma przypadkiem CC w sobie. A nie mam jakieś ogromnej ilości nienawidzę alfa nie odpowiadają mi MM są mega dobrze zrobione nie raz i naprawdę trudno czasami rozpoznać. Nie naciskam na tom zabawa jest sama w sobie udana kiedy mogę oglądać wasze zdjęcia, ale czasami żałuję że nic nie mogę wrzucić bo jest cc na moi zdjęciu. 🙂

     

    #70578
    ArtSim
    Uczestnik

    Ja jestem za @claymora. Nie chciałbym konkurować ze zdjęciami CC bo takich modów nie mam ,ale wolałbym zrobić właśnie coś w stylu CC tygodnia jak komuś nie odpowiada zasada

    #70582
    dzidziak86
    Opiekun forum

    Cześć wszystkim! 🙂 Dzięki wielkie za opinie i dyskusję. Zasada o zakazie używania CC nie zostanie zmieniona. Chcemy, aby każdy miał równe szanse i możliwości. Komuś kto nie umie używać modyfikacji lub nie chce ich używać trudno będzie konkurować ze zdjęciami, na których są CC.

    #70587
    Ginewra
    Uczestnik

    @PanLis – a to nie wystarczy wyłączyć zawartość zmodyfikowaną, uruchomić nowego save’a, zbudować/stworzyć Sima, porobić zdjęcia, włączyć zawartość zmodyfikowaną i powrócić do normalnej rozgrywki? 😉 Na szczęście nie trzeba wszystkiego usuwać, tylko jedną opcję przełączyć, a jak nie uruchomisz swojego standardowego save’a i nie zapiszesz go, to i nic sobie nie zepsujesz 🙂

    Sama mam trochę CC (tyle tylko, że niedużo i specyficzne – suknie ślubne i fryzurki dla małych dzieci, więc przez przypadek ich nie użyję), więc mogę zapewnić, że tym sposobem sobie nic nie zepsujesz 😉 Tyle tylko, że (chyba) trzeba restartować grę po wyłączeniu i (na pewno) po włączeniu modyfikacji, żeby to zadziałało.

    #70589
    PanLis
    Uczestnik

    Ginewra ale tak jak już pisałem, to że specjalnie będę robił zdjęcia to jedno ale nie ma wtedy tego osobistego „woow” że coś się takiego przytrafiło zrobiłem zdjęcie i chce się z wami tym podzielić.
    Specjalne wyłączenie CC zawsze robię kiedy mamy konkursy na sima lub dom, wiem jak ta opcja działa 😉 ale dziękuje że napisałaś może ktoś inny na przyszłość nie wiedzieć…

    #70594
    bluesocks
    Uczestnik

    Była już o tym dyskusja kilka stron wcześniej… Konkursy mają na zasadzie pokazanie co można zrobić mając tylko to co oferują twórcy! 🙂 W remoncie tygodnia mimo braku najnowszego dodatku powstały fajne domki, a o jeden nawet poprosiłam dla swoich simów 🙂 Zasady jakie mamy są w obecnej sytuacji najlepszym rozwiązaniem. Pozwalają każdemu na udział w zabawie 🙂 Pamiętajmy, że to tylko zabawa, okazja do pokazania co umiemy zrobić, a nie walka na śmierć i życie o wygraną 😀

    #70610
    ArtSim
    Uczestnik

    To ja w innym temacie. Na innym forum widziałem że @dzidziak86 prowadzi „zdjęcie tygodnia” w nim bierze udział. I tu składam propozycje dla @dzidziak86 i innych osób z redakcji by też mogli brać udział w tym wyzwaniu skoro już nie decydują o zwycięscy. Teraz decyzja zależy tylko od was?

    #70618
    Claymora
    Uczestnik

    @ArtSim oooo fajny pomysł. Jest za ^^ jak się bawić to na całego i ze wszystkimi ^^

    #70621
    nolcanol
    Uczestnik

    Też jestem za tym, żeby dzidziak86 brała udział w wyzwaniach 🙂

    A co to powyższego tematu o CC, to też uważam, że na wyzwaniach nie powinno się ich używać, bo gra i tak ma już wiele ciekawych momentów do uchwycenia i nie potrzeba do tego CC, żeby pokazać np. jaką piękną simkę z modyfikacjami trafił piorun. Rozumiem też, że osobom, które grają z CC nie chce się wyłączać ich po to, żeby robić zdjęcie, bo oni grając z CC takie momenty łapią, tak jak reszta grając bez CC. Więc coś można by w tym temacie wymyślić, żeby obie strony były zadowolone 🙂

    #70624
    Ginewra
    Uczestnik

    Dobra, @PanLis, teraz rozumiem o co ci chodzi 😀 W takiej sytuacji rzeczywiście przydałaby się edycja specjalna „Zdjęcia Tygodnia”, pytanie tylko ile osób jest takich jak ty – żeby się nie okazało, że sam jeden bierzesz udział.  Albo jakieś tematyczne, mieszane konkursy, które muszą być zgodne z tematem? I wtedy tę zgodność by się oceniało, a nie ładność/fajność zdjęcia?

     

    Ja myślałam, że @dzidziak86 chce brać udział w konkursach, skoro zgodziła się na globalne głosowanie 😀 Zresztą o tym pisałam, jak była dyskusja na ten temat, tylko wtedy odniosłam wrażenie, że jej bardziej zależy na budowie domów, a nie na zdjęciu tygodnia.

    #70632
    Fiolek
    Uczestnik

    Argument o równości jest chybiony oraz beznadziejny imo xD Na wspomnianej wcześniej zamkniętej stronie było bardzo dużo zwycięzców, którzy nie skorzystali w swoich zdjęciach z CC, albo z modów.

Oglądasz 15 wpisów - 106 z 120 (wszystkich: 190)

Musisz być zalogowany, aby odpowiedzieć na ten temat.