Strona Glówna Fora SPOŁECZNOŚĆ Wyzwania i zadania Wyzwania forumowe – dyskusja ogólna

ostatnio zaktualizowano przez ArtSim 4 lata, 1 miesiąc temu
17 uczestników
189 odpowiedzi
  • Autor
    Odpowiedzi
  • #70634
    dzidziak86
    Opiekun forum

    @Fiolek rozumiem Twoje zdanie, ale tak jak mówiłam zasada ta się nie zmieni i wyjaśniłam dlaczego 🙂

     

    Zależy mi na każdym wyzwaniu, ale nie ukrywam, że to jednak zdjęcie tygodnia lubię najbardziej ze wszystkich 😉 Od lat w każdy poniedziałek zakładam taką dyskusję i weszło mi to już w nawyk, a zdjęcia, które widziałam i zbiór jaki mam jest niesamowity 😉 Chętnie brałabym udział, ale jak wiecie nie ma możliwości remisu, a w wypadku takiego decyduje redakcja 😉 @ArtSim pisał o innym forum, gdzie biorę udział, ale to tylko dlatego, że tam nigdy nie było i nie będzie żadnego rodzaju nagród za wygraną w głosowaniu 😉 Dzięki wielkie, że o mnie pomyśleliście 😉

    #70846
    nolcanol
    Uczestnik

    Mam pytanie odnośnie remontu tygodnia. Bo, że CC nie można używać to wiadomo. A co np. z obrazami malowanymi przez graczy i pobieranymi z galerii? Można je używać? 🙂

    #70848
    dzidziak86
    Opiekun forum

    @nolcanol umówmy się, że też nie 🙂 Tylko to co sama gra oferuje, nic stworzonego przez graczy. Jeśli do tej pory ktoś użył, a nikt nie zauważył to nie ma problemu żadnego, ale jednak ustalmy, że tego też nie używamy 🙂

    #70850
    nolcanol
    Uczestnik

    Ok, dobrze, że zapytałam 😀

    #70860
    PanLis
    Uczestnik

    Ostre reguły. Dzidziak nie popuszcza, uszanowanko!

    #70993
    dzidziak86
    Opiekun forum

    Tak oto zakończyliśmy nasz próbny miesiąc z głosowaniem na Zdjęcie tygodnia i Zdjęcie miesiąca 😉 Rozumiem, że kontynuujemy w tej wersji? 😉

     


    @PanLis
    haha 🙂 Ogólnie myślę, że jasne i proste zasady są najlepsze, bez zbędnego interpretowania. Mam nadzieję, że mimo wszystko jakoś ze mną dajecie radę wytrzymać 😉

    #71045
    bluesocks
    Uczestnik

    @dzidziak86 ja jestem za 😀 Proponuje jeszcze dorzucić ze zdjęć miesiąca głosowanie na zdjęcie roku, co Ty na to? 😉

    #71048
    ArtSim
    Uczestnik

    Tak byłoby 12 zdjęć na raz a przeciętnie jest 10 głosów więc jak już to zdjęcie kwartału ale myślę że takie coś jest już niepotrzebne i zbyt przesadzone.

     

    I tu chciałbym powiedzieć o temacie w 14 remontu tygodnia. Przez przypadek jeden użytkownik użył kolażu. Tą zasadę o braku możliwości użycia kolażu bym zmienił. I jeszcze jedno: czy gif liczy się jako kolaż?

    #71049
    dzidziak86
    Opiekun forum

    @bluesocks już o tym myślałam, wydaje się to fajny pomysł, nawet jeśli w takiej pierwszej edycji głosowania na zdjęcie roku brałyby udział zdjęcia od teraz, czyli od czerwca 😉

     

    @artsim gif może być jako dodatek jak ktoś chce umieścić, ale nie powinien zastępować samych zdjęć 😉

     

    Co do kolaży, dajcie znać co sądzicie o tej zasadzie 😉

    #71050
    Ginewra
    Uczestnik

    @dzidziak86 – jesteś straszna, okropna i krępująca, nic nie można zrobić, bo ciągle te zasady i zasady! W ogóle się nie da wytrzymać! 😉

    Żart, żart, tylko spokojnie, tylko spokój może nas uratować ^^

     

     

    Mi takie wspólne głosowanie się podoba, jestem jak najbardziej za kontynuacją 😀

    Zdjęcie roku? Też w sumie ciekawe – pewnie nie będziemy za często wracać do „starych wygranych”, więc takie odświeżenie byłoby superowe 🙂 Tylko proponowałabym trzy zwycięskie miejsca – w końcu konkurencja znacznie większa! 🙂

     


    @dzidziak86
    – mam wrażenie, że ta zasada została wprowadzona, żeby zwycięski budynek mógł być łatwo pokazany na Facebooku. Coś kołacze mi się po głowie, że dodając swoje zdjęcia w konkursie automatycznie wyrażamy zgodę na pojawienie się ich na FB. Z tego co kojarzę, jednak się nie pojawiają, więc ten punkt tak trochę nie ma racji bytu. ALE jest też jedna rzecz – kolaże są malutkie, co prawda nie powiększałam zdjęć @PanLis -a, więc nie wiem czy oryginały też są takie malutkie, ale po tych zdjęciach, które na forum widać, nomen omen, mało widać.  Z jednej strony można przemycić jakieś CC, z drugiej – no mało widać, nie jest to zaleta, jakby nie patrzeć.

    #71052
    dzidziak86
    Opiekun forum

    @ginewra właśnie też obawiam się tego, że mało co będzie widać na takich fotkach, gdzie przy simie jeszcze da się coś dojrzeć to w remoncie przy wielu szczegółach może jednak być to kłopotliwe.

     

    Te wszystkie zasady, regulaminy, wytyczne to mi się już niedługo zaczną śnić po nocach 🙂

    #71057
    PanLis
    Uczestnik

    No mój błąd szanowne Panie wynikł z mojej strony sugerowałem się tym że można było robić kolaże podczas tworzenia sima tygodnia. Ale już raz użyłem kolażu i nie było zwróconej żadnej uwagi… Dlatego może dalej poszedłem tym tropem. Za co przepraszam że wprowadziłem tyle zamieszania xD

    sorry

    #71065
    nolcanol
    Uczestnik

    Ja np. jak wrzucam do swojej galerii zdjęcia, to jako kolaż, ale w dwóch kolumnach, więc w jednym rzędzie są tylko dwa zdjęcia, które nie są wcale małe. PanLis niestety dodatkowo pozmniejszał zdjęcia na swoim kolażu, dlatego mało co było widać. Po prostu jeśli te kolaże mają być w wyzwaniach to niech te zdjęcia będą dość duże (bez otwierania ich w osobnej karcie) 🙂 I można też wrzucić oddzielnie zdjęcie główne, które chcemy pokazać, np. front budynku, a resztę w kolażu.

    Co do głosowania również jestem za.

    #71073
    dzidziak86
    Opiekun forum

    @panlis nie ma żadnego zamieszania i nie ma za co przepraszać, lubię wszystko omówić 😉 Nawet nie wiem, kiedy zrobiłeś ten kolaż, o którym mówisz, że nikt nie zauważył 😉

     

    Nie ukrywam, że jakoś nie jestem fanem tych kolaży w remoncie, już jakiś czas się nad tym zastanawiam. Z jednej strony mniej czasu zajmuje wrzucanie takiej fotki z kolażem, z drugiej strony kolaż z 10 miniaturek będzie nie do odczytania 😉 Jeśli zgodzimy się na kolaże w remoncie, to ilość fotek na jednym zdjęciu nie powinna być ograniczana, bo to już nawet dla mnie przesadna byłaby taka zasada 😉 Hmmmm….. 🙂 Zostawiam nadal dyskusję otwartą na ten temat, jak ktoś ma coś do dodania to śmiało 😉

    #71075
    nolcanol
    Uczestnik

    Ja proponuję coś takiego, dla osób, które chcą kolaże wrzucać. Wybaczcie, że na przykładzie mojej kwiaciarni, miałam ją pod ręką.

     

    1. Opcja – łączenie zdjęć w pionie, gdzie rozmiar oryginalnego zdjęcia się nie zmienia, zdjęcia są duże, wszystko widać:

     

    2. Opcja – łączenie zdjęć typu „Checker”, maksymalnie w dwóch kolumnach, w pionie dowolna ilość, zdjęcia są ciut mniejsze od opcji 1, ale nadal dość duże:

     

    NIE RÓBMY KOLAŻY TAKICH TYPÓW:

Oglądasz 15 wpisów - 121 z 135 (wszystkich: 190)

Musisz być zalogowany, aby odpowiedzieć na ten temat.